Windows 12 i Office 2024

Poruka
63.442
Mada se Win11 nije mnogo zapatio a već najavljuju Windows 12 ipak, veliko je iznenadjenje Office 2024 pošto su iz Microsofta rekli "Office 2021 je poslednja instalaciona verzija, prelazi se na pretplatnički onlajn 365"

Što se nas tiče kompjuter se ne menja dokle god mož da se startuje EA Fifa tj FC24 kako se to sad zove....

Šta velite o ovim novostima?
 
Postoje glasine da će vlasnici regularnih (nekrakovanih) verzija Windowsa moći da predju na Windows 12 besplatno ako računar ispunjava uslove koji su gotovo identični kao za Win11

Sa druge strane nisam baš spreman da zbog kozmetičkih promena i par pilot projekata ponovo plaćam Office bar ne dok ga Microsoft ne isključi sa svojih servera... Dakle pre Office 2028 - kuliram...
 
kažemo da su to stare vesti
jel sa Windows 10 iz 2015 poručuješ da je staro?

Kad se setim onih priča "kako je Windows 10 špijunski, kako prati svaki potez korisnika...", kako ljuti borci za pravdu i ljubav neće napuštati Windows 7 i pristati na belosvetsku špijunažu....

Windows 12 će biti pravi eksperiment sa AI tehnologijom.
Windows 11 je tek mala beba po tom pitanju....

Naravno, ne uzima se ništa dok ne izadju prvi service packovi tj 25H2, 26H2... ima vremena ihaj...
 
Spijunski je, kad blokiras M$ servere kojima salje podatke, pola programa nece da rade...
Kako sam u penziji, mislim da nikad vise necu instalirati Windows...
"on misli" i zaključuje da treba da kaže šta "on misli"...
pa jel si ti došao ovde da misliš ili da izneseš argumentovan stav?
pošto si u penziji, jel koristiš smartphone, vajber, itd?
On misli da Bil Gejts nema pametnija posla al zato Google nema veze...

koja praseća logika...
@Reefer
 
Meni uopšte ne smeta šta "neko tamo skuplja" i "zaključuje"
Bitno mi da cloud storage radi i vraća fajlove na komp čim selektujem direktorijume posle reinstalacije...

a to kako "profilišu" me ne zanima...
obidjem SPC sajt, pa NASA sajt, pa LGBT sajt pa Vatikanov sajt, pa Krstaricu pa CIA sajt pa Sputnik pa CNN pa ...
AI REZULTAT: dokon lik zajebava system raznim glupostima
 
Recimo da salju spisak svih fajlova sto imas na disku... mogu da skinu bilo koji fajl sa diska, kad im se cefne...
Ne mogu.
Desetka ima podešavanja, ograničava se koje podatke Windows može da šalje.
A i to je uglavnom telemetrija, podaci o tome kako koristiš računar.
Tvoji fajlovi baš interesuju Gejtsa, ne može da spava ako ih ne skida redovno. :pop:
Osim toga, imaš programe koji beleže i kontrolišu šta se šalje sa računara i na koju adresu.
Kad bi Windows stvarno to radio, to bi bilo krivično delo, čika Gejts bi ostao ne bez svojih milijardi,
nego i bez gaća kad bi to pokušao, tužilo bi ga momentalno jedno milijardu korisnika.
 
To je ono sto znas kao korisnik.
Znam ja malo više nego prosečni korisnik.

Medjutim, na usenetu sam citao jednog
lika koji je napisao svoj OS, i primetio da Windows pokusava da pristupi
njegovom fajl sistemu
na toj particiji i onda provalio ono sto sam napisao...
I ja sam čitao svašta, na tarabi piše svašta...
"Pokušava da pristupi"?
Šta mu to znači?
Windows pokušao, a lik je to provalio - kako?
Pa i Windows je OS, kad se startuje, nema šanse da pored njega
radi još neki OS paralelno, kako je on onda "primetio" taj "pokušaj"?
 
Znam ja malo više nego prosečni korisnik.


I ja sam čitao svašta, na tarabi piše svašta...
"Pokušava da pristupi"?
Šta mu to znači?
Windows pokušao, a lik je to provalio - kako?
Pa i Windows je OS, kad se startuje, nema šanse da pored njega
radi još neki OS paralelno, kako je on onda "primetio" taj "pokušaj"?
možda je šerovao u mreži pa zaboravio?
 
ma ti si dobio taj Windows uz kompjuter pa sad kao...
"imam fabrički Windows na kompu"

koji bre "fabrički"???
Уз лаптоп сам добио FreeDOS. Какав црни Windows?! Па сам те 2014 године на слепо инсталирао Ubuntu, онда схватио да ми требају неки програми за школу и тако сам му ставио 8-ицу. :hahaha:
 
Уз лаптоп сам добио FreeDOS. Какав црни Windows?! Па сам те 2014 године на слепо инсталирао Ubuntu, онда схватио да ми требају неки програми за школу и тако сам му ставио 8-ицу. :hahaha:
Na ovom forumu se uvek jave ekstremni slučajevi.
Tako sam jednom na zdravlju postavio urološko pitanje.
Javio se lik poreklom iz Hercegovine sa komentarom: "ja ovo prvi put čujem, nit ja nit moji nit koje znam... nikad..."
:lol:


naravno da si svesno kupio free dos laptop
medjutim, u poslednje vreme sve je više oglasa gde uz specifikacije računara napišu "Windows 11" pa ispadne da se Windows 11 naknadno nabavlja, šatro gistro "mislilo se da računar ima kapaciteta za Windows 11"... marketing noedays nije kao u 2010-oj...
 
Meni uopšte ne smeta šta "neko tamo skuplja" i "zaključuje"
Bitno mi da cloud storage radi i vraća fajlove na komp čim selektujem direktorijume posle reinstalacije...

a to kako "profilišu" me ne zanima...
obidjem SPC sajt, pa NASA sajt, pa LGBT sajt pa Vatikanov sajt, pa Krstaricu pa CIA sajt pa Sputnik pa CNN pa ...
AI REZULTAT: dokon lik zajebava system raznim glupostima
У време бомбардовања ко је био у земљама НАТО монструма, знао је да се прислушкује, али да они немају толико преводилаца. Него су им компјутери реаговали на имена Караџић, Младић, Милошевић, Шредер...
И када зову своје у Србији, почну разговор речима. Ево пијем кафу са Радованом (или Младићем итд.)
Опа! Укључи се и дају преводицоима. И они слушају цео разговор и онда кажу: Ови вас закјебавају, сељак пита како Шаруља и Златуља, ко се са ким швалерише у комшилуку, кад ће прабаба одапети итд.
 
Ne mogu.
Desetka ima podešavanja, ograničava se koje podatke Windows može da šalje.
A i to je uglavnom telemetrija, podaci o tome kako koristiš računar.
Tvoji fajlovi baš interesuju Gejtsa, ne može da spava ako ih ne skida redovno. :pop:
Osim toga, imaš programe koji beleže i kontrolišu šta se šalje sa računara i na koju adresu.
Kad bi Windows stvarno to radio, to bi bilo krivično delo, čika Gejts bi ostao ne bez svojih milijardi,
nego i bez gaća kad bi to pokušao, tužilo bi ga momentalno jedno milijardu korisnika.
Гејтса заиста не интересују лични подаци, али зато интересују маркетиншке компаније али и разне "безбедносне" агенције...

Од момента инсталације виндовс 10ке исти је повезан са више сервиса за прикупљања података који немају никакве везе са мајкрософтом...
 
У време бомбардовања ко је био у земљама НАТО монструма, знао је да се прислушкује, али да они немају толико преводилаца. Него су им компјутери реаговали на имена Караџић, Младић, Милошевић, Шредер...
И када зову своје у Србији, почну разговор речима. Ево пијем кафу са Радованом (или Младићем итд.)
Опа! Укључи се и дају преводицоима. И они слушају цео разговор и онда кажу: Ови вас закјебавају, сељак пита како Шаруља и Златуља, ко се са ким швалерише у комшилуку, кад ће прабаба одапети итд.
Тај систем је давно превазиђен иако и даље званично ради...
Сада су програми преводиоци толико напредовали да се у реалном времену врши превођење и анализа сваке гласовне или видео поруке..
 
Mada se Win11 nije mnogo zapatio a već najavljuju Windows 12 ipak, veliko je iznenadjenje Office 2024 pošto su iz Microsofta rekli "Office 2021 je poslednja instalaciona verzija, prelazi se na pretplatnički onlajn 365"

Što se nas tiče kompjuter se ne menja dokle god mož da se startuje EA Fifa tj FC24 kako se to sad zove....

Šta velite o ovim novostima?
Обрни-окрени иако је намера да се пређе на мрежне сервисе који ће корисник на рачунару само да користи без поседовања инсталације ипак за озбиљне фирме то је само делимично прихватљиво. Због тога ће још неко време и Мајкрософт морати да избацује верзије канцеларијских пакета који ће се уграђивати на засебне рачунаре...
 
Обрни-окрени иако је намера да се пређе на мрежне сервисе који ће корисник на рачунару само да користи без поседовања инсталације ипак за озбиљне фирме то је само делимично прихватљиво. Због тога ће још неко време и Мајкрософт морати да избацује верзије канцеларијских пакета који ће се уграђивати на засебне рачунаре...
Mrežni servisi su plod globalne digitalizacije i imaju lepe prednosti i nešto malo mana.
Ipak, postoje ljudi a i firme kojima internet i ne treba toliko koliko kancelarijska pisaća mašina dodtupna u pola noći pa štampaj bilo na laserskom bilo na matričnom štampaču...
 
Тај систем је давно превазиђен иако и даље званично ради...
Сада су програми преводиоци толико напредовали да се у реалном времену врши превођење и анализа сваке гласовне или видео поруке..
Да,а ли 1999-а..: Осим тога, треба времена да неко слуша, слуша, слуша... да сазна да ли се ми после Шаруља, Златуља и трачева, опет враћамо на страну тему
 

Back
Top