XP na 466 MHz

Hoce raditi, to to dobro, s tim da ce biti poprilicno spor.. Ja bas imam jednu takvu masinu, doduse sa 128 MB RAM-a, kojoj sam bas sinoc dodao jos 64 MB i radi odlicno..

Sad, da te ne zbuni, ne bih ti preporucio instalaciju SP2, ako ta masina ne ide na net, kao gore pomenuta, jer ce bas da ga zagusi.. Ako planiras na net sa tim onda bi bilo bas pozeljno da imas mnogo vise RAM-a, jer ne bi vjerovao kako se racunar (taj od 466 Mhz) ponasa brze sa vise RAM-a..

Bas kad smo kod toga, prije par dana stavio sam XP SP1 na masinu sa 333 MHZ i 128 RAM-a..

Radi dosta dobro..
 
Display properties -> Appearance....
Windows and buttons -> Win classic style (odaberes ovu opciju)
U desnom donjem uglu imas Effects i Advanced pa se tamo igraj malo.

Sa windowsom dobijes i directX.
 
Da nadopunim... Pomenute efekte na masini koju sam gore pominjao nisam uopste isklucivao i RADI sve OK...
Sto se tice directX programa, mozes i da isntaliras i naknadno zadnju verziju 9.0c..

Kod mene ta verzija DirectX-a radi bez problema..
Opet napominjem da je pozeljnoi mnogo vise RAM-a...
 
GZ:
Da nadopunim... Pomenute efekte na masini koju sam gore pominjao nisam uopste isklucivao i RADI sve OK...
Sto se tice directX programa, mozes i da isntaliras i naknadno zadnju verziju 9.0c..

Kod mene ta verzija DirectX-a radi bez problema..
Opet napominjem da je pozeljnoi mnogo vise RAM-a...

Mislis li da ce 256 MB biti biti dovoljno?

Sta predstavlja poruka pri uklj Screen Saver -a:
Could not find any compatible Direct 3D devices?

Kako resiti problem?
 
Hvala svima na korisnim savetima.
Jos bih pitao:
Kako upariti module RAM memorije?
Moraju li biti istog proizvodjaca ili je bitan neki drugi parametar?
Ako sistem prijavljuje oba module (npr 128 + 64) znaci li to automatski da oni ispravno funkcionisu?
Postoji li neki alat za proveru RAM modula???
 
FO:
Hvala svima na korisnim savetima.
Jos bih pitao:
Kako upariti module RAM memorije?
Moraju li biti istog proizvodjaca ili je bitan neki drugi parametar?
Ako sistem prijavljuje oba module (npr 128 + 64) znaci li to automatski da oni ispravno funkcionisu?
Postoji li neki alat za proveru RAM modula???
Pa neki bas nece da suradjuju ako su od drugog prizvodjacha.
Najbolje je da probas pa ako hoce hoce.
Memtest je program za proveru RAM-a
 
Gryphon:
Ja mislim da ti graficka nije kompatibilna da prikaze taj screen-saver.


Tacno tako, dakle, sto se tice te prijave, graficka je rekao bih mnogo starija, ili nisu drajveri odgovarajuci.. Pogledaj koja je graficka pa pokuaj naci drajvere za XP sto se tice te, ako uopste postoje drajveri za XP sto se tice starijih grafickih..

Zadnji slucaj sa kojim sam ja sreo je da sam umjesto graficke (neka s3) koristio ono sto je XP sam odabrao, tako da je bilo moguce prikaz scrn sejvera u 3D..
 
Verovatno imash integrisanu grafiku, pitanje je samo koju ...

Kad vec govorite o minimumima za XP, naishao sam pre neki dan na XP na 800 Mhz i 128RAM-a... Problem je to shto filmovi katastrofalno seckaju ! znam da ne bi trebalo, ali ipak seckaju.. instalirani samo DivX 3 i Xvid kodeci...

Systemska particija je bila oko 4 GB. E sad : XP sam odredjuje kolichinu virtuelne memorije u zavisnosti od slobodnog mesta na sistemskom HDD ? jel to tako ?
U podeshavanjima za Virtalnu memoriju, stoji 120 MB, i pretpostavljam da je to izvor problema... Da li bi sredilo stvar ako bi se to povcalo manuelno ? ili neki drugi predlog

poz
 
Gryphon:
A jel gledas filmove sa CD-a ili sa HARDA.
Upravo to - ukoliko gledaš sa optičkog uređaja, proveri da li radi u DMA režimu (u device manager-u Properties za IDE granu sa optikom).
Virtuelna memorija bi trebalo kod Windows-a da bude podešena na 1,5×RAM.
Ukoliko imaš instaliranu gomilu kodeka, lako može doći do kolizije (XviD i DivX su različiti standardi, ali ukoliko imaš više kodeka za jedan koji se koristi, može doći do problema).

p0z
 
Hmm ... bacio sam pogled tamo gde si rekao, ali nema ni pomena DMA rezima ... zapravo, nema nikakvog rezima, samo DVD region i gluposti, kako za DVD tako i za rezach ... A secam se da je to bilo na win98 ili Me, ali ja ne mogadoh ga naci u XP-u . Chak se ni u Sandri ne pominje DMA za optichke ...
 

Back
Top