Vunene čarape

Manga Hilux

Stara legenda
Moderator
Poruka
77.448

KULTNE VUNENE ČARAPE koje pletu BAKE U SRBIJI biće SVETSKI MODNI HIT 2024: Pogledajte čega su se dosetili dizajneri, a što je deo naše tradicije VEKOVIMA​

Mogi među vama sigurno imaju vunene čarape koje su deo naše tradicije. Plele su ih ili ih pletu naše bake koje umeju da kažu: "Čarapa glavu čuva". I potpuno su u pravu. Retko šta vas utopli kao čarape od vune. Koliko su one dragocene, pokazaće vam i "nova" modna ideja svetski poznate modne kuće. Poledajte vodeći trend za 2024. godinu.


Kultne vunene čarape Foto: Profimedia

Ma, naše bake su genijalne. A sada brend Bottega Veneta promoviše pletene čizme kao vodeći trend za zimu 2024. Na slici možete videti modernu verziju vunenih čarapa koje su u potpunsoti transformisane u obuću. Mogu se nabaviti u više boja, a sudeći po ovoj odevnoj kombinaciji, hit trend nosiće se i tokom proleća.

Dizajner Metju Blazi dosetio se kako da obuću od pletiva učini što modernijom, a interesovanje za ovim trendom je veliko, kako piše na Instagram stranici francuskog Vogue.
Ipak, ljudi na Instagramu nisu mnogo oduševljeni ovom idejom pa govore: "Neće ovo biti na mojim nogama", "Ne", "Probajte u Finskoj da hodate u ovome".

Suvišno je i reći da će trend svakako zaživeti, ali primećujemo još nešto. Pletene čizme izgledjau prilično čik, ali je pletivo u obliku čarapa ipak praktičnije. Nosivije, zar ne? Dok gledate ove slike, shvatite koliko su u prošlosti kreirane dobre stvari- one koje su nadživele vreme i našle pa i neočekivanu primenu. Imajte to na umu ako možda pomislite da su vunene čarape pase. Jedva čekamo da vidimo ko će nositi u izvornom obliku, uz moderniju garderobu.
 
1699825220550.png
 
Da budem iskren, probao sam kad sam bio mladji. Boze sacuvaj, bilo mi kao po kazni. Previse su mi bile grube. Sve se zavrsilo sa par pokusaja, laznim osmehom i odlaganjem istih u neki cosak. Cirkulacija mi je bila odlicna, nije bilo potrebe za tim :per:
 
Ја имам једне које ми је свекрва исплела, од прошле зиме их носим по кући...кад ми их не украде подмладак :lol:
 
Kupuje tko je naučio Vunene čarape jako tražena roba u Hercegovini ''Za šetnju i odmor su idealne, tople, ne dopuštaju znojenje stopala, ne propuštaju hladan zrak, poboljšavaju cirkulaciju krvi'', kaže prodavačica iz Nevesinja.

'Imam sve što se nekada nosilo - od priglavaka, duljih i kraćih čarapa za muškarce do pređe ako tko želi presti'', kaže Novka za Večernji list. Kupuje tko je naviknuo ''Kupuje tko je naviknuo. Znaju ljudi da s vunom ništa nije pomiješano. Evo, recimo, čarape, ne morate u njima u grad, ali za šetnju i odmor su idealne, tople, ne dopuštaju znojenje stopala, ne propuštaju hladan zrak, poboljšavaju cirkulaciju krvi. Kod nas se kaže da vunene čarape doprinose i dobru snu'', dodaje Novka. Cijena jednoga para je 10 KM za kraće, a 12 KM su dulje. ''Ispletem ja po narudžbi i druge odjevne predmete od vune, ako netko, recimo, naruči džemper. U posljednje vrijeme ima i mlađih djevojaka koje su se raspitivale za neke posebne čarape koje su, kažu, sada u modi. Ako tako bude, eto meni posla'', kaže Novka uz osmijeh te ističe da hladna ili topla zima ne utječu na potražnju. ''Tko je naučio nositi vuneno, on će kupiti. A ja uvijek kažem: Ima li išta ljepše zimi uz vatru od toplih vunenih čarapa?'',



Link
 
u hercegovini sve je bilo od vune

Jastuke punjeni vunom , znam da se to vadilo pralo susilo i na ruke cupkalo da bude mekano

Zatim zimi tkali ćebad

Prsluci, dzemperi, carape , prnje

Dje god se okreneš vuna

Nekad bilo
 
Dobila sam od tetke vunene, lepe, mekane, ne znam kako je uspela tako mekane da isplete. Ipak ne znam da li ću ih nositi zato što ne znam da li može noga u vunenoj čarapi da udje u kućne papuče. Bez papuča ne dolazi u obzir da idem po kući.
 

Back
Top