Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju.

Super ,onda ti nece biti tesko da navedes citat u kontekst predmetne teme...
Dakle ???
Којим и сиђе и проповеда духовима у тамници. Ови некада бејаху непослушни кад их очекиваше Божије дуготрпљење у дане Нојеве, када се грађаше ковчег, у коме се мало, то јест, осам душа спасоше водом“ (1 Петр. 3, 19-20).
 
Fali ti jos danasnje vremenska prognoza i odgovor ce ti biti zaista kompletan...samo nemoj zaboraviti da ovoliko povecas slova,ovako se vec zaista dobro vidi...
A da procitas jos jednom razlog zasto sam potrazio citat ?
Da potsetim,bilo je tvrdnje da je navodno "Biblija bila puna "dusa u had-u"pa sam potrazio citat u kontekst pomenute teme...

Duse u Had-u, puna Biblija.

Dakle,jel mozes sada navesti to sto trazim?
I uz put,nagradno pitanje mada ga je vec detaljno odgovorio Glasnik.:
Sta je dusa i kada covek postaje "ziva dusa"...?
 
Poslednja izmena:
„А оно ‘узиђе’ шта је, осим да прво и сиђе у најдоња места земље? Онај Који сиђе то је Исти Који и узиђе више свих неба да испуи све“ (Еф. 4, 9-10).
Dakle to sto neko kaze "Duse u Had-u, puna Biblija" zapravo u prevodu podrazumeva OVAJ stih jel tako ?
E sad daj mi molim te pojasni "koja su to najdonja mesta zemlje,i slobodno obrazlozi detaljno...
 
to je skrinšot 🤣
šta te muče stihovi, ne uklapa ti se u doktrinu a :D
Sto bi me mucili,uvek se moze nauciti nesto novo...
Jel moze odgovor ili ces umesto toga "pokriti rupu"pljuvanjem ?

drž se ti sz jer si subotar
a tamo je duša u krvi :per:
Opet te neko slagao ???
Jesi procitao negde da sam ja to rekao ili samo "nagadjas"i to jako lose...!?
 
Poslednja izmena:
Sto bi me mucili,uvek se moze nauciti neso novo...
Jel moze odgovor ili ces umesto toga "pokriti rupu"pljuvanjem ?


Opet te neko slagao ???
Jesi procitao negde da sam ja to rekao ili samo "nagadjas"i to jako lose...!?
ti pljuješ na logiku i ono šta je napisano u knjizi na koju se kuneš, ja pljujem na tvoje gluposti a to nije isto
i ti si mi hrišćanin haha
 
tražio si citate, dobio si, dosta ti je
mani se tih šema besomučnih obrazloženja, tumačenja itd
Dakle trazio sam citate koje bi dokazali da navodno ima "Duse u Had-u, puna Biblija" a ti si izneo citate koje navode da postoji dusa,duh i telo ?
Jesi video da ja to osporavam ili ti to onako,reda radi samo napises nesto "pa sta bude nek bude"...?
Ako hoces da rascistimo dilemu daj mi citate koje trazim i odgovori mi na pitanje sta je po tebi dusa i kada covek je postao ziva dusa ?
 
Dakle trazio sam citate koje bi dokazali da navodno ima "Duse u Had-u, puna Biblija" a ti si izneo citate koje navode da postoji dusa,duh i telo ?
Jesi video da ja to osporavam ili ti to onako,reda radi samo napises nesto "pa sta bude nek bude"...?
Ako hoces da rascistimo dilemu daj mi citate koje trazim i odgovori mi na pitanje sta je po tebi dusa i kada covek je postao ziva dusa ?
stavi ćore, bolje ćeš da vidiš
 
Dakle trazio sam citate koje bi dokazali da navodno ima "Duse u Had-u, puna Biblija" a ti si izneo citate koje navode da postoji dusa,duh i telo ?
Jesi video da ja to osporavam ili ti to onako,reda radi samo napises nesto "pa sta bude nek bude"...?
Ako hoces da rascistimo dilemu daj mi citate koje trazim i odgovori mi na pitanje sta je po tebi dusa i kada covek je postao ziva dusa ?
Had je iz starog zaveta, jevrejsko mesto za duše umrlih...
 
stavi ćore, bolje ćeš da vidiš
Ma ne pomaze,eto ti si lepo povecao slova pa ja opet ne vidim...

evo bane nađe i lokaciju :D
tako nešto i nestorović priča
po meni najbolje je opisao maksim ispovednik šta je duša a šta je duh
Super,dobio si pitanje i navedi citat na kojeg baziras svoje uverenje.
 
Duša u telu je živa duša očigledno. Kad telo umre duša se seli u svet mrtvih. Duša je nematerijalni entitet koji predstavlja osobu i nalazi se u grudima, manifestuje kao um između ušiju...
prema Bibliji nije tako
covek je dusa ceo covek i kada covek umre dusa umire
A duh se vraca Bogu koji ga je dao.

besmrtnost duse je istocnjacko ucenje i ne postoji u Bibliji
ako je dusa besmrtna onda ne treba uskrsenje
a uskrsenje je temeljno ucenje hriscanstva

dakle uskrsenje je potrebno - vracanje celog coveka duse u zivot
 
nije to moje nego biblijsko
čitaj jezikilja
ja sam mislio u početku da se ponešto i razumeš ali samo mantraš što si naučio napamet ko glasnik i arijana
jel se sad vidi ili oćeš veće :D
"E, ovo je vec nesto", sad vidim...
... a vidim da ti zapravo nemas konkretnog citata nego si "pokupio nesto uzput"i mislio si da ces nam to ovde "jevtino prodati"ali ne ide to tako bato,moraces se bar malo vise potruditi ...:)
Samo da pojasnim,kad ti trazim citat iz Biblije to ne znaci da ti ja trazim da navedes "bar jednu knjigu iz Pisma za koje si negde nesto cuo" nego da navedes konkretan citat gde su zapisani neki podatci koji dokazuju neku tvoju tvrdnju.
 
Duh je dusa van tela. Bog je duh, dakle nema materijalno telo...
E ovo je vec toliko logicki da se moze i matematicki prikazati.Dakle, po meni ti si nam ovo rekao:

Duh = dusa - tela ( dusa van tela)
Bog = duh ( nema telo)
_________________________
zaklucak: dusa - tela = Bog

:D:D:D

Eto,"prosao" si na testu iz matematike fali ti samo jos da navedes trazeni citat i dosta ti je za veceras,da se previse ne zamoris tolikom "teoloskom gimnastikom"...
 
E ovo je vec toliko logicki da se moze i matematicki prikazati.Dakle, po meni ti si nam ovo rekao:

Duh = dusa - tela ( dusa van tela)
Bog = duh ( nema telo)
_________________________
zaklucak: dusa - tela = Bog

:D:D:D
Otkud ti to. Kad dusa izadje iz tela iz ovog ili onog razloga bude duh, a sigurno nije Bog. Nesto si pobrkao. Biblija jasno kaze da je Bog duh,
i to ocigledno ne razumes...
 
Otkud ti to. Kad dusa izadje iz tela iz ovog ili onog razloga bude duh, a sigurno nije Bog. Nesto si pobrkao. Biblija jasno kaze da je Bog duh,
i to ocigledno ne razumes...
Pa naravno da ne razumem kad su me ucili "losi ucitelji" ali srecom tu ste vi da me naucite kako treba...
Zato sam ti i postavio ono pitanje sta je za tebe DUSA a ne Duh i kada je to covek postao ziva dusa ?
 
Duh je dusa van tela. Bog je duh, dakle nema materijalno telo...
ok ali ja to drugačije gledam
duh je samo pokretač, a duša to je naše biće, to je ono što izgrađujemo celog života. u prvom udahu u maminom stomaku počinješ da izgrađuješ život, mi smo kreatori duše.
to su stvari koje za života nećemo baš jasno znati osim da verujemo da duša nastavlja da živi. dal kao uteha dal kao energija koja je neuništiva. za duha sam već ubeđen jer nismo ga mi skrojili.
roditelji daju materiju, a bog duh.
e sad biblija je tu konfuzna jer su uzimali za nz dosta od grka.
uglavnom logično mi ono bogu božije a to je duh, ako je on dunuo život u materiju svi smo od boga. recimo imaš 17 dece, ti štancaš materijal bog daje život svima od 17,imaš dvoje jer si tako hteo bog daje dvoje. nemaš nijedno materijal ti loš i nema života (a to je ono od neživog ne možeš dobiti ništa živo).
i imaš one koji neće i bog im i tu ispunjava želju.
sad već odo predaleko :D
e sad ako će biti suda i vaskrsenja kao u bibliji duša će se ocenjivati tvoja kreacija.
 
ok ali ja to drugačije gledam
duh je samo pokretač, a duša to je naše biće, to je ono što izgrađujemo celog života. u prvom udahu u maminom stomaku počinješ da izgrađuješ život, mi smo kreatori duše.
to su stvari koje za života nećemo baš jasno znati osim da verujemo da duša nastavlja da živi. dal kao uteha dal kao energija koja je neuništiva. za duha sam već ubeđen jer nismo ga mi skrojili.
roditelji daju materiju, a bog duh.
e sad biblija je tu konfuzna jer su uzimali za nz dosta od grka.
uglavnom logično mi ono bogu božije a to je duh, ako je on dunuo život u materiju svi smo od boga. recimo imaš 17 dece, ti štancaš materijal bog daje život svima od 17,imaš dvoje jer si tako hteo bog daje dvoje. nemaš nijedno materijal ti loš i nema života (a to je ono od neživog ne možeš dobiti ništa živo).
i imaš one koji neće i bog im i tu ispunjava želju.
sad već odo predaleko :D
e sad ako će biti suda i vaskrsenja kao u bibliji duša će se ocenjivati tvoja kreacija.
Pored jasne biblijske istine ti nagadjas??😳😔😔
I jos kazes konfuzna??
Pored interneta danas gde mozes da istrazujes guglas, odlucio si da ne zelis da znas? 😔
To je neobjasnjivo.
Ali Isus je to opisao recima: ali ne htese...
 

Back
Top