Volite li klasičnu muziku?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozart , Beethoven, Bach...moji omiljeni!!!Sviram na klaviru prva dva , a treceg na gitari. 8)
Od Mozarta , Sonata u a molu , osma po redu, Beethoven Moonlight Sonata samo prvi i drugi stav za sada, Bach , Svita sa gitaru u c molu samo prebacena u a mol.Sve je cool!!!Oni koji ne slusaju neka pocnu... i tako!!! 8)
 
Ofkors, maj hors :)
Sviram a i obozavam da slusam..... Nisam ogranicena, ali eto, izdvojila bih:
Mocart, Massenet, Paganini, Pachelbel, Prokofjev, Elgar, Mendelson, Cajkovski, Dvorzak, Mauriat, Janacek, Berlioz,Maskanji , Bah, Sibelius.............uff, koje otvorio ovu temu, jaoooo :) :) :)
 
hm, klasika ;D

joj ta klasika, proganjala me u muzichkoj, fala bogu da sam zavrshio, pa sad ne moram da je sviram, dovoljno da je slusham :D

Definitivno najvishe od klasike slusham Paganinija, da je u njegovo vreme postojao metal, on bi bio heavy. Volim obrade klasike, tipa Yngwie J. Malmsteen, koji chak pishe i svoja dela zasnovana na temi klasike.

[da ne umre tema tako mlada :D]
 
@hertz - ima toliko stvari o kojima bi moglo da se diskutuje, kao na bilo kojoj drugoj temi... koliko tema postoji za metal, rock...sad otvaraju za svaku grupu otprilike... Ovo je jedina tema o klasici...i cudi me da su ljudi nezainteresovani.
 
Pa eto, mozemo da pricamo o privatnim zivotima kompozitora...npr, Musorgski kakav je bio cudak, pijanica, onda Betoven kako je bio gluv... Moja je zelja da klasika ne iscezne tj. da ne prestane da se slusa, prati... toliko o tome.
A verujem da moze o milijardu stvari da se prica. Ako ima zainteresenata.
 
pa možemo, međutim mene ne zanima privatni život ni jednog od njih :)

recimo da li postoje neki kompozitori i njihova djela koja ne možete smisliti i prepoznate ih u milion kad čujete....mene tako mocart baš baš iritira...dok betovena obožavam.
 
Niccolo Paganini [Nicolo], rodjen Oktobra 27. 1782, umro Maja 27. 1840. [Djenova. Italija]

Bio je italijanski violinista, violista, gitarista i kompozitor. Jedan od najpoznatijih virtouza na violini, smatra se za najboljeg violinistu koji je ikad zhiveo, savrshene intonacije i vrashke tehnike. Iako je 19. vek u Evropi izneo nekoliko zanimljivih violinista na scenu, Paganini je bio najistaknutiji virtouz na violini u to vreme. Shirile su se glasine da je prodao dushu djavlu zarad takve sposobnosti sviranja, koja je bila neverovatna. Jednom prilikom, na koncertu, istrgnuo je 3 zhice sa violine, i nastavio da svira samo na jednoj, ni manje ni vishe, na zavidnom nivou.

Izraelski violinista Ivry Gitlis je kazao: "Paganini nije razvijan... postojali su svi ti... [violinisti pre Paganinija] i odjednom je tu Paganini"
 
@hertz - Donekle te razumem, samo sto je meni tako za Betovena... pazi, znas kojem pravcu pripada, to se vidi i u muzici, tako da mozes da pretpostavis da je on...

Sta mislite o tome da pisemo neke zanimljivosti, npr. o kompozitorima, o delima,....?
Evo da pocnem... Da li ste znali da je je Berlioz, radi dramaticnosti, zahtevao cak 16 timpana i prosireni izvodjacki aparat, narocito limenih duvaca! To se narocito vidi u delu Fantasticna simfonija.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top