VOLVO I SAAB

Odavno se nisam javljao ovde, a sada sam ( konacno )postao vlasnik jednog Volvoa 460 2.0 iz '95 .Jeste da nije ono sto sam zeleo ( V 40 )ali nedostatak kesha je uslovio ovakav izbor. Volim Volvo automobile tako sam vrlo srecan i zadovoljan kupovinom. Molio bih nekoga od iskusnijih volvo fanova da mi da link ili posalje uputstvo za koriscenje jer ovo sto sam dobio je na nemackom sa kojim nisam bas u familijarnim odnosima. . Kada ga budem oprao slikacu ga da ga svi vidite . pozz.
 
Dobro nisam bas bukvalno mislio "uputstvo za koriscenje" , ipak imam vec 20 godina iskustva , zanimale su me neke sitnice oko onog imobilizera , kada svetluca ona lampica , kako svetluca i slicno, drugo zanimali su me servisni intervali i dr.. Nisam majstor ( mada volim da prckam oko automobila ) tako da ne vidim neke velike koristi od auto-data diska, mada ako se organizujete i kupite pomenuti rado cu ucestvovati u kupovini tako da nemojte me brisati sa spiska akotakav zaista postoji. Evo jednog linka , mozda tu neko pronadje nesto korisno : http://volvo.ic.cz/

poz
 
Dobro nisam bas bukvalno mislio "uputstvo za koriscenje" , ipak imam vec 20 godina iskustva , zanimale su me neke sitnice oko onog imobilizera , kada svetluca ona lampica , kako svetluca i slicno, drugo zanimali su me servisni intervali i dr.. Nisam majstor ( mada volim da prckam oko automobila ) tako da ne vidim neke velike koristi od auto-data diska, mada ako se organizujete i kupite pomenuti rado cu ucestvovati u kupovini tako da nemojte me brisati sa spiska akotakav zaista postoji. Evo jednog linka , mozda tu neko pronadje nesto korisno : http://volvo.ic.cz/

poz

http://www.volvoclub.org.uk/400manual.shtml

'el moze?
 
Dobro nisam bas bukvalno mislio "uputstvo za koriscenje" , ipak imam vec 20 godina iskustva , zanimale su me neke sitnice oko onog imobilizera , kada svetluca ona lampica , kako svetluca i slicno, drugo zanimali su me servisni intervali i dr.. Nisam majstor ( mada volim da prckam oko automobila ) tako da ne vidim neke velike koristi od auto-data diska, mada ako se organizujete i kupite pomenuti rado cu ucestvovati u kupovini tako da nemojte me brisati sa spiska akotakav zaista postoji. Evo jednog linka , mozda tu neko pronadje nesto korisno : http://volvo.ic.cz/

poz

ne placa se nista, ne kupujemo ga - vec ga imamo.
 
Uputstvo za koriscenje?!?!
Ovde stvarno svasta moze da se vidi...
Prijatelju, treba mi svi medjusobno da izdelimo Auto-Data cd, pa si eto upravo dospeo na taj spisak ljudi.


Postao sam ponosni vlasnik modela S40 iz 2004 godine.Imam i ja problem sa "uputstvom za koriscenje", istina na italijanskom jeziku.Ima li i meni pomoci?
Unaprijed hvala!
 
2008-Saab-Turbo-X-i003.jpg

ljepota od auta
 
Pozdrav svim Volvasima!!!:super:

Evo i mene opet nakon duze pauze!

Kako vasi Volvoi???

Moj je dobro, a uskoro ce da bide i generalka :lol::lol::lol:, jer sam najzad skupio pare (jedan od razloga sto me dugo nije bilo, jer sam dosta radio da bih skupio lovu - skupi delovi :evil:)!!!

@Trucker???
@Damnjan???

Sta ima novo???

p.s. Pre sedam dana mi je skiknuo hladnjak, pa sad dolivam vodu na svakih 100 kilometara, jer pisa vodu na plasticnom delu koji se nalazi odmah ispod creva za dovod tecnosti u motor!!! Kad je poceo da mi trosi vodu, ja sam se prvo uplasio da nije pukla glava motora, a onda kad sam video da je hladnjak laknulo mi je!!! Nasao sam plasticara koji vari plastiku, i cim krenem sa ostalim operacijama oko motora, skinucu hladnjak i odnecu kod coveka da mi zavari!!!:D

Pozdrav....
 
Pozdrav i tebi Alamane, dobro nam došao opet. Kad završiš to s hladnjakom nemoj nikad u njega više sipati običnu vodu, samo destilovanu ili antifriz. Kamenac ubija hladnjak, pumpu, zagušuje delove gde su cevi veoma tanke (recimo grejač) ...
 
Pozdrav i tebi Alamane, dobro nam došao opet. Kad završiš to s hladnjakom nemoj nikad u njega više sipati običnu vodu, samo destilovanu ili antifriz. Kamenac ubija hladnjak, pumpu, zagušuje delove gde su cevi veoma tanke (recimo grejač) ...

Naravno... To pravilo sam praktikovao i do sada, a praktikovacu ga i ubuduce, cim sredim motor. Ovo stanje je privremeno, jer potrosi po litar vode na svakih 20 - 30 km (zavisi od grejanja motora), pa mi je mnogo prakticnije da koristim obicnu vodu jer je mnogo lakse doci do iste, nego do destilovane, jer moze da mi zatreba bilo kad, a drzati neke velike kolicine destilovane vode u rezervi je ponekad neizvodljivo!!! Ionako ce motor uskoro da se kompletno sredjuje, pa ce se tom prilikom i ocistiti eventualne naslage kamenca!

Uzrok pucanja sigurno nije obicna voda (ja sam stalno koristio antifriz + destilovanu vodu, a to je radio i predhodni vlasnik) vec najverovatnije moja lenjost, jer pred zimu nisam zamenio antifriz (ocekekivao sam da nece biti ispod -5), medjutim kad je jednom prilikom bilo ispod -10, proverio sam tecnost u hladnjaku i bilo je gromuljica leda, sto je verovatno prouzrokovalo pucanje plasticne komore vezane za hladnjak. Gubljenje tecnosti nije pocelo odmah nakon toga jer napolju nisu bile visoke temperature, medjutim cim sam imao par duzih voznji kroz grad, poceo je da pali lampicu za nedostatak vode, dok je sad to bukvalno svakodnevna pojava. Primetio da je pukotina sira kad je motor vruc, a i tecnost je pod vecim pritiskom nego kad je hladan, pa zbog toga i vise curi kad je izlozen duzim gradskim voznjama!

U svakom slucaju, hvala na korisnom savetu!!!:D
Pozdrav!!!:D
 
Pozdrav ljudi,

Već sam se uplašio da ste odustali od ove teme. Ukratko, vozimo (žena i ja) v40 1,9td 99 i vw kojeg ćemo se rešiti u korist još jednog volvo-a. Trebaće nam malo saveta, pa ako ste voljni da navalimo.

Poz
 
Pita alaman kako volvoi... moj zezao ali problem resen... otisle dve "bobine" u aut... zamenjene... nimalo jeftine... ali sad ide ko zmaj. Inace to je kako kazu majstori jedina falinka volvoima s40 i v40 koji su do '00 godista... kasnije je mozda i to sredjeno mada ne znam ;)
 

Back
Top