volim ga ali...

pa ne moraju da dizu kredite da kupuju stan,od dve plate moze da se placa podstanarstvo u garsonjeri,zar ne,ako ti vec ne prija svekrvino drustvo
svakako necu sedeti kod svekrve,a ne podnosim je,nema tih para
ovo ti kazem kao mama momka koji izbacuje nebuloze tipa ako mi dodje,ja cu da se zenim,a na drugoj godina je faksa,a devojcica 4 srednje
a leba cemo da vam kupujemo ja i njena mama?
ne daj boze rane trudnoce,ma ok,ne bih ni casa razmisljala,bila bi i baba i svekrva uz pesmu,ali svesno da se mladi odlucuju da se vencavaju,a da ne mogu da plate bar sobicu da su negde sami...to mi nije ok
Moze od dve solidne plate, od dve bedne kakvih ima narocito u provincijama, i jos kad ti sef iscenra pricu da je nesto pokradeno i da mora biti da si ti ukrao ili da nisi doljno dobro i azurno radilo, pa ti skida od platekoliko misli da treba... Od toga onda nema nista.
I jedna je stvar kada i dalje ulazes u skolovanje dece, pa priredjuju te drame roditeljima sa zenidbom, (sto je barem gledano sa strane taaako slatko :zaljubljena:) a druga je stvar kada su roditelji davno prestali da ulazu u dete, a svaku pomoc u vidu nesto para ili krova nad glavom vide kao davanje punog prava sebi da gazduju u kuci. Ali ja tu pricam stvarno o ozbiljnim problemima sa svekrvom (ne o snajinoj samovolji), kao sto je lupanje samara snaji i to u sred grada zbog toga sto se nekom nije javila kako je to svekrva zamislila da je red, podrivanje veze, pa i teatralno izbacivanje iz kuce... To je da ne poverujes kako inace na izgled normalne zene znaju da polude kada im se za to ukaze prilika.
 
ma može sve
ljudi žive kako hoće
pa i u provniciji ako imaju dve plate od 20.000
a kirija je za celu kuću 50 evra
može
jes to bedan život
al je dostojanstvenije nego
trpeti nečije priustvo ako ti smeta
jel te elementarna sloboda hbt
da budeš tamo gde želiš i s kim želiš

- - - - - - - - - -

sebastijane,potpuno se slazem da je muskarac odgovoran za dobar odnos.treba dobro da poznaje obe i da pronadje nacin da se ni jednoj ne podilazi ,a da se druga oseca skrajnuta.i da ne dozvoli cerupanje,jer su podjednako vazne

e sad muško odgovoran za sve
jer dve žene ne mogu da kanališu svoje ponašanje
tu se ne slažem
 
sebastijane,potpuno se slazem da je muskarac odgovoran za dobar odnos.treba dobro da poznaje obe i da pronadje nacin da se ni jednoj ne podilazi ,a da se druga oseca skrajnuta.i da ne dozvoli cerupanje,jer su podjednako vazne

Tacno tako kako si opisala.Postoje dve porodice,primarna i sekundarna.Jedna je ona uz oca,majku,brata,sestru,a druga je ona koju sam formiras.Svaki muskarac treba da zna da razgranici-prvu porodicu sam voleo i volim jer sam tu nastao,a drugu volim i volecu jer je sam formiram.I sta tu nije jasno,kevi ili zeni?Objasnis im lepo da te ne opterecuju svojom dokonoscu jer radis,i nisi u mogucnosti da se bavis njihovim glupostima.U prevodu-da budu mirne obe,ili ces ih vezati :cmok:
 
ma može sve
ljudi žive kako hoće
pa i u provniciji ako imaju dve plate od 20.000
a kirija je za celu kuću 50 evra
može
jes to bedan život
al je dostojanstvenije nego
trpeti nečije priustvo ako ti smeta
jel te elementarna sloboda hbt
da budeš tamo gde želiš i s kim želiš
Moze naravno, ovako gledano sa strane. Ali i to otprilike dok ne dodju deca i to ne zbog prostora, vec troskova oko vrtica i svega onoga sto je sve potrebno obezbediti za tu decu. A onda natrag gde nema kirije.
 
Mrzim njegovu mamu
ako ima neko slicna iskustva sa svekrvama neka se javi

Nemam.

Znam za slucaj da je cerka dovukla majku u gajbu kod muza kada se udala. Ovaj neko vreme bio tolerantan, mislio keva ce biti na dan dva, ali prolazile su nedelje.... I onda jednog dana kada je dosao sa posla rekao matoroj da kod svoje cerke moze doci u posetu kada god zeli, ali kada se on vrati sa posla hoce da provodi vreme sa svojom zenom bez nje i da se seta po kuci go kada mu se bude setalo.
 
Moze od dve solidne plate, od dve bedne kakvih ima narocito u provincijama, i jos kad ti sef iscenra pricu da je nesto pokradeno i da mora biti da si ti ukrao ili da nisi doljno dobro i azurno radilo, pa ti skida od platekoliko misli da treba... Od toga onda nema nista.
I jedna je stvar kada i dalje ulazes u skolovanje dece, pa priredjuju te drame roditeljima sa zenidbom, (sto je barem gledano sa strane taaako slatko :zaljubljena:) a druga je stvar kada su roditelji davno prestali da ulazu u dete, a svaku pomoc u vidu nesto para ili krova nad glavom vide kao davanje punog prava sebi da gazduju u kuci. Ali ja tu pricam stvarno o ozbiljnim problemima sa svekrvom (ne o snajinoj samovolji), kao sto je lupanje samara snaji i to u sred grada zbog toga sto se nekom nije javila kako je to svekrva zamislila da je red, podrivanje veze, pa i teatralno izbacivanje iz kuce... To je da ne poverujes kako inace na izgled normalne zene znaju da polude kada im se za to ukaze prilika.

pa ne znam sta da ti kazem,ti sve pricas o nekim ekstremima :)
 
pa ne znam sta da ti kazem,ti sve pricas o nekim ekstremima :)
To je samo druga krajnost u odnosu na onu koju si ti dala, da se snaja koju mrzi da radi, onako iz dosade useli kod svekrve i onda muci jadnu zenu. :lol:
Dobro, mozda sam malo preterala, :mrgreen: ali stvarno nisam gledala ovakve slucajeve na filmu pa da sada pricam o tome, niti su tako retki takvi slucajevi. Mozda su u nekim drustvenim slojevima cesci nego u nekim drugim. Ali nikako ne bih banalizovala odnose izmedju onih koji zive u zajednici.
 

Back
Top