Windows 8

Microsoft pokazao Windows 8
Operativni sistem koji bi trebalo da radi podjednako dobro na desktop i laptop računarima, kao i na tabletima, a koji dolazi iz Microsoftovog okrilja, predstavljen je juče na BUILD konferenciji namenjenoj programerima.

20210256954e706234ccd7e007309916_orig.jpg



Novi OS, Windows 8, zvanično će biti lansiran sledeće godine, a imaće dva korisnička interfejsa. Jedan namenjem desktop računarima, nalik na tradicionalni Windows interfejs, i drugi, nazvan Metro, koji će biti prilagođen tabletima.

Osim toga, kao odgovor na konkurenciju u vidu Android i iOS prodavnice aplikacija, Microsoft će lansirati svoju - Windows Store. Novi Windows biće i prvi koji će podržavati ARM procesore.

"Mnogo se toga promenilo od 1995. godine, kada je poslednji put Windows prošao kroz značajnije promene", rekao je Stiven Sinosfki, predsednik Windows divizije u Microsoftu.

Pet hiljada zadovoljnih programera otišlo je juče sa konferencije noseći sa sobom novi Samsung tablet na beta verziji Windowsa 8. Radi se o uređaju na Intel Core i5 procesoru, sa 11,6-inčnim ekranom rezolucije 1366x768, 64GB SSD diskom i 4GB DDR3 memorije, nazvanom, Samsung Windows 8 Developer Preview PC, koji se kao takav neće naći u prodaji.

 
OVDE možete skinuti legalno besplatnu verziju Windows 8 Developer Preview namenjenu programerima koji bi na ovaj način trebalo da se upoznaju sa novim OS-om i unapred prilagode i planiraju svoje aplikacije za njega.
 
znači nemere na wm uh,mrzime sad stavljati drugi hdd na komp a ext. mi pun podataka aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

nemože na wm probao sam lično,negine mi kopčanje.

Instalirao,brža instalacija nego kod 7 prilično slična,prvo što me je "zadivilo" je to što je u prozorima ekran skroz popunjen,
e sad ostaje samo pitanje aplikacija i njihova kompatibilnost,drajve je sam instalirao(kao7)
vidi se da je pravljena za touch i sve je klizno.
Prvi utisak:10++++
 
Poslednja izmena:


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

evo par slika u pozadini je ovo jedna čista 7 sve više stičem utisak kao da imam i ipaq i desktop zajedno
uporedio sam sa ipaq pošto imam jedan HP pa me ovo šetkanje podseća na njega.

nema nikakva obaveštenja o isteku ali verovatno je ograničena,mada piše da je geniu validna.
i mislim da nije potpuni osećaj bez tač skrina ali lepo i sa mišem i tastaturom lepo radi :)
 
Poslednja izmena:
Kakvo je stanje sa zauzetošću procesora i memorije u stanju mirovanja, pretpostavljam da će sa 8-com ići i više servisa koji će neprekidno biti uključeni. Da li si instalirao neki antivirus, ima li ikakvih problema sa instalacijom drajvera za 7-cu i nekih uobičajenih programa ?
 


Uploaded with ImageShack.us

antivirus sam pokušao instalirati NIS2011 ali nije uspelo,tj prijavio da nije kompatibilna verzija slično kao NAV2009 sa 7.
adobeflash plejer nisam uspeo na ie,ali sa mozilom radi sve.
drajver jedino nisam uspeo za lexmar 5000seria,ali to moram sa cd,tako sam činimi se i na 7,ostale periferije sve rade.
 
xexexe ja sam juče iskopo stari neki hdd rack i hdd od 40gb i nakačio na ploču,u biosu setovo da podiže prvo sa njega os,a kad hoću 7 samo ga isključim pre paljenja ;)
nisam se usudio da idem na duallboot.
 
hoce li windows jos nesto ukrasti od androida i linuxa uopste ????

netbook interfejs je kde na linuxu imao dok jos ni windows 7 nije izsao ........

Linux ima repozitoriume paketa jos u vreme winXP kad je bio u punom pogonu, SRAMOTA ZA M$ , LOPOVI!!!
 
hoce li windows jos nesto ukrasti od androida i linuxa uopste ????

netbook interfejs je kde na linuxu imao dok jos ni windows 7 nije izsao ........

Linux ima repozitoriume paketa jos u vreme winXP kad je bio u punom pogonu, SRAMOTA ZA M$ , LOPOVI!!!

ti stvarno voliš da remetiš temu reč je o OS WIN 8,niko ovde nije rekao šta je bolje mada se nemože ni porediti
a do juče si i sam koristio mikrosoftove distribucije a sad si postao preletač.






smorio sam se
 
ne radi na wmvare ni na virtual pc-u , ali zato radi na VirtualBox-u :) , navodno radi i na Xen-u.

Upravo ga instaliram na virtualbox-u zato i pišem da radi na njemu na ovim ostalima prijavljuje HAL problem i problem sa 64-bita.

ajde javi dali radi na vboxu,na wmv sam probao i 32 i 64bit. i neće
mada ni jednu verziju OS-a nemožeš maksimalno isprobati kao na dikrektnu instalaciju,zato sam i kopao po kutijama za rek da nađem ;)
 
hoce li windows jos nesto ukrasti od androida i linuxa uopste ????

ovo nije tema ali mali off...
ne vidim razloga da se nesto sto se dobro pokazalo u praksu ne bi unapredilo i prilagodilo?

to sto M$ mozda nije nasao originalno resenje ne umanjuje cinjenicu da ce napraviti dobru stvar.
zasto izmisljati mokru vodu?
 
hoce li windows jos nesto ukrasti od androida i linuxa uopste ????

netbook interfejs je kde na linuxu imao dok jos ni windows 7 nije izsao ........

Linux ima repozitoriume paketa jos u vreme winXP kad je bio u punom pogonu, SRAMOTA ZA M$ , LOPOVI!!!

što bi to bilo sramota za ms?
Ti ako misliš da je to MS samo tako uzeo sa linuxa i ugradio u windows onda se grdno varaš , oni su uzeli ideju kao ideju i napisali ceo taj program nanovo da bi on mogao da radi uopšte pod windowsom.
Inače pod tim osnovom koje ti pominješ mogao bi onda pljuvačiti po svim linuxima i po MAC-u zato što sada svi oni bukvalno koriste windows ekplorer kao upravljač datotekama , prepisivali ga oni u drugom kodu ili ne i nazivali ga kako god oćeš to je onda windows eksplorer , jer od njih je i uopšte potekla ideja još dok su mašine vrtele se pod DOS i CP-M sistemima još za vreme 8-bitnih i 16-bitnih mašina.
 

Back
Top