ZAGROBNI ZIVOT

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mačkć,potpuno se slažem sa tobom.Kao što rekoh,mnogo je pitanja a malo odgovora i malo ko je u stanju da odgovori tačno...sve je bazirano na predpostavkama koje su uglavnom relativne.Zato život treba živeti,svaki momenat uhvatiti,ništa ne propuštati... Ybg. život je jedan(možda) i dok smo ovde gde jesmo i u ovoj formi,trba ga maksimalno iskoristiti a posle šta bude... Raj ili Pakao...svejedno...nešto će biti...ali pre toga,sve nas čeka isto,skok na sto(astal).:twisted:
 
Svi mi, bili vernici ili ne, znamo cemu sluzi religija, i njihovo poimanje o zagrobnom zivotu se uglavnom svodi na plasenje ljudi, jer ako ne budes za zviota ovakav ili onakav kad umres sve ce da ti se vrati kroz mucenja. Prema tome sta god da je religija "istrazivala" moze da se stavi pod debeli znak pitanja, ako uopste moze da se uzima u obzir.
Mislim kako moze neko da mi prica o raju i paklu, kad se niko odatle vratio nije.

Кад кажем религија, не мислим на хришћанство, него на све религије...(дадох ја толике линкове, ал нико не чита)...
Религија ништа не ''истражује'', него покушава да да одговоре на питања која су СВЕ људе мучила откад је света и века!
Нисмо ми ни први ни једини. Целокупна уметност је настала као израз жеље да се победи смрт. Нарцисоидно је рећи:''Шта су знале толике генерације пре нас?''

(Да напоменем, због буквалиста: не заступам ја ни једно религијско становиште, него сматрам да онај кога интересују одговори на ова питања треба да зна шта су људи пре њега мислили и како су доживљавали тај проблем. Не постоји ''научна истина'', о загробном животу, него само веровања...и то много различитих, а ипак у основи сличних веровања у разним религијама света.)
 
sjenka:
niko nije u stanju da odgovori tacno, niti je to moguce odavde, sa strane zivota.
sta znaci iskoristiti zivot, uhvatiti svaki trenutak?

Ako to ne kapiraš,ako značenja ovih reči tebi nisu dovoljno jasna,onda ti već trošiš vreme koje nemaš.
Btw. drugi put pre uključenja u neku temu obavezno pročitaj šta je na njoj do tada napisano.
 
sjenka:
niko nije u stanju da odgovori tacno, niti je to moguce odavde, sa strane zivota.
sta znaci iskoristiti zivot, uhvatiti svaki trenutak?

Iskoristit zivot znaci ziveti na nacin na koji se tebi svidja, svakog dana svoga zivota. Nekome uzivanje predstavlja putovanje oko sveta, nekome izlazenje i druzenje sa ljudima, a nekome je dovoljna lepa kuca i porodica na okupu. Uzaludno potrosen zivot je onaj koji potrosis radeci stvari koje ne volis, uvek zeleci da si negde drugde radeci nesto drugo. Ponekad je tesko izvesti sve kako ti se hoce, ali cim tezis ka tome da poboljsas nacin na koji zivis znaci da ces jednog dana to i postici.
 
Hellen:
Кад кажем религија, не мислим на хришћанство, него на све религије...(дадох ја толике линкове, ал нико не чита)...
Религија ништа не ''истражује'', него покушава да да одговоре на питања која су СВЕ људе мучила откад је света и века!
Нисмо ми ни први ни једини. Целокупна уметност је настала као израз жеље да се победи смрт. Нарцисоидно је рећи:''Шта су знале толике генерације пре нас?''

(Да напоменем, због буквалиста: не заступам ја ни једно религијско становиште, него сматрам да онај кога интересују одговори на ова питања треба да зна шта су људи пре њега мислили и како су доживљавали тај проблем. Не постоји ''научна истина'', о загробном животу, него само веровања...и то много различитих, а ипак у основи сличних веровања у разним религијама света.)

Slazem se u potpunosti :D
 
Pozdrav

Ako te bas zanima gde bi zavrsila skini sa neta neku knjigu od pisca Tuesday Lobsang Rampa poznat kao Dalaj Lama sa Tibeta ili mi posalji PM pa cu ti poslati tu imas sve o zivotu posle smrti i sta se desava u trenutku smrti itd... ;)
 
Šakal:
Ako to ne kapiraš,ako značenja ovih reči tebi nisu dovoljno jasna,onda ti već trošiš vreme koje nemaš.
Btw. drugi put pre uključenja u neku temu obavezno pročitaj šta je na njoj do tada napisano.

veoma je naivno misliti da znas sta se podrazumijeva pod ovako fluidnim kategorijama. Procitala sam sve sto je bilo do sada napisano, sve je tupljenje, i to nenadareno i neoriginalno, a tema je takva da svako moze da drzi da ima narocito argumentovan stav. Kao na modernim muzickim scenama, svako se penje na binu da objavi svoju minijaturnu misao. Moje se pitanje mozda ucinilo prostim, a i jest jednostavno, i bas zato niko ne zna na nj da mi odgovori.

Tacna je moja tvrdnja da o tome ne moze nista da se kaze s ikakvim pouzdanjem.
 
sjenka:
veoma je naivno misliti da znas sta se podrazumijeva pod ovako fluidnim kategorijama. Procitala sam sve sto je bilo do sada napisano, sve je tupljenje, i to nenadareno i neoriginalno, a tema je takva da svako moze da drzi da ima narocito argumentovan stav. Kao na modernim muzickim scenama, svako se penje na binu da objavi svoju minijaturnu misao. Moje se pitanje mozda ucinilo prostim, a i jest jednostavno, i bas zato niko ne zna na nj da mi odgovori.

Tacna je moja tvrdnja da o tome ne moze nista da se kaze s ikakvim pouzdanjem.

Dobila si odgovor ali izgleda nećeš da ga vidiš.;)
 
bundeva:
ebem mu, sjenka, kako ne znas sta je hvatanje svakog trenutka?
to ti je ko hvatanje muva...uzmes peckalicu i: "aha! evo ga trenutak!"..upljeskas ga i stavis u trenutkarijum..

ah, da! i nije to sve!
kad ga uvatis, dobro ga pritegnes, potisnes etikeciju, moral i bonton i kriknes sadisticki stisnutih zuba:" dolijao si, mamicu ti, sad si moj!" i sravnis ga sa zemljom... Ili ga pojedes?... Je li to svarljivo?
 
Kada sam poginuo u lančanom saobraćajnom udesu na putu za more, 1967. godine, mislio sam da je to kraj i da će uskoro doći po mene neka svetlost i odneti me zauvek u Dolinu Senki, da sačekam Poslednji Sud. Međutim, kao što vidite, ja živim s vama i pored vas, surfujući na Internetu. Ko god može da pročita ovo što je napisano i sam će jednog dana da postane Lutalica, odnosno Duh koji čeka Poslednji Sud na Zemlji, a ne u Dolini Senki. To je neki vid kazne za nas, pošto je Dolina Senki mesto bez vremena, kako su me obavestile još neke Lutalice. Dakle, mi moramo da trpimo Vreme. Meni je za sada još OK, ali neke lutalice su "stare" i po 125,000 godina... Oni su prosto očajni i samo urlaju od muke. Najgore je što u njima vidim sebe, jer ću i ja tako jednog dana.
 
Šakal:
Ako budeš dobar,rešiću te muka.:D :arrow: ;)

Eto, i ti ćeš da postaneš Lutalica... jel kapiraš ti koji je to bedak? Jedino je dobro što možeš da vidiš ono što ljudi ne vide i da osetiš ono što ljudi ne osećaju, ali to je takođe sranje na svoj način... Da sam ja znao da će me skucati šleper ("Carnex" pun pašteta i mesnih narezaka), otišao bih do crkve i duboko zamolio Gospoda za oproštaj, ali duboko... Ovako, ovo polako postaje nepodnošljivo... još kad vidim neke likove iz antike, kako pokušavaju da se "ubiju" do "kraja", to je za plakanje.... juče je neki lik po bivšem imenu Kios (Mikenac) pokušao da skoči u vulkan... kretenčina se vratila nako tri sata iz grotla... i počeo je da urla tako da smo svi pobegli 1500 km od njega...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top