Vojvodina-veća autonomija za i protiv!

Слажете ли се да је ДС комунистичка клика?

  • Слажем се

  • Не слажем се


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Evo, ionako vidimo da je velikoevropska vizija radovanje za ludake...
Znamo da postoje separatističke težnje vojvođanskih Mađara i da je briga za očuvanje Vojvodine samo konzerviranje njihovog trenutno nemoćnog prgavog čivava-separatizma do neke prilike kada bi eventualno ojačao.

Krajnje je vreme da Vojvodina postane samo regionalna odrednica kao Šumadija ili Pomoravlje.

Na Kosovu postoji albanska većina, militantna, zatucana, kriminalizovana, a u Vojvodini?

Ko će, bre, to da napravi frku i da se digne u Vojvodini, ako im se ukine status autonomne pokrajine – Čanak i vojska pod duginim barjakom? :lol:

Zašto ne bi bio sproveden referendum gde bi građani Srbije odlučivali o tome da li AP Vojvodina treba ukinuti status AP?

Još bolje, što lepo ne bismo sproveli regionalizaciju i u sklopu toga Vojvodini ukinuli status AP, jer se ionako sve vreme pravda potrebom za zaštitu interesa od centralizovane vlasti i Beograda.

Manjinska prava, decentralizacija, lokalna samouprava, manjinski jezici, ma, OK, nema frke – al’ status AP mora da ode! :bye:

Absolutno ne bih bilo nista. Samo bih Srbija pokazala da jos uvek postoji.
 
Eregesi,Canak i Kostres nemaju ovlascenja,pa ni ne mogu da kradu, pokrali su ovi koji su nam oteli ovlascenja,a to su ovi iz BG.

ne lazi . dobijate pare iz drzavne kase 7% BUDZETA SRBIJE IDE VOJVODINI i sve te pare KRADETE

i jos vam malo

zasto ne dobija 7% Srbi na Kosmetu oni su ugrozeni za razliku od vas

citao sam na primer vest da poslanici tzv vojvodjanskog parlamenta dobijaju na ime plate 2000 evra mesecno a ove godine SU SE SASTALI SAMO JEDNOM

znaci to su klasicni paraziti na grbaci gradjana ove zemlje

Zato treba ukinuti AP Vojvodinu jer je nepotrebna a pare dobijene ukidanjem preusmeriti opstinama na severu srbije za izgradnju infrastrkuture bolnica skola i tako dalje.

Dosta je parazitska novosadska bagra pljackala Srbiju

DI SU NASI NOVCI
 
Коментар Стејт Дипартмента 1972. у годишњем извештају на амндмане на Устав из 1963. који ће бити преточени у Устав 1974.: Ове промене довешће до конфедрализације земље и њеног распада!
Толико о цивилизацијском достигнућу које нити је игде примењено у савременом свету нити је игде успело кроз историју(Конфедерација јужних држава САД и Пољска у 17. веку).
Какво је време у Каракасу?

odakle vadis ovo? Vikiliks?

sto se tice teme, Srbiju treba reformisati vodeci se principom efikasnosti
tom reformom treba da bude zahvacena i teritorija Vojvodine
ako u ovoj zemlji nema nekog ko ce to da uradi, onda se pitanje Vojvodine nece ni postavljati, jer ce Srbija prestati da postoji
 
Poslednja izmena:
Da da a Kostreš i ovi mađarski lideri se ubiše od poštenja :hahaha: Pa Bata kan kan,Kole i slični su još kako povezani sa političarima. Vama izgleda Crna Gora i Kosovo nisdu nikakvi pokazatelji i ne uče vas ničem.

Novi Sad NE krade Vojvodinu jer NEMA ovlašćenja za to, a ovo malo ovlašćenja što se kao vraća odugovlači se.. naviklo se da se živi na tuđim parama.
 
Molim moderatore da ne dozvole vređanja Vojvođana na ovoj temi!

Kakva je to nacija Vojvodjanin? Ko su joj oci? Koji joj je jezik? Koja je standardizacija tog jezika? Gde joj je istorijska teritorija? Kada je nastala? Koja joj je istorija?

Je li to ista nacija kao sto je Luizijanac, Bretonac, Mancesterac, Napuljac, Jekaterinburzanin?
 
[I];19090880:
Hoće li populacija u Vojvodini porasti od zadnjeg popisa ili pasti?

Pošto je negativan prirodni priraštaj ali stiže i dosta doseljenika?

Mislim da ce blago pasti sa sadasnjih 2,03 na oko 1,9 miliona ljudi, dakle za oko 130 000. Broj svih zajednica ce se smanjiti, a procenat Srba ce porasti jer u tom moru loseg prirodnog prirastaja ipak imaju najbolji, a i dosta Srba se doselilo u Vojvodinu.

P.S. Pod "sadasnjih 2,03 miliona" podrazumevam sada jos uvek zvanicne podatke iz 2002, da ne bude zabune.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ce blago pasti sa sadasnjih 2,03 na oko 1,9 miliona ljudi, dakle za oko 130 000. Broj svih zajednica ce se smanjiti, a procenat Srba ce porasti jer u tom moru loseg prirodnog prirastaja ipak imaju najbolji, a i dosta Srba se doselilo u Vojvodinu.

130 000 za 9 godina?

Pa to je 14,4 hiljade godišnje?

To je ogroman broj.

To je pola koliko cijela Srbija izgubi.

Ja sam očekivao da će porasti pošto ima dosta doseljenika u te krajeve?
 
DS u Vojvodinu nije se pkazao dovoljno autonomaskim,iako su gradjani Vojvodine to ocekivali.
Zato na sledecim izborima ocekujemo porast glasova za SVM,LSV, ili neku novu stranku, takodjer i porast neopredeljenih koje pokusavaju da vrbuju neki ali ne shvataju da ni jedna opcija zasada nije za njih dovoljno autonomaska.
 
[I];19090935:
130 000 za 9 godina?

Pa to je 14,4 hiljade godišnje?

To je ogroman broj.

To je pola koliko cijela Srbija izgubi.

Ja sam očekivao da će porasti pošto ima dosta doseljenika u te krajeve?

Pa, Srbija je izgubila 300 000 stanovnika u poslednjih 9 godina, a posto u Vojvodini zivi gotovo trecina Srbije bez Kosova i Metohije, logicno je da se trecina tog smanjenja dogodila u Vojvodini. Preterao sam sa 130 000, brojka od oko 80-100 000 je realnija. Novi Sad je narastao na skoro 400 000 ljudi (sa okolnim naseljima koja su se utopila u njega), Subotica je ostala na oko 100 000, a svi ostali gradovi su se dosta smanjili, narocito u Madjarskim i Slovackim sredinama.
 
Porasti će broj Vojvođana, Jugoslovena i neopredeljenih, dok će ostali biti približno kao ranije.

Kakva je to nacija Vojvodjanin? Ko su joj oci? Koji joj je jezik? Koja je standardizacija tog jezika? Gde joj je istorijska teritorija? Kada je nastala? Koja joj je istorija?

Je li to ista nacija kao sto je Luizijanac, Bretonac, Mancesterac, Napuljac, Jekaterinburzanin?
 

Back
Top