Woodstock 1969.

Обилић

Veoma poznat
Poruka
14.159
Коме још није јасно зашто цео свет тежи ка Америци ?

Погледајмо те продуховљене фаце,
послушајмо ту предивну музику ...

Једном речју водећа људска заједница на планети !

 
Коме још није јасно зашто цео свет тежи ка Америци ?

Погледајмо те продуховљене фаце,
послушајмо ту предивну музику ...

Једном речју водећа људска заједница на планети !

Da da, zajednica narkomana i to vodeca.
 
Има доста документараца који приказују догађања та 3 августовска дана '69. у покрајини Вудсток.
Било је много извођача и много је музике одсвирано.

Ипак сам утврдио гледајући све то да је музика та која ово догађање сврстава у угаоне камене поп културе 20. века.
Значи да је на званичном албуму који је снимљен на фестивалу било само најбоље од најбољег.

Када на горњим снимцима слушам неке "слабије хитове" видим да Вудсток не би био тако легендаран
да није било композиција као што је ова од Сантане:

Или онај Гоин' хоум Алвин Лија ...
 
I mala digresija, tamo u prvoj polovini '70-tih mene kao jos klinca kod uciteljice odveli sa bratom od strica na letovanje u Pirot kod strininih roditelja. Imali oni kucu negde blizu centra Pirota (koliko se ja secam tog grada) a sa roditeljima tamo ziveo i strinin mladji brat, mislim da je tad studirao u Nisu. Puste oni nas klince u njegovu sobu a ono za nas klince raj na zemlji, stripovi, posteri na zidovima (secam se Crnih bisera, jer sam cuo za njih), gramofon i mnogo ploca, velikih i malih ( moji su kuci imali samo singlice, LP-ji kao format su mi bili nepoznati). Moji su slusali nase slagere tipa Miki Jevremovic, Djordje Marjanovic, Leo Martin i Arsen Dedic a znao sam i za starogradske pesme Mileta Bogdanovica, Janiku Balaza. Uzmemo brat i ja jednu plocu iz gomile i posto znamo kako radi gramofon pustimo je, i vauuu... oduva nas stvar iako ne znamo ni ko, ni sta peva. Pustali smo je 20 puta. Kanije se ispostavilo da je to bila Children of the Revolution od T.Rexa. Moj prvi dodir sa rockom, u Pirotu bre.
 
Има доста документараца који приказују догађања та 3 августовска дана '69. у покрајини Вудсток.
Било је много извођача и много је музике одсвирано.

Ипак сам утврдио гледајући све то да је музика та која ово догађање сврстава у угаоне камене поп културе 20. века.
Значи да је на званичном албуму који је снимљен на фестивалу било само најбоље од најбољег.

Када на горњим снимцима слушам неке "слабије хитове" видим да Вудсток не би био тако легендаран
да није било композиција као што је ова од Сантане:

Или онај Гоин' хоум Алвин Лија ...
Imaš kod rusa na torentima kompletnu muziku sva tri dana festivala, sa sve spikerima između pesama i raznim obaveštenjima...mislim da je izdato na 50ogodišnjicu festivala...
 
Коме још није јасно зашто цео свет тежи ка Америци ?

Погледајмо те продуховљене фаце,
послушајмо ту предивну музику ...

Једном речју водећа људска заједница на планети !
Bilo nekada ! Svakome je bila želja da ode bar jednom na festival Woodstok , da živi u komunama i da oseti taj " američki san "
Ali proklet čovek sve mora da uništi !
Sad su jenki daleko od toga "vekovima"
Proždrala ih dekadencija , narkomanija i kapitalistička nezaježljivost za parama i kontrolom svega i svakoga . Nikad više !!! :bljuc:
 
Poslednja izmena:
E stvarno ste više smorili sa tom filadelfijom...ako vam je to argument onda ste mnogo glupi...to nije amerika kao što nije rusija ona gomila uškljokanih rusa na ulicama moskve i vladivostoka
 

Back
Top