Володимир Зеленски: "Hvala. Odbio sam"

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
Tanjug/Ludovic Marin, Pool via AP, File

















IZVOR: JUTARNJI LIST SREDA, 29.06.2022. | 11:30
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski ispričao je u intervjuu za američku televizijsku mrežu NBC da je odbio ponudu da avionom napusti Kijev.
"Prvog dana rata nekoliko svetskih zvaničnika me zvalo telefonom. Rekli su mi da moram otići, da moram da pobegnem i mnogi su mi, iskreno od srca, vrlo direktno rekli da su samo hteli da pomognu i rekli su da mogu dati sve što želimo, avione, automobile, helikoptere ili nešto više", rekao je Zelenski.
"Odbio sam ih. Rekao sam im da mi ne trebaju nikakvi automobili, da nam treba oružje i da ću ostati u Kijevu", ispričao je još Zelenski.
"Takođe, pitali su i za moju porodicu. Ako ste odlučili da ostanete u domovini, to je vaša odluka, ali šta je s vašom decom, suprugom? Možda vam možemo pomoći u ovoj situaciji. To su mi govorili. Hvala vam na tim predlozima", rekao je.


Prepričao je i šta se dešavalo u prvim trenucima kada je saznao da je započeo napad Rusije.
"Mislio sam samo na nas, na moj narod. Mislio sam na Ukrajinu. Odmah sam otišao u svoju kancelariju, bio sam spreman, u nedostatku boljih reči. Nisam gubio vreme na razmišljanje. Odmah smo se okupili, okupili vojni odbor i bili smo spremni da uzvratimo. Glavni zadatak je da se donese odluka, a ne razmišljati o tome šta će se dogoditi sutra ili prekosutra", ispričao je ukrajinski predsednik.
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=06&dd=29&nav_category=78&nav_id=2177603
******************************​
Очигледно да се В. Зеленски самопроглашава за националног хероја. Заборавља или не примећује да је само пион у игри коју је припремао Запад Русији. Нехотице је открио и чији је пион. Пион је онима који су му и нудили бег из Кијева.
,,Нацинал - херој'' не примећује да што више жељу претаче у стварност, држава Украјина постаје све мања.

 
Наравно да не треба да иде и да треба да глуми Рамба. Али родитеље је послао у Израел, жена му је извукла неке силне милионе из земље. Он из задњих редова ложи оне мученике у првим редовима да се боре. Држи инспиративне говоре свима који желе да га слушају. Укључио се на онај фестивал у Глостонберију, не би ме чудило неки од оних фрикова из организације да га укључи да се обрати на Егзиту. За то време, Руси мало по мало освајају оно што су зацртали. Што се њих тиче, све иде по плану.
 
To sto je on montirao neke snimke u pocetku rata da izgleda da nije otisao iz Kijeva je jedno, problem je sto njegovi veruju u to. Mada donekle razumem borbu Ukrajinaca, ipak se bore protiv napada na svoju zemlju, valjda je to normalno.
Nervira guranje njega i njegovih govora svuda, leptejebo kao da je izasao goloruk i sam drzi Ruske snage na odstojanju, dosadni su u pokusajima da ga pokazu kao nekog nacionalnog heroja.
Dosta njegovih recenica se poklapa sa izjavama ovog naseg nesretnika, kao da imaju istu marketinsku agenciju?
 


Очигледно да се В. Зеленски самопроглашава за националног хероја.
Cenis da je trebao da napusti zemlju ciji je predsednik?

Ti bi tako uradio?

To sto je on montirao neke snimke u pocetku rata da izgleda da nije otisao iz Kijeva je jedno, problem je sto njegovi veruju u to.
A gde je?
 
To sto je on montirao neke snimke u pocetku rata da izgleda da nije otisao iz Kijeva je jedno, problem je sto njegovi veruju u to. Mada donekle razumem borbu Ukrajinaca, ipak se bore protiv napada na svoju zemlju, valjda je to normalno.
Nervira guranje njega i njegovih govora svuda, leptejebo kao da je izasao goloruk i sam drzi Ruske snage na odstojanju, dosadni su u pokusajima da ga pokazu kao nekog nacionalnog heroja.
Dosta njegovih recenica se poklapa sa izjavama ovog naseg nesretnika, kao da imaju istu marketinsku agenciju?
Sve si lijepo napisao osim zadnje recenice.

redface1.gif
 
To sto je on montirao neke snimke u pocetku rata da izgleda da nije otisao iz Kijeva je jedno, problem je sto njegovi veruju u to. Mada donekle razumem borbu Ukrajinaca, ipak se bore protiv napada na svoju zemlju, valjda je to normalno.
Nervira guranje njega i njegovih govora svuda, leptejebo kao da je izasao goloruk i sam drzi Ruske snage na odstojanju, dosadni su u pokusajima da ga pokazu kao nekog nacionalnog heroja.
Dosta njegovih recenica se poklapa sa izjavama ovog naseg nesretnika, kao da imaju istu marketinsku agenciju?
Кад' би могло без ,,нашег несретника'', написано било би ти далеко боље. Рат код нас још није почео па ово око,,несретника'', умањује озбиљност текста који предходи.

Cenis da je trebao da napusti zemlju ciji je predsednik?
Исто као и Карађорђевићи 1941.
 
Кад' би могло без ,,нашег несретника'', написано било би ти далеко боље. Рат код нас још није почео па ово око,,несретника'', умањује озбиљност текста који предходи.
Razmisljam da li da te volim ili mrzim zbog napisanog...

:think:
 
Bio je van Kijeva, na zapadu ukrajine pa u Poljskoj i Rumuniji, plasio se da ga ne zveknu FSBovci, menjao je mesto (sto je i razumljivo).
Tek kad su se Rusi povukli on se vratio.
Кад' би могло без ,,нашег несретника'', написано било би ти далеко боље. Рат код нас још није почео па ово око,,несретника'', умањује озбиљност текста који предходи.
Sto bi bilo bolje? Oba su dramoseri, samo sto jednom daju svu svetsku paznju a drugog ne slusaju ni u svojoj kuci, osim onih koji imate neku korist od toga (ekskurzija, prasak, sendvic.....da ne nabrajam).
 



Tanjug/Ludovic Marin, Pool via AP, File





















IZVOR: JUTARNJI LIST SREDA, 29.06.2022. | 11:30
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski ispričao je u intervjuu za američku televizijsku mrežu NBC da je odbio ponudu da avionom napusti Kijev.
"Prvog dana rata nekoliko svetskih zvaničnika me zvalo telefonom. Rekli su mi da moram otići, da moram da pobegnem i mnogi su mi, iskreno od srca, vrlo direktno rekli da su samo hteli da pomognu i rekli su da mogu dati sve što želimo, avione, automobile, helikoptere ili nešto više", rekao je Zelenski.
"Odbio sam ih. Rekao sam im da mi ne trebaju nikakvi automobili, da nam treba oružje i da ću ostati u Kijevu", ispričao je još Zelenski.
"Takođe, pitali su i za moju porodicu. Ako ste odlučili da ostanete u domovini, to je vaša odluka, ali šta je s vašom decom, suprugom? Možda vam možemo pomoći u ovoj situaciji. To su mi govorili. Hvala vam na tim predlozima", rekao je.


Prepričao je i šta se dešavalo u prvim trenucima kada je saznao da je započeo napad Rusije.
"Mislio sam samo na nas, na moj narod. Mislio sam na Ukrajinu. Odmah sam otišao u svoju kancelariju, bio sam spreman, u nedostatku boljih reči. Nisam gubio vreme na razmišljanje. Odmah smo se okupili, okupili vojni odbor i bili smo spremni da uzvratimo. Glavni zadatak je da se donese odluka, a ne razmišljati o tome šta će se dogoditi sutra ili prekosutra", ispričao je ukrajinski predsednik.
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=06&dd=29&nav_category=78&nav_id=2177603
******************************

Очигледно да се В. Зеленски самопроглашава за националног хероја. Заборавља или не примећује да је само пион у игри коју је припремао Запад Русији. Нехотице је открио и чији је пион. Пион је онима који су му и нудили бег из Кијева.
,,Нацинал - херој'' не примећује да што више жељу претаче у стварност, држава Украјина постаје све мања.

Svrbi te što Rusija sporo napreduje u Ukrajini i blamira se pred cijelim svijetom već puna 4 mjeseca? :mrgreen:
 
Svrbi te što Rusija sporo napreduje u Ukrajini i blamira se pred cijelim svijetom već puna 4 mjeseca? :mrgreen:
Suti bokte i poklopi se usima, vidis da su se Ukrajinci svjetski usrali.
Ne treba vise lajati i pisati protiv Rusa, kladim se da kolega Borsc sve uredno dokumentira.
Na zimu kada se budemo smrzavali, vrag ce nam biti kriv.
Sada se valja pritajiti.
Sjeti se da su Hrvati uvijek bili na pravoj strani povijesti.
Zato suti.
 
Bio je van Kijeva, na zapadu ukrajine pa u Poljskoj i Rumuniji, plasio se da ga ne zveknu FSBovci, menjao je mesto (sto je i razumljivo).
Tek kad su se Rusi povukli on se vratio.

Sto bi bilo bolje? Oba su dramoseri, samo sto jednom daju svu svetsku paznju a drugog ne slusaju ni u svojoj kuci, osim onih koji imate neku korist od toga (ekskurzija, prasak, sendvic.....da ne nabrajam).
Што га не слушају? Па на слушали су га пред задње изборе и на изборима дали му поверење.
То што га на Форумима и кулоарима користите у сваким приликама као ,,вегету'' па вам приче увек буду пресољене, је само ваш проблем.
Када дође други, и њега ће те по навици одмах исто, још у првом мандату. Знам вас!
 
Prodali poverenje... ne verujem da je i 1% koji su glasali toliko malouman da glasa iz ubedjenja, nego iz koristi.
Hipnotisane penzionere ne racunam, njima bih ionako zabranio da glasaju.
Ti bi ovo, ti bi ono, a vidis, ustavi svih demokratskih i civilizovanih zemalja kazu drugacije. Samo se ofirete koliko ne mozete da podnesete gubitak izbora, i koliko niste civilizovani u sustini, poneki.

I druge zemlje imaju svoje penzionere, pa ih ne prozivaju tako.
 
Ti bi ovo, ti bi ono, a vidis, ustavi svih demokratskih i civilizovanih zemalja kazu drugacije. Samo se ofirete koliko ne mozete da podnesete gubitak izbora, i koliko niste civilizovani u sustini, poneki.
Ti se nalazis u onih 1% ili 99%? Ne mogu da procenim nikako....
Elem, ko nije vise sposoban da radi, nije sposoban ni da donosi vazne odluke za zemlju u kojoj zivi. Ne slusaju ga ni u rodjenoj kuci, a treba da bira predsednika drzave, ludilo....
Kad smo kod Ustava, Ustav Srbije govori da je Kosmet neodvojiv deo Srbije. A zvoncica potpisa sporazum u kojem im daje sve vidove drzavnosti, osim defakto priznanja. Kako to komentarises?
 
Ti se nalazis u onih 1% ili 99%? Ne mogu da procenim nikako....
Elem, ko nije vise sposoban da radi, nije sposoban ni da donosi vazne odluke za zemlju u kojoj zivi. Ne slusaju ga ni u rodjenoj kuci, a treba da bira predsednika drzave, ludilo....
Kad smo kod Ustava, Usrav Srbije govori da je Kosmet neodvojiv deo Srbije. A zvoncica potpisa sporazum u kojem im daje sve vidove drzavnosti, osim defakto priznanja. Kako to komentarises?
Nisam te razumela na sta si mislio, sta je to "Usrav Srbije"?
 
Ti se nalazis u onih 1% ili 99%? Ne mogu da procenim nikako....
Elem, ko nije vise sposoban da radi, nije sposoban ni da donosi vazne odluke za zemlju u kojoj zivi. Ne slusaju ga ni u rodjenoj kuci, a treba da bira predsednika drzave, ludilo....
Kad smo kod Ustava, Ustav Srbije govori da je Kosmet neodvojiv deo Srbije. A zvoncica potpisa sporazum u kojem im daje sve vidove drzavnosti, osim defakto priznanja. Kako to komentarises?
Nista im nije dao. Normalizacija odnosa mora da postoji, zbog nas samih i da nemamo neprijatelje u okruzenju, a priznanje je nesto sasvim drugo, nesto na sta nas teraju zadnjih dana.

Na kraju, moramo i mi da vucemo posledice nase pogresne politike 90-tih, ali ne preko mere. Ta mera nije predjena, ni do sada, ni sada za vreme Vucica.

I nemoj ga vise zvati "zvoncicom" (ne znam ni u cemu je duhovitost tog nadimka), on ima svoje ime i prezime i predsednik je i tvoje zemlje.
 
To sto je on montirao neke snimke u pocetku rata da izgleda da nije otisao iz Kijeva je jedno, problem je sto njegovi veruju u to. Mada donekle razumem borbu Ukrajinaca, ipak se bore protiv napada na svoju zemlju, valjda je to normalno.
Nervira guranje njega i njegovih govora svuda, leptejebo kao da je izasao goloruk i sam drzi Ruske snage na odstojanju, dosadni su u pokusajima da ga pokazu kao nekog nacionalnog heroja.
Dosta njegovih recenica se poklapa sa izjavama ovog naseg nesretnika, kao da imaju istu marketinsku agenciju?
Украјинац, држављанин Украјине па и сам идентитет је широк појам.

Као и та борба.
 
Његов авион је увек ту спреман за бег.

Ma gde?

Odacu vam ovde jednu malu tajnu.
U kabinetu Zelenskog radi tridesetak ljudi. Ni jedan od njih nije Ukrajinac.
Cak je i brat Rama bio zapanjen stepenom pokorstva "belom gospodaru"...
Ima i on po nekoga u Tirani koga mora da pita za misljenje, ali ovog nesrecnika prate i do toaleta...

Nece on nidje!
 

Back
Top