Windows 8

Juče skinuo, instalirao, danas deinstalirao.
Mislim da je problematičan uopšte smisao instaliranja Win8 na PC, ako je ciljna grupa ovog sistema tablet računari i sl. touch-screen uređaji.
I dalje postoji probelm kompatibilnosti mnogih aplikacije koje rade pod 7-com, a ovde neće da rade.
Ipak treba čekati, ne finalnu verziju, već Win8 SP1.
 
Predstavljena konačna test verzija Windows 8

Microsoft privodi kraju željno iščekivani remont svog operativnog sistema.

4293906084fc880b66a686662085997_orig.jpg


Proizvođač Windowsa je dao znak da je posao skoro završen objavljivanjem konačne test verzije Windows 8.

Smatra se da će „osmica” biti najveća promena na ovom operativnm sistemu u poslednjih nekoliko decenija. Softver prikazuje aplikacije u mozaiku od pločica i dizajniran je za desktop, laptop i tablične računare.

Ova mnogostranost Windows 8 trebalo bi da podstakne proizvodnju nove generacije kompjutera koji su kombinacija laptopova i tableta.

Najnovija radna verzija je dostupna na 14 jezika i ima nekoliko poboljšanja u odnosu na manje prefinjenu verziju objavljenu pre tri meseca. Među njima su i novi načini konektovanja na druge Microsoft usluge, veća kontrola bezbednosti i više touch-screen opcija.

Microsoft nije objavio kada će se Windows 8 naći u prodaji, većina analitičara očekuje da to bude septembar ili oktobar.

Kompanija je već počela sa specijalnom promocijom koja počinje u subotu, 9. juna, u SAD, Kanadi i na još 120 tržišta. Kupcima kompjutera sa Windows 7 nudi se prelayak na Windows 8 Pro za 14,99 dolara, kada bude dostupan. Ostale cene nisu objavljene.

 
Poslednja izmena od moderatora:
biće to ok sistem ipak je neko ovde primetio da nije za ekrane koji nisu osetljivi na dodir , znači obični korisnici sa običnim monitorima ne mogu da koriste ovaj sistem tj da iskorištavaju njene kapacitete , mislim da je prerano još za ovakav sistem i to je to , možda je on ipak više orijetiran prema poslovnim korisnicima.
 
nije htelo kao upgrade jer nieje kao prepoznavao procesor , pa sam ga instalirao kao treći OS pored win7 i winxp-a , posle instalacije prepoznao je da ima još dva windowsa i u grafičkom prikazu nudi odabir sistema za podizanje može i mišem.
Svideo mi se os kao OS međutim ceo njegov Metro-style zahteva ekran kod velike većine korisnika.osetljiv na dodir taKO da sumnjam da će on ući u raširenu primenu jer bi to iziskivalo nove monitore
 
nije htelo kao upgrade jer nieje kao prepoznavao procesor , pa sam ga instalirao kao treći OS pored win7 i winxp-a , posle instalacije prepoznao je da ima još dva windowsa i u grafičkom prikazu nudi odabir sistema za podizanje može i mišem.
Svideo mi se os kao OS međutim ceo njegov Metro-style zahteva ekran kod velike većine korisnika.osetljiv na dodir taKO da sumnjam da će on ući u raširenu primenu jer bi to iziskivalo nove monitore

Ima zilion postova na webu kako pogasiti Metro UI i još masu stvari,tako da priče o novim monitorima padaju u vodu.
 
Ima zilion postova na webu kako pogasiti Metro UI i još masu stvari,tako da priče o novim monitorima padaju u vodu.
pa ako pogasiš metro style , šta onda ostane od windows 8 , koja karakteristika koja je karakteristična za njega , za koji su ga moj onda i pravili?
NE NE NE , koja je svrha windows8 i njenih funkcionalnosti , i šta ti vrede one ako su tu a ti ih ne koristiš ili nemožeš da ih koristiš?
Zašto bi je kupio onda uopšte?
 

Back
Top