ВУЧИЋУ, ОВО СИ ПРЕЋУТАО: Држава дала сагласност да оружје оде у Украјину

Ajde da uzmemo da je i Marinika (a.k.a. Mata Hari) nasla krunski dokaz da smo oruzje izvozili u Ukrajinu. To ne bi bilo nelegalno jer Ukrajina ne podleze bilo kakvim medjunarodnim sankcijama. Ali da se slozimo, bilo bi nemoralno, jer su nam Rusi kao neki saveznici.

Ali cisto podsecanja radi, Rusi su znali u sred rata da prodaju oruzje i hrvatima, cak i vise su njih snabdevali nego nas. Istina je da je sva logistika i prenos oruzja isao preko zapadnih zemalja. Ali hrvatska, koja je u ratu imala rezerve JNA, nije mogla da dobije pomoc u municiji i granatama i raznim drugim stvarima iz NATO zemalja koje nisu imale te kalibre. Sami hrvati su pisali o tome da su dobar deo naoruzanja dobijali od Rusa. Ponovo, to nije moralno, ali eto dogodilo se. Kao sto nije moralno kada su nam braca Rusi 90ih godina, zajedno sa njihovim partnerima sa zapada uveli sankcije. Mi se danas protivimo ruskim sankcijama, cak na nasu stetu, ali oni su se tada pridruzili i hermeticki nas zatvorili za bilo kakvu trgovinu. Mi danas njih pravdamo, oni su tada biili slabi, na kolenima, ali sta to znaci danas kada mi ne uvodimo sankcije. Da li smo mi to nesto posebno jaki. Iako mozemo komotno da im uvedemo sankcije na odusevljenje nasih novih "drugara" sa zapada, mi to ne cinimo. Za razliku od njih.

Dakle Mata Hari Marinka tesko da poseduje validan dokument koji objasnjava bilo sta, jer da je tako mi bismo od Rusa vec dobili neku kritiku ili packu ili nesto trece. Pa nije valjda da mocni ruski FSB ex KGB ceka Marinku da im dostavi podatke.
 
Ajde da uzmemo da je i Marinika (a.k.a. Mata Hari) nasla krunski dokaz da smo oruzje izvozili u Ukrajinu. To ne bi bilo nelegalno jer Ukrajina ne podleze bilo kakvim medjunarodnim sankcijama. Ali da se slozimo, bilo bi nemoralno, jer su nam Rusi kao neki saveznici.

Dobro, što onda nismo prodali Ukrajincima legalno, direktno, Krušik - Jugoimport - Ukrajina, onako kako to inače ide, nego smo ubacili malo privatnih firmi da zarade koji dinar?

Bilo bi nemoralno i dalje, međutim, potpuno se slažem da je u trgovini oružjem smešno pričati o moralnosti, ali bi bez sumnje bilo sve legalno, i ne bi se desila nikakva afera?

Ovde i nije poenta kome oružje ide, nit to što je neki papir pokazala neka Marinika (a papir je, kako Predsednik kaže, validan) već ko to oružje zloupotrebljava da puni svoje džepove.

Čim, u inače sasvim legalnoj trgovini, imaš lanac posrednika koji rade preko trećih zemalja, to sasvim opravdano izaziva sumnju da nisu ni približno čista posla, kako to naša mudra vlast pokušava da predstavi.

Obaška što su perjanice naše vlasti u problemu, pošto svoju nedeklarisanu alavost nisu u stanju da usklade sa svojim deklarisanim rusofilstvom...

Očigledno su nam pare milije od Rusa...to je tako...srpski...:hahaha:
 
Dobro, što onda nismo prodali Ukrajincima legalno, direktno, Krušik - Jugoimport - Ukrajina, onako kako to inače ide, nego smo ubacili malo privatnih firmi da zarade koji dinar?

Bilo bi nemoralno i dalje, međutim, potpuno se slažem da je u trgovini oružjem smešno pričati o moralnosti, ali bi bez sumnje bilo sve legalno, i ne bi se desila nikakva afera?

Ovde i nije poenta kome oružje ide, nit to što je neki papir pokazala neka Marinika (a papir je, kako Predsednik kaže, validan) već ko to oružje zloupotrebljava da puni svoje džepove.

Čim, u inače sasvim legalnoj trgovini, imaš lanac posrednika koji rade preko trećih zemalja, to sasvim opravdano izaziva sumnju da nisu ni približno čista posla, kako to naša mudra vlast pokušava da predstavi.

Obaška što su perjanice naše vlasti u problemu, pošto svoju nedeklarisanu alavost nisu u stanju da usklade sa svojim deklarisanim rusofilstvom...

Očigledno su nam pare milije od Rusa...to je tako...srpski...:hahaha:

Ako se bavis legalnom trgovinom oruzjem, moras da imas neke medjunarodne sertifikate. Nemoguce je da se neko tu "ubaci" i slicno. Ozbiljna je stvar, ne trguje se krompirom. Druga stvar je u tome kome oruzje na kraju zavrsi. Ne mora da zavrsi kod kupca, vec kupac preuzme i dalje radi sa njim sta hoce. Pa Saudijska Arabija prva kupuje ogromne kolicine naoruzanja, pa dalje naoruzava razne teroriste. Kao drzava prodavac, ti nemas kontrolu kome je oruzje na kraju namenjeno. Kada oruzje prodasa neko drugi postaje njegov vlasnik. To je valjda jasno.

Ova vlast nema nikakav medjunarodni problem, jer da se oruzje realno prodavalo nekome kome nije trebalo, taj neko bi odavo reagovao i to prilicno burno. Da li misite da bi amerikanci cutali da mi oruzje prodajemo nekome ko je pod njihovim sankcijama ili da bi nam Rusi precutali da to cinimo. Nismo mi tako jaki da nas se neko plasi i cuti. Naprotiv, slabi smo, tako da je neki skandal, posledice bismo odavno osetili.
 
Ako se bavis legalnom trgovinom oruzjem, moras da imas neke medjunarodne sertifikate. Nemoguce je da se neko tu "ubaci" i slicno. Ozbiljna je stvar, ne trguje se krompirom. Druga stvar je u tome kome oruzje na kraju zavrsi. Ne mora da zavrsi kod kupca, vec kupac preuzme i dalje radi sa njim sta hoce. Pa Saudijska Arabija prva kupuje ogromne kolicine naoruzanja, pa dalje naoruzava razne teroriste. Kao drzava prodavac, ti nemas kontrolu kome je oruzje na kraju namenjeno. Kada oruzje prodasa neko drugi postaje njegov vlasnik. To je valjda jasno.

Kao država prodavac, ti si, pošto je oružje poprilično kontrolisana kupovina, dužan da budeš siguran da je ono došlo krajnjem korisniku koji je na papiru naveden. U Slučaju prodaje oružja Saudijskoj Arabiji, navedeno je da je korisnik Ministarsvo odbrane Saudijske Arabije. Kako njihovo ministarstvo vojno razdužuje kupljeno oružje, i kome ga deli, ti nisi u stanju da kontrolišeš.

U ovom slučaju, očigledan problem je što je kao KRAJNJI KORISNIK navedena POLJSKA TRGOVINSKA FIRMA...ne Ministarstvo odbrane Poljske...za šta dotična firma koristi minobacačke mine? Očigledno je da je u pitanju falsifikat, i da je oružje namenjeno nekom drugom, i da je mutan posao u pitanju. To je valjda jasna razlika u odnosu na Saudijsku Arabiju.
 
Ova vlast nema nikakav medjunarodni problem, jer da se oruzje realno prodavalo nekome kome nije trebalo, taj neko bi odavo reagovao i to prilicno burno. Da li misite da bi amerikanci cutali da mi oruzje prodajemo nekome ko je pod njihovim sankcijama ili da bi nam Rusi precutali da to cinimo. Nismo mi tako jaki da nas se neko plasi i cuti. Naprotiv, slabi smo, tako da je neki skandal, posledice bismo odavno osetili.

E, pa, ova vlast očigledno ima neki problem, jer da nema, ne bi neko ni lansirao aferu... :per:

A to ne znači da mi svi u Srbiji odmah treba da dobijemo sankcije...ne ide to baš tako.
 
Kao država prodavac, ti si, pošto je oružje poprilično kontrolisana kupovina, dužan da budeš siguran da je ono došlo krajnjem korisniku koji je na papiru naveden. U Slučaju prodaje oružja Saudijskoj Arabiji, navedeno je da je korisnik Ministarsvo odbrane Saudijske Arabije. Kako njihovo ministartvo vojno razdužuje kupljeno oružje, i kome ga deli, ti nisi u stanju da kontrolišeš.

U ovom slučaju, očigledan problem je što je kao KRAJNJI KORISNIK navedena POLJSKA TRGOVINSKA FIRMA...ne Ministarstvo odbrane Poljske...za šta dotična firma koristi minobacačke mine? Očigledno je da je u pitanju falsifikat, i da je oružje namenjeno nekom drugom, i da je mutan posao u pitanju. To je valjda jasna razlika u odnosu na Saudijsku Arabiju.

Ali ta poljska trgovinska firma sigurno ima neku saglasnost da kupuje oruzje. Kao sto je kod nas Jugoimport SDPR u svoje vreme prodavao psenicu. Zaista kada prodajes oruzje kada sklopis milionske ugovore, neces da ispitujes klijenta da li planira da naoruzava nekog dalje. Jer to je na zalost biiznis i u pitanju je zarada. Dovoljno je da firma ili ako kupuje drzava direktno, ima dozvolu, sertifikat, da nije pod sankcijama i to je to. U teoriji svaki nas metak koji prodamo bilo kome moze da se uperi protiv Rusa. Ili jos gore, moze da se uperi protiv nas jednog dana. Pa pogleaj ISIS, americko oruzje kojim ratuju protiv amera. Samii ih naoruzavali protiv Asada, ovi se okrenuli i ratuju protiv svih zivih. Ali da li to znaci da cemo prestati da proizvodimo i prodajemo oruzje. Pa nece.

Veruj mi ni Rusi se niisu potresali kada je njihovo oruzje, direktno ili indirektno zavrsavalo u hrvatskoj.
 
E, pa, ova vlast očigledno ima neki problem, jer da nema, ne bi neko ni lansirao aferu... :per:

A to ne znači da mi svi u Srbiji odmah treba da dobijemo sankcije...ne ide to baš tako.

Cek bre, ovi ludaci iz DELA opozicije ne bi lansirali aferu. Da se ne zezamo. Da li nam je medjunarodna zajednica ikada nesto precutala. Ne postoje tenzije koliko vidim u odnosima ni sa zapadom ni sa Rusima, osim onih uobicajenih. Ne vidim neka predavanja ni iz EU ni iz Rusije. I ovo je stvar za domacu upotrebu. Sta je sledece, optuzice Vincu da snabdeva Irance materijalom na atomsku bombu. Sto u glavama pojedinih opozicionih politicara i nije daleko od istine.
 
Ali ta poljska trgovinska firma sigurno ima neku saglasnost da kupuje oruzje. Kao sto je kod nas Jugoimport SDPR u svoje vreme prodavao psenicu. Zaista kada prodajes oruzje kada sklopis milionske ugovore, neces da ispitujes klijenta da li planira da naoruzava nekog dalje. Jer to je na zalost biiznis i u pitanju je zarada. Dovoljno je da firma ili ako kupuje drzava direktno, ima dozvolu, sertifikat, da nije pod sankcijama i to je to. U teoriji svaki nas metak koji prodamo bilo kome moze da se uperi protiv Rusa. Ili jos gore, moze da se uperi protiv nas jednog dana. Pa pogleaj ISIS, americko oruzje kojim ratuju protiv amera. Samii ih naoruzavali protiv Asada, ovi se okrenuli i ratuju protiv svih zivih. Ali da li to znaci da cemo prestati da proizvodimo i prodajemo oruzje. Pa nece.

Veruj mi ni Rusi se niisu potresali kada je njihovo oruzje, direktno ili indirektno zavrsavalo u hrvatskoj.

Da upotrebim onaj čuveni argument koji veliki rusofili ovde na forumu obavezno upotrebe kad neko razložan ukaže na to da Rusi imaju svoje interese..."To su oni Rusi za vreme pijanog Jeljcina prodavali Hrvatima, sada su to drugačiji Rusi, sa Putinom"... :hahaha:

Ne radi se o tome da li je poljska firma imala pravo da trguje oružjem. Radi se o tome da na papiru koji mi imamo ne sme da stoji da je ta firma krajnji korisnik...jer to onda znači da mi (formalno) ne znamo gde će oružje (formalno) završiti, a to je protiv legalnih pravila međunarodne trgovine oružjem...Ta priča: "to je biznis, ne možeš znati gde će završiti i kojim će se putevima kretati, bla, bla, truć" je istinita...ali ovde potpuno nevažna...Formalno, mi smo trebali da imamo dokument na kojem piše da to oružje završava u nekom Ministarstvu odbrane...
 
Cek bre, ovi ludaci iz DELA opozicije ne bi lansirali aferu. Da se ne zezamo. Da li nam je medjunarodna zajednica ikada nesto precutala. Ne postoje tenzije koliko vidim u odnosima ni sa zapadom ni sa Rusima, osim onih uobicajenih. Ne vidim neka predavanja ni iz EU ni iz Rusije. I ovo je stvar za domacu upotrebu. Sta je sledece, optuzice Vincu da snabdeva Irance materijalom na atomsku bombu. Sto u glavama pojedinih opozicionih politicara i nije daleko od istine.

Pa nisu ti je oni ni lansirali..:per:...lansirano preko bugarskog sajta (koga inače kontrolišu Rusi, i koji se bavi baš mutnim poslovima snabdevanja oružjem islamske države, a u kojima i mi učestvujemo) , pa naša mudra vlast zakuvala kada je uhapsila onog iz Krušika, jer se na sajtu pojavilo ime i firma tate Stefanovića...

E, sada, što je to opoziciji došlo onako baš lepo, to je drugi par opanaka...zamisli da je sada vreme žutih, a da Vučić, kao Marinika, izađe sa ovim papirčićem, koji se uklapa u priču da Srbija naoružava ruske neprijatelje, pod ministrom Šunatovcem, ili nekim Đilasom? Šta bi ti rekao onda, u takvom hipotetičkom slučaju? :per:

Naravno da je ovo stvar za domaću upotrebu, ali sa očiglednom podrškom spolja, što pokazuje i brže-bolje "hvatanje ruskog špijuna" koje smo imali ovih dana...

Ovde je stvar prosta, da ne može biti prostija...pojedincima iz vlasti se lova koju uzimaju na monopolu trgovinom oružjem, faktički pljačkajući državu (jer umesto preko državne, prodaju preko privatnih firmi) toliko omilila, da više nisu vodili računa kome prodaju, već im je samo bitno da uvale što više, i ukradu što više...

i u tom poslu su izgleda malo nekome spolja stali na mali prst...
 
Најважније је што се Бранко Стефановић коначно нашао у свом таленту у свом садашњем позиву за који је обдарен, а није имао прилике да искаже све своје способности у ваљању и уваљивању оружја...

Треба да буде пример свим пензионерима, како се може још привређивати
 
Најважније је што се Бранко Стефановић коначно нашао у свом таленту у свом садашњем позиву за који је обдарен, а није имао прилике да искаже све своје способности у ваљању и уваљивању оружја...

Треба да буде пример свим пензионерима, како се може још привређивати

Nikad nije kasno, štono kažu na Grandu...
 
u ovom tvom komentaru ja upravo vidim tebe kao jako ostrascenog i kao nekog koji razmislja ako ne pljuje po vucicu odmah mora biti sendvicar a sto se tice te mantre kako ce vucic priznati kosovo to izdajnicki drugosrbijanski olos spominje vec godinama sva ta olos koja redja tkz afere za aferom izgleda kopiraju one demokratske retarde iz amerike posto oni isto to rade otkako je tramp dosao na vlast samo je velika razlika izmedju ta dva slucaja oni u americi ne pokusavaju unistiti svoju ekonomiju dok to rade sto se ne moze reci za zutu drugosrbijansku izdajnicku olos da li ima kriminalca u redovima sns ima ih sigurno ali su oni male bebe za zutacku izdajnicku drugosrbijansku bagru

Zabole me glava dok sam čitao tvoj post.
Veliko slovo, tačka, zarez su ti izgleda potpuno strani.

Ako stvarno misliš onako kako si napisao, mnogo ćeš se razočarati u Vučića.
 
sad sta je gore...pretopiti svo oruzje i dati celik gratis amerima...ili prodavati drzavno oruzje belosvetskom olosu da ga dalje preprodaje i i trpati pare u svoj dzep?

dva zla i dva puta koje srbija ima...koji je bunar dublji?
Дај ми саборца са М48 чији сваки метак скида и дебила са минобацачем који ће све да нас побије, па ме питај са ким бих пре ратовао?
 
Screenshot_20191126_000224_com.facebook.lite.jpg
 

Back
Top