Windows 7

Ni ja nisam odmah prešao sa Viste na w7 jer mi je isto dobro radila 😀
W7 je dead OS.
W10 vec 5 godina postoji tako da ako imate hw koji isti podržava svakako je pametnije koristiti OS sa podrškom.
Bingo! Svi smo PRE 10 godina kupili besnu gejmersku mašinu iako nam tada za Win7 nije trebala pa će sada dobro da vrti i Win10! :zcepanje:
 
Bingo! Svi smo PRE 10 godina kupili besnu gejmersku mašinu iako nam tada za Win7 nije trebala pa će sada dobro da vrti i Win10! :zcepanje:
Postaješ dosadan sa ovim brainless postovima.
Doduse verovatno si namestio i da ti XP radi na hardweru iz 90ih...
Verovatno.

Neko kupuje komp na 2-3 god, neko na 10 ...a neki bi izgleda od ničega nešto da naprave..
Haha.
Ti izgleda imaš neke žestoke traume.
Da te nije neko prevario sa nekom kupovinom hw?
 
Postaješ dosadan sa ovim brainless postovima.
Doduse verovatno si namestio i da ti XP radi na hardweru iz 90ih...
Verovatno.

Neko kupuje komp na 2-3 god, neko na 10 ...a neki bi izgleda od ničega nešto da naprave..
Haha.
Ti izgleda imaš neke žestoke traume.
Da te nije neko prevario sa nekom kupovinom hw?
Naravno! Znaš li koliko puta sam se otelio dok sam mnogima instalirao Win98 na Pentium 486 socket MMX 200MHz i 32 MB memorije? A dva dana smo slavili ako smo nabavili MMX 266 i proširili na 64 MB memorije! :zcepanje:
I zato, i DANAS, kada čujem da je Majkrosoft izbacio neki 'NOVI' OS, meni prorade sve 'paničarske signalne' lampice! :zcepanje::zcepanje:
 
Ni ja nisam odmah prešao sa Viste na w7 jer mi je isto dobro radila 😀
W7 je dead OS.
W10 vec 5 godina postoji tako da ako imate hw koji isti podržava svakako je pametnije koristiti OS sa podrškom.
Zanimljiva tvrdnja... jer moj w7 još mrda... kao što rekoh ranije "turn off updates".
Jer svakim apdejtom su rešavali stare probleme, a stvarali nove. Sad radi takav kakav je, i dok radi, meni je OK. Udobno i poznato okruženje, baza softvera koji mi završava posao, zašto bih menjao? Zato što neki tvrde da će sada odjednom moj komp sa w7 (koji je do tog 14. januara kao bio OK) dobiti (korona)virus?
Isto je bilo i kada su promenili radno okruženje u Office 2007. Ne zavisi mi 'lebac od njega i nisam odmah počeo da ga koristim, jer sam navikao na 2003 (koji je bio unapređenje, a ne totalna promena u odnosu na starije verzije). Tada sam uporedo koristio oba da se navikavam, a uz njih i OpenOffice (kasnije LibreOffice). Svaki ima svoje prednosti i mane. Prešao sam kad je meni odgovaralo, a ne "malom mekanom"... Možda će tako biti i sa w10, a možda pobegnem na Linux(?).
 
u modernom drustvu nema privatnosti..ima samo onog da nikome nisi zanimljiva da objavi tvoju privatnost :D
E pa bas zato i protiv toga se borim, jer to je vrsta kradje i spijunaze.
Mi smo ranije i u komsiluku ko se mnogo interesovao za tudja posla (u vreme kad se znao red), prezirali takve ljude bez svog zivota a sa nosom u tudje, i svi bezali od njih podsmevajuci im se kako su jadni.
Upravo ovo sto tab rece ; najbolji nacin da se skrijes od javnosti je da uopste i ne koristis internet nego lepo brate odes kod komsije ; kuc - kuc ; ima li koga ? i popricas sa covekom bez ikakvog Facebook-a, Instagrama i tako toga.

Windows 7 je prestao sa podrskom ; sta mislite da zakljucavamo ovu temu i predjemo na Windows 10, m ?

Jesi li siguran? Pa ljudi su se ovde uglavnom udaljili jer je prestalo ono poverenje kao sto je bilo ranije. A kamoli kod komsije koji ti nije ni rod ni "pomoz'bog"...danas jedan sutra se neko drugi doseli.
Da si rekao - odes kod brata, sestre, najboljeg druga pa i nekako.
Zanimljiva tvrdnja... jer moj w7 još mrda... kao što rekoh ranije "turn off updates".
Jer svakim apdejtom su rešavali stare probleme, a stvarali nove. Sad radi takav kakav je, i dok radi, meni je OK. Udobno i poznato okruženje, baza softvera koji mi završava posao, zašto bih menjao? Zato što neki tvrde da će sada odjednom moj komp sa w7
(koji je do tog 14. januara kao bio OK) dobiti (korona)virus?
Isto je bilo i kada su promenili radno okruženje u Office 2007. Ne zavisi mi 'lebac od njega i nisam odmah počeo da ga koristim, jer sam navikao na 2003 (koji je bio unapređenje, a ne totalna promena u odnosu na starije verzije). Tada sam uporedo koristio oba da se navikavam, a uz njih i OpenOffice (kasnije LibreOffice). Svaki ima svoje prednosti i mane. Prešao sam kad je meni odgovaralo, a ne "malom mekanom"... Možda će tako biti i sa w10, a možda pobegnem na Linux(?).

Isto i moj radi jos iako nista ne apdejtuje, 10 punih godina bez ijedne popravke. Nego komp vise nema mesta, spor je i moralo je da se zameni.

Iako jos radi dobro, sve u svemu.
 
Jesi li siguran? Pa ljudi su se ovde uglavnom udaljili jer je prestalo ono poverenje kao sto je bilo ranije. A kamoli kod komsije koji ti nije ni rod ni "pomoz'bog"...danas jedan sutra se neko drugi doseli.
Da si rekoa - odes kod brata, sestre, najboljeg druga pa i nekako.
Siguran ; primenjujem to godinama i mnogo mi je lepo ;)
 
Pa je's evo ima dokaza mali milion..evo na mašini iz 2005 ali ko zna zna jbg...ko ne zna kuka i kune...


Jedan od komentara 😀

Screenshot_20200226-074123~2.png
 
Da je win toliko los kao što kažu i kao što obećavaju neki da će preći na Linux jel.. odavno bi MS propao.
Nego sve kao kukaju a ne mogu bez wina 😀

Neko brzo usvaja nove stvari a nekome trebaju godine..tako je to.
M$ je, kao proizvođač OS-a PROPAO, ako nisi znao! Spašavaju ga neki drugi izvori prihoda!
 
Inace evo zasto bi win7 fanovima preporucio W10 - ltsb aka enterprise.


Microsoft made a version of Windows 10 for the Chinese government
It's based on Windows 10 Enterprise and took two years of work.


Timothy J. Seppala
, @timseppala
05.23.17





dims
StevanZZ via Getty Images

Microsoft and the Chinese government's relationship in the past hasn't been the best. That rocky past makes the news that the pair have worked together on a version of Windows 10 for government computers all the more interesting. It's based on Windows 10 Enterprise, but with a few tweaks. "The China Government Edition will use these manageability features to remove features that are not needed by Chinese government employees like OneDrive, to manage telemetry and updates, and to enable the government to use its own encryption algorithms within its computer systems," executive vice president Terry Myerson writes on the Windows 10 Blog.

It wasn't an easy process. "Over the last two years, we have earnestly cooperated with the Chinese government on the security review," Myerson says. The fruits of that labor will go into place at the China Customs agency, the City of Shanghai, and Westone Information Technology. What's more, Lenovo will be among the first OEMs to preinstall the government's operating system on new hardware in the region.
Back in 2014, China banned Windows 8 installs on government computers because it feared major security risks. China had been pushing its forked version of Linux in the wake of that.
2fcfbea8e9738e7df8b5824c57c33a22-1024x576.jpg


https://www.engadget.com/2017/05/23/windows-10-china-government-edition/
 
Inace evo zasto bi win7 fanovima preporucio W10 - ltsb aka enterprise.


Microsoft made a version of Windows 10 for the Chinese government
It's based on Windows 10 Enterprise and took two years of work.


Timothy J. Seppala
, @timseppala
05.23.17





dims
StevanZZ via Getty Images

Microsoft and the Chinese government's relationship in the past hasn't been the best. That rocky past makes the news that the pair have worked together on a version of Windows 10 for government computers all the more interesting. It's based on Windows 10 Enterprise, but with a few tweaks. "The China Government Edition will use these manageability features to remove features that are not needed by Chinese government employees like OneDrive, to manage telemetry and updates, and to enable the government to use its own encryption algorithms within its computer systems," executive vice president Terry Myerson writes on the Windows 10 Blog.

It wasn't an easy process. "Over the last two years, we have earnestly cooperated with the Chinese government on the security review," Myerson says. The fruits of that labor will go into place at the China Customs agency, the City of Shanghai, and Westone Information Technology. What's more, Lenovo will be among the first OEMs to preinstall the government's operating system on new hardware in the region.
Back in 2014, China banned Windows 8 installs on government computers because it feared major security risks. China had been pushing its forked version of Linux in the wake of that.
2fcfbea8e9738e7df8b5824c57c33a22-1024x576.jpg


https://www.engadget.com/2017/05/23/windows-10-china-government-edition/
M$ je na dobrom putu: Rade OS za Vlade, firme, atomske centrale i slično! Sada još trebaju da razviju i PRAVU HOME verziju za priglupog i prosečnog korisnika kojem to treba za poštu, 'jubitu' i društvene mreže, a NIJE BLESAV da ulupa brdo love za jaku mašinu!
 

Back
Top