Vracam se na imanje svojih pradjedova!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prognan sam iz RSK 95. godine u augustu, te cu se po izbjeglickom punoljetstvu, nakon 18 godina vratiti na imanje svojih pradjedova!!!
Onako,... kao sam otisao tako cu se i vratiti,..bez ikakvih papira, ako me ko pita???
Oni koji su uspostavili pravni poredak, odnosno nekakvu drzavu na imanju mojih pradjedova, APSOLUTNO me ne zanimaju, sto podrazumjeva
da cu zivjeti izvan tog sistema vlasti i drzave!!!
Ovih dana,...pred polazak,... cu se javnim pismom obratiti svim medjunarodnim i domacim organizacijama koje se doticu sfere zastite ljudskih prava!!

Dobro bi mi dosao svaki dobronamjeran i sugestivan savjet!!

Nadam se da je tema iako licna,..izuzetno politicka,..te da nece biti uklonjena!!!

javi kad negdje zapneš da te možemo posavjetovati i ohrabriti
 
Pa kada se pojavis na tvom oduzetom imanju ima da te utepaju sadanji vlasnici...

Tebe nesto ne zanima, kao da se ti pitas. Mi imamo u HR 2 stana, jedan sto smo kupili negde 87 ( moji roditelji ) a drugi su baba i deda kupili dok je deda imao komandu u HR 70tih i nikom nista. Sudimo se i tuzimo vec 9-10 godina i nikakve valjde....
A znas li ti koliko je takvih kao mi, ti? desetina hiljada, zasto mislis da si ti poseban?

Poseban sam samo zato,... sto cu samo jedno jutro da osvanem na imanju mojih pradjedova,...
umjesto da poput imbecila molim za nesto sto je moje, i sto mi je taj koga molim , to oteo!!!
 
Prvo, nisam ja odatle otisao svojom voljom,...prognan sam, to me nikakvi papiri na povratku ne obavezuju,....
sem ako MEDJUNARODNA ZAJEDNICA drugacije ne kaze,....ili,...ili,...ako slobodan odstrel nad srpskim narodom nije obustavljen!!!

a kako mislis da izadjes iz srbije bez pasosa? ja koliko znam,kad dodjes na granicu,ima jedna kucica,tu sedi jedan cika koji ti trazi pasos,vozacku,saobracajnu itd,onda nesto kucka po racunaru,pa ti to lepo vrati,a ti ides do druge kucice u kojoj ti otvaraju gepek
eto,malo sam ti plasticno objasnio....a sto se mene tice,moderacija bi morala SVE koji imaju istu IP adresu automatski da banuje kad se pojave sa rezervnik nikom,jer ti si tek stigao,imas 20 postova,a vec sve znas...odkud,boga ti...i jos potpaljujes ljude ovde na temi,da ces da se vracas...niko se od vas nece vratiti,al ne zato sto hrvati nedaju...jok,nije to vise poenta...poenta je da nece niko iz beograda i novog sada u gracac i lapac....sa altine na dinaru....ko bi se tako menjo?? znaci,ne provociraj i mani se
 
Prognan sam iz RSK 95. godine u augustu, te cu se po izbjeglickom punoljetstvu, nakon 18 godina vratiti na imanje svojih pradjedova!!!
Onako,... kao sam otisao tako cu se i vratiti,..bez ikakvih papira, ako me ko pita???
Oni koji su uspostavili pravni poredak, odnosno nekakvu drzavu na imanju mojih pradjedova, APSOLUTNO me ne zanimaju, sto podrazumjeva
da cu zivjeti izvan tog sistema vlasti i drzave!!!
Ovih dana,...pred polazak,... cu se javnim pismom obratiti svim medjunarodnim i domacim organizacijama koje se doticu sfere zastite ljudskih prava!!

Dobro bi mi dosao svaki dobronamjeran i sugestivan savjet!!

Nadam se da je tema iako licna,..izuzetno politicka,..te da nece biti uklonjena!!!

Hrvoje, nisi prognan, nego si izbjeglica.

Osim toga, bez papira ne mozes ni granicu prijeci.
 
Pusti ti javna pisma i pravljenje galame jer od toga nema vajde , nego rjesavaj svoj problem .
Dokumenta vec ovdje pocinji praviti jer bez toga ne moze .Uzdaj se u se i u svoje kljuse i
zajebi politiku . Skupljaj informacije od onih koji su se vec vratili i sretno ti bilo ! Kad Srbija
udje u EU i nece biti bas velike razlike u kojoj drzavi zivis . Bicemo svi u istim kovnima !:)

Nije valjda da ni ti nisi prepoznao naseg feniksa i njegove bravure!? :lol:

On je ponosni vlasnik domovnice, putovnice i sveg potrebnog, samo sto vas lozi ovdje. :mrgreen:
 
a kako mislis da izadjes iz srbije bez pasosa? ja koliko znam,kad dodjes na granicu,ima jedna kucica,tu sedi jedan cika koji ti trazi pasos,vozacku,saobracajnu itd,onda nesto kucka po racunaru,pa ti to lepo vrati,a ti ides do druge kucice u kojoj ti otvaraju gepek

Granicu mozes preci i bez prelaska pored te kucice. Ako nisi znao ljudi to rade decenijama. Imas ljudi koji imaju zabranu ulaska u zemlje EU a svaki mesec se vrati u Srbiju pa nedelju dana ponovo "svrljaju" po Svajcarskoj...
 
a kako mislis da izadjes iz srbije bez pasosa? ja koliko znam,kad dodjes na granicu,ima jedna kucica,tu sedi jedan cika koji ti trazi pasos,vozacku,saobracajnu itd,onda nesto kucka po racunaru,pa ti to lepo vrati,a ti ides do druge kucice u kojoj ti otvaraju gepek
eto,malo sam ti plasticno objasnio....a sto se mene tice,moderacija bi morala SVE koji imaju istu IP adresu automatski da banuje kad se pojave sa rezervnik nikom,jer ti si tek stigao,imas 20 postova,a vec sve znas...odkud,boga ti...i jos potpaljujes ljude ovde na temi,da ces da se vracas...niko se od vas nece vratiti,al ne zato sto hrvati nedaju...jok,nije to vise poenta...poenta je da nece niko iz beograda i novog sada u gracac i lapac....sa altine na dinaru....ko bi se tako menjo?? znaci,ne provociraj i mani se

A kojim pravnim osnovom ce me medjunarodna zajednica spreciti da se vratim na imanje svojih pradjedova,...o cemu ti snatris?????
U svom mozgicu ti si nagodbu o "oslobodjenom" teritoriju koji pripada hrvatskim nacistima
i biolosku masu koja bi trebala zaustaviti gurbetizaciju Srbije, pohranio kao definitivnu?????
Momcicu, ...cudni su putevi Boziji,..i vecim skotovima nego sto su sljedbenici demonskih slugu on je noge saplitao!!!
 
A kojim pravnim osnovom ce me medjunarodna zajednica spreciti da se vratim na imanje svojih pradjedova,...o cemu ti snatris?????
U svom mozgicu ti si nagodbu o "oslobodjenom" teritoriju koji pripada hrvatskim nacistima
i biolosku masu koja bi trebala zaustaviti gurbetizaciju Srbije, pohranio kao definitivnu?????
Momcicu, ...cudni su putevi Boziji,..i vecim skotovima nego sto su sljedbenici demonskih slugu on je noge saplitao!!!

Zabranice ti policija i osoba koja je trenutno na tom posedu. Ako je upisano njegovo ima a tvoje izbrisano mozes samo da se uhvatis za usi i igras, jer ako pokusas da provalis velike sanse su da ces biti 2m pod zemljom ili barem u bajbok-u....
 
Tu granicu sam vec prelazio kad sam god htio iz pravca hrvatskih kantona!!!

Dobronamjernom čovjeku uvjek treba zaželjati dobrodošlicu, ali ti nisi taj slučaj.

Tvoje priče o djedovini, ako su istinite, onda su žalosne jer ti tvoji djedovi ne bi od tebe tražili da se ovako glupo ponašaš. Samo nemoj poslje se žaliti, javno si temu postavio, savjete si razne dobio pa sam i odluči, ali nemoj poslje kukati i da ti je kriva država, ustaše, nepriznavanje vlasti i štatijaznamsvene.
A ako priča pak nije istinita, zadaću si ispunio, kvota tema o Hrvatskoj za danas je ispunjena.
 
Dobronamjernom čovjeku uvjek treba zaželjati dobrodošlicu, ali ti nisi taj slučaj.

Tvoje priče o djedovini, ako su istinite, onda su žalosne jer ti tvoji djedovi ne bi od tebe tražili da se ovako glupo ponašaš.
=============================
Sta,.... mislis da bi bili ponosni da sam konvertirao,...mislis da su tvoji srecni???
Zar ti ne shvatas ko je na prdjedovskoj vertikali postojanja???
 
Poslednja izmena:
a kako ces preko granice bez papira? daces im wc papir? :)

Sad me podsjeti na ono vrijeme kad je CG proglasila nezavisnost pa se postavila granica kod Bijelog Polja.
Jedna udovica od 70 godina -baba Mandića je imala neku rodbinu u Prijepolju pa ju je ta granica jako razljutila i ona odlučila da ide u Srbiju po državljanstvo.
Pojahala svoga dorata i pravac Boljari a tamo policija - daj dokumente za prelaz.
Baba je cio dan dopodne nagonila konja na policiju ali bez dokumenata je nisu pustili vani.
Vratila se u svoje selo sva ojađena.
 
Sad me podsjeti na ono vrijeme kad je CG proglasila nezavisnost pa se postavila granica kod Bijelog Polja.
Jedna udovica od 70 godina -baba Mandića je imala neku rodbinu u Prijepolju pa ju je ta granica jako razljutila i ona odlučila da ide u Srbiju po državljanstvo.
Pojahala svoga dorata i pravac Boljari a tamo policija - daj dokumente za prelaz.
Baba je cio dan dopodne nagonila konja na policiju ali bez dokumenata je nisu pustili vani.
Vratila se u svoje selo sva ojađena.
Tako to ide kada baba nagna konja :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top