Windows 8

cs16av.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja živim u Novom Sadu, smatram da je to Srbija.
Klinjo mi igra na SpiN-u i KGB-u, a ja ponekad uletim na Fatality AWP DM, čisto da proverim dal sam u "formi" :mrgreen:
Inače 7-ca i 8-ca imaju problem sa on-line igricama zbog Multimedia Class Scheduler servisa koji stvara lag.
Rešenje je da se isključi Network Performance Throttling editovanjem baze Registry:

  • Open regedit
  • Go to: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Multimedia\SystemProfile
  • There will be an entry for network performance throttling, default value is 10; set it to FFFFFFFF hex (willl look like 0xFFFFFFFF to the right of the entry)
  • Reboot
http://www.sevenforums.com/gaming/31980-lag-online-games-windows-7-a.html
Ista stvar se dešava i kod Viste:
http://support.microsoft.com/kb/948066
 
Poslednja izmena:
Ja živim u Novom Sadu, smatram da je to Srbija.
Klinjo mi igra na SpiN-u i KGB-u, a ja ponekad uletim na Fatality AWP DM, čisto da proverim dal sam u "formi" :mrgreen:
Inače 7-ca i 8-ca imaju problem sa on-line igricama zbog Multimedia Class Scheduler servisa koji stvara lag.
Rešenje je da se isključi Network Performance Throttling editovanjem baze Registry:

  • Open regedit
  • Go to: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Multimedia\SystemProfile
  • There will be an entry for network performance throttling, default value is 10; set it to FFFFFFFF hex (willl look like 0xFFFFFFFF to the right of the entry)
  • Reboot
http://www.sevenforums.com/gaming/31980-lag-online-games-windows-7-a.html
:ok::ok::ok:

Код Висте и 7мице нисам имао проблема. Вероватно је приликом надоградње елиминисан тај проблем :)
 
Poslednja izmena:
Mislim da je taj NPT uveden baš sa Vistom. Naime ovim se protok svih non-multimedia paketa ograničava na 10 u milisekundi, dok se ostali "propusni opseg" koristi za audio i video podatke.
U praksi, kada igraš online, ovo znači da ti brz net i dobar ping ne znače mnogo, kad ti je protok podataka ograničen, pa ti je lag umesto 20-40 konstantno iznad 60.
A u CS1.6 to ti je razlika između "života i smrti".
Zato je najbolje isti isključiti.
Osim ovoga neophodno je isključiti sve one dosadne update service kao to su: GoogleUpdate, JavaShedulerUpdate, ChromeUpdate itd..
Problem sa NPT je ostao i u win8 i nije ispravljen.
 
Mislim da je taj NPT uveden baš sa Vistom. Naime ovim se protok svih non-multimedia paketa ograničava na 10 u milisekundi, dok se ostali "propusni opseg" koristi za audio i video podatke.
U praksi, kada igraš online, ovo znači da ti brz net i dobar ping ne znače mnogo, kad ti je protok podataka ograničen, pa ti je lag umesto 20-40 konstantno iznad 60.
A u CS1.6 to ti je razlika između "života i smrti".
Zato je najbolje isti isključiti.
Osim ovoga neophodno je isključiti sve one dosadne update service kao to su: GoogleUpdate, JavaShedulerUpdate, ChromeUpdate itd..
Problem sa NPT je ostao i u win8 i nije ispravljen.
Тачно.
Међутим, то се односи за оне код којих се појаве овакви проблеми, што зависи од много чинилаца. Често је у питању сама конекција приликом инсталирања ОСа, као и врста конекције-интернета...
Несечам се да сам морао икад да подешавам у регистрима, иако сам повремено наилазио на такве савете. Проверавао сам у регистрима и друге могуче вероватноће, али увек сам налазио све подешено баш онако како то треба бити... :)

Да, свакако да требају сви упдејтови бити искучени ако желимо добру конекцију и добар пинг... :)
 
8-ca nije otesana, već je daleko bolje organizovana, to je OS u potpunosti iznova napravljen.
Kakve veze ima zahtevnost igre sa operativnim sistemom ?
Sve nove igre rade pod 8-com, ja sam probao većinu koje su izašle prošle godine, ne videh da neka ne radi.
Spminješ robustnost i konfor za aplikacije, dakle uvodiš neki novi pojam u računarstvo, javi Microsoft-u možda te zaposle.
Šta se to ne može instalirati na Win8?
Najbolji MS OS je Windows 7SP1.
Najbolje prihvaćen, najbolje prodavan i najzastupljeniji OS na svetu.
windows8-january-net-applications.png


http://news.cnet.com/8301-10805_3-5...nt-market-share/?part=rss&subj=news&tag=title

Win 8 se nalazi u prodaji nekoliko meseci, a Vista nekoliko godina, čak je i XP ispred nje.
Toliko o tvom "cveću".
Eh da, da ne zaboravim, u MS-u toliko "vole" to svoje "cveće" da Office 2013 neće raditi na njemu, izlaze verzije za 7-cu i 8-cu.
Potpuno se slazem sa tobom...Vistu sam instalirao,i obrisao posle 7 dana...Trenutno mi je 7 ultimate final pro,i savrsena je u svemu.Probao sam 8cu,i primetio ogroman problem,a koliko sam video na net-u,i mnogo korisnika u svetu.Naime,na desni klik se restartuje Windows Explorer,nemoguce ga je koristiti normalno.Nekoliko saveta sam probao sa svetskih foruma,i nista nije pomoglo,tako da sam se vratio na proverenu 7cu...:-)
 
Kako je poznato Windows client tim pri Microsoft-u radi na prvom paketu unapređenja karakteristika za Windows 8 koji bi trebalo da se pojavi na leto/jesen i koji je poznat pod kodnim nazivom Blue. Međutim, prema najnovijim informacijama Blue nije samo vezan za Windows. Prema navodima ljudi upućenih u razvoj ovog paketa, Blue je takođe način na koji Microsoft planira da obezbedi naredno značajno unapređenje platforme za Windows Phone, Windows Servise (kao što su SkyDrive, Hotmail) kao i Windows Server. Drugim rečima to je talas osveženja proizvoda koji se ne očekuje da će stići istog dana, ali bi trebalo da bude izdat za različite proizvode u relativno kratkom roku.

http://news.cnet.com/8301-10805_3-57568217-75/microsofts-blue-not-just-for-windows/?part=rss&subj=news&tag=title
 
Potvrđen razvoj Windows-a Blue
main.jpg

Kompanija Microsoft je potvrdila da će obezbediti godišnje osveženje za Windows 8 operativni sistem. Najavljena šema nosi naziv Windows Blue i Windows Phone Blue za mobilne verzije direktno je pomenuta na Microsoft Careers sajtu i odnosi se na periodična unapređenja Windows 8. I od Windows Blue i od Windows Phone Blue se očekuje da donesu neke nove karakteristike za operativni sistem te da integrišu dve platforme, sa korisničke tačke gledišta i ali i sa tačke
onih koji rade na razvoju različitih aplikacija i servisa.

http://www.electronista.com/articles/13/02/18/incremental.paid.updates.to.windows.potentially.on.the.horizon/
 
Microsoft i Windows 8 krivi zbog loše prodaje
main.jpg
Sudbine Microsofta, proizvođača hardvera i računara iz celog sveta su veoma blisko povezane. Kada Microsoft ponudi popularni softver kao što je nova verzija Windows operativnog sistema, prodaja personalnih računara može da se značajno poveća. Don-soo, rukovodilac kompanije Samsung je nedavno rekao da Windows 8 nije bolji od Windows Vista-e. Ovaj rukovodilac je takođe okrivio ovaj operativni sistem za slabu prodaju tablet računara. Usled lošeg usvajanja Windowsa- 8 Samsung se više fokusira na svoju proizvodnju memorije za mobilne čipove, umesto tradicionalne memorije koja se ugrađuje u notebook i desktop računare.

Itsvet


 
Kao što sam već više puta napisao i ovde na prvim stranicama , imam ga testiram ga ali ga ne koristim iz više razloga a prvi i osnovni je neimanje hardvera tj ekrana osetljivoga na dodir jer smatram da je bolje ne koristiti OS ako mu ne koristiš osnovnu prednost , da se razumemo mislim da windows 8 nije građen po meri prosečnoga korisnika sve dok cena toga parčeta hardwera ne spadne na neki prihvatljivi nivo , pod dva win 8 takođe nije ni za gejmere jer ćeš uvek trebati tastauru i miša za igranje teško da će sistem kao takav doživeti da se neko igra na njemu držeći prste na ekranu pre mislim da će za takve stvari ipak biti potrebniji dodatni novi hardver za upravljanje igricama tipa rukavica ili upravljanje putem misli (urazvoju je) , i pod tri lično mislim da je ovo sistem namenjen za tablet računare i za laptopove bez tastatura tamo može da zauzme svoje mesto ali na klasičnim računarima NE.
 

Ista situacija sa drugarovim Acerom treci dan od kupovine. U cetvrtak ga kupio, navece posle posla upalio i setirao, u petak posle posla otvorio 5 sajtova i u subotu ujutro laptop nece da upali.
Odneo ga u radnju gde su mu rekli da je pokupio virus i da mogu da mu rese problem samo ako uplati dodatno osiguranje od nekih £140-150.
Doneo mi je kompjuter, zezao sam se pola dana i nakon nekoliko pokusaja uspeo odraditi restore.
Veselje nije bilo dugog veka, problem mu se pojavljuje svakih par dana, s tim sto sada sam odradi proceduru, a trazio je da mu instaliram bilo sta s cim ce imati manje problema, i sto ce najverovatnije biti MInt.
Kolegica na poslu kupila Sony Vaio i svakih par dana na boot ekranu iskoci poruka da kompjuter nije u mogucnosti da odradi update te da ce se proces nastaviti za dva dana??? Nakon toga i ona pokrene restore koji potraje dva do tri sata i u mogucnosti je koristiti laptop do prve sledece "situacije".
Da rizikujem i gledam u pasulj hocu li moci koristiti kompjuter ili ne kada mi je potreban ne nameravam, te ovaj sistem preskacem u nadi da ce Microsoft ostati veran tradiciji i izbaciti dobar sistem nakon loseg.
 
Da li je moguce sa windows 8 preci na windows 7,pitam zato sto sam i ja kupio Acer sa W 8 pa bih da izbegnem probleme jer koliko vidim po onom sto pisete widows 7 je daleko bolji
 
8-ca nije otesana, već je daleko bolje organizovana, to je OS u potpunosti iznova napravljen.
Kakve veze ima zahtevnost igre sa operativnim sistemom ?
Sve nove igre rade pod 8-com, ja sam probao većinu koje su izašle prošle godine, ne videh da neka ne radi.
Spminješ robustnost i konfor za aplikacije, dakle uvodiš neki novi pojam u računarstvo, javi Microsoft-u možda te zaposle.
Šta se to ne može instalirati na Win8?
Najbolji MS OS je Windows 7SP1.
Najbolje prihvaćen, najbolje prodavan i najzastupljeniji OS na svetu.
windows8-january-net-applications.png


http://news.cnet.com/8301-10805_3-5...nt-market-share/?part=rss&subj=news&tag=title

Win 8 se nalazi u prodaji nekoliko meseci, a Vista nekoliko godina, čak je i XP ispred nje.
Toliko o tvom "cveću".
Eh da, da ne zaboravim, u MS-u toliko "vole" to svoje "cveće" da Office 2013 neće raditi na njemu, izlaze verzije za 7-cu i 8-cu.

Windows 7 je postao popularan kod Amerikanaca tek od oktobra prošle godine a dotle je bio popularan samo kod naših fensera
Amerikanci dobro znaju šta je Windows i zato ne žure

Windows je bulja od operativnog sistema a najveći problem kod istog je non-unix način umrežavanja na ovom komercijalnom Unix sistemu
Zapravo to je špijunski sistem za koji se pritom i plaća

Pretpostavljam da je većina učesnika ove debate sa nelegalnim ključem i da su vrsni pznavaoci ostalih UNIX sistema
te da kao takvi zanju da se Linux koristi na superkompjuterima a da Microsoft tamo nema šta da ponudi pošto je njegova misija nešto drugo - špijuniranje korisnika a ne brz rad sistema

Jer čudno je to da od dva komercijalna sistema kao što su Mac i Windows pobedjuje onaj koji je pun rupa, mahom namernih.

Kada Linuks nešto ne može ne treba da se sekirate - ionako je besplatan a svakim danom je sve bolji
Ali problem je kada Windows ne može nešto a platili ste ga.

Kao što znamo Windows služi za dangube sa igricama ali i za AutoCad tj Pshotoshop profesionalce
Nije lepo da AutoCAD bude besplatan a da neko mlati milione na projektima

Microsoft je kukavički oborio cenu svog paprenog Office paketa kada je Linuksova perjanica koja se dobija tokom instalacije sistema Open (Libre) Office napravljen i za Windows platformu.
A onda su se setili da ih tuže jer koriste neke patente koje je Microsoft ukrao pa se vode kao njihovi
Počevši od Internet Explorera ukradenog od studenata pa do dana današnjeg Microsoft samo krade ideje
i špijunira korisnike sa nedokumentovanim načinima umrežavanja. Lakše je tužiti za patente nego oboriti cenu rada tj muže fensera (a ni to ne plaćamo)

ali zato hakeri naprave program koji uzurpira namerni propust sistema odmilošte nazvan - virus
MyDoom je lepo umrežavao Windows korisnike mimo svih Unix pravila a izbegavao Mac i Linuks
kako to da taj propust ne postoji ni od Linuksa ni kod Mekintoša nego baš kod Microsfta koji se ovime ne bavi baš od juče?


Ali ako igrate puno igrica ili vam treba AutoCAD onda je Windows platforma dobro rešenje za vas
Jedan od razloga zašto su Amerikanci morali da napuste XP je taj što novi hardver odbija instalaciju istog.
To vi nećete doživeti jer kod nas stiže jeftino djubre od tehnologije jer mi plaćamo samo kućište.
A operativni sistem ne (pod uslovom da ga ne uvaljuju sa kompom)

Medjutim, ako želite da vam se operativni sistem podiže i gasi istom brzionom kao onog dana kada ste ga instalirali onda je Linuks idealno rešenje plus manje brinete o zarazama čak i kada visite na zaraženim Facebook serverima.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

p.s.što se offica koji ne radi na XP-u tiče nema veze, imam onaj koji radi....
p.p.s. nadji serverske statistike na godišnjem, mesečnom, nedeljnom, dnevnom nivou i videćeš da je Linuks 5%, Mac 10 % fiksno, a Windows 85%
To ne znači da je Windows najbolji pa glupan koji ga ima bude takodje najbolji nego prethodna dva sistema koriste ljudi koji rade sa kompjuterom ozbiljno a ne sa najnovijom verzijom jednog te istog našminkanog sistema sa prepakovanim officeom koji proverava o kom sistemu je reč a koriste ga tri put godišnje a i bode oči medju igricama.
 
Poslednja izmena:

Kažem ja koji su vodeći problemi Balkancima kod najnovijeg sistema za komšiluk...
A i onaj Office 2013 neće da ti radi na XP, to ti je nešto kad kucaš tekst a ima i neke tabele
ma smaranje od programa nego da ti pustim ja neku ludu ziku u Wnampu sa 98-ce jer je brži od Media Playera
kada se startuje...

... htedoh da kažem - kompjuteri su ipak previše pojeftinili
 
Poslednja izmena:

Ista situacija sa drugarovim Acerom treci dan od kupovine. U cetvrtak ga kupio, navece posle posla upalio i setirao, u petak posle posla otvorio 5 sajtova i u subotu ujutro laptop nece da upali.
Odneo ga u radnju gde su mu rekli da je pokupio virus i da mogu da mu rese problem samo ako uplati dodatno osiguranje od nekih £140-150.
Doneo mi je kompjuter, zezao sam se pola dana i nakon nekoliko pokusaja uspeo odraditi restore.
Veselje nije bilo dugog veka, problem mu se pojavljuje svakih par dana, s tim sto sada sam odradi proceduru, a trazio je da mu instaliram bilo sta s cim ce imati manje problema, i sto ce najverovatnije biti MInt.
Kolegica na poslu kupila Sony Vaio i svakih par dana na boot ekranu iskoci poruka da kompjuter nije u mogucnosti da odradi update te da ce se proces nastaviti za dva dana??? Nakon toga i ona pokrene restore koji potraje dva do tri sata i u mogucnosti je koristiti laptop do prve sledece "situacije".
Da rizikujem i gledam u pasulj hocu li moci koristiti kompjuter ili ne kada mi je potreban ne nameravam, te ovaj sistem preskacem u nadi da ce Microsoft ostati veran tradiciji i izbaciti dobar sistem nakon loseg.

Kada instaliraš Mint (stavi cinnamon da bi kao izgledao više profi) a lepo ubaci i Compiz efekte
da zeza kolege kako se rotiraju desktopovi sa malo utroška memorije i bez neke naročito jake grafičke karte
Onoliki gigabajti od Windowsa i - ništa... na slabim konfiguracijama kućišta
 
Poslednja izmena:
Kupih nov laptop sa W 8 ali nis neznam,kako uraditi screanshot,gde mu je control panel,kako aktivirati skype itd. itd. te pitam da li neko yna gde naci na netu kompletno objasnjenje za windows 8?
 
Proguglaj malo jer je ovdje zabranjeno ostavljati linkove za forume...a dosta toga imaš i na ovoj temi, samo trebaš knjigu počet čitat od početka....
 
Poslednja izmena:

Back
Top