Vozio je isti auto 52 godine, prevalio preko 5 miliona kilometara

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
208.699
1602157631331.png



Bivši učitelj sa Long Ajlenda Irv Gordon postao je poznat i stekao svetsku slavu, kada je zahvaljujući svom automobilu upisan u Ginisovu knjigu rekorda. On je u junu 1966. kupio Volvo P1800, posle problema koje je imao sa dva uzastopna Chevrolet Corvaira.
Bio mu je potreban pouzdan automobil, budući da je svaki dan vozio na posao i nazad, prevaljujući put nešto duži od 200 kilometara.
Misao o rekordu mu je pala na pamet kada je shvatio da je svojim Volvom prevalio 402.336 kilometara, i to samo sa osnovnim održavanjem bez većih popravki. Tada je pisao fabrici da pohvali njihov proizvod.
Prvih milion pređenih milja (1.610.000 kilometara), bile su velika stvar za Gordona, ali i za njegov Volvo i samog švedskog proizvođača. Volvo mu je tada poklonio potpuno nov kupe 780, koga je dizajnirao poznati italijanski studio Bertone. Gordon je nastavio da ga koristi kao porodični automobil i na kraju ga prodao sa nešto više od 724.204 pređenih kilometara.
Međutim, svoj P1800 je zadržao. Ginisov rekord je oboren je na 2.719.791 pređenih kilometara, skoro točno milion milja nakon što je automobilu obnovljen motor. Iako mu automobil nije više bio potreban za odlazak na posao, Gordon je nastavio da ga vozi, pa je drugu granicu - od dva miliona pređenih milja (3.219.000 kilometara), prešao je 2002. godine. A za to ga je švedska fabrika nagradila novim modelom C70.
P1800 je dobio novi motor 2009. godine, pošto je originalni gubio kompresiju, a manja oštećenja na karoseriji, nastala u transportu, samo su učvrstila Gordonovo uverenje da niko drugi ne bi trebalo da vozi taj auto osim njega.
Kod poslednjeg ažuriranja pređene kilometraže, automobil je na "cajgeru" imao neverovatnih 3,2 milona milja, odnosno skoro 5.150.000 kilometara. To je bilo u maju 2018. godine.

- Kupio sam ovaj automobil i bio sam toliko zadovoljan što me je uvek vozio na posao, svakodnevno me odvozio kući, nikada mi nije stvarao probleme, nikada mu nije trebala popravka. Očekujem da ću ga i dalje voziti, a kad od mene ne ostane ništa - auto će i dalje biti u blizini. Auto je u boljoj formi od mene!

Irv Gordon je umro krajem 2018. godine, posle 52 godine od kako je kupio jedan poseban Volvo P1800, koji je zahvaljujući njemu ušao u istoriju automobilizma.
https://www.telegraf.rs/auto/auto-v...odina-presao-5-miliona-kilometara-bez-servisa

Znači umro je uča, a Volvo ostade, inače bi ga još vozio. Svaka čast, ali mene zanima da biste vi vozili jedan te isti auto 50 i kusur godina? Ja ne bih, dosadno brate, uvek treba s vremena na vreme uneti neku promenu u život.
 
Da, ali tu baš treba restauracija. Pitanje je i kako je vlasnik nabavljao delove s obzirom da je taj model prestao da se pravi pre više od 50 godina. Inače imao je 97 konja i mogao je ići 172 na sat.
Pa nije to toliki problem danas ako nije nesto bas retko .. ima preko interneta koliko hoćeš a imaju i prodavnice koje wu se specijalizovale za te veterane
 
Nisu jeftini ni bmw mecka audi pa ljudi cekaju godinama da im padne cena da bi mogli da ga kupe a volvo i lexus nece niko
Zato sto su meni npr i Volvo i Lexus skoro svi modeli jako ruzni, a posto vizuelni izgled automobila ljudima na ovom forumu nije bitan, otud i ne kapirate sto ljudi biraju Audija i BMW pre Volva i Lexusa.

Ovaj stari volvo je prelep i sigurno jedan od razloga zasto je automobil toliko vozio.

Licno mogao bih citav zivot neku bas masincinu voziti al mislim da svima prija promena s vremena na vreme
 
Zato sto su meni npr i Volvo i Lexus skoro svi modeli jako ruzni, a posto vizuelni izgled automobila ljudima na ovom forumu nije bitan, otud i ne kapirate sto ljudi biraju Audija i BMW pre Volva i Lexusa.

Ovaj stari volvo je prelep i sigurno jedan od razloga zasto je automobil toliko vozio.

Licno mogao bih citav zivot neku bas masincinu voziti al mislim da svima prija promena s vremena na vreme
Pa eto vidis recimo meni se BMW generalno ne svidja i sta sad? Za Volvo se slazem al Lexus mi ima lepih modela nego ti automobili prosto nisu popularni kod nas a ova tri jesu
 
Dosta je dugo Volvo gajio imidž čvrstih i kvalitetnih kola, ali dizajnerski maštovitih otprilike kao frižider. Sad nije tako, ali i inercija je dosta bitna stvar.
Govorim za vecinu ljudi. Volvo je takodje drasticno skuplji za odrzavanje jer nema aftermarket jeftinijih delova. Za BMW i Audi stariji od 5 godina svi aftermarketi maltene isto kostaju kao za narodni VW.
 

Back
Top