Windows 12 je u pripremi, evo šta sve znamo o njemu

Izmedju XP-a i Windows 7,Vista nije trajala godinu dana.
Није баш тако али између наведених верзија јесте прошло по 3 године... Тако и сада након изласка виндовс 11 до излласка вин 12 ће проћи исто три године...
То што виндовс корисници из разних разлога остају на једној верзији дужи низ година је проблем самих корисника који се везују за једно радно окружење и начин рада.
Нпр у Линукс свету многи корисници промене више различитих радних окружења услед чега су спремнији за промене, а услед отворености заједнице спремнији су и за разне новине. Додуше за нас који имамо и старије машине или пак не планирамо да са сваком новом верзијом оперативног система купујемо нову машину или надограђујемо стару увек можемо да се окренемо стабилним или дугоподржаним дистрибуцијама и користимо своје машине и даље...
Поента је да Мајкрософт није убрзао избацивање нових верзија већ су корисници робови својих навика...
 
Није баш тако али између наведених верзија јесте прошло по 3 године... Тако и сада након изласка виндовс 11 до излласка вин 12 ће проћи исто три године...
То што виндовс корисници из разних разлога остају на једној верзији дужи низ година је проблем самих корисника који се везују за једно радно окружење и начин рада.
Нпр у Линукс свету многи корисници промене више различитих радних окружења услед чега су спремнији за промене, а услед отворености заједнице спремнији су и за разне новине. Додуше за нас који имамо и старије машине или пак не планирамо да са сваком новом верзијом оперативног система купујемо нову машину или надограђујемо стару увек можемо да се окренемо стабилним или дугоподржаним дистрибуцијама и користимо своје машине и даље...
Поента је да Мајкрософт није убрзао избацивање нових верзија већ су корисници робови својих навика...
Windows 10 se nije mogao porediti sa Wondowsom 7 u samom pocetku,Tak je sada odnos sa Win.10 i Win.11.Win.10je tek stao na noge kako treba,a 11-ica jos nije spremna za rad.Sto se tice Linuxa.Poceo sam sa Ubuntu-om i jos uvek sam na njemu.Nisam bas sklon da mnogo isprobavam,ali nisam ni protiv toga,ali da mladji isprobavaju sto vise OS-a.Mada sam od Ubuntu-a 14.04 stigao do 23.10,ali tu u sustini nema velike razlike kao na Wn.-ovima
 
Windows 10 se nije mogao porediti sa Wondowsom 7 u samom pocetku,Tak je sada odnos sa Win.10 i Win.11.Win.10je tek stao na noge kako treba,a 11-ica jos nije spremna za rad.Sto se tice Linuxa.Poceo sam sa Ubuntu-om i jos uvek sam na njemu.Nisam bas sklon da mnogo isprobavam,ali nisam ni protiv toga,ali da mladji isprobavaju sto vise OS-a.Mada sam od Ubuntu-a 14.04 stigao do 23.10,ali tu u sustini nema velike razlike kao na Wn.-ovima
То је већ проблем произвођача који избацује полупроизвод. И виндовс ИксПе је био крш до изласка SP2...Упореди Виндовс 7 основну верзију инакнадни SP1...
Виндовс 7 се неколико година вукао док није претекао ИксПе...
Просто је чињеница да корисници виндовса (из разних разлога, а најчешће управо због повећане захтевности) остају на старијим верзијама Виндовса па чак и по две или три верзије без обзира што се већ годинама не издају чак ни безбедносне закрпе..
 
То је већ проблем произвођача који избацује полупроизвод. И виндовс ИксПе је био крш до изласка SP2...Упореди Виндовс 7 основну верзију инакнадни SP1...
Виндовс 7 се неколико година вукао док није претекао ИксПе...
Просто је чињеница да корисници виндовса (из разних разлога, а најчешће управо због повећане захтевности) остају на старијим верзијама Виндовса па чак и по две или три верзије без обзира што се већ годинама не издају чак ни безбедносне закрпе..
XP SP3 je tek bio dobar OS,a Win.7,bez SP1 nije bio nista.Mozda je cak i sam Vista bila bolja od obicne Win.7.Medjutim,ja sam pricekao i ostao na XP SP3.Kasnije sam instalirao i XP i Win.7.Na 7-ici sam jos uvek,mada uveliko koristim i Win.10 i Ubuntu.
 
XP SP3 je tek bio dobar OS,a Win.7,bez SP1 nije bio nista.Mozda je cak i sam Vista bila bolja od obicne Win.7.Medjutim,ja sam pricekao i ostao na XP SP3.Kasnije sam instalirao i XP i Win.7.Na 7-ici sam jos uvek,mada uveliko koristim i Win.10 i Ubuntu.
Видиш да си и сам свестан да толико хваљени XP је тек негде након скоро 6 година постао добар оперативан систем... Додуше Вин 7 је брже постао употребљив, мада ако узмемо у обзир да је Вин 7 практично унапређен Виндовс виста, онда се број година развоја озбиљно продужава...
Све у свему, не вреди се цимати због нових верзија Видовса јер је пракса показала да нова верзија постаје стабилна тек неколико година након званичног изласка на тржиште и то у време кад је већ спремна нова верзија...
 
Видиш да си и сам свестан да толико хваљени XP је тек негде након скоро 6 година постао добар оперативан систем... Додуше Вин 7 је брже постао употребљив, мада ако узмемо у обзир да је Вин 7 практично унапређен Виндовс виста, онда се број година развоја озбиљно продужава...
Све у свему, не вреди се цимати због нових верзија Видовса јер је пракса показала да нова верзија постаје стабилна тек неколико година након званичног изласка на тржиште и то у време кад је већ спремна нова верзија...
Slazem se,ali ovo mi smrdi sa Win.11 i Win.12,kao ono sa Win.8 i Win.8.1,koji su ziveli veoma kretko.Win.10 trazi novije Hardvere i kada se poklopi sve kako treba,sve je u redu.Meni sada Win.10 za 15 sekundi izlazi na net,ali imam RAM 16 GB DDR4,SSD,koji je mnogo brzo od HDD-a.Mora se uloziti,da bi imao nesto da valja.
 
Sledeća verzija Windowsa je u pripremi, a iako još nema naziv, mnogi su već počeli da je zovu "Windows 12", kao hronološkog naslednika Windowsa 11. Već se pojavljuju i glasine o tome što će uključivati sledeća verzija Windows sistema, a evo šta je sve poznato do sada.

14239980464959f1c243a0864766750_wide.jpg


Važno je imati na umu da još ne znamo kako Microsoft planira da plasira i isporuči sledeću glavnu verziju Windowsa. Ne znamo da li će se zaista zvati Windows 12 ili će se isporučivati kao ažuriranje Windows 11 verzije. Možda će to biti Windows 11.1 ili nešto apstraktnije kao Windows Aurora.

Ono što znamo jeste da će se pojaviti 2024. godine, kada se očekuje isporuka sledeće grupe velikih ažuriranja i promena za Windows, i iako mislimo da ima najviše smisla da Microsoft ovo plasira kao Windows 12, to je nešto što nećemo sa sigurnošću znati sve dok se ne približi datum izlaska.

Prema nekim izvorima, lansiranje sledeće glavne verzije Windowsa očekuje se u drugoj polovini 2024. godine, tri godine nakon što je isporučena prva verzija Windowsa 11. To je zato što se Microsoft vraća na trogodišnji razvojni ciklus za glavne verzije Windows platforme, s planovima za ažuriranje in-market verzije Windowsa s novim funkcijama svakih nekoliko meseci.

Još ne znamo koji će biti specifični sistemski zahtevi za Windows 12. Kada je Windows 11 lansiran, Microsoft je značajno povećao sistemske zahteve što je dovelo do toga da većina postojećih računara sa Windows 10 sistemom ne ispunjava uvslove za nadogradnju na Windows 11.

Sistemski zahtevi Windowsa 11 uključuju računar s Intel procesorom 8. generacije ili AMD Ryzen 2000 serije i novijim. Također zahteva TPM 2.0 i minimalno 4 GB RAM-a. Jedan izveštaj tvrdi da bi Microsoft mogao da povećati zahtev za RAM-om s 4 GB na 8 GB kod Windows 12 sistema, ali to je za sada samo glasina.

Pretpostavljamo da bismo mogli videti da su neke funkcije (uglavnom usmerene na veštačku inteligenciju) ograničene na novije računare s NPU-om ili GPU-om koji mogu "da pretrpe" AI obradu na uređaju, jer se šuška da će se sledeća verzija Windowsa u velikoj meri fokusirati na mogućnosti AI, a neće svi računari moći da podnesu tu funkciju bez namenskog hardvera.

Kao što je često slučaj s novom verzijom Windows sistema, očekuje se da će Microsoft predstaviti ažuriran interfejs radne površine zajedno s Windows 12 sistemom. Prošle godine, kratki presek tokom Microsoftovog Ignite 2022 govora otkrio je novi korisnički interfejs koji nikada ranije nije viđen, a izvori kažu da je ovo rani prototip korisničkog interfejsa koji će se isporučivati na Windows 12.

Interfejs je dosta drugačiji od onoga što imamo na Windowsu 11, sa sistemskim tasterima kao što su sistemska traka, traka za pretraživanje i ikona vremenske prognoze premeštene na vrh ekrana, ostavljajući samo vaše zakačene i pokrenute aplikacije koje lebde u doku poput polja u dnu ekrana.

Nije jasno da li će ovaj novi interfejs biti samo za touchscreen AiO uređaje ili će se primenjivati na sve računare sa Windows 12 sistemom. Verovatno će to biti korisnički interfejs za određene vrste uređaja, s mogućnošću vraćanja više tradicionalnog izgleda radne površine Windows sistema ako vam je to draže.

U svakom slučaju, sigurni smo da će nove informacije curiti kako se bude bližio datum zvaničnog izlaska ove verzije sistema ili bar kada saznamo kako će se tačno zvati. Dosta detalja je još uvek tajnovito.

https://www.b92.net/tehnopolis/softver/windows-12-je-u-pripremi-evo-sta-sve-znamo-o-njemu-2355678
Kupio legalan 11. Zašto. nemam pojma. Al ajde.
 
mislim da kod m$-a ne mozes da se oslonis na te broojke....
Povezao sam EA i battle.net na Xbox account
Ono što me nervira je forsaž na GamePass poskupljivanjem fizičkih primeraka video sigrice na "standardnih" 70$ po komadu.
Čak ni ovi na Zapadu ne bacaju pare kao mi koji nemamo ni približne mesečne prihode.

Puca njima za Xbox/X, kupuju pretplatnički Xbox/S
 

Back
Top