Вучићу су потребни Срби који ће да га бране од самог себе

Realno mnoge stvari se vec danas previse proizvode u EU mleko, meso, psenica i.t.d.

I te viskove izvoze u Afriku ili u zemlje poput Srbije, pa te grane sve dalje padaju.

Angola ima bolju zemlju nego Srbija i Holandija zajedno + dobru klimu pa uvozi hranu iz EU jer je previse jeftina.

Inace upitaj se sto u srednjem veku Sumadija bila suma, a Vojvodina mocvara, gde nisu mnogi ljudi ziveli.

Jedan primer:

Poznavao sem u Banatu, u mestu Konak, porodicu Mircov koji su proizvodili semena cveca....

Izvozili su ga u mnogo zemalja, medju njima i u Holandiju!

Nikada nisu mogli da proizvedu onoliko koliko su mogli da prodaju!


Tako je sa SVIM proizvodnjama......
 
Jedan primer:

Poznavao sem u Banatu, u mestu Konak, porodicu Mircov koji su proizvodili semena cveca....

Izvozili su ga u mnogo zemalja, medju njima i u Holandiju!

Nikada nisu mogli da proizvedu onoliko koliko su mogli da prodaju!


Tako je sa SVIM proizvodnjama......

Mleko ima previse u evropi. O cemu ti fantaziras. Prodaju Afrikancima viskove i unistavaju zivot normada tamo.
 
Ali nema previse u svetu.

Vise od pola sveta bukvalno gladuje.

Uvek se moze naci kupac, samo trebaju SPOSOBNI LJUDI!

Gladuju ali oni nemaju pare da kupe hranu. Sta bi ti da poklonis hranu.

Zemlja bez problema moze da hrani 12 miliona, ali mnogi zeljaci napustaju zemlju svoju u Africi jer je manje rizicno kupovati jeftinu evropsku hranu ili cekati na pomoc nego sam se baviti poljoprivredom.
 
Vecina tih zemalja bi se mogli sami hraniti da nema subvencionisane hrane iz SAD i EU.

Bas cu iz Srbije da kupe a ne od zemalja koji daju pare za tu pomoc, jesi naivan u picku materinu.

Ja sam ti gore dao primer kako se moze proizvoditi i izvoziti neogranicena kolicina hrane koja se moze proizvesti.

Imam bar 100 ideja sta bi vrlo uspesno moglo da se proizvodi i izvozi iz Srbije u ceo svet.
 
Ja sam ti gore dao primer kako se moze proizvoditi i izvoziti neogranicena kolicina hrane koja se moze proizvesti.

Imam bar 100 ideja sta bi vrlo uspesno moglo da se proizvodi i izvozi iz Srbije u ceo svet.

Dobro ti si najpametniji. Inace tu pricu kako je pojoprivreda sansa pricaju vec od vreme Jugoslavije (koja je inace vise uvezla hranu nego izvezla).
 
Dobro ti si najpametniji. Inace tu pricu kako je pojoprivreda sansa pricaju vec od vreme Jugoslavije (koja je inace vise uvezla hranu nego izvezla).

Srbija ima samo tri sanse: proizvodnja i prerada hrane, turizam i putna mreza.

Drugih sansi Srbija NEMA.

I u te tri stvari treba sve ulagati.
 
Srbija ima samo tri sanse: proizvodnja i prerada hrane, turizam i putna mreza.

Drugih sansi Srbija NEMA.

I u te tri stvari treba sve ulagati.

Industrija, industrija, industrija. I kao hobi poljoprivreda (jer to se subvencionise, a ne zaradi se na njoj.

A Turizam je za kontinentalnu zemlju bez planina, smesna ideja.
 
Industrija, industrija, industrija. I kao hobi poljoprivreda (jer to se subvencionise, a ne zaradi se na njoj.

A Turizam je za kontinentalnu zemlju bez planina, smesna ideja.

Zaboravi industriju.

Tu bas Srbija nikome ne moze da konkurise.


Turizam je U LJUDIMA, a ne u planinama i morima.:rtfm:
 
Industrija je jedina sansa, sve ostalo su sanjarije. Pa cak Austrija ne zivi u turizmu nego uglavnom od insturije i oni imaju 100 puta vise potencial.

Zaboiravi industriju.

Tu je Srbija na svetskom zacelju.

Ni automobile vise ne moze da proizvodi.

STA bi mogla konkurentno da proizvodi pored Kineza, Indusa, Koreanaca, Nemaca, Japanaca, Amerikanaca....???
 
Dobro ti si najpametniji. Inace tu pricu kako je pojoprivreda sansa pricaju vec od vreme Jugoslavije (koja je inace vise uvezla hranu nego izvezla).

mozda ne mozemo silno izvoziti

ali bar za sebe da proizvodimo , da ne uvozimo te proizvode

- - - - - - - - - -

Industrija, industrija, industrija. I kao hobi poljoprivreda (jer to se subvencionise, a ne zaradi se na njoj.

A Turizam je za kontinentalnu zemlju bez planina, smesna ideja.

a sta da pravimo

skoro sve drugi naprave povoljnije i kvalitetnije
 
Zaboiravi industriju.

Tu je Srbija na svetskom zacelju.

Ni automobile vise ne moze da proizvodi.

STA bi mogla konkurentno da proizvodi pored Kineza, Indusa, Koreanaca, Nemaca, Japanaca, Amerikanaca....???

Pa Japanci (ili Juzna Koreja) su primer kako se to radi. Oni su pravili gora auta nego Jugo, pa su naucili da prave najbolje aute na svetu.

- - - - - - - - - -

A sta imaju da nude u turizmu. Ajd budi ozbiljan.
 

Back
Top