Zabrana SRS

nemci su jedino tu bili u pravu, yebiga, i fasista ima pravo da kaze da je belo belo a ne crno i da ispadne da je u pravu.

iskoristiti okupaciju i nacionalnu nesrecu da se silom dodje na vlast, da se time izazove gradjanski rat u sred okupacije je minimum banditizam, ako ne i izdajstvo i najgora vrsta ljudskog djubra.
Mi smo se druže borili za oslobođenje zemlje i s kojim pravom i motivom ti staješ na stranu okupatora? Znam, bilo je takvih i u ono doba i s kojim pravom ih onda netko danas uzima u zaštitu? Prošli su kako su prošli, a i isto kao i slični u drugim zemljama koje nisu bile komunističke pa se ne možeš na to još vaditi.
 
Indicije, tj. spekulacije. Ako se DOKAZE da je Seselj narucio ubistvo, tek onda nek traze zabranu. Do tada je samo prica rekla-kazala.

Beograd - Srpska radikalna stranka podnela je danas Republičkom javnom tužilaštvu krivičnu prijavu protiv predsednika Srpske napredne stranke Tomislava Nikolića zbog "lažne tvrdnje da je lider SRS Vojislav Šešelj pokušao da naruči njegove ubistvo", izjavio je danas funkcioner SRS Nemanja Šarović.
http://www.seebiz.eu/sr/politika/srs-podnela-tuzbu-protiv-tomislava-nikolica,84342.html
 
EKSKLUZIVNO: LEGIJA NAPAO ĐINĐIĆA UOČI ATENTATA?!

(9)
Sreda, 7. Juli, 2010.| Autor: R.K. (9)

Vojislav Šešelj na saslušanju u Hagu rekao kako ima saznanja da je kod pokojnog premijera nekoliko dana uoči atentata upao komandant JSO!


BEOGRAD - Početkom marta 2003, samo nekoliko dana uoči atentata, i to u zgradi Vlade, na tadašnjeg premijera Srbije Zorana Đinđića nasrnuo je Milorad Ulemek Legija!

Ovo šokantno saznanje lider SRS Vojislav Šešelj ispričao je istražnom sudiji Vučku Mirčiću i tužiocu Milanu Radovanoviću, koji su ga saslušali u Haškom tribunalu 4. avgusta 2003. Šešelj je dao iskaz o optužnici koja ga tereti da je u drugoj polovini 2002. postao pripadnik zavere koju su organizovali Legija i pokojni vođa „zemunskog klana“ Dušan Spasojević.

Ispitivanju su prisustvovali, osim optuženog, članovi njegove odbrane Maja Gojković i Slavko Jerković. Kurir prenosi najzanimljivije delove iz ovog svedočenja.

„Bliski susret“ Đinđića i Legije

Legija je dolazio početkom marta u vladu i ona je odlučila da to bude najstrože čuvana tajna, jer je razgovarao s Đinđićem. Posvađali su se tokom razgovora i on je počeo da tuče Đinđića! Mislim da će vam to mnoge stvari rasvetliti, a to se desilo posle mog odlaska iz Srbije. Tek posle toga Legija definitivno odlučuje da uradi ovo što mu se pripisuje, ako je on to zaista uradio, ne mogu ja da ga optužujem.

Naoružani susret sa Čedom

Milorada Lukovića (Legiju) prvi put sam u životu video u oktobru 2000. kada je Koštunica polagao zakletvu. Sednica je zbog spaljivanja zgrade Savezne skupštine održana u Sava centru. Legija je bio u društvu Čede Jovanovića. Pošto je bila veoma napeta situacija, bio sam naoružan, došao sam s pištoljem. Sve je bilo na granici incidenta, sala je bila puna „crvenih beretki“ i kriminalaca, svi do zuba naoružani. U jednom trenutku, zove me Čeda da priđem. Ja mu kažem: „Čedo, vojvodi se na noge dolazi, dođi ti ovamo“. :rotf::rotf::rotf:On gleda onako razrogačeno, pa mi priđe. Rekao sam mu: „Ako s vaše strane ne bude incidenata, s naše sigurno neće biti. Ali, ako se ponovi ono što ste nam organizovali pred Skupštinom, onda može i krv do kolena da padne“.

Kako sam psovao Legiju

Nekoliko puta sam javno napadao Legiju. Posle mog govora u Saveznoj skupštini, povodom izveštaja Anketnog odbora o ubistvu ministra odbrane Pavla Bulatovića, zvao me telefonom: „Zdravo, ovde Legija, što me napadaš„? Tada sam mu, onako krvnički, opsovao majku: Hoću da te strpam u zatvor. „Što hoćeš da me strpaš u zatvor?“ Hoću, tako sam odlučio. I on je prekinuo vezu. Posle sam dobijao određene informacije u pogledu moje likvidacije.

Spasojevićevi zlatni lanci

Kada sam konačno pristao da se vidim s Legijom, našli smo se na novosadskom autoputu. Prešao sam u njegov džip, za čijim je volanom bio Dušan Spasojević. Nisam ga poznavao, jednom sam ga sreo kada sam bio predsednik opštine. Tražio je nešto da reguliše, a došao je okićen s mnogo zlata, upleten lanac od više sitnih lančića. Nisam mu se ni lika sećao, osim toga lanca. Pitao sam ga je li to neko odlikovanje, neka statusna oznaka.

Legija me molio da ne odem u Hag

Krajem januara 2003. saznajem da je u Hagu spremljena optužnica protiv mene. Đinđić je spremio moje kidnapovanje i ekspedovanje u Hag, koje bi bilo predstavljeno kao - otišao dobrovoljno. Februara kod mene dolaze Legija i Spasojević i traže da ne idem u Hag. Nude mi oklopno vozilo iz Kule, da me štite „crvene beretke“, dobar smeštaj, sigurnu egzistenciju...

Kažu da ne smem da idem u Hag, ko zna šta će se sve ove godine desiti u Srbiji, promeniće se situacija, sve će krenuti nabolje... Tada sam rekao da je za mene pitanje časti da odmah odem, jer želim da se suočim s Haškim sudom. Pošto nisu uspeli da me ubede, otišli su.
http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/ekskluzivno-legija-napao-djindjica-uoci-atentata-40653.php
 
ne loopetaj..HDZ..i SRS.,.nisu niti slične stranke...:rtfm:..nemas pojma..begaj..bre..

Slazem se, HDZ je ekstremna desnica-pro-fasisticki orjentisani, SRS je boljsevo-komunisticka STALJINISTICKA ekstremna levica............
312215638_a2a8a50709-1.jpg
 
Slazem se, HDZ je ekstremna desnica-pro-fasisticki orjentisani, SRS je boljsevo-komunisticka STALJINISTICKA ekstremna levica............
312215638_a2a8a50709-1.jpg

..pa šta je onda..Hrvatska Čista Stranka Prava..Hrvatksa Stranka Prava...te dvije su ti...čiste desnice..HDZ..je više ujmeren...naginje na desno...ali sada je u centru...skupa..s SDP-om....jedino mozes usporedjivati..HŠSP..HSP..sa..vasim..SRS-om..mada je i tu razlika...prevelika.ali zajedničko im je to sto su desnica..i nista vise..četnici su kazandžije.a ujke furundžije....:hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
..pa šta je onda..Hrvatska Čista Stranka Prava..Hrvatksa Stranka Prava...te dvije su ti...čiste desnice..HDZ..je više ujmeren...naginje na desno...ali sada je u centru...skupa..s SDP-om....jedino mozes usporedjivati..HŠSP..HSP..sa..vasim..SRS-om..mada je i tu razlika...prevelika.ali zajedničko im je to sto su desnica..i nista vise..četnici su kazandžije.a ujke furundžije....:hahaha: :hahaha: :hahaha:

HDZ je samo ''prihvatljiva'' tamo u Hrvatskoj premazana verzija HSP; dok je SRS cista neostaljinisticka partija. Sto se kaze izmedju ekstremne desnice ( HDZ HSP....) i staljinisticke ekstremne levice kao u Srbiji SRS, razlike su samo nijanse, metodi jako slicni sa svojim politickim ne-misljenicima, kao i izmedju Staljina i Hitlera, njihovi metodi su apsolutno identicni, samo sto su ekstremni denicari mnogo efikasniji i organizovaniji od ekstremne levice.
 
HDZ je samo ''prihvatljiva'' tamo u Hrvatskoj premazana verzija HSP; dok je SRS cista neostaljinisticka partija. Sto se kaze izmedju ekstremne desnice ( HDZ HSP....) i staljinisticke ekstremne levice kao u Srbiji SRS, razlike su samo nijanse, metodi jako slicni sa svojim politickim ne-misljenicima, kao i izmedju Staljina i Hitlera, njihovi metodi su apsolutno identicni, samo sto su ekstremni denicari mnogo efikasniji i organizovaniji od ekstremne levice.


SRS je stranka moderne desnice , i osnove SRS su tradicija pravoslavlje i srpstvo i tu nema ni K od komunizma i nije mi jasno dokle ces da lazes kad svi gradjani SRbije znaju da su naslednici KPJ DS i SPS kao dve zavadjene struje posle tzv Osme Sednice 1987.

Struja koja je pobedila na toj osmoj sednici je formirala SPS a komunisticka struja koja je izgubila je formirala DS.
 
Poslednja izmena od moderatora:
SRS je stranka moderne desnice , i osnove SRS su tradicija pravoslavlje i srpstvo i tu nema ni K od komunizma i nije mi jasno dokle ces da lazes kad svi gradjani SRbije znaju da su naslednici KPJ DS i SPS kao dve zavadjene struje posle tzv Osme Sednice 1987.

DS.
HAHHAHAHA MODERNA DESNICA...hahahahah...stvorena od komunistickog UDBASA iz Bosne i Hercegovine sa cistim HRVATSKIM PREZIMENOM...........

http://www.freeserbia.net/Archives/Serbian/Tko.html
 
Poslednja izmena od moderatora:
И да ли је то једино релевантно и аргументовано што би се могло приговорити ???

Транспарент са једне од безбројних демонстрација ????

У чему је проблем ????
 
И да ли је то једино релевантно и аргументовано што би се могло приговорити ???

Транспарент са једне од безбројних демонстрација ????

У чему је проблем ????

Problem je u narodu, tj jednom njegovom delu koji i dalje veruje i naseda na jeftinu demagogiju V.Šešelja. Otrežnjenje uskoro sledi...
 

Back
Top