Volim te, ali te varam!

Gledam ovu Katarinu Rebracu, prica o prevari s nekom zenom koja je psiholog i psihoterapeut. I Dr joj objasnjava kako je zdrava komunikacija kad ljudi o svemu pricaju i kad kazu partneru:"zaljubio sam se, mnogo mi se svidja neko drugi". I da je to normalno i iskreno i da to ne znaci raskid. Jer tu osobu u koju se zaljubio ne poznaje dobro i zeli da i dalje bude sa svojim partnerom, ali je u isto vreme zaljubljen u nekog drugog (i to ce verovatno brzo da prodje) a partneri ostaju partneri. I to nije prevara. Prevara je laz! A ovo je iskren i zdrav odnos dvoje normalnih i zdravih ljudi. A Katarina je prekida, sve negira, ne priznaje... (tjurka)! Lepo joj Dr rece da je to posesivnost a ne ljubav. Tako da "volim te, ali sam te prevario" - apsolutno realno i moguce.
 
parka:
A ti skupljaš zrnca mudrosti kod K.Rebrače i onda ih distribuiraš po forumu...
jbt, izgleda da smo se kontaminirali još jednom američkom bolešću, oprizmom...
Aha... :roll: Za slucaj da nisi procitala ceo moj post koji komentarises nego samo kraj - ponovicu! Dr - psiholog i psihoterapeut govori o prevari, tj o komunikaciji i normalnom odnosu dvoje zdravih, odraslih ljudi. Katarina ne govori nista a i kad kaze - bolje da nije rekla. Citirala sam doktorku. I slazem se s njenim misljenjem. A "zrnca mudrosti" niti skupljam od Katarine niti distribuiram na forumu "Ljubav i sex". Za skupljanje i distribuiranje mudrosti koristim neke druge metode. Mada ima i takvih koji ne mogu nigde drugde da se dokazu, pokazu i budu mudri pa za to koriste virtuelni svet i to forum "Ljubav i seks" :lol: :lol: :lol:
Ja ovaj forum koristim za razbibrigu ;) I ne prosipam bisere pred svinje!
 
Nije moguce. Moguce je opravdavati "varanje" samo ako ste sebicna osoba. Prevara moze biti oprostena, znaci momak/muz/devojka/zena su prevarili iz gluposti, dosade, eksperimentisanja - ma ko zna kog razloga i to moze biti oprosteno. Ali, ako jedna osoba non-stop svrlja i govori drugoj kako je neizmerno voli, to nije ljubav. To je cist oblik "zaljubljenosti u sebe i gledanja iskljucivo svojih potreba bez obzira na posledice za druge". Nema tu ljubavi, to je samo iluzija ljubavi koja u sustini ne postoji.
A sto se tice namernog prenosenja neke polne bolesti, pa to je kaznjivo zakonom. Znaci ako sam ja zarazen HIV virusom i svesno ga prenesem drugoj osobi mogu da robijam dugi niz godina. Osim ako ta osoba nije budala i odluci da me ne tuzi. Mada mislim da se to goni i po sluzbenoj duznosti. Nisam pravnik pa ne znam sigurno.
 
montekristo:
A sto se tice namernog prenosenja neke polne bolesti, pa to je kaznjivo zakonom. Znaci ako sam ja zarazen HIV virusom i svesno ga prenesem drugoj osobi mogu da robijam dugi niz godina. Osim ako ta osoba nije budala i odluci da me ne tuzi. Mada mislim da se to goni i po sluzbenoj duznosti. Nisam pravnik pa ne znam sigurno.
a ako mu prenese kandidu?:lol:
 
Ciao svima, ovo mi je prvi post na vasem forumu (i cini mi se na domacem forumu uopste :neutral: ).

TheSameDiference:
Da li je moguce...
voleti nekoga, obozavati ga a pritom ga varati oko mesec dana... zaraziti polnom bolescu... i nimalo se ne kajati? i dalje ga voleti.. :lol:

Jeste!
U stvari desava se mnogo cesce nego sto mislis!!! O.o
Znas li kako su nastale price o hlamidiji u bazenu??? koja se jos i pri tom hrani hlorom??? E sad znash :))). eeee... znas li ti koliko su lekari/laboranti brakova spasili sa tom pricom... :((( Tuzno ali istinito.

TheSameDiference:
ovo je moja prijateljica... mene ponekad iznervira kada kaze da obozava svoga decka kojem je ucinila gore pomenuto.. jer je ranije bio skot prema njoj izmedju ostalog...ja ne razumem... da li razumete vi?

Ja razumem i svestan sam da to postoji, ali ne podrzavam takvo ponasanje. Slozice se vecina, da su svesni da je tako nesto ne samo moguce nego i da postoji i svi znaju za to, samo se boje da ako kazu da RAZUMEJU da automatski i podrzavaju. Ja RAZUMEM da neko ima potrebu (patolosku ili fiziolsku) da se tako ponasa, ali nikako ne podrzavam takvo ponasanje.

TheSameDiference:
Generalno mislim da je nemoguce voleti nekoga i varati ga bez grize savesti, bez obzira na okolnosti.. ali s obzirom na to da smo svi mi razliciti, mozda je to i moguce..?

Generalno JE MOGUCE!!! I sve je cesce sa porastom trenda "independent woman" & "sex & city wannabe devojaka"! Pogotovo to BEZ GRIZE SAVESTI! Zasto nema grize savest??? ...zato sto nema emocije prema toj drugoj osobi... barem ne emocije ljubavi (mozda emocije svidjanja ili zelje ili zaljubljenosti), ali generalno, DA moguce je nekoga VOLETI pa ga prevariti (sta god sve pod time podrazumevali) i NE OSECATI grizu savesti (naravno preduslov je odredjena struktura licnosti koja tako razmislja). Apsurdno, kod takvih ljudi se javlja zbunjenost i griza savesti kada pocnu osecati nesto prema toj drugoj osobi i time zakljucuju da su prestali voleti prvu. Najcesce svidjanje predje u zaljubljenost... sto NIJE ljubav!

poz.
 

Back
Top