Zagonetka Četiri Jahača Apokalipse

Sanjaju o novom dobu ne samo oni nego i jevreji i njuejdzusti sve to banda ista ali kako novo doba a krezubaca kolko volis na planeti haha.Sve ih treba skenjati i onda dolazi mir
bez uvrede, ali nisi ti jos uvek ukapirala postavku stvari, jer djavo, ako je covekoubica od iskoni, njemu je svejedno koji ce da se medjusobno istrebljuju, dobri, zli, ili mesano, tako da nije resenje skenjati suparnika, vec ga obratiti, da uvidi svoju zabludu, da nema ovde selektivnog unistavanja samo zlih, kako j.svedokinja misli pogresno, a od 1914 pa kroz svetske ratove

ako se istrebljujemo medjusobno to je djavolova pobeda, pa ti i sama cujes iz kremlja pominju zlatnu milijardu, ili cak pola milijarde sa onih porusenih dzordza spomenika - to samo djavolovi da se nasladjaju, svakom coveku mora da dopre do svesti da posle sledi zvakanje jezika do krvi, ako svet bude prosao kroz nuklearni armagedon, inspirisan laznim otkrivenjem, laznom apokalipsom, antihristovom... trecina od 8 milijardi, pa racunaj koliko je to dusa, a ima ih koji to prizeljkuju - tu samo djavo pobedjuje, a svaki covek gubi i koji prezivi, isto gubi, kao i onaj koji ne prezivi

blazeni mirotvorci, amen.
 
Poslednja izmena:
bez uvrede, ali nisi ti jos uvek ukapirala postavku stvari, jer djavo, ako je covekoubica od iskoni, njemu je svejedno koji ce da se medjusobno istrebljuju, dobri, zli, ili mesano, tako da nije resenje skenjati suparnika, vec ga obratiti, da uvidi svoju zabludu, da nema ovde selektivnog unistavanja samo zlih, kako j.svedokinja misli pogresno, a od 1914 pa kroz svetske ratove

ako se istrebljujemo medjusobno to je djavolova pobeda, pa ti i sama cujes iz kremlja pominju zlatnu milijardu, ili cak pola milijarde sa onih porusenih dzordza spomenika - to samo djavolovi da se nasladjaju, svakom coveku mora da dopre do svesti da posle sledi zvakanje jezika do krvi, ako svet bude prosao kroz nuklearni armagedon, inspirisan laznim otkrivenjem, laznom apokalipsom, antihristovom... trecina od 8 milijardi, pa racunaj koliko je to dusa, a ima ih koji to prizeljkuju - tu samo djavo pobedjuje, a svaki covek gubi i koji prezivi, isto gubi, kao i onaj koji ne prezivi

blazeni mirotvorci, amen.
I dok nije postojalo otkrivenje ljudu se se macetama ubijali tako i sad i da nema otkrivenja opet ce se poubijaju samo sad oruzje nije maceta nego sarmati bioloska oruzja i sta sve ne napravise.neljydi.
 
I dok nije postojalo otkrivenje ljudu se se macetama ubijali tako i sad i da nema otkrivenja opet ce se poubijaju samo sad oruzje nije maceta nego sarmati bioloska oruzja i sta sve ne napravise.neljydi.
od macete mozes da pobegnes, a od oruzja za masovno unistenje ne mozes
od maceta moze da strada milion, a od oruzja za masovno unistenje milijarda
tako da nije isto
 
od macete mozes da pobegnes, a od oruzja za masovno unistenje ne mozes
od maceta moze da strada milion, a od oruzja za masovno unistenje milijarda
tako da nije isto
Ma samo ocu da ti kazem da otkrivenje nije krivo sto je ljudski mozak pogan.I taj sa macetom da je mogo da otkine hiljadu glava jednim zamahim macete otkinuo bi.E sad doslo vreme da se to moze.Pogan mozak zavrsio ovaj put fax haha
 
Ma samo ocu da ti kazem da otkrivenje nije krivo sto je ljudski mozak pogan.I taj sa macetom da je mogo da otkine hiljadu glava jednim zamahim macete otkinuo bi.E sad doslo vreme da se to moze.Pogan mozak zavrsio ovaj put fax haha
eh, da je mogao... ali nije mogao da dokaci onog koji mu je daleko, a sada moze koga god hoce, ne moze se pobeci, pa moramo da se suocimo

da je mogao pre 1000 godina, ja bih onda radio ovo sto radim danas kada moze

ali ti opet sudis ljude, pogan mozak, kazes? ja ne sudim nikoga hocu da svi prezive, samo raskrinkavam antihrista koji je u sluzbi covekoubici, djavolu
 
eh, da je mogao... ali nije mogao da dokaci onog koji mu je daleko, a sada moze koga god hoce, ne moze se pobeci, pa moramo da se suocimo

da je mogao pre 1000 godina, ja bih onda radio ovo sto radim danas kada moze

ali ti opet sudis ljude, pogan mozak, kazes? ja ne sudim nikoga hocu da svi prezive, samo raskrinkavam antihrista koji je u sluzbi covekoubici, djavolu
Sigurno im mozak nije sladak ni ljudski cim je u stanju to da smisli i napravi
 
Sigurno im mozak nije sladak ni ljudski cim je u stanju to da smisli i napravi
pa ja ADAM sam prvi jeo sa drveta saznanja dobra i zla, ni moj mozak nije sladak, i tako i nuklearna energija, moze da se koristi za pravljenje struje u nukl. centralama, a moze i da se sa njom pobije pola sveta, ma ceo, sta pola? i to vise puta uzastopce... i sta ces sad, da osudis mene adama, a sa mnom i ceo ljudski rod? nije ti to pametno.
 
- Crni jahač drži vagu u ruci, simbolizirajući možda ekonomske teškoće ili glad.
drugima glad, a tebi ajvar? u svakom tvom postu samo odzvanja sve vece licemerje
Za sve vas koji ste zainteresirani za temu, zanima me ima li netko preporuku za recept dobrog ajvara?
sto si pisao o gladi, pa sada trazis ajvar?> gladuj i cuti, ako nemas nesto na svoju temu da dodas, cekaj mac i klanje koje zagovaras drugima, i nadaj se da nece tebe da do'vati
 
1914. su JS random izvukli iz šešira a to nema veze sa Otkrivenjem već sa Knjigom proroka Danila.
ma svi koji su zavrsili osnovnu skolu znaju da su tada poceli svetski ratovi, prvi bas 1914, oni su malo ciljali, promasili, pa su se posle bas ufatili za tu godinu da se nasladjuju ratom, ali prvo su nabadali kao corava koka razne godine

The group's doctrines surrounding 1914 are the legacy of a series of emphatic claims regarding the years 1799,[4] 1874,[4] 1878,[5] 1914,[6] 1918[7] and 1925[8] made in the Watch Tower Society's publications between 1879 and 1924.

onda je rasel

Russell became associated with Barbour in 1876 and accepted Barbour's eschatological understanding.[59][60] In 1877, Barbour and Russell jointly issued the book Three Worlds, and the Harvest of This World, which reiterated Barbour's earlier teachings.[61] It proclaimed Christ's invisible return in 1874,[62] the resurrection of the saints in 1875,[63] and predicted the end of the "harvest" and a rapture of the saints to heaven for 1878[64] and the final end of "the day of wrath" in 1914.[65]

ali prvo su gadjali, gatali kraj 1915, jaka mudrost znati da ide rat 1911 za neku godinu?

In 1911, Russell wrote that October 1914 would witness the "full end" of Babylon, or nominal Christianity, "utterly destroyed as a system".[98] At first, the hopes for 1914 were stretched to "near the end of A.D. 1915."[99]

i corava koka nabode zrno,. da ih pitas vidi bre koliko godina, ali ne, oni istrce pa posle uskacu sami sebi u usta

"Millions Now Living Will Never Die!" (1918–1925)[edit]​

The predictions for 1920 were discarded before that year arrived, in favor of a new chronology.

znaci kao sto nas @CarstvoBožije pogadja, e tako su i oni, pa ponekad i corava koka nabode neko zrno, neku bitnu godinu
 
Poslednja izmena:
Večeras započinjemo zanimljivu raspravu o jednom od najupečatljivijih dijelova knjige Otkrivenja - Četiri Jahača Apokalipse. Opisani u Otkrivenju 6:1-8, ovi likovi simboliziraju različite aspekte ljudskog iskustva i eshatoloških predviđanja. Svaki jahač, sa svojim specifičnim bojama i atributima, otvara put ka dubljem razumijevanju apokaliptičnih poruka.

- Bijeli jahač nosi luk i nosi krunu, jureći naprijed.
- Crveni jahač ima moć oduzeti mir s Zemlje i potiče ljude da se međusobno pobiju, noseći veliki mač.
- Crni jahač drži vagu u ruci, simbolizirajući možda ekonomske teškoće ili glad.
- Blijedi jahač, poznat kao Smrt, prati ga Podzemlje, donoseći bolesti, glad, rat i divlje zvijeri.

Kako svaki od ovih jahača odjekuje unutar vašeg osobnog shvaćanja apokaliptičnih predviđanja?
Kako interpretirate simboliku Četiri Jahača? Vjerujete li da oni predstavljaju doslovne događaje ili simboličke koncepte?
Prvi jahac?

Drugi jahac.
Mir sa zemlje je oduzet i pre tog jahaca.

Treci, glad je harala i hara mnogo pre njega.

Cetvrti, Mnogo pre tog jahaca Isus nije mogao da stigne da izleci koliko je bilo bolesnih i koliko su umirali.
A i pre toga.

Zato kazem da ti jahaci govore o necemu drugom...
Imaju drugu poruku...
 
Prvi jahac?

Drugi jahac.
Mir sa zemlje je oduzet i pre tog jahaca.

Treci, glad je harala i hara mnogo pre njega.

Cetvrti, Mnogo pre tog jahaca Isus nije mogao da stigne da izleci koliko je bilo bolesnih i koliko su umirali.
A i pre toga.

Zato kazem da ti jahaci govore o necemu drugom...
Imaju drugu poruku...
znaci lagarija je sve, plagirao je starozavetnog proroka Zahariju, kako i rekoh, ti konjanici su falsifikat, samo ih poobarati sa konja, i kraj lagarije
 
imaš li neku argumentaciju iza ovog snoviđenja?

evo naprimer da te pitam za trećeg kauboja

Otkrivenje 6,5
I kad otvori treći pečat, čuh treću životinju gdje govori: dođi i viđi. I vidjeh, i gle, konj vran, i onaj što sjeđaše na njemu imađaše mjerila u ruci svojoj.
vaga je simbol suda...treći konj ide tek posle trećeg pečata..šta su prva tri pečata jer su se po tvom tumačenju već desila u prošlosti pre masovnog otpadništva od vere koje imamo danas?
U ovom slucaju vaga meri hranu.
Gladi je bilo oduvek i mnogo pre tog jahaca.
Dakle jahac govori o nekoj drugoj gladi?
Duhovnoj gladi i ne znanju o Bogu.
Nema istine.

Zito u bibliji simbolise Bozju rec:
Luka 8,11A priča ova znači: sjeme je riječ Božija.

Hleb je slika Isusa i njegovih reci:
Jovan 6,35A Isus im reče: ja sam hljeb života: koji meni dolazi neće ogladnjeti, i koji mene vjeruje neće nikad ožednjeti.

Odbacivanje jevandjelja rezultira u gladi za Bozjom recju, slicnoj duhovnoj gladi koju je Amos prorokovao za Izrael:
Amos 8,11Gle, idu dani, govori Gospod Gospod, kad ću pustiti glad na zemlju, ne glad hljeba ni žeđ vode, nego slušanja riječi Gospodnjih.
Amos 8,12I potucaće se od mora do mora, i od sjevera do istoka trčaće tražeći riječ Gospodnju, i neće je naći.
Amos 8,13U to će vrijeme obamirati lijepe djevojke i mladići od žeđi,

Glad za vreme treceg pecata nije fatalna.
Isti glas koji poziva jahace, najavljuje da ulje i vino nece biti pogodjeno gladju, vec ce moci da se nabavi.
Ulje je simbol za Duha svetoga, a vino spasenje kroz isusa Hrista i njeogvu krv.

Cak iako je u ovom periodu istorije 3 pecata Bozja rec retka, Duh sveti jos uvek deluje medju ljudima i spasenje je jos uvek dostupno svima koji ga zele.

Koji je to period istorije znate li?
 
Isti glas koji poziva jahace, najavljuje da ulje i vino nece biti pogodjeno gladju, vec ce moci da se nabavi.
OTK. 3,18: ...; i masti da pomažeš oči svoje, da vidiš.
  • OSIJA 4,10-11: ... JER PRESTAŠE SLUŽITI GOSPODU. KURVARSTVO I VINO I MAST ODUZIMA SRCE.
  • OSIJA 9,2: GUMNO I KACA NEĆE IH HRANITI, I MAST ĆE IH PREVARITI.
  • PSALAM 65,11: TI VENČAVAŠ GODINU KOJOJ DOBRO ČINIŠ; STOPE SU TVOJE PUNE MASTI.
 
OTK. 3,18: ...; i masti da pomažeš oči svoje, da vidiš.
  • OSIJA 4,10-11: ... JER PRESTAŠE SLUŽITI GOSPODU. KURVARSTVO I VINO I MAST ODUZIMA SRCE.
  • OSIJA 9,2: GUMNO I KACA NEĆE IH HRANITI, I MAST ĆE IH PREVARITI.
  • PSALAM 65,11: TI VENČAVAŠ GODINU KOJOJ DOBRO ČINIŠ; STOPE SU TVOJE PUNE MASTI.
Tekst koji si postavio govori o nasem vremenu a tekst o ulju i vinu 4 i 5 vek.
Za verujuce uvek ima ulja i vina.
Dok je za druge tesko dostuüno.

Tako kada ne poznahes tematiku zasto se brukas?
Ne mozes da uporedjujes zabe i ribe...
 
Odbacivanje jevandjelja
OTK 1,3 ...jer je vreme blizu. OTK. 22,10 ...jer je vreme blizu.
OTK. 22,16 Ja ISUS poslah andjela svojega da vam posvedoči ovo u crkvama. Ja sam izdanak i rod Davidov, ... OTK. 21,6 ...ja sam...; OTK. 1,8 ja sam...
  • LUKA 21,8 ...Pazite da vas ne prevare, jer mnogi će doći U MOJE IME, govoreći: Ja sam, i vreme se približilo. Nemojte, dakle, ići za njima.
Tako kada ne poznahes tematiku zasto se brukas?
pomazi oci mascu da bolje citas ovo odbacivanje jevandjelja iznad sto vam napravi lazno otkrivenje
 

Back
Top