Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
26.012
Ne govorimo o ovozemaljskoj energiji vec Bozjoj.
A rec energija koristimo da bismo mogli nekako da razunemo RUAH.

Medjutim, Bog nam jasno kaze da RUAH nije dusa.
Dusa je celo bice sa telom.
Inace bi u sebi imali dve osobe.
Materijalnu ciji centar je um, i duha koji posebno egzistira kao podstanar.
Inace coveku be bi trebso mozak da u njemu zivi inteligentna, svesba dusa.

Ideja o dusi je platonska ne biblijska. Koja se crkvi svidjali i ona ju je pre mnigo vremeba prihvatila.
Tako su prosle generacije i mnogi misle to je hriscansko ucenje.

I postoje ljudi koji istrazuju jer ne zele samo da veruju jer im bäneko tako kaze.
Svako sam odlucuje i veruje sta zeli.
Cinjenice ili kako mu je receno.

Prava biblijska istina o dusi.
https://forum.krstarica.com/threads/biblijska-istina-o-dusi.869409/
Prijatelju, ne veruješ ti u dušu, ti si materijalista. I obrazuj se šta je energija...

aeternum

Veoma poznat
Poruka
11.751
5. Cinjenica.

Da li je Isus znao šta ga ceka i da li je znao potpuno tačno kada će tek moći ponovo da posle svoje smrti, vidi Oca u slavi nebeskog Raja?

Da, on je znao sve dogadjaje unapred.

On ne daje prazna netacna obecanja koja posle zbog ovoga ili onoga nije u stanju da ispuni.

Isus je znao da će posle smrti biti potpuno odvojen od Oca.
I da će se OCEM sresti tek KASNIJE U RPRVI RADNI DAN posle vaskrsenja.
DAKLE TEK TRECEG DANA.

Kada ga je Marija, posle vaskrsenja, pokusala obozavati i slaviti, kao Iskupitelja, Isus još to nije dozvolio navevsi RAZLOG:

Rece joj Isus: ne dohvataj se do mene, jer se još ne vratih k Ocu svojemu.
Jovan 20,17.

Druge njegove verne sledbenice posle su posle Marije da se same uvere u istinitost vaskrsenja.
Koliko je to bio vremenski razmak između ova dva susreta sa Isusom ne znamo, ali vidimo indirektno, da je Isus ocigledno bio na kratko kod OCA i dobio potvrdu da je njegova savrsena žrtva dovoljna za spasenje i tada je DOZVOLIO OVOJ DRUGOJ GRUPI SLEDBENICA da ga DODIRNU i da mu izraze ljubav i postovanje sto malo nešto ranije Marija pre toga nije mogla.

I gle srete ih Isus govoreci: zdravo! A one pristupivsi uhvatise se za NOGE njegove i poklonise mu se.
Matej 28,9.

Isus je ocigledno sve savrseno znao kada će biti kod Oca!!!

Nikako pre vaskrsenja i nikako pre nego posle toga ode kod oca tek treceg dana.

Da je Isus bio u raju sa razbojnikom bio bi i kod Oca i sa ocem. Ali to još nije bio ni kad ga je MARIJA VIDELA:

U skladu sa svim ostalim izjavam u skladu sa savrsenim poznavanjem zbivanja, u skladu sa vernim ispunjavanjem obecanja koje Isus daje.
Isus sigurno nije obecao pokajanom razbojniku nešto sto nije istina i nešto sto nikada ne moze ispuniti.

On mu je obecao ono sto je tačno i sto je jedina istina i sto će se stvarno dogoditi.

ZAISTA TI KAžEM DANAS, BIćeš Sa mnom U RAJU.
Luka 23,43.

Isus samo naglasava da će to tako i biti i da je to receno danas istina.

Opet ću doći i uzecu vas k sebi da i vi budete gde sam ja.
Jovan 14,3.

Ocigledno da verni nisu sa Isusom tamo gde je on nego će biti tek tada kada DRUGI put dodje.
Pogresna verovanja i tumacenja dolaze u sukob sa mnostvom Isusovih izjava i ucenja Svetoga pisma.

Toga DANA je razbojnik bio jedini koji prihvata Isusa , svi ostali su ga odbacili.
Ali Isus mu toga dana daje obecanje da će nekada sigurno biti sa njime u raju.

------------------------
Da Isus je vaskrsao nakon tri dana....

"ZAISTA TI KAžEM DANAS, BIćeš Sa mnom U RAJU.
Luka 23,43.

Isus samo naglasava da će to tako i biti i da je to receno danas istina."

tako je
to je obecanje za buducnost

aeternum

Veoma poznat
Poruka
11.751

Matej 16:21

21 Od tada je Isus počeo da objašnjava svojim učenicima da mora ići u Jerusalim, da će mnogo toga pretrpeti od starešina, svešteničkih poglavara i poznavalaca Zakona, da će biti ubijen i da će trećeg dana uskrsnuti.a

Matej 17:22, 23

22 Kad su se okupili u Galileji, Isus im je rekao: „Sin čovečji će biti izdat i predat u ruke svojim neprijateljima.a 23 Oni će ga ubiti, ali on će trećeg dana uskrsnuti.“b Tada su se veoma ražalostili.

1. Korinćanima 15:3, 4

3 A preneo sam vam najvažnije pouke, koje sam i sam primio, naime da je Hrist umro za naše grehe, kao što piše u Pismu,a 4 da je bio sahranjenb i da je uskrsnuoc trećeg dana,d kao što piše u Pismu,e

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
26.012

Matej 16:21

21 Od tada je Isus počeo da objašnjava svojim učenicima da mora ići u Jerusalim, da će mnogo toga pretrpeti od starešina, svešteničkih poglavara i poznavalaca Zakona, da će biti ubijen i da će trećeg dana uskrsnuti.a

Matej 17:22, 23

22 Kad su se okupili u Galileji, Isus im je rekao: „Sin čovečji će biti izdat i predat u ruke svojim neprijateljima.a 23 Oni će ga ubiti, ali on će trećeg dana uskrsnuti.“b Tada su se veoma ražalostili.

1. Korinćanima 15:3, 4

3 A preneo sam vam najvažnije pouke, koje sam i sam primio, naime da je Hrist umro za naše grehe, kao što piše u Pismu,a 4 da je bio sahranjenb i da je uskrsnuoc trećeg dana,d kao što piše u Pismu,e
A šta je bilo ta tri dana dok je bio u Raju sa raazbojnikom, potom u Hadu, ne piše. Vi što ne verujete u zagrobni život ste presmešni..

NEzgodan

Elita
Moderator
Poruka
18.173
Rec nefes nije dusa u smislu nekog duha u coveku.
Takvo ucenje ne postoji u bibliji.
Vec danasnji hriscsni krste tu rec na svoj nacin dajuvi joj pogresno znacenje.
.
Rec nefes u stihovima koje si dao
Prevodiovi cesto prevode samo dusa.
Medjutim rec je o zivotu.
Kad se rastavljase s dusom je prevod.
Tacno znacenje u jevrejskoj misli je: kad se rastavljase od zivota.
To je tvoje tumačenje. Imaš pravo na njega ali je potpuno neobavezujuće za bilo koga. Samo nemoj ovdje da ga predstavljaš kao nekakvu božansku istinu.

6 Cinjenica.

Koncept ucenja Hrista i apostola je da niko od vernih nece otici na nebo pre ostalih.
Pa cak ni apostoli jos nisu tamo.
Apostol Pavle kaze, tim tesite jedni druge. A ne time da posle smrti odlazite tamo i preticete jedni druge.

1. Solunjanima 4,14 Jer ako vjerujemo da Isus umrije i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu odvesti s njim.

1. Solunjanima 4,15 Jer vam ovo kazujemo riječju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onijeh koji su pomrli.

1. Solunjanima 4,16 Jer će sam Gospod sa zapoviješću, sa glasom arhanđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;

1. Solunjanima 4,17 A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.

1. Solunjanima 4,18 Tako utješavajte jedan drugoga ovijem riječima.

Dakle apostol Pavle jasno kaze da mrtvi vrtni nisu kod Hrista i sa Hristom.
Pa ni razbojnik.

Vev ce svi zajedno tek kada Hristos dodje drugi put otici da budu kod njega.
Dotle ne.
U grobovima su cekaju taj dan.
Pa cak i apostoli.
Niko nece da pretekne nikog.
Vec svi zajedno.
“ Ко верује у Мене ако и умре, живеће. И свако ко живи и верује у Мене неће умрети вавијек “ (Јн. 11.25-26).

“ Повратиће нам живот до два дана, трећи дан подигнуће нас, и живећемо пред Њим “ (Ос. 6.2).

Da li je Isus stvarno sisao u pakao navodnim duhovima u tamnici koje je pptopio za vreme potopa jer kako kaze, svaka njihova misao, namera i sve sto su cinili, bila je zla.

I tada posle vise od 3000 godina pecenja dok se jos pecu, Isus im silazi i pita ih:
Verujete li sada u mene?
Daaaa da verujemo.
Ako ne sledi vam dalje pecenje.
Ja vas iz ljubavi pecem.

Neee neee verujemo sveeee.
Hocete li se sada popraviti??

Staaa necete?
Hocete da vas pecem jos 3000 god?
Neee ne necemo.
Popravljamo se...
Ok vazi.
Ali zapamtite.
Pokvarite li se opet, ponovo, idete na pecenje.
Neeceemo neeecemo.
Vadi nas.
Izvadicu vas u nedelju kada se uverim da stvarno mislite tako.
Neeeee neee...
To je jos 3 dana.
Neeeee milost.
Ko vas terao da gresite?
Treba to dobro da zapamtite.

Looooozac.
Da Isuse...
De poacaj do nedelje na 9, a onda ih pitaj da li me vole, i ako potvrde, vadi ih, a ja idem da vaskrsnem iz ljubavi prema njima. ...

Da li je Isus stvarno sisao u pakao da izvadi zle gresnike, ubice, silovstelje itd iz navodne vatre,?
https://forum.krstarica.com/threads/da-li-je-isus-sisao-u-pakao-duhovima-u-tamnici.869408/
Biblijski tekst je ovdje potpuno jasan. Ne treba mu tumačenje.

“ Зато је, наиме, и мртвима објављено Јеванђеље, да на људски начин буду осуђени у погледу тела, а да духом по Богу живе “ (1.Пт. 4.6); “ Јер је и Христос једном умро за грехе, праведник за неправеднике, да нас приведе Богу, тело су му додуше, убили, али је духом оживљен: њим је сишао и проповедао духовима који су били у тамници, који су некад били непослушни, кад је Бoжија стрпљивост чекала у Нојево време док се градио ковчег “ (1.Пт. 3.18-20).

Poslednja izmena:

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
32.001
To je tvoje tumačenje. Imaš pravo na njega ali je potpuno neobavezujuće za bilo koga. Samo nemoj ovdje da ga predstavljaš kao nekakvu božansku istinu.
Ko goga ovde sta obavezuje?
O cemu ti?
Nije to moje tumacenje.
Vec tumacenje svih jezickih strucnjaka.
Trebas damo da pogledas rszne Biböijske komentare izvornog teksta.
Naravno, da te to ne zanima.
Jer ti ne trszis istinu u Bozjpj reci.

Na primer:
Neki stranac tumaci Srpsku rec konj.
I pogleda sve recnike i sta kazu strucnjaci.

Zivotinja sa 4 noge, za jahanje za vucu, jede to i to, zivi u itd.

I sada kaze drugom strancu. Konj je to i ro.
A ovaj mu kaze: to je tvoje tumacenje? 😄😄😄
Alal ti vera na bleferskim metodama Nezgodni.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
26.012
Ko goga ovde sta obavezuje?
O cemu ti?
Nije to moje tumacenje.
Vec tumacenje svih jezickih strucnjaka.
Trebas damo da pogledas rszne Biböijske komentare izvornog teksta.
Naravno, da te to ne zanima.
Jer ti ne trszis istinu u Bozjpj reci.

Na primer:
Neki stranac tumaci Srpsku rec konj.
I pogleda sve recnike i sta kazu strucnjaci.

Zivotinja sa 4 noge, za jahanje za vucu, jede to i to, zivi u itd.

I sada kaze drugom strancu. Konj je to i ro.
A ovaj mu kaze: to je tvoje tumacenje? 😄😄😄
Alal ti vera na bleferskim metodama Nezgodni.
tvoje učenje o nepostojanju duše kao entiteta, nema podršku u Bibliji.. zapravo koncept Raja je onda potpuno obesmišljen...

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
32.001
tvoje učenje o nepostojanju duše kao entiteta, nema podršku u Bibliji.. zapravo koncept Raja je onda potpuno obesmišljen...
😄
Pa pokazi mi gde u bibliji postoji koncept duse.
Gde tekst jasno kaze da duse zive posle smrti.
A u vezi raja?
Zar je moguce da to ne znas??
Citas li ti bibliju uopste?
Ne mogu da razumem.

Ne postoji koncept raja u bibliji gde neke duse zive.
Sav smisap Bozjeg delovanja i rada na spasenju coveka je da nas ponovo vrati kao na pocetku.
Vecni zivot na ovoj zemlji.
Samo obnovljenoj kao na pocetku.
Covek ne zivi nigde u nekom raju posle smrti.
Vec ce po vaskrsenju ziveti na ovoj zemlji vecno.
To je raj raj ako bas hoces.

2. Petrova 3,12 Čekajući i želeći da bude skorije dolazak Božijega dana, kojega će se radi nebesa spaliti i raskopati, i stihije od vatre rastopiti?

2. Petrova 3,13 Ali čekamo po obećanju njegovu novo nebo i novu zemlju, gdje pravda živi.

Ucenje i koncept apostola je zivot na novoj zemlji posle vaskrsenja.
Kao sada u telu.
Ali besmrtnom.

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
58.214
Da znas malo Bibliju ne bi je ismejavao
Da li uopste znas kada je Isus vaskrsao posle koliko dana???
Dakle tog dana nije
hajde malo Bibliju u ruke
mislim da smo dokazali ovde da ti ne znaš ni šta piše u bibliji
otvorila si temu da pitamo za svaki stih i biće nam objašnjeno, nisi ni znala da je iz biblije već me šalješ na ljis
znaš li da judina poslanica nije apokrif već kanonska knjiga :D

DarkMoon

Veoma poznat
Poruka
14.182
😄
Pa pokazi mi gde u bibliji postoji koncept duse.
Gde tekst jasno kaze da duse zive posle smrti.
A u vezi raja?
Zar je moguce da to ne znas??
Citas li ti bibliju uopste?
Ne mogu da razumem.

Ne postoji koncept raja u bibliji gde neke duse zive.
Sav smisap Bozjeg delovanja i rada na spasenju coveka je da nas ponovo vrati kao na pocetku.
Vecni zivot na ovoj zemlji.
Samo obnovljenoj kao na pocetku.
Covek ne zivi nigde u nekom raju posle smrti.
Vec ce po vaskrsenju ziveti na ovoj zemlji vecno.
To je raj raj ako bas hoces.

2. Petrova 3,12 Čekajući i želeći da bude skorije dolazak Božijega dana, kojega će se radi nebesa spaliti i raskopati, i stihije od vatre rastopiti?

2. Petrova 3,13 Ali čekamo po obećanju njegovu novo nebo i novu zemlju, gdje pravda živi.

Ucenje i koncept apostola je zivot na novoj zemlji posle vaskrsenja.
Kao sada u telu.
Ali besmrtnom.
Znaci vi protestanti ne verujete da dusa i duh postoji nego samo verujete u materijalno telo .

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
58.214
A jel mozes navesti citat da vidimo zaista kako stoji u Bibliju ?
Screenshot_20220321_214410.jpg

Screenshot_20220321_214005.jpg

Screenshot_20220321_213817.jpg

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.