VUČIĆ SE POVLAČI IZ POLITIKE!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vučić ipak uz Tomu
Treći čovek SRS podneo ostavku na sve funkcije i najavio da se privremeno povlači iz javnog života. Ipak stiže na skupštinu „Napred, Srbijo“ 11. oktobra


BEOGRAD - Aleksandar Vučić podneo je ostavku na sve funkcije u SRS i najavio da se povlači iz javnog života, bar na neko vreme. Kako Kurir saznaje, Vučić će se, ipak, pojaviti na Osnivačkoj skupštini stranke „Napred, Srbijo“, koja je zakazana za 11. oktobar, rame uz rame sa svojim „političkim ocem“ Tomislavom Nikolićem.

- Nisam isključio mogućnost da se bavim politikom, samo sam rekao da se na neko vreme povlačim iz javnog života - poručio je juče Vučić. Kako je istakao, prethodno je o ovoj odluci obavestio svoje kolege, Tomislava Nikolića i Dragana Todorovića, a kao razlog za ovaj potez Vučić je naveo „sve što se prethodnih dana dešavalo u stranci“. Povod za njegovo neizjašnjavanje o unutarstranačkim trvenjima u SRS, prema njegovim rečima, je nada da će doći do nekakvog pomirenja

- Zbog stanja u kojem se danas nalazi stranka, a koje ni sam nisam uspeo da sprečim, podneo sam ostavku na mesto generalnog sekretara stranke i na mesto šefa odborničke grupe u Skupštini grada Beograda. Čini mi se, besmisleno je da vam govorim i, sve što sam spremao da vam kažem, na kraju bi ispalo pomalo patetično. Ipak, ne moram ni da vam govorim koliko znači da 13 godina budete generalni sekretar najveće stranke u Srbiji a da posle toga vidite šta se sve zbiva i na koji način se stvari dešavaju - objasnio je doskorašnji generalni sekretar SRS, i napomenuo da ovo za njega nije radostan dan, i da je jedino dobro u ovoj situaciji to što je uvideo šta neki zaista misle o njemu.

- Evo, sad im je oslobođen prostor. Mogu, kako sami misle, i da napreduju, i više ih jedan Vučić ne ometa - rekao je. Dodao je da su skoro svi njegovi prijatelji prešli kod Tomislava Nikolića. On je objasnio da još uvek ne zna čime će se ubuduće baviti niti koliko će njegovo odsustvo iz javnog života trajati.

- Ima mnogo stvari kojima mogu da se bavim. Pravnik sam, mogu i da se bavim prevodilačkim poslovima, berzanskim poslovanjem, mogu da pomažem i bratu. Ne brinite za moju egzistenciju, bitno je da nisam krao. Ono što sam i ranije obećao: svim snagama ću se boriti protiv režima Tadić-Dačić-Čedomir Jovanović, te snage jesu male, ali nastaviću i dalje koliko god budem mogao. Takođe, neću reći nijednu lošu stvar o onima koji o meni danas govore loše iako mi 15 godina ništa od toga nisu rekli. To, čini mi se, mnogo više govori o njima nego o meni, a ljudi u Srbija će, siguran sam, to umeti da procene na najbolji način - rekao je Vučić i dodao da mu je žao što neki misle da je nedorastao zato što je ćutao, te da su za njega nedorasli oni „koji su mnogo govorili“ .

Aleksandar Vučić nije hteo juče konkretno da odgovori na pitanje da li će se priključiti Tomislavu Nikoliću u osnivanju nove stranke, iako je Nikolić to ranije najavio.

- Ne mogu da govorim o Tomi Nikoliću kao o izdajniku i špijunu, ali ja određene odluke donosim sam - rekao je Vučić.

Vučić zamenik, Jorgovanka potpredsednica

Iako joj još nisu dali ime, u stranci koja će nastati iz poslaničkog kluba „Napred, Srbijo“ i ostalih radikala koji su prišli Tomislavu Nikoliću uveliko se govori o raspodeli funkcija. Desna ruka Tomislava Nikolića biće Aleksandar Vučić, kao zamenik predsednika. Jorgovanka Tabaković, Igor Mirović, Božidar Delić figuriraju kao kandidati za potpredsednike. Funkciju generalnog sekretara mogao bi da zauzme Vučićev dugogodišnji zamenik na tom mestu Nebojša Stefanović.

Todorović bez komentara

Šef poslaničke grupe SRS Dragan Todorović nije bio raspoložen juče da komentariše potez Aleksandra Vučića.
- Neću da komentarišem bilo čiju odluku. Onaj ko odluku donosi, taj je, pretpostavljam, učinio sve, razmislio... i misli da to tako treba - rekao je Todorović. Ipak, ono što je ostalo nejasno jeste odgovor na pitanje da li je Aleksandar Vučić i dalje član SRS?! Dragan Todorović ni ovo nije hteo da komentariše juče.
- Vučić je rekao tačno ono što je hteo da kaže. Nema potrebe postavljati to pitanje - kratko nam je rekao Todorović dok je njegov stranački kolega Milorad Mirčić,bio još kraći:
- Ne znam! - bio je Mirčićev odgovor na ovo pitanje.
 
Pa dobro, platio je članarinu unapred za 3 meseca:mrgreen:

Pop-Lazić: Vučić i dalje član radikala
Potpredsednica SRS Gordana Pop-Lazić izjavila je juče za „Blic“ da bi Vučić mogao da ostane pasiviziran član te stranke ukoliko Centralna otadžbinska uprava ne utvrdi da je prekršio Statut.
- Bilo je prirodno da se obratio COU, koja ga je i birala, i da kaže da podnosi ostavku. U svakom slučaju, sve dok se ne ogreši o Statut stranke, ukoliko se do sada već nije ogrešio, on ostaje pasiviziran član SRS. Da li se Vučić ogrešio o Statut, raspravljaće se na COU, koja bi trebalo da se održi sredinom ove sedmice - rekla je za „Blic“ Gordana Pop-Lazić.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top