"Woke" MLK "penis" statua od 10 miliona vređa crnačku zajednicu

Borba protiv rasizma ne proizvodi komunizam.
Ti crnački pokreti nisu bili nešto povezani sa komunizmom ali verujem da ih je FBI držao na oku jer je neko drugi njima mogao da manipuliše. U principu i jesu bili destabilišući faktor koji je trebalo držati na oku.

A reci mi, šta su dobili Crnci danas, posle kako vi kažete pobede nad rasizmom u USA i nekog novog doba? Evo, zapravo ništa, Crnci su na gubitku. Imaju "slobodu" al slobodni nisu. Nekad se znao barem neki red a šta je danas u USA? Koliko procenta Crnaca napravi krivičnih dela? Koliko njih su narkomani?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Znači ljudi lažu za getoizirane gradove sa narkomanima i skitnicama na svakom ćošku, crnačke, latino kvartove gde Belac ne sme da udje, generalno opštu nebezbednost... Možda ima dve Amerike
Ima siromašnijih kvartova po velikim gradovima, kao i svugde u svetu.

Ali generalno je veoma uređen sistem. Svako ima priliku da radi, ko hoće.
 
Ima siromašnijih kvartova po velikim gradovima, kao i svugde u svetu.
sad si ga ublažio. ima svuda al nije ulični rat i ne izbodu te nožem kad udješ u neki kvart grada. U stvari ima toga po Južnoj Americi, Africi tamo gde ima crne i hispano braće
Ali generalno je veoma uređen sistem. Svako ima priliku da radi, ko hoće.
Jedna od stvari koju cenim u USA to je mogućnost posla i zarade. Ko hoće da radi može da fino da živi bolje nego u Evropi. Socijalna i zdravstvena zaštita takodje jer su stavili malo mesta da se parazit nakači na tvoju platu. Sam biraš lečenje, penziju itd
 
th.jpg

evo "još bolji" ugao
 
Aha, znaci ti nisi rasista, ti zapravo volis crnce, i zato zelis da ih separatises od belaca? :D
Briga me i za bele i za crne Amerikance. Meni ni iz džepa ni u džep šta god se tamo dešavalo. Nego ja što pišem to je činjenično stanje koje može da se izrazi procentima. Evo recimo Južnoafrička Republika, koja razlika pre i posle aparthejda? Skočio je kriminal, ubistva, (mada je i pre bilo), katastrofalna bezbednost, lošije se živi. Čak i neki crnci kažu da su u aparthejdu bili sigurniji.
Uporedi to sa USA da vidiš da to nije slučajno
 
Briga me i za bele i za crne Amerikance. Meni ni iz džepa ni u džep šta god se tamo dešavalo. Nego ja što pišem to je činjenično stanje koje može da se izrazi procentima. Evo recimo Južnoafrička Republika, koja razlika pre i posle aparthejda? Skočio je kriminal, ubistva, (mada je i pre bilo), katastrofalna bezbednost, lošije se živi. Čak i neki crnci kažu da su u aparthejdu bili sigurniji.
Uporedi to sa USA da vidiš da to nije slučajno
Ne možemo da ignorišemo činjenicu da je bolesno imbecilno ljude razdvajati po boji kože.
 
Ok bolesno ili ne ali sam mišljenja da je mnogo sigurnije proći kroz belački nego kroz crnački kvart. Budi iskren pa mi reci gde bi noću prošetao od ova dva?
Pa ja sam pet godina života proveo na 500m od južnog Detroita, verovatno najpoznatijeg i najopasnijeg geto-a u Americi (tu je sniman Robocop). Volim da idem tamo, i nisam nikada imao nekih stvarnih problema, mada sam uglavnom išao kolima. I ne samo Detroit, pošto volim "industrial" neighborhood, obišao sam sva takva mesta po Baltimoru, St. Louis-u, Milvokiju, sad u novembru sam posetio Anakostiju (DC) što je neka soft varijanta getoa.

Jedino mesto gde sam ikada imao nekakvu "situaciju" bilo je u St. Louis-u, gde su mi neki likovi u restoranu s leđa nešto dobacili u fazonu "hey cracker", a na to su drugi crnci koji su sedeli pored ustali i počeli da se svađaju sa ovim prvim u fazonu "kako vas nije sramota", i dok su se dve grupe crnaca svađale ja sam sa uhvatio štraftu.

Ali sam totalno za to da treba razbijati sve te rasne stereotipe i namerno ići tamo gde se "ne sme". Da to svi rade, takva mesta bi prestala da postoje.
 
Pa ja sam pet godina života proveo na 500m od južnog Detroita, verovatno najpoznatijeg i najopasnijeg geto-a u Americi (tu je sniman Robocop). Volim da idem tamo, i nisam nikada imao nekih stvarnih problema, mada sam uglavnom išao kolima. I ne samo Detroit, pošto volim "industrial" neighborhood, obišao sam sva takva mesta po Baltimoru, St. Louis-u, Milvokiju, sad u novembru sam posetio Anakostiju (DC) što je neka soft varijanta getoa.
Ajd da ne stavljam onu sliku mrmota. Bežao si ti ko djavo od krsta da ne prodješ tuda noću
Jedino mesto gde sam ikada imao nekakvu "situaciju" bilo je u St. Louis-u, gde su mi neki likovi u restoranu s leđa nešto dobacili u fazonu "hey cracker", a na to su drugi crnci koji su sedeli pored ustali i počeli da se svađaju sa ovim prvim u fazonu "kako vas nije sramota", i dok su se dve grupe crnaca svađale ja sam sa uhvatio štraftu.
E taman krenuo dobru priču, onda ga crnci spasiše. Imam ja puno rodjaka i prijatelja po USA al ni jedan mi ne ispriča neku takvu priču. Jbg možda stvarno imaš sreće u životu kad si živeo u Detroitu 5 godina i šetao gde si hteo :think:
Ali sam totalno za to da treba razbijati sve te rasne stereotipe i namerno ići tamo gde se "ne sme". Da to svi rade, takva mesta bi prestala da postoje.
E na ovu nebulozu moram slatko da se nasmejem :hahaha:
 
Budi covek i obrisi temu.
Ili pusti da se forum svede na nivo informera. I to je mainstream medij.
Mejnstrim mediji su FOX News i CNN recimo, a naslov i deo teksta je preuzet iz New York Post-a.
Crnci su ti koji su se bunili za statuu.

Zabijanje glave u pesak (brisanje teme) neće da reši situaciju. Kulturna razmena mišljenja je poenta foruma. To ne znači da se svima svidja šta se piše.
 
Martin Luter King III, najstariji sin Korete Skot King i dr Kinga, rekao je za CNN u ponedeljak da uživa u skulpturi.

„Mislim da je to ogromna reprezentacija okupljanja ljudi“, rekao je on. "Mislim da je umetnik uradio odličan posao. Zadovoljan sam."

Njegovi komentari su usledili nakon što su mnogi tvrdili da odluka da se izostave lica sa skulpture vredne 10 miliona nije samo nepoštovanje, već i vizuelno neprivlačna.

Kolumnista Boston Heralda Rašid Volters nazvao je statuu „estetski neprijatnom“ i „velikim zamahom i promašajem u odavanju počasti dr i gospođi King“, u tvitu prošle nedelje.

King III je rekao za Si-En-En, iako skulptura nema "mamine i tatine slike", ona predstavlja "nešto što spaja ljude", rekao je on.

„I u ovo vreme, dan i doba, kada ima toliko podela, potrebni su nam simboli koji govore o tome da nas zbliže“, dodao je on.
 

Back
Top