Quantcast

Windows 7

savasavanovic

Iskusan
Poruka
5.282
Неће бити мртав још неколико година, све док постоје browser-и који могу да раде на њему.За ХП и даље постоје поједини веб прегледачи који омогућавају скоро потпуну функционалност на интернету, а слично ће бити и са седмицом.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.206
Имаш гомилу таквих линукс дистрибуција:Убунту ,МИНТ, PCLINUX, ЗОРИН,МХ Линукс итд.
Hvala, tačno! Nakon XP sam lakše prešao na Linux Mint nego što bih recimo sa M$-Office 2000 prešao na Office 2007! :super:Ali zato imaš na Linuxu dosta odličnih besplatnih aplikacija, ali nisu user-frendly kao ušminkani proizvodi za M$, koji pak nisu besplatni!

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.206
Неће бити мртав још неколико година, све док постоје browser-и који могу да раде на њему.За ХП и даље постоје поједини веб прегледачи који омогућавају скоро потпуну функционалност на интернету, а слично ће бити и са седмицом.
I Rols Rojs je propao, ali njihovi proizvodi još rade! :super:

zaluđenik

Ističe se
Poruka
2.469
I to je sto kazes,samo im je tastatura pred ocima.
Priča o Đuri Tastaturi
Znatel' priču o Đuri Tastaturi
Meni su je poslali na mejlu
Kažu da je brzo pis'o
Nije mrd'o, nije dis'o
Diskutanta takvog više nema... (pripalim)

Otac mu je bio loš softveraš
Hranio je Đurekana jedinca
Mati mu je bila crna
Hitra kao šumska srna
Crna beše boja njenog lica... (uzdah)

Imao je nekol'ko pi-sija
Jedan leptop u veceu da se nađe
Internet je zajahao
Kad je treb'o nije stao
Bez tog čuda živet' nije znao... (psovka)

Surfao je bez prestanka
Nema noći, nema danka
A da nije isheklao koju
Surfao je, braćo draga
od nemila do nedraga
Isurfao Đuro pamet svoju
Miša im'o, mačku im'o nije... (šta ćeš)

Voleo je lepu al' kompjuterles
Uz'o bi je samo da je znao
Voleš jednom na tom svetu
Dal' na javi il' na netu
To ne bira hardver nego srce... (oh)

Sve se nad'o da će ljubav minut'
Zanavek je otiš'o iz grada
Venč'o facu s diskusije
Neku Miru iz Ćuprije
Uživo je nikad vid'o nije... (druga cigara)

Surfao je sa poletom
Jedrio je sajber svetom
Trošio je brzo bajt do bajta
Surfao je gore dole
Mislio da svi ga vole
Nema toga bogovetnog sajta
Gde se Đura nije pojavljiv'o... (mrva optimizma)

Navuk'o se nije prošlo mnogo
Dušu svoju majkrosoftu je prod'o
Napusti ga čak i Mira
Našla ruku da je dira
Našla dripca da je formatira... (e, ******)

Mlad je kažu bio i kad je rikn'o
Sred riplaja nekom diskutantu
Enter dugme zakazalo
Monitorče posustalo
Al' još pamte njegov zadnji topik:

"Džaba bilo braćo draga
Od nemila do nedraga
Džaba bilo chatova, dugmića...
Džaba dobre tastature
Džaba sajber avanture
Džaba bilo erotskih filmića...
Kada nisam s onom koju jojim
Kada nisam s onom koju jojim
KADA NISAM S ONOM KOJU JOJIM
KADA NISAM S ONOM KOJU JOJIM..." (eheej)

Znatel' priču o Đuri Tastaturi
Meni su je poslali na mejlu
Diskutanti slični njemu
Kada razmisle o svemu
Kažu da je bio...
U problemu... (uzdah drugi)

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.206
malo pre sam instalirao Win7 Pro na jedan prastari DELL desktop. Čak je i odradio neka ažuriranja, ali je zapeo na jednom ( KB890830)? Ali me više hebe što sam koristio ORIGINAL ključ Win7 Pro OA sa nalepnice na kućištu, majmun ga prihvatio kod instalacije, ali ipak kaže da imam 3 dana do automatske aktivacije. A ako idem odmah na aktivaciju, kaže da to nije dobar ključ!? WTF? Nije valjda da ću trebati telefonski (re)aktivirati, mamicu im nabijem? :super:

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.206
malo pre sam instalirao Win7 Pro na jedan prastari DELL desktop. Čak je i odradio neka ažuriranja, ali je zapeo na jednom ( KB890830)? Ali me više hebe što sam koristio ORIGINAL ključ Win7 Pro OA sa nalepnice na kućištu, majmun ga prihvatio kod instalacije, ali ipak kaže da imam 3 dana do automatske aktivacije. A ako idem odmah na aktivaciju, kaže da to nije dobar ključ!? WTF? Nije valjda da ću trebati telefonski (re)aktivirati, mamicu im nabijem? :super:
Pa kaže: Cilj je to nadograditi na Win10 pa me zanima: Da li će to proći ako me pri tome traži ključ, a ja mu podvalim taj original ključ od sedmice!?

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.206
Viđi vraga! Iako je pre 20 sati napisao da je instalirao SP1 paket, ustvari je to tek sada odradio tako da sada imam SP1 verziju!
Usput, zaribao sam ga za jedan dan: Vratio sam mu datum na 13.03. pa umesto dva, opet imam TRI dana za aktivaciju! :zcepanje:

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
10.401
Pa kaže: Cilj je to nadograditi na Win10 pa me zanima: Da li će to proći ako me pri tome traži ključ, a ja mu podvalim taj original ključ od sedmice!?
Proci ce sigurno na aktivnu 7-icu dobijas aktivnu 10-ku.Jos jednom da ti napisem.Apgrejtovao sam Win.10 sa aktivnog Win.8.1 i dobio aktivnu 10-ku,a malo pre sam nasao na jednom mestu da jos moze da se apgrejtuje 10-ka sa Win.7.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.206
Proci ce sigurno na aktivnu 7-icu dobijas aktivnu 10-ku.Jos jednom da ti napisem.Apgrejtovao sam Win.10 sa aktivnog Win.8.1 i dobio aktivnu 10-ku,a malo pre sam nasao na jednom mestu da jos moze da se apgrejtuje 10-ka sa Win.7.
Znam da može, kao i kako! Ali, problem je što Majkrosoft majmuni NEĆE da je aktiviraju, možda zato što je promenjen disk?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.