Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju.

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
333.519
"I rece Isusu: opomeni me se Gospode kad dodjes u carstvo svoje.
I rece mu Isus: zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju."
Luka 23,43

golgota-300x222.jpg


Da li je Isus toga dana kada je smrcu platio cenu za naše grehe, umesto u grobu proveo sve vreme do vaskrsenja u Raju
gde je poveo sa sobom i pokajanog razbojnika Ili je na krstu Golote Isus umro, otisavsi u grobu kom je ležao do vaskrsnuca

Mariji Magdaleni i ženama koje su došle da ga traže Andjo je rekao:

"Sto trazite Zivoga među mrtvima... Luka 24,5.
Nije ovde: jer ustade kao sto je kazao. Hodite da vidite mesto gde je lezao Gospod."
Matej 28,6.

208_201904219461384.jpg


Jos kod prvog javljanja Isus rece:

„Ne dohvataj se do Mene, jer se još ne vratih k Ocu svojemu i Ocu vašemu, i Bogu svojemu i Bogu vašemu“.

uskrsnuce2.jpg



isus-uskrs.jpg


Da li je Isus u periodu smrti i vaskrsnuca bio u Raju i poveo sa sobom razbojnika kao što mu jer obecao
ili je bio u grobu do svog vaskrsnuca iz kog je ustao i kasnije se pojavio ?
 
U ad ili raj?
Ne moze oboje.
Moras da se odluvis.
Da li je odveo rszbojnika u pakao illi raj?
Pa ad nije Pakao, Pakao ce da bude nakon strasnog suda. Imas Raj, tj tamo gde je Bog i Ad mesto gde borave duse nakon smrti.
U principu da nakon Isusovog silaska u Ad svi znaju za JEvandjelje i ko prihvati ide direktno u Raj do drugog dolaska kada ce biti
sudjeno, i onda oni koji se ne pokaju idu u tek stvoreni Pakao. Sto se tice razbojnika, cim umres ides u Raj zbog Isusa.
Isus je verovatno boravio u Raju pre nego sto je sisao u Had, da propoveda Jevandjelje dusama koje su boravile tamo.
Sa obzirom da svi sad znaju za Jevandjelje svi idu u Raj.
 
Pa ad nije Pakao, Pakao ce da bude nakon strasnog suda. Imas Raj, tj tamo gde je Bog i Ad mesto gde borave duse nakon smrti.
U principu da nakon Isusovog silaska u Ad svi znaju za JEvandjelje i ko prihvati ide direktno u Raj do drugog dolaska kada ce biti
sudjeno, i onda oni koji se ne pokaju idu u tek stvoreni Pakao. Sto se tice razbojnika, cim umres ides u Raj zbog Isusa.
Isus je verovatno boravio u Raju pre nego sto je sisao u Had, da propoveda Jevandjelje dusama koje su boravile tamo.
Sa obzirom da svi sad znaju za Jevandjelje svi idu u Raj.
Pa to nlje ucenje vase crkve.
Sada samo izmisljas.
Ad je pako po ucenju tvoje crkve..
Naravno da vi sami vidite da to nije tacno oäpa pokusacavatr da eskivirate i date blazu sliku ne upucenima..

Svetosavlje.

Nesumnjivo je tačno, kako pokazuju mnogobrojni citati kod episkopa Ignjatija, da svi pravoslavni izvori – Sveto Pismo, bogosluženja, žitija Svetih, dela svetih Otaca, -govore o Raju i Nebesima kao o onome što je „gore“, a o paklu kao o onome „dole“ pod zemljom.

O viđenjima ada
Za pravoslavnog čoveka ad je isto tako realan kao što su i Nebesa. Sam Gospod mnogo puta govori o onima koje će, zbog neispunjavanja Njegovih zapovesti, poslati „u oganj večni, pripremljen đavolu i njegovim anđelima“ (Mt. 25, 41).
U jednoj od svojih priča, On daje upečatljiv primer bogataša koji, osuđen na adske muke zbog svog rđavog života na zemlji, upire pogled u Raj kojeg se lišio, i moli patrijarha Avrama da Lazaru, ubogom siromahu, za života preziranom od bogataša, dopusti da dođe i „umočivši u vodu vrh svoga prsta rashladi mi jezik, jer se mučim u ovom plamenu“. Ali Avram odgovara da je „među nama i vama postavljena velika provalija“, te da među spasenima i prokletima nema nikakvog opštenja (Lk. 16, , 24-26).
U pravoslavnoj literaturi viđenja ada su isto tako uobičajena pojava kao i viđenja Nebesa i Raja. Ali, za razliku od viđenja Nebesa, ova viđenja i iskustva se najčešće daju običnim grešnicima, a ne svetim ljudima, i njihova je svrha uvek jasna.
Sv. Grigorije Dvojeslov veli u svojim „Razgovorima“:
„U svojoj bezgraničnoj milosti dobri Bog dopušta nekim dušama da se ubrzo nakon smrti vrate u svoja tela, da bi ih prizor ada najzad naučio da se poboje večnih kazni, u šta ih same reči nisu mogle uveriti“. Zatim, sveti Grigorije opisuje nekoliko slučajeva viđenja ada i kazuje kakav su utisak ona ostavila na videoce.
Tako je neki španski pustinjak Petar umro i video „ad sa svim njegovim mukama i bezbrojnim ognjenim jezerima“. Vrativši se u život, Petar je ispričao šta je video „ali sve i da je to prećutao, njegovo pokajno pošćenje i noćna bdenja bili bi rečiti svedoci jezivog boravka u adu i dubokog straha od groznih mučenja. Bog je projavio svoje bezmerno milosrđe ne dopustivši mu da umre i sve to iskusi posle smrti“.
https://svetosavlje.org/dusa-posle-smrti/10/?pismo=lat


Istina je da se ruah ( dah) svakog coveka vraca Bogu.
Ne ide nigde.
Ni u raju ni paklu.

Propovjednik 12,7 I vrati se prah u zemlju, kako je bio, a duh se vrati Bogu, koji ga je dao.
 
Poslednja izmena:
Isus nije bio ni u raju ni u paklu jer po prorocanstvu je morao da bude tri dana u UTROBI ZEMLJE u grobu.
Matej 12,40 Jer kao što je Jona bio u trbuhu kitovom tri dana i tri noći: tako ce biti sin covecji u srcu zemlje tri dana i tri noci.

Tako da zarez ne moze nikako da bude danas ces samnom biti u raju.
Isus kaze jevrejima koji traze znak, da ce dobiti znak da ce on biti tri dana u zemlji kao Jona u trbuhu kita.
To je jasni pokazatelj da Isus nije bio ni u raju ni u paklu.
Jer da je Isus bio u raju onda se taj znak za jevreje nebi ispunio i isus im nebi rekao istinu.
A ako je Isus bio ur aju, onda ne bi mogao da bude u paklu po vasem ucenju.

Matej 12,38 Tada odgovoriše neki od književnika i fariseja govoreći: učitelju! mi bi radi od tebe znak vidjeti.
Matej 12,39 A on odgovarajući reče im: rod zli i preljubotvorni traži znak; i ne će mu se dati znak osim znaka Jone proroka.
Matej 12,40 Jer kao što je Jona bio u trbuhu kitovom tri dana i tri noći: tako će biti i sin čovječij u srcu zemlje tri dana i tri noći.
Matej 12,41 Ninevljani izići će na sud s rodom ovijem, i osudiće ga; jer se pokajaše Joninijem poučenjem: a gle, ovdje je veći od Jone.
 
Bibliski dokaz...?


Bibliski dokaz...?

NEzgodan,​

Ne bih o mom izlaganju ali evo , takodje Iz postova diskutanta Glasnik. mozes nauciti kako se odgovara Bibliskim dokazima kad ti neko upravo to potrazi - jednostavno izneses sve sto znas iz Pisma ali samo to sto je vezano i direktno odgovara predmetno pitranje.

Dakle,ocekujem TAKAV TIP dokaza iz Biblije...​

 

NEzgodan,​

Ne bih o mom izlaganju ali evo , takodje Iz postova diskutanta Glasnik. mozes nauciti kako se odgovara Bibliskim dokazima kad ti neko upravo to potrazi - jednostavno izneses sve sto znas iz Pisma ali samo to sto je vezano i direktno odgovara predmetno pitranje.

Dakle,ocekujem TAKAV TIP dokaza iz Biblije...​

Biblija nije matematičko logički tekst pa da se iz nje mogu izvoditi dokazi. Recimo to da je dah duša je stvar interpretacije. Kada je nešto izostavljeno, kao u ovom slučaju, moraš da upotrebiš maštu.
 
Biblija nije matematičko logički tekst pa da se iz nje mogu izvoditi dokazi. Recimo to da je dah duša je stvar interpretacije. Kada je nešto izostavljeno, kao u ovom slučaju, moraš da upotrebiš maštu.
Kada raspravljamo teoloske teme iz Pisma onda svaki relevantan podatak u Bibliji koji tretira predmetno pitanje mozemo slobodno nazvati BIBLISKIM DOKAZOM !!!
Dakle mi ne tretiramo forenzicke dokaze,materijalne dokaze u pravu i t.d. nego teoloske dokaze iz Biblije !!!
 
Kada raspravljamo teoloske teme iz Pisma onda jsvaki relevantan podatak u Bibliji mozemo slobodno nazvati BIBLISKIM DOKAZOM !!!
Dakle mi ne tretiramo forenzicke dokaze,materijalne dokaze u pravu i t.d. nego teoloske dokaze iz Biblije !!!
U ovom slučaju nema u Bibliji ništa o tome, a postavljeno je pitanje.. no možeš da zaključiš da Isus ne laže, niti to da je posle sišao u Ad. Dakle moraš da uključiš vijuge...
 
Pa dah ti je duša... to da se vraća Bogu pa to ti je Raj... jer duša hoće nazad Bogu...
A sada u raj, nije vise u ad? 😄
Dah nije dusa.
Pored interneta da i dalje zivis u neznanju i predrasudama?
Kako je to moguce.
Trebas da proucis hebrejske reci i izraze..
Dah nije dusa vec zivotna energija
Dusa je po Bibliji spoj te energije sa telom.
Ksda se razdvoje, nema dusa.
Dusa se sastoji od materije i ruha, daha zivota.
Takva bica, ljude i zivotinje, Biblija naziva zive duse.
U smisaonom prevodu, ziva bica.

Propovjednik 3,19 Jer je sudbina ljudi i sudbina životinja jednaka sudbina. Kako umiru jedni, tako umiru drugi: isti dah ( ruah) imaju svi i ništa ne nadvisuje čovjek životinju; jer je sve taština!

Zapazi.
I zivotinje i covek.
 
Bibliski dokaz...?


Bibliski dokaz...?
Negiraš da je Hristos Bog? Ili moram i to da dokazujem?

Pa to nlje ucenje vase crkve.
Sada samo izmisljas.
Ad je pako po ucenju tvoje crkve..
Naravno da vi sami vidite da to nije tacno oäpa pokusacavatr da eskivirate i date blazu sliku ne upucenima..

Svetosavlje.

Nesumnjivo je tačno, kako pokazuju mnogobrojni citati kod episkopa Ignjatija, da svi pravoslavni izvori – Sveto Pismo, bogosluženja, žitija Svetih, dela svetih Otaca, -govore o Raju i Nebesima kao o onome što je „gore“, a o paklu kao o onome „dole“ pod zemljom.

O viđenjima ada
Za pravoslavnog čoveka ad je isto tako realan kao što su i Nebesa. Sam Gospod mnogo puta govori o onima koje će, zbog neispunjavanja Njegovih zapovesti, poslati „u oganj večni, pripremljen đavolu i njegovim anđelima“ (Mt. 25, 41).
U jednoj od svojih priča, On daje upečatljiv primer bogataša koji, osuđen na adske muke zbog svog rđavog života na zemlji, upire pogled u Raj kojeg se lišio, i moli patrijarha Avrama da Lazaru, ubogom siromahu, za života preziranom od bogataša, dopusti da dođe i „umočivši u vodu vrh svoga prsta rashladi mi jezik, jer se mučim u ovom plamenu“. Ali Avram odgovara da je „među nama i vama postavljena velika provalija“, te da među spasenima i prokletima nema nikakvog opštenja (Lk. 16, , 24-26).
U pravoslavnoj literaturi viđenja ada su isto tako uobičajena pojava kao i viđenja Nebesa i Raja. Ali, za razliku od viđenja Nebesa, ova viđenja i iskustva se najčešće daju običnim grešnicima, a ne svetim ljudima, i njihova je svrha uvek jasna.
Sv. Grigorije Dvojeslov veli u svojim „Razgovorima“:
„U svojoj bezgraničnoj milosti dobri Bog dopušta nekim dušama da se ubrzo nakon smrti vrate u svoja tela, da bi ih prizor ada najzad naučio da se poboje večnih kazni, u šta ih same reči nisu mogle uveriti“. Zatim, sveti Grigorije opisuje nekoliko slučajeva viđenja ada i kazuje kakav su utisak ona ostavila na videoce.
Tako je neki španski pustinjak Petar umro i video „ad sa svim njegovim mukama i bezbrojnim ognjenim jezerima“. Vrativši se u život, Petar je ispričao šta je video „ali sve i da je to prećutao, njegovo pokajno pošćenje i noćna bdenja bili bi rečiti svedoci jezivog boravka u adu i dubokog straha od groznih mučenja. Bog je projavio svoje bezmerno milosrđe ne dopustivši mu da umre i sve to iskusi posle smrti“.
https://svetosavlje.org/dusa-posle-smrti/10/?pismo=lat


Istina je da se ruah ( dah) svakog coveka vraca Bogu.
Ne ide nigde.
Ni u raju ni paklu.

Propovjednik 12,7 I vrati se prah u zemlju, kako je bio, a duh se vrati Bogu, koji ga je dao.
Apostoli prave razliku izmedju duha (pneuma) i duše (psihe).

Kada raspravljamo teoloske teme iz Pisma onda svaki relevantan podatak u Bibliji koji tretira predmetno pitanje mozemo slobodno nazvati BIBLISKIM DOKAZOM !!!
Dakle mi ne tretiramo forenzicke dokaze,materijalne dokaze u pravu i t.d. nego teoloske dokaze iz Biblije !!!
Čudno kako nikad taj princip ne primjenjuješ na sebe.
Ja na onoj drugoj temi još čekam biblijsku zabranu krštenja djece.

U ad ili raj?
Ne moze oboje.
Moras da se odluvis.
Da li je odveo rszbojnika u pakao illi raj?
U raj je kao Bog poslao razbojnika. U ad je sišao duhom da izbavi duše preminulih u predhrišćanskom periodu.
 
Negiraš da je Hristos Bog? Ili moram i to da dokazujem?
Ja se samo drzim tvojih navoda...ti si izneo da je Isus razbojniku rekao sto je rekao KAO BOG i ti sada trebas dokazati kako je to uopste bilo moguce kada je na krstu Isus zavrsio svoj zemaljski zivot u ljudskom tijelu i kada je nesto kasnije,na istom mestu,u samrtnim mukama izjavio :

Marko 15,34:
"...I u devetome sahatu povika Isus iza glasa govoreći: Eloi! Eloi! lama savahtani? koje znači: Bože moj! Bože moj! zašto si me ostavio?

Jel ti sad bar malo jasnije sta trebas dokazivati ???

Kada raspravljamo teoloske teme iz Pisma onda svaki relevantan podatak u Bibliji koji tretira predmetno pitanje mozemo slobodno nazvati BIBLISKIM DOKAZOM !!!
Dakle mi ne tretiramo forenzicke dokaze,materijalne dokaze u pravu i t.d. nego teoloske dokaze iz Biblije !!!
Čudno kako nikad taj princip ne primjenjuješ na sebe.
Ja na onoj drugoj temi još čekam biblijsku zabranu krštenja djece.
Ja sam ti veoma jasno i precizno odgovorio na pitanje,molim te pregledaj tu temu jos jednom ali nemoj preskakati moje komentare pa se onda vrati na ovu temu da mi odgovoris,jel vazi ??? :)
 
ne Bog je dunuo u coveka :P
Dah nije dusa vec zivotna energija
A sta je zivotna energija? Ja koliko znam energija je sposobnost tela da vrsi rad. Energija sigurno nije ziva, ali ni sposobnost samo zivih
tela. Postoji bio energija ali to sigurno nije zivotni dah nego sposobnost dva ziva bica da interaguju i prenose informacije na nacin
koji se ne moze detektovati materijalnim instrumentima. dakle otisao si na teritoriju da smatras da dusa zapravo ne postoji
nego je zivot svojstvo materijalnih tela koje ispunjava besvesna zivotna energija.
 
Luka 23 :43 A Isus mu je rekao: „Obećavam ti danas, bićeš sa mnom u raju.“+


Zlocinac je umro pre Isusa a Isus je svojom smrcu otvorio put nebeskom vaskrsenju...
Isus je prvi vaskrsao na nebo i time je otvorio put nebeskog vaskrsenja.


Tako da je nemoguce da tog dana bukvalno zlocinac bude sa Isusom

Zlocinac s obizrom da je umro pre Isusa ceka Zemaljsko uskrsenje koje je u buducnosti
kada Isus bude vladao 1000 god nakon Armagedona.
Svi koji su umrli pre Isusa ceka ih u buducnosti sveopste Zemaljsko uskrsenje, tu spadaju svi verni ljudi prethriscanskog starozavetnog doba.
 
Poslednja izmena:
Luka 23 :43 A Isus mu je rekao: „Obećavam ti danas, bićeš sa mnom u raju.“+


Zlocinac je umro pre Isusa a Isus je svojom smrcu otvorio put nebeskom vaskrsenju...
Isus je prvi vaskrsao na nebo i time je otvorio put nebeskog vaskrsenja.


Tako da je nemoguce da tog dana bukvalno zlocinac bude sa Isusom

Zlocinac s obizrom da je umro pre Isusa ceka Zemaljsko uskrsenje koje je u buducnosti
kada Isus bude vladao 1000 god nakon Armagedona.
Svi koji su umrli pre Isusa ceka ih u buducnosti sveopste Zemaljsko uskrsenje, tu spadaju svi verni ljudi prethriscanskog starozavetnog doba.
Dakle, po tebi, Isus je lagao?
 
Dakle, po tebi, Isus je lagao?
Isus je rekao Istinu koju sam iznela

VASKRSENJE

Bog je stvorio Zemlju da na njoj zive ljudi vecno.

Psalam 37: 29 Pravednici će naslediti zemlju, i živeće na njoj zauvek.

Jasno pise da ce pravednici ziveti vecno na Zemlji.
ne pise da ce ici na nebo da zive vecno...

Dakle Biblija govori o dve vrste vaskrsenja

prvo vaskrsenje je nebesko i samo odredjeni broj ljudi vaskjrsava na nebo

da bi vladali sa Hristom...

A svi ostali ocekuju vaskrsavanje na Zemlji.To je drugo vaskrsenje.

Dok je Isus bio na Zemlji radili su vaskrsavanja na Zemlji on i njegovi ucenici.
kao model toga sta ce biti u "novom svetu" na Zemlji.


Prvo uskrsenje je NEBESKO
i o tome govori
1 Solunjanima 4:16
“Najprije će ustati oni koji su mrtvi u zajedništvu sa Hristom”

Otkrivenje kaze da postoji prvo uskrsenje
sto znaci da postoji i drugo uskrsenje...

Otkrivenje 20
6 Srećan je i svet svako ko ima udeo u prvom uskrsenju.
Nad njima druga smrt nema vlasti, nego će biti Božji i Hristovi sveštenicii vladaće kao kraljevi s Hristom hiljadu godina.

Eto jasno pise da postoji prvo uskrsenje na nebo i njihova je uloga suvladara Hrista.
dakle Isus Hris je tek svojom smrcu i uskrsenjem otvorio put nebeskom uskrsenju.
Tako da nakon Hristovog uskrsenja od 1 veka se odvija uskrsenje na nebo
odredjenog broja ljudi...[/b]...

A svi oni sto su umrli pre njega u starozavetno doba cekaju uskrsenje na zemlji.
Nakon Armagedona.
Tako je prema Bibliji.
...............................

2. ZEMALJSKO USKRSENJE
Svi koji su umrli pre Hrista u starozavetno doba cekaju uskrsenje na zemlji.
Nakon Armagedona.
Tako je prema Bibliji.
u 1 veku Isus vaskrsava ljude na Zemlji.
primer vaskrsenja Lazara
Jovan 11
38 Tada je Isus, opet duboko potresen, otišao do groba.
To je u stvari bila pećina, a na ulazu je ležao kamen.
39 Isus je zapovedio: „Sklonite kamen!“ A Marta, sestra umrloga, rekla mu je: „Gospode,
sada već sigurno zaudara, jer je četvrti dan otkako je umro.“
40 A Isus joj je rekao: „Zar ti nisam rekao da ćeš videti Božju slavu ako budeš verovala?“
41 Zato su sklonili kamen. A Isus je podigao oči prema nebu i rekao: „Oče, hvala ti što si me uslišio.
42 Ja sam znao da me uvek uslišavaš, ali rekao sam to zbog naroda koji ovde stoji, da bi verovali da si me ti poslao.“
43 Rekavši to, povikao je na sav glas: „Lazare, izađi!“
44 I umrli je izašao. Noge i ruke bile su mu obavijene zavojima,+ a lice mu je bilo obavijeno platnom.
Tada im je Isus rekao: „Skinite to s njega i pustite ga nek ide.“
Sto se tice Zemaljskog vaskrsenja to je Isus demonstrirao u 1 veku
i to je sve zapisano u Biblij.
Takodje nas ocekuje Zemljasko uskrsenje nakon sudjenja svima i Armagedona.
Jovan 5:28,29
28 Ne čudite se tome, jer dolazi čas u koji će svi koji su u grobovima*
čuti njegov glas
29 i izaći će — oni koji su činili dobro u uskrsenje života, a oni koji su činili zlo u uskrsenje osude.
Dela Apostolska 24:15 I imam nadu, koju imaju i oni, da će Bog uskrsnuti i pravednike i nepravednike.
Sigurno da nece na nebo uskrsnuti nepravednike.
Na nebo vaskrsavaju samo oni koji su dokazali svoju svetost i besprekornost.
A na Zemlji ce vaskrsavati ljudi za vreme hiljadugodinje vladavine Hrista nakon Armagedona.
sto sledi u buducnosti, I nakon cega ce Bog vecno unistiti zlo i zle
dakle samo 144000 odabranih vaskrsava na nebo Otkrivenje 14:1-5
a svi ostali vaskrsavaju na Zemlji, vecina....

eto to je istina iz Biblije...

Zlocinac umire pre Hrista i ceka Zemaljsko vaskrsenje.

A Isus mu je rekao da ce biti u raju - tj da ga ceka vaskrsenje
 
Svi koji su umrli pre Hrista u starozavetno doba cekaju uskrsenje na zemlji.
Isus je jasno poslao duse iz Hada u Raj, Isus je jasno rekao da ce razbojnik *danas* biti snjim u Raju.
Tako stoji u Bibliji... stoji i da ce biti sveopste vaskrsenje. To znaci da ce duse opet dobiti tela i spustiti
se na zemlju tu da zive u materijalnim ali savrsenim telima, dok ce se zivi preobratiti.
 
Isus je jasno poslao duse iz Hada u Raj, Isus je jasno rekao da ce razbojnik *danas* biti snjim u Raju.
Tako stoji u Bibliji... stoji i da ce biti sveopste vaskrsenje. To znaci da ce duse opet dobiti tela i spustiti
se na zemlju tu da zive u materijalnim ali savrsenim telima, dok ce se zivi preobratiti.
Nije tako u Bibliji
Da rekao mu je danas za buducnost
prema Bibliji ceo covek je dusa
a ne neki zasebni deo coveka sto je huinduisticko istocnjacko ucenje
sve si pomesao
a posto je zlocinac umro pre Isusa nemoguce je da su zajedno u raju.
Zlocinac nije vaskrsao tog dana jer pre Hrista ne postoji nebesko uskrsenje.
Isus je prvi svojim uskrsenjem otvorio put nebeskom vaskrsenju.
a uskrsenje za Zemlju je u buducnosti.
dakle nije bilo to moguce da njih dvoje istog dana vaskrsnu
Isus je mislio na njegovo buduce vaskrsenje na Zemlji - raju
pod njegovom vladavinom

„Imajući nadu u Boga... da će biti uskrsenje pravednika i nepravednika“ (DELA APOSTOLSKA 24:15).
Ne mogu napravedcnici da vaskrsnu na nebo
samo pravednici dobijaju tu mogucnost i to odabrani od Boga
tako da se to odnosi na Zemaljsko uskrsenje
 
Poslednja izmena:
Obećavam ti danas, bićeš sa mnom u raju.
ne obećava isus već mu govori istinu
zaista=uistinu
zaista mu kaže da će danas biti u raju.
isus nigde ne govori "ja vam kažem danas" jer prosto nema logike jer ga u to vreme ljudi i slušaju i nema potrebe da naglašava kad to izgovara
Da rekao mu je danas za buducnost
da ga sreo juče, juče bi mu rekao :hahaha:
 
Odgovor na to pitanje možemo pronaći u riječima koje je Isus uputio jednom od zločinaca koji su bili pogubljeni zajedno s njim. Taj je zločinac rekao Isusu: “Seti me se kad dođeš u kraljevstvo svoje!” Što mu je Isus nato odgovorio?
Kazao je: “Zaista, kažem ti danas, bit ćeš sa mnom u raju” (Luka 23:39-43).

Je li mu Isus obećao da će ići na nebo? Nije. Taj čovjek nije se “ponovno rodio” od vode i duha, a to je preduslovjet da neko uđe u nebesko Kraljevstvo (Jovan 3:3-6).
Isus mu je zapravo obećao da će uskrsnuti i živjeti u raju.
Budući da je taj zločinac bio Židov, verovjatno je čuo za raj na Zemlji, odnosno edenski vrt o kojem govori prva biblijska knjiga (1. Mojsijeva 2:8). Isusovo obećanje bilo mu je jamstvo da će uskrsnuti kad na Zemlji bude ponovno uspostavljen raj.

Zanimljivo je da Biblija obećava da će Bog “uskrsnuti i pravedne i nepravedne” (Dela apostolska 24:15). Među “nepravedne” spadaju oni koji nisu živjeli po Božjim pravednim mjerilima zato što nisu znali što je njegova volja.

Isus će uskrsnuti nepravednog zločinca koji je razgovarao s njim, kao i milionene, možda čak milijarde, drugih ljudi koji nisu saznali istinu o Bogu. Oni će učiti o Božjim zapovestimaa u raju na Zemlji i imat će priliku dokazati da vole Boga držeći njegove zapovesti.
 
Poslednja izmena:
Da li je Isus u periodu smrti i vaskrsnuca bio u Raju i poveo sa sobom razbojnika kao što mu jer obecao
ili je bio u grobu do svog vaskrsnuca iz kog je ustao i kasnije se pojavio ?
27 A On reče: Šta je u ljudi nemoguće u Boga je moguće.

26 A Isus pogledavši na njih reče im: Ljudima je ovo nemoguće, a Bogu je sve moguće.

a pošto hrćanstvo veruje da je isus bog, zar onda nije bogu moguće da bude u svakom trenu na sva mesta.
ograničavanje boga kao što mnogi rade oni će tvrditi da bog ne može i nije mu sve moguće.
 

Back
Top