Илон Маск: Пацијент са чипом у мозгу покренуо компјутерски миш уз помоћ својих мисли

Šta bre nije tako, o čemu pričaš?
pa ovo što si napisao:
Verovatno samo par senzora i čip za bežični prenos podataka, smešteni iznad
određenog dela mozga.
Sve ostalo (dekodiranje) radi eksterni procesor.
Jako moodo u 3pm, sve to postoji već odavno, stvar je samo u minijaturizaciji.
Kad bude od 5 miševa postavljenih jedan pored drugog, aktivirao zadatog miša,
može da počne da se khurči...
šta ti senzori hvataju ? lokalni krvni pritisak pa se napneš a miš ide tamo...???

pojasni.
 
idu živci. ali kako to živac prepoznaje misao.
za kontroler znamo da prepoznaje kao reč u windowsima. korelacijom. pa su lako napravili prepoznavanje moždanih talasa.
Ne znam, ali znam da je zeznuto , i da trosi dosta energije...taj deo....znaci vise trosi nego mozak i razmisljanje, upravljanje preko kicmene mozdine..
Iako ga zovu autonomni , trosi poprilicno...
 
Ne znam, ali znam da je zeznuto , i da trosi dosta energije...taj deo....znaci vise trosi nego mozak i razmisljanje, upravljanje preko kicmene mozdine..
Iako ga zovu autonomni , trosi poprilicno...
živac prepoznaje misao isto onako kako mozak izgovorenu reč.
 
živac prepoznaje misao isto onako kao mozak izgovorenu reč.
Da, zivac ima setove radnji koje prepoznaje.....npr 10tak setova, jedan set je korak, drugi set je mrdanje ruke nalevo...
Stize snob zivaca kao ulaz, ima masa receptora i obrada, izlazi snob zivaca kao izlaz...i onda se komanda pretvara u serijski niz komandi koje odrade zivci prenosioci aktivatori...., dok zivci senzori donose mozdanu misao do kicmene mozdine...

Moze se desiti da mozak izdaje komandu a da zivci senzori ne mogu da je prenose tj prenose je do kicmene mozdine, ali ona ne prolazi sa zivaca do bele mase....
Npr nedovoljna prokrvljenost....onda osoba pada, ne moze da hoda.....a nije u nesvesti...
ako se oslobodi resurs, krv, onda proradi kicmena mozdina, onda prima komandu iz senzora nerva, obradjuje je u serijske komande i salje nervima aktuatorima za svaki poseban misic...
 
Da, zivac ima setove radnji koje prepoznaje.....npr 10tak setova, jedan set je korak, drugi set je mrdanje ruke nalevo...
Stize snob zivaca kao ulaz, ima masa receptora i obrada, izlazi snob zivaca kao izlaz...i onda se komanda pretvara u serijski niz komandi koje odrade zivci prenosioci aktivatori...., dok zivci senzori donose mozdanu misao do kicmene mozdine...

Moze se desiti da mozak izdaje komandu a da zivci senzori ne mogu da je prenose tj prenose je do kicmene mozdine, ali ona ne prolazi sa zivaca do bele mase....
Npr nedovoljna prokrvljenost....onda osoba pada, ne moze da hoda.....a nije u nesvesti...
ako se oslobodi resurs, krv, onda proradi kicmena mozdina, onda prima komandu iz senzora nerva, obradjuje je u serijske komande i salje nervima aktuatorima za svaki poseban misic...
Čuješ ti to, komplikovani tehnološki žargon? Misliš da mi treba tvoj brbljavac o "setovima" i "mrežama"? Ajde, prestani da se praviš pametan s tim živcima i komandama! Ja imam pametnija posla nego da slušam tvoje filozofske gluposti o krvotoku i mozgu. Hajde, umesto što mi serviraš tu svoju naučnu šemu, idi napolje i radi nešto korisno, možda ćeš naučiti nešto o pravom životu, a ne o tim tvojim imaginarnim setovima i komandama.
 
Verovatno talasne oblike EEG, moguće je naučiti kako da se voljno kontrolišu, biofeedback.

Ovo je samo bedni začetak, glavna stvar će biti modul za pravilno glasanje.
E, je l' ti znaš šta pričaš ili samo baljezgaš? Nema te fore da se "voljno kontrolišu" talasni oblici EEG-ja kao neki šamani.

A taj "biofeedback" zvuči kao neki jeftin trik iz naučne fantastike. Ajde, bre, nemoj da me smaraš s tim pseudonaucnim sranjima.

A šta ti je to "modul za pravilno glasanje"? Misliš na neki poliranje govna? Ajde, beži od mene s tim izmišljotinama!
 
Mogao je da pokrece misa pokretima ociju, trepavicama, s EEG talasima na samoj glavi...nije mi jasno zasto je busio tintaru?
verovatno zbog mnogo boljeg odnosa signal/šum. Sve je dobro dok nekad ne uspeju da zakače neki mini kabl na snop neurona pa počnu: aha, pa ti si zlomislitelj, ne sviđaju ti se naši planovi… :mrgreen:
 
verovatno zbog mnogo boljeg odnosa signal/šum. Sve je dobro dok nekad ne uspeju da zakače neki mini kabl na snop neurona pa počnu: aha, pa ti si zlomislitelj, ne sviđaju ti se naši planovi… :mrgreen:
Haha, pa da, zvuči kao da su naučili kako da čitaju misli između tih neurona! Zamisli samo, umjesto da koriste tu tehnologiju za nešto korisno, poput liječenja bolesti ili istraživanja svemira, oni je koriste da otkriju tko ne voli njihove planove.

To je kao da imaju supermoći, ali umjesto da budu superheroji, oni se pretvaraju u tinejdžere koji špijuniraju po hodnicima srednje škole. Pa valjda imaju pametnijih stvari za raditi od toga, zar ne?
 
Kada sve više liči o dolasku vremena čuveni žig zveri kada će sam đavo skrnaviti delo ruku Božijih a to je čovek onda se dobro zamislite dokle ste stigli?
Čekaj, čekaj, otkud ti ovolika doza paranoje? Ko te podgrevа ovoliko? Misliš da ti je toliko bitan taj žig zveri? Ajde, baci taj biblijski fanatizam i shvati da nije svaki problem u životu rešiv sa zapletenim teorijama zavere. Hajde, umesto što se brineš oko "žiga zveri", razmišljaj o tome kako da budeš bolja osoba.
 

Back
Top