Vojvođanski klub o Orbanovoj "karti": Da li će iko u Srbiji osuditi teritorijalne pretenzije?

Tako je Srbija na silu ukidala i Crnu Goru pa se vremenom izrodila i crnogorska nacija i nezavisna Crna Gora.
Srbija nikako da nauči da prihvati i poštuje različitosti među samim Srbima.

Није то Србија, већ деца комунизма, а ЦГ је препуна као и Србија тог бољшевичко-наследногг кадра...
 
Није то Србија, већ деца комунизма, а ЦГ је препуна као и Србија тог бољшевичко-наследногг кадра...
Sve je to nastalo kao reakcija na dešavanja od 1918. pa dalje.
Dok niko nije dirao u državnost Crne Gore nikome u Crnoj Gori nije na pamet ni padalo da negira srpstvo u Crnogoraca i Crne Gore.
 
....orban je pokazao kartu međunarodno priznate mađarske u jednom historijskom momentu kao što i srbi vole izvlačiti kartu dušanovog carstva dok su makedonci objavili kartu nepriznate nacističke NDH u granicama koje su plod mašte ustaške emigracije nakon ww2...npr. baranja nikad nije bila u sastavu NDH.
Nebitno.
Osim toga, šta znači međunatodno priznata AU, kakve to veze ima. NDH je isto tako postojala u određenom istorijskom trenutku, zato i imaš zilione karata na kojima je prikazana NDH u svojim granicama. Činjenica je da je to na marki izmišljen teritorij, ali zamisli da su izdali marke s pravim teritorijem NDH, onda bi bilo sve okej?
 
Sve je to nastalo kao reakcija na dešavanja od 1918. pa dalje.
Dok niko nije dirao u državnost Crne Gore nikome u Crnoj Gori nije na pamet ni padalo da negira srpstvo u Crnogoraca i Crne Gore.

ЦГ је требала да буде Кнежевина у склопу Краљевине Србије, а Хрватска и Словенија су требале да буду републике у истом склопу. КиМ црквени дистрикт, итд...

готово је са тим шта би било кад би било
 
Članovi Vojvođanskog kluba su klovnovi i ovim još jednom to potvrđuju. Jasno se vidi da ovo nije u pitanju neka karta iz istorijskog atlasa kada je i Srbija bila pod Turskom.
Ovo je kao kada bi Grci pi****i na kartu Dušanovog carstva. Svašta.
Radi se, naravno, o kontekstu a ne o istoriji.
Npr, Srbija objavi kartu Dušanovog carstva s teksom
"Sretan Dan državnosti" (ili kao god želiš)
 
ЦГ је требала да буде Кнежевина у склопу Краљевине Србије, а Хрватска и Словенија су требале да буду републике у истом склопу. КиМ црквени дистрикт, итд...

готово је са тим шта би било кад би било
Ja ne pišem šta bi bilo kad bi bilo. To ti pišeš. Ja pišem šta se desilo.
A najtužnije od svega je što srpska politička elita nikako ne uči na svojim greškama.

Prvi autonomaši u Vojvodini nisu bili komunisti već ljudi koji su glasali za prisajedinjenje i koji su bili poznati kao srpski nacionalni radnici, koji su držali važne funkcije u srpskim institucijama poput Matice srpske.
Mnogi od Srba to ne znaju.
 
Nebitno.
Osim toga, šta znači međunatodno priznata AU, kakve to veze ima. NDH je isto tako postojala u određenom istorijskom trenutku, zato i imaš zilione karata na kojima je prikazana NDH u svojim granicama. Činjenica je da je to na marki izmišljen teritorij, ali zamisli da su izdali marke s pravim teritorijem NDH, onda bi bilo sve okej?
...a da srbija izda markicu za godišnjicu pogroma nad srbima u hrvatskoj sa kartom RSK onda bi to bilo u ravni sa NDH...mađarska je imala međunarodno priznate granice od strane čitavog ondašnjeg svijeta dok je NDH ratna konstrukcija i ona nema svoje granice kao što nema ni naci slovačka ni nedićeva srbija...kraljevina jugoslavija je u ono vrijeme jedini legitimni zastupnik navedenih teritorija...
 
Нећеш никада Баварску укинути у Берлину !
Bavarka je država članica nemačke federacije.AP Vojvodina je ništa.Uostalom ja se i ne zalažem za ukidanje termina Vojovidina jer sam demokrata i liberalal nego samo za ukidanje specijalnog oravnog statusa koju to područje ima.Ako neko želi da se naziva "Vojvođaninom" neka samo izvoli.Dakle treba ukinuti AP jer AP postoji samo zato da bi poličari mogli da kradu.
 
Nije u pitanju paranoja nego zašto imamo dvojne standarde kada je u pitanju upućivanje protesne note. Čini mi se da gledamo ko je sa Putinom dobar pa njemu nećemo da upućujemo protesnu notu a onaj ko nije njemu hoćemo. Toliko o našoj nezavisnoj spoljnoj a rekao bih i unutrašnjoj politici.
prioritet je borba protiv anglo-amerike (Rotshild). Pomenuo sam onomad Staljinovu SSSR ........kad je Hitler napao SSSR ceo ruski narod je stao pod jednu zastavu.Samo tako je uspeo pobediti Hitlera.
Tako je i sada............kada svet napada ROTSHILD treba da smo svi pod jednom zastavom jer je opasnost po golu egzistenciju covecanstva , daleko veca nego od nekakvih regionalnih istorijskih nestasluka iz komsiluka.
 
prioritet je borba protiv anglo-amerike (Rotshild). Pomenuo sam onomad Staljinovu SSSR ........kad je Hitler napao SSSR ceo ruski narod je stao pod jednu zastavu.Samo tako je uspeo pobediti Hitlera.
Tako je i sada............kada svet napada ROTSHILD treba da smo svi pod jednom zastavom jer je opasnost po golu egzistenciju covecanstva , daleko veca nego od nekakvih regionalnih istorijskih nestasluka iz komsiluka.
Da ali nikakav rotšild ne napada svet.

Agresija potiče iz kremaljskih zidina, i ukrajinski narod se junački bori protiv toga
 
prioritet je borba protiv anglo-amerike (Rotshild). Pomenuo sam onomad Staljinovu SSSR ........kad je Hitler napao SSSR ceo ruski narod je stao pod jednu zastavu.Samo tako je uspeo pobediti Hitlera.
Tako je i sada............kada svet napada ROTSHILD treba da smo svi pod jednom zastavom jer je opasnost po golu egzistenciju covecanstva , daleko veca nego od nekakvih regionalnih istorijskih nestasluka iz komsiluka.
Ne zaboravi Ljude guštere.
Inače, genijalana je ta supertajna organizacija Rotšild za koju zna i Jozo u mojoj birtiji
 
Bavarka je država članica nemačke federacije.AP Vojvodina je ništa.Uostalom ja se i ne zalažem za ukidanje termina Vojovidina jer sam demokrata i liberalal nego samo za ukidanje specijalnog oravnog statusa koju to područje ima.Ako neko želi da se naziva "Vojvođaninom" neka samo izvoli.Dakle treba ukinuti AP jer AP postoji da bi poličari mogli da kradu.

Каква Република Србија, када не постоји Федерација као скуп Република - укинимо онда и Републику !

Како ти болест лечиш?

Онда и Влада Србије постоји да би политиканти са клановима и криминалцима крали.

Ако се укине трезор и буџет, неће нико освајати власт и витлати по улицама и медијима.

Може и тако, Државни савет, Војни савет, цела друштвеност да се пресели у Срезове.
 
prioritet je borba protiv anglo-amerike (Rotshild). Pomenuo sam onomad Staljinovu SSSR ........kad je Hitler napao SSSR ceo ruski narod je stao pod jednu zastavu.Samo tako je uspeo pobediti Hitlera.
Tako je i sada............kada svet napada ROTSHILD treba da smo svi pod jednom zastavom jer je opasnost po golu egzistenciju covecanstva , daleko veca nego od nekakvih regionalnih istorijskih nestasluka iz komsiluka.
Što onda te regionalne nestašluke ne oprostimo Makedoniji i pređemo preko poštanske markice zbog viših ciljeva? Zašto ako je tako kako ti pričaš to državni vrh javno ne kaže?
 
Ne zaboravi Ljude guštere.
Inače, genijalana je ta supertajna organizacija Rotšild za koju zna i Jozo u mojoj birtiji
nije on nikakva tajna. Covek otvoreno prica o unistenju 90 posto ovaca, chipovanju preostalih ovaca, o zlatnoj milijardi, o jednom narodu, jednomj drzavi, jednoj banci, jednoj vojsci, jednom jeziku, jednoj religiji.................JEDNOM VLADARU................al mozda te buni to sto on daje nalog drugima da sprovode ovo nabrojano, pa mislis da je ROTSHILD tajna organizacija ?
 
Bavarka je država članica nemačke federacije.AP Vojvodina je ništa.Uostalom ja se i ne zalažem za ukidanje termina Vojovidina jer sam demokrata i liberalal nego samo za ukidanje specijalnog oravnog statusa koju to područje ima.Ako neko želi da se naziva "Vojvođaninom" neka samo izvoli.Dakle treba ukinuti AP jer AP postoji samo zato da bi poličari mogli da kradu.
Pa zato se i neće ukinuti , jer ni najgorim protivnicima Titinih tekovina ne pada na pamet da se odriču zlatne koke za namirivanje partijskog kadra ,
 
Српско Војводство је почетак наговештаја модерне српске државе испод Саве и Дунава.

Српска Краљевина (последњег српског Цара Јована Ненада - признатог у Бечу) је могла да настане 1526.г. у Суботици, која би се ширила и мењала престоницу до Ниша и Скопља, али историја је хтела другачије.
A čuj ovu glupost... Nekakav dokaz da je Jovan Nenad, tj. Ivan Crni bio Srbin?
 
Bavarka je država članica nemačke federacije.AP Vojvodina je ništa.Uostalom ja se i ne zalažem za ukidanje termina Vojovidina jer sam demokrata i liberalal nego samo za ukidanje specijalnog oravnog statusa koju to područje ima.Ako neko želi da se naziva "Vojvođaninom" neka samo izvoli.Dakle treba ukinuti AP jer AP postoji samo zato da bi poličari mogli da kradu.
Pa i Srbija postoji da bi političari mogli da kradu. I opštine postoje da bi političlari mogli da kradu. Ajmo ukinuti opštinu Čačak i Užice i sve te njihove poslove prebaciti na opštinu recimo Kraljevo.
 
Što onda te regionalne nestašluke ne oprostimo Makedoniji i pređemo preko poštanske markice zbog viših ciljeva? Zašto ako je tako kako ti pričaš to državni vrh javno ne kaže?
u makedoniji za 30 godina nije se cuo ni jedan jedini glas protiv NATO a rusija je pljuvana svakodnevno.
O Orbanu i madjarima vec sve znas...........nisu oni makedonci.
 

Back
Top