VUČIĆ SE POVLAČI IZ POLITIKE!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Radi se o borbi za vlast, prosto i jednostavno.

"Reformisani" Toma ima sanse za to, Woodoo SRS nema.

Пошто Тома,самостално без подршке Шешеља,никада неће имати ни приближну јачину коју је имао у СРС,он неће имати политичку тежину која ће му омогућути да буде најјачи или равноправан партнер у некој од проевропских коалиција,него ће имати улогу Дачића или својевремено Вука Драшковића.
А да би био део такве коалиције мора да води проевропску политику-или нема власти,јер ће наићи на одбијање као и до сада.

Што се мене тиче,боље никада да не дође на власт него да одбаци оно за чега се до јуче залагао зарад фотеље.То никада нећу подржавати.
 
Пошто Тома,самостално без подршке Шешеља,никада неће имати ни приближну јачину коју је имао у СРС,он неће имати политичку тежину која ће му омогућути да буде најјачи или равноправан партнер у некој од проевропских коалиција,него ће имати улогу Дачића или својевремено Вука Драшковића.
А да би био део такве коалиције мора да води проевропску политику-или нема власти,јер ће наићи на одбијање као и до сада.

Што се мене тиче,боље никада да не дође на власт него да одбаци оно за чега се до јуче залагао зарад фотеље.То никада нећу подржавати.

Мислим да ће СРС да се претвори у нови СПО, и они су причали о великом вођи, и на крају је само вођа остао у пратији.
Тома има будућност.
 
Пошто Тома,самостално без подршке Шешеља,никада неће имати ни приближну јачину коју је имао у СРС,он неће имати политичку тежину која ће му омогућути да буде најјачи или равноправан партнер у некој од проевропских коалиција,него ће имати улогу Дачића или својевремено Вука Драшковића.
А да би био део такве коалиције мора да води проевропску политику-или нема власти,јер ће наићи на одбијање као и до сада.

Njemu je dovoljno da ima 10-15% podrske(sto mislim da moze da ima opusteno), i onda je u kombinacijama za neku sledecu vladu.
E sad, jedna je varijanta Toma, DSS i Seseljev SRS, mada ne verujem da je to moguce jer svi ciljaju na skoro isto biracko telo, a druga je kombinacija sa DS-om i jos ponekim partijama sto je mozda i moguce a u stvari i vrlo verovatno.
A o proevropskoj politici, on to vec radi, i tek ce da radi.
Nema ni 7 dana kako je napustio SRS, polako.:mrgreen:

Што се мене тиче,боље никада да не дође на власт него да одбаци оно за чега се до јуче залагао зарад фотеље.То никада нећу подржавати.

Pa i ovo za sta se do sada zalagao je bilo zbog fotelje, samo sto on sada hoce jos vecu fotelju, i nece da ga Seselj minira u tome.
 
Извини, а чему се ти заправо радујеш?
Хоће ли ти можда скочити плата, хоћеш ли моћи да купиш нова кола, хоће ли школовање, здравствене услуге
и лекови опет бити бесплатни?! Хоћеш ли моћи да купиш стан, боље да се храниш, да путујеш.....? :think:

:dontunderstand:

Da!
Standard gradjana će itekako skočiti kada se iz skupštinskih redova izbace štetočine koje gledaju da na svaki način ojade ali bukvalno ojade državnu kasu.

Da ih briga za državu pa ne bi onako bahato uzimali onih 9 miliona za benzin.
Sad nek voze!
:cool:

Ајде баш да видимо и то чудо! :cool: Прва ћу поздравити сваки бољитак и напредак.... Нисам знала да
су радикали били највећа сметња, бољем животу...:neutral:
 
Пошто Тома,самостално без подршке Шешеља,никада неће имати ни приближну јачину коју је имао у СРС,он неће имати политичку тежину која ће му омогућути да буде најјачи или равноправан партнер у некој од проевропских коалиција,него ће имати улогу Дачића или својевремено Вука Драшковића.
А да би био део такве коалиције мора да води проевропску политику-или нема власти,јер ће наићи на одбијање као и до сада.

Што се мене тиче,боље никада да не дође на власт него да одбаци оно за чега се до јуче залагао зарад фотеље.То никада нећу подржавати.


moja srBska jezik...:hahaha:

Tako su Wadikali opleli i po našoj Maji...da će biti statistička greška na lokalnim izborima u NS...kad OnO...:eek:...šokiWani Wadikali 12.05. ...čak je i Mirović priznao (šok:hahaha:)...
A sad krenuli i po Grobaru...neće preći cenzus...
...mislim da će Grobar sa Musavim, eventualno sa našom Majom, imati ozbiljno biračko telo...na sledećim izborima...
 
Njemu je dovoljno da ima 10-15% podrske(sto mislim da moze da ima opusteno), i onda je u kombinacijama za neku sledecu vladu.
E sad, jedna je varijanta Toma, DSS i Seseljev SRS, mada ne verujem da je to moguce jer svi ciljaju na skoro isto biracko telo, a druga je kombinacija sa DS-om i jos ponekim partijama sto je mozda i moguce a u stvari i vrlo verovatno.
A o proevropskoj politici, on to vec radi, i tek ce da radi.
Nema ni 7 dana kako je napustio SRS, polako.:mrgreen:



Pa i ovo za sta se do sada zalagao je bilo zbog fotelje, samo sto on sada hoce jos vecu fotelju, i nece da ga Seselj minira u tome.

Циљ је била власт(фотеља) зарад спровођења политичке идеје.Сада је циљ прилагођавање идеје која ће неминовно довести до власти,без обзира каква је она и да ли је то нешто дијаметрално супротно ономе на чему је дуги низ година градио популарност.То је класичан макијавелизам,опуртунизам...Тако политика човеку постаје професија и ништа више.А,то је најгора комбинација.
 
Циљ је била власт(фотеља) зарад спровођења политичке идеје.Сада је циљ прилагођавање идеје која ће неминовно довести до власти,без обзира каква је она и да ли је то нешто дијаметрално супротно ономе на чему је дуги низ година градио популарност.То је класичан макијавелизам,опуртунизам...Тако политика човеку постаје професија и ништа више.А,то је најгора комбинација.

Ako mislis da je ta ideja velika Srbija, taj koncept je propao odavno, a konacno je propao 1999.
Ako mislis da je ta ideja da Srbija nikad ne udje u EU, i od toga su pomalo odstupili u i oko predizborne kampanje za republicke i lokalne izbore.

Opet, gomila glasova koji se dobijaju ne sluze nicemu, sem poslanickim platama i privilegijama malog broja njih.

Inace, nasa drzava je prepuna profesionalnih politicara, to nije nista novo.
I takvih imas u svim partijama.
 
Циљ је била власт(фотеља) зарад спровођења политичке идеје.Сада је циљ прилагођавање идеје која ће неминовно довести до власти,без обзира каква је она и да ли је то нешто дијаметрално супротно ономе на чему је дуги низ година градио популарност.То је класичан макијавелизам,опуртунизам...Тако политика човеку постаје професија и ништа више.А,то је најгора комбинација.


Gde ti učila srBska jezik...o ostalom da ne pričam...:rotf:...svete ti bUranije...
 
Циљ је била власт(фотеља) зарад спровођења политичке идеје.Сада је циљ прилагођавање идеје која ће неминовно довести до власти,без обзира каква је она и да ли је то нешто дијаметрално супротно ономе на чему је дуги низ година градио популарност.То је класичан макијавелизам,опуртунизам...Тако политика човеку постаје професија и ништа више.А,то је најгора комбинација.
:???::???:
Izvini Dzo, ali meni je postenija Tomina izjava kako HOCE da vlada nego Sekijevo miniranje u 5 do 12 koje je vise puta, uspesno, izveo na dosadasnjim izborima...:thumbdown:
 
Ako mislis da je ta ideja velika Srbija, taj koncept je propao odavno, a konacno je propao 1999.
Ako mislis da je ta ideja da Srbija nikad ne udje u EU, i od toga su pomalo odstupili u i oko predizborne kampanje za republicke i lokalne izbore.

Opet, gomila glasova koji se dobijaju ne sluze nicemu, sem poslanickim platama i privilegijama malog broja njih.

Inace, nasa drzava je prepuna profesionalnih politicara, to nije nista novo.
I takvih imas u svim partijama.

Уколико се определи да учествује у оквиру проевропске коалиције,да ли је грађанима свеједно је ли он у опозицији или је на власти?
Која је разлика?
 
Уколико се определи да учествује у оквиру проевропске коалиције,да ли је грађанима свеједно је ли он у опозицији или је на власти?
Која је разлика?

Razlika je sto ce njegova prica dobiti odredjeni broj glasova ljudi koji podrzavaju tu pricu o EU.
Oni koji ne podrzavaju nece ga ni glasati.
 
Razlika je sto ce njegova prica dobiti odredjeni broj glasova ljudi koji podrzavaju tu pricu o EU.
Oni koji ne podrzavaju nece ga ni glasati.

Ма,човече,гласаће за њега и они који не подржавају придруживање Унији(из којих разлога је друго питање),а за њих нема разлике да ли у Влади проевропске оријентације учествује Николић или не,сем ако немају личну корист.
 
Ма,човече,гласаће за њега и они који не подржавају придруживање Унији(из којих разлога је друго питање),а за њих нема разлике да ли у Влади проевропске оријентације учествује Николић или не,сем ако немају личну корист.

Ne znam na koga mislis konkretno, ali u svakom slucaju takav broj je mali, tih koji glasaju iz licne koristi.
 
Ne znam na koga mislis konkretno, ali u svakom slucaju takav broj je mali, tih koji glasaju iz licne koristi.

Мислим уопштено.
Није број мали.Таквих гласача(чланова) има свака партија и већина њих се на тај начин или окачи на државну сису или оствари погодности,везе и сл. за приватан посао.Гласају не обазирући се на политичка залагања,јер имају корист.
 
Generalni sekretar SRS podneo ostavku
Vučić uz Nikolića

Generalni sekretar Srpske radikalne stranke Aleksandar Vučić, potvrdio je za „Blic“ da je u nedelju podneo ostavku na tu funkciju i rekao da će u ponedeljak vratiti mandat odbornika u Skupštini grada. On je, takođe, naveo da će o budućim koracima dati širu izjavu.

Vest o ostavci je prvi je saopštio šef poslaničke grupe „Napred Srbijo“ Tomislav Nikolić.

"Aleksandar Vučić je danas podneo ostavke na sve funkcije u SRS i mislim da je to saopštio i Draganu Todoroviću", rekao je Nikolić u „Utisku nedelje“ Televizije B92 i dodao da očekuje da će mu se ispuniti želja da zajedno formiraju novu stranku.
Nikolić je kazao da je "red" da on saopšti da je Vučić podneo ostavke, jer je on njegov "politički otac".
"Prepustio je to meni jer želi da pokaže koliko mu je značajno da ja to izgovorim", rekao je bivši zamenik predsednika radikala.

Generalni sekretar SRS Aleksandar Vučić je veoma važan za obe strane sukobljenih radikala, kažu politički analitičari, jer je jedan od najpopularnijih radikala i kao treći čovek u stranačkoj hijerarhiji ima najbolji uvid u stranačku infrastrukturu. Osim toga, tvrde stručnjaci, odluka Aleksandra Vučića, kao prvog čoveka beogradskog odbora SRS, značajno bi uticala na opredeljenje radikala u Beogradu, ali i birača, pre svega mlađe generacije.

Borba za pridobijanje generalnog sekretara SRS Aleksandra Vučića traje već nedelju dana između isključenih članova koje predvodi bivši zamenik Tomislav Nikolić i dela stranke odanog Vojislavu Šešelju.
Da strpljenje popušta pokazala je potpredsednica SRS Gordana Pop-Lazić koja je Vučiću uputila znak upozorenja ocenivši da njegovo neoglašavanje po pitanju sukoba u stranci pokazuje „da nije dorastao situaciji u toj partiji i državi“. Ona je rekla da ne zna gde se on nalazi i da to, valjda, njegova majka zna. „Ja mu nisam majka i ne interesuje me gde je“, rekla je potpredsednica SRS-a.
Vučić je kratko u izjavi agenciji Beta odbacio njene optužbe:
„Što se doraslosti tiče, građani će sami proceniti ko se ponašao dostojanstveno i zrelo, a ko ne“, rekao je Vučić, uz opasku: „Znam da mi ona nije majka, ne mora da me upozorava i veoma sam srećan zbog te činjenice“.
Gordana Pop-Lazić je rekla za „Blic“ da je Vučić još na mestu generalnog sekretara, ali da njegovu funkciju trenutno obavlja zemenik generalnog sekretara. Ona je još dodala da „kadrovske promene nisu ništa neobično u toj stranci“ i najavila da će sednica Centralne otadžbinske uprave biti održana sredinom iduće sedmice.
Na pitanje da li će se na toj sednici raspravljati o Vučićevom držanju po strani, Gordana Pop-Lazić je odgovorila: „Sve je moguće“, ali nije precizirala koji će rok SRS dati Vučiću da se odluči.
„Krajnje je vreme za to“, rekla je ona.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top