Wing Chun

Ok, da mislim da ima, ali ne znam da li radi preko leta, a ne znam da li i uopste radi. Ako radi super. Sale je super covek. Izvinjavam mu se ovim putem. Pa upisano je i PA, koje ja vodim, pa? Svi smo mi jedna porodica. Pozdrav svima!
 
Da, dodjite licno kod ljudi da vidite kako rade, pa se uverite. Dosta vise vredjanja i omalovazavanja bilo koga, preko foruma. Malo ko ima petlju da se pojavi u nekom klubu licno a ume da pljuje!
 
Zasto to? Ljudi ja se zovem Marko i smesni su ovi pokusaji da bilo koga prozivate, bilo kako. U septembru dolazim u Novi Sad na dve nedelje i poseticu gore navedeni Novosadski klub pa cu iz prve ruke da vam opisem. Nedajte se.
M.
 
Pravim poredjenje,
Prosenica je bas bio borac-fajter. Sa velikim iskustvom u borbi, ringu i u poducavanju, sad kada rezimiram ranije godine, mislim da je sa Truntom dobro naucio Gaberseka i ostale wing tsun ali im nije ulio srce, ustvari srz! Veoma je vazno kada covek nekog uci a ima i veliko iskustvo u samoj pravoj borbi. To je ono pravo, zna sta prolazi a sta ne. On je individua i kao takav za postovanje (RIP), ali Gabersek i ostali ucenici samo pozeri, za slike i casopise. Cak nemaju nijedan realan video da je tehnika odradjena brzom brzinom! On (Gabersek) je naucio gro ljudi do jednog nivoa wing chuna ali nemoze da ih nauci srz, sato sto je i on sam nema i nije naucen i nije je dobio. Naime, neki ljudi su talenti pa pre ili kasnije nesto prokuze sami, takve mogu na prste da nabrojim, ali Sumadijska "Savez" elita je zastranila u svom sektastvu, a ako im "Zuta Podmornica" koja samo podriva gde stigne, bude reklamno sredstvo onda je to samo ocaj i katastrofa, Nego da se vratimo na Prosenicu koji je do poslednjih dana ucio momke iz kluba Dragon iz bosne i bio aktivan do zadnjeg dana. Mislim da je veoma zasluzan za razvoj wing chuna ovog ili onog na nivou SFRJ pa stiglo i do sadasnje Srbije...
Pozdravljam sve one koji za ucitelja imaju iskustvo jer ono je mnogo vaznije od diplome i titule ali naravno da treba pratiti program jer iskakanjem iz kolotecine zatvarate se ispod staklenog zvona i tu nema napretka, samo stagnacuja i sagorevanje, prosto receno, wing chun recima.
Pozdrav iz Rume.
 
Poslednja izmena:
sad kada rezimiram ranije godine, mislim da je sa Truntom dobro naucio Gaberseka i ostale wing tsun ali im nije ulio srce, ustvari srz! Veoma je vazno kada covek nekog uci a ima i veliko iskustvo u samoj pravoj borbi. To je ono pravo, zna sta prolazi a sta ne. On je individua i kao takav za postovanje (RIP), ali Gabersek i ostali ucenici samo pozeri, za slike i casopise. Cak nemaju nijedan realan video da je tehnika odradjena brzom brzinom! On (Gabersek) je naucio gro ljudi do jednog nivoa wing chuna ali nemoze da ih nauci srz, sato sto je i on sam nema i nije naucen i nije je dobio. Naime, neki ljudi su talenti pa pre ili kasnije nesto prokuze sami, takve mogu na prste da nabrojim, ali Sumadijska "Savez" elita je zastranila u svom sektastvu, a ako im "Zuta Podmornica" koja samo podriva gde stigne, bude reklamno sredstvo onda je to samo ocaj i katastrofa, Nego da se vratimo na Prosenicu koji je do poslednjih dana ucio momke iz kluba Dragon iz bosne i bio aktivan do zadnjeg dana. Mislim da je veoma zasluzan za razvoj wing chuna ovog ili onog na nivou SFRJ pa stiglo i do sadasnje Srbije...
Pozdravljam sve one koji za ucitelja imaju iskustvo jer ono je mnogo vaznije od diplome i titule ali naravno da treba pratiti program jer iskakanjem iz kolotecine zatvarate se ispod staklenog zvona i tu nema napretka, samo stagnacuja i sagorevanje, prosto receno, wing chun recima.
prijatelju,
ja recimo kad sa ove vremenske distance gledam na desavanja vezano za treninge Wing Chuna tj za pocetke sirenja te vestine po bivsoj yugi mogu da kazem da je tada vladala opsta konfuzija , neznanje i nepoznavanje te vestine ,
sva znanja o WC su poticala sa tadasnja tri/cetiri/ izvora
a to su bili hronoloski
leung ting, sajmon lau i dejvid tj vilijam cheung, i to su oni majstori koji su tada od pocetka 80-tih pa na dalje dolazili u yugu sireci svoja znanja.
kome je kako odgovaralo tako je taj neko i birao svog ucitelja , neko se odlucivao za tinga neko za sajmona a kasnije su dosli i braca cheung u kombinaciju,
naravno bilo je i onih koji su znanja sakupljali na drugim stranama odlazeci samostalno u klubove koji nisu bili pod sapom one nase vodece trojke,
pre nekog vremena sam u jednom beogradskom WC klubu odgledao mali deo treninga i to sto sam video nije licilo bas previse na ono sto sto sam ja svojevremno radio ,
da li je razlika u pogresnom prenosenju tih znanja ili je u pitanju to da sadasnji majstori samoinicijativno menjaju tehnike ili je pak vestina sama od sebe od tada evoluirala ne znam ,ali razlika u treningu 80-tih i ovih godina je prosto neverovatna i deluje barem meni prilicno neozbiljno, ali hebiga nisam ja reper za to pa se i ne tangiram previse.
a to da li neko ima ili nema reklamni video o sebi i svojim znanjima i mocima apsolutno ne znaci da ga treba omalovazavati, jer se znanja u borilackim vestinama dokazuju samo u borbi a ne na filmu,
svako ko malo bolje poznaje neki od borilackih sportova moze vec posle par minuta u ringu da prepozna kompletnog borca.
a takvih kompletnih boraca u kung fuu u to vreme o kojem pricamo /80-te/nije bilo bas previse
ili ti tada nisi video prave borce ili i dalje zivis u iluzijama i misterijama koje su nam prosipali tadasnji "sveznajuci" magovi borilackih vestina
pozzzzzz
 
Pa to je jedan od primera, a ima ih jos. Hocu samo da kazem da u vremena osamdesetih pa neki majstori i sada samo usporeno pokazuju a nikad nisu uradili tehniku realno u pravoj brzini protiv pravog realnog napada. Pri pravom napadu oni bi se zbunili i sve bi im proslo, dok novije generacije realnije treniraju i sam trening im je bolji i kvalitetniji, cast izuzetcima.
Pozdrav iz Rume.
 
Dobro Igor ima svoje neko vidjenje koje nema vise mnogo sa TWC-om...upoznao sam coveka i zaista je SCS nesto drugo od TWC-a. Mnogo dobra stvar i realno primenjiva. Pozdrav veliki za njega i sve najbolje.
 
Dobro Igor ima svoje neko vidjenje koje nema vise mnogo sa TWC-om...upoznao sam coveka i zaista je SCS nesto drugo od TWC-a. Mnogo dobra stvar i realno primenjiva. Pozdrav veliki za njega i sve najbolje.

Gruje aje majstor tradicionalnog Wing Chuna, i u tehnikama ces svakako videti dosta toga iz TWC-a. Uostalom verovatno je i ona jedan od citalaca foruma, pa ce i sam reci. Poz :)
 
Grujic je majstor prvog ili drugog stepena Tradicionalnog Wing Chuna, polagao u Sremskoj Mitrovici ispred Grandmastera Williama Cheunga i ono sto se na klipu vidi je baza twc'a sa nekim dodatcima. Realna akcija i tehnike, tako se radi twc. Tako rade i momci iz Rume i Mitrovice, posebno. O tome ja pricam o realnosti i primeni a ne o pokaznim tehnikama!
 

Back
Top