Vojna akademija?

Cao ljudi, ima li ovde nekoga ko upisuje 2020 god. akademiju, odnosno sledeci prijemni je njegov ? Kad krecete sa spremanjem?A vi sto ste polagali sada kako je bilo, jel bilo jako tesko? Gledala sam poslednju rang listu i bas mi se cini da je kriterijum jakooooo opao i da ima malo ljudi.
Ja sam fizicki spremna i fizicke provere se ni malo ne bojim, matematiku uveliko vezbam,ali se oko nje bas stresiram..
Po
Inace na forum nisam ulazila bas dugo, tek sad vidim da su mi ljudi odgovarali na prethodne poruke
Pozdra
Inace na forum nisam ulazila bas dugo, tek sad vidim da su mi ljudi odgovarali na prethodne poruke
Поздрав Tasyy и ја хоћу да упишем ВА остави неки контакт па можемо размењивати задатке.
 
Neznam da li da se upisem na VA, pa ako ima neki oficir ili student da mi pomogne u odabiru i da kaze neke svoje utiske o svemu tome. Hvala unaprijed!!!

Завршио сам средњу војну школу у ЈНА. Потом Војну академију ЈНА. Била су то другачија времена када се војни позив ценио. Након распада СФР Југославије и ЈНА ништа се више не цени.
.
 
Ja sam konkurisao 2017. I 2018. godinr i moram priznati da je bar za mene matematika veoma teska na prijemnom. Zavrsio sam gimnaziju sa prosekom 4.92 i sad studiram informatiku na drzavnoj visokoj skoli i zavrsna sam godina tako da nisam neki teski retard ili duduk za matematiku ali ona je meni bila zaista teska.
Spremao sam sr iz zbirke za vojnu akademiju ne mogu da se setim odakle sam je nabavio mislim sa sajta va ali uglavnom to je gradivo iz 2 i 3 godine srednje skole gimnazije ili tehnicke skole. Uglavnom tipa u 3 god gimnazije dobijem zadatak izracunaj zapreminu prizme a na prijemnom moze doci izracunaj zapreminu prizme koja se nalazi u piramidi a piramida u kupi lupam ali je dosta tesko. Imai sam 7.5 bodova a 10 je minimum za prolaz prosecno kad uzmete sve prosek je negde 6 ili 7 bodova znaci tu sam bio na proseku, kad radite prijemni ulazite u kasarnu ide brzo postrojavanje ulazenje u fiskulturnu salu i uzimate sto imate 1 hemijsku i ne mozete imati vise mozete traziti naknadno ako vam preussi na testu , sedate zauzimate mesta tam kse dere neki potpukovnik o pravilu palamudi pola ljudi ga ne cuje sta prica mozete da imate vodu i maramice pored sebe nista drugo wc nema, prepisivanja nema eventualno ovi iz vojne gimnazije su se nesto domunjdjavali ali uglavnom je red ima mnogo njih koji vas posmatraju. Ima 15 zadataka i tipovi zadataka su uvek isti znaci pogledajte starije testove i bice takvi tipovi zadataka npr uvek ima eksponencijlna jednacina itd. 2019 se prijavilo zaista malo ljudi pa ne znam da li je bilo lakse na mati ali mislim da jeste dok sam ja radio bilo nas je sasvim dosta. Minimum morate da radite test 1 sat vremena nisam siguran ali ima minimum sto morate da radite 3 sata se radi maksimum licne karte ostavljate na stolu posle zavrsetka cekate da svi zavrse onda proveravaju testove i tu cekate 3 sata najmanje na rezultate dobijete nekog kadate on vas voda jedete i pijete druzite se posle ide prozivka ko je prosao ko nije i ide se na fizicku proveru. Fizicku proveru testove uvek menjaju al vice sve na sajtu. Posle kod lekara i psiholga tacno ja nisam bio moj drug je bio oborili su ga jer nije bio dovopjno informisan o vojnoj akademiji i nije znao koji cin ce da dobije kad zavrsi va ali je imao manje bodova iz mate pa je tu bila zesca konkurcija ko je bolje uradio matis taj je lakse prosao psiholoski itd testove. Uglavnom ko hoce da upise nek se fokusira samo na to ne ko ja da dzari i srednju ko lud srednju ce te zavrsiti to gledajate da izgurate 2 polugodiste a cepajte matu ko ludi i fizicko bar za minimum al akcenat na mati. Znaci sto vise ucenja to bolje. Sto se tice smerova posto imam rodjaka u vojsci najbolje vam dodje avijacija tubdobijete cak 3 diplome ako zavrsite u pesadiju uglavnom niko ne ide to samo oni koji moraju zbog mesta logistika je okej raketasi iam tu jos mnogo dobrih smerova to je to ako ima nesto pitajte slobodno to je moje iskustvo i vidjenje uglavnom vredi mnogo je teze upasti nego zavrsiti kad upadnete ide to ne ko na civilnim ko kod mene lako je upasti mislim lako lakse nego na va ali je dosta tesko zavrsiti i mozetw 3 puta pokusati da konkurisetw za va.
 
Ja sam konkurisao 2017. I 2018. godinr i moram priznati da je bar za mene matematika veoma teska na prijemnom. Zavrsio sam gimnaziju sa prosekom 4.92 i sad studiram informatiku na drzavnoj visokoj skoli i zavrsna sam godina tako da nisam neki teski retard ili duduk za matematiku ali ona je meni bila zaista teska.
Spremao sam sr iz zbirke za vojnu akademiju ne mogu da se setim odakle sam je nabavio mislim sa sajta va ali uglavnom to je gradivo iz 2 i 3 godine srednje skole gimnazije ili tehnicke skole. Uglavnom tipa u 3 god gimnazije dobijem zadatak izracunaj zapreminu prizme a na prijemnom moze doci izracunaj zapreminu prizme koja se nalazi u piramidi a piramida u kupi lupam ali je dosta tesko. Imai sam 7.5 bodova a 10 je minimum za prolaz prosecno kad uzmete sve prosek je negde 6 ili 7 bodova znaci tu sam bio na proseku, kad radite prijemni ulazite u kasarnu ide brzo postrojavanje ulazenje u fiskulturnu salu i uzimate sto imate 1 hemijsku i ne mozete imati vise mozete traziti naknadno ako vam preussi na testu , sedate zauzimate mesta tam kse dere neki potpukovnik o pravilu palamudi pola ljudi ga ne cuje sta prica mozete da imate vodu i maramice pored sebe nista drugo wc nema, prepisivanja nema eventualno ovi iz vojne gimnazije su se nesto domunjdjavali ali uglavnom je red ima mnogo njih koji vas posmatraju. Ima 15 zadataka i tipovi zadataka su uvek isti znaci pogledajte starije testove i bice takvi tipovi zadataka npr uvek ima eksponencijlna jednacina itd. 2019 se prijavilo zaista malo ljudi pa ne znam da li je bilo lakse na mati ali mislim da jeste dok sam ja radio bilo nas je sasvim dosta. Minimum morate da radite test 1 sat vremena nisam siguran ali ima minimum sto morate da radite 3 sata se radi maksimum licne karte ostavljate na stolu posle zavrsetka cekate da svi zavrse onda proveravaju testove i tu cekate 3 sata najmanje na rezultate dobijete nekog kadate on vas voda jedete i pijete druzite se posle ide prozivka ko je prosao ko nije i ide se na fizicku proveru. Fizicku proveru testove uvek menjaju al vice sve na sajtu. Posle kod lekara i psiholga tacno ja nisam bio moj drug je bio oborili su ga jer nije bio dovopjno informisan o vojnoj akademiji i nije znao koji cin ce da dobije kad zavrsi va ali je imao manje bodova iz mate pa je tu bila zesca konkurcija ko je bolje uradio matis taj je lakse prosao psiholoski itd testove. Uglavnom ko hoce da upise nek se fokusira samo na to ne ko ja da dzari i srednju ko lud srednju ce te zavrsiti to gledajate da izgurate 2 polugodiste a cepajte matu ko ludi i fizicko bar za minimum al akcenat na mati. Znaci sto vise ucenja to bolje. Sto se tice smerova posto imam rodjaka u vojsci najbolje vam dodje avijacija tubdobijete cak 3 diplome ako zavrsite u pesadiju uglavnom niko ne ide to samo oni koji moraju zbog mesta logistika je okej raketasi iam tu jos mnogo dobrih smerova to je to ako ima nesto pitajte slobodno to je moje iskustvo i vidjenje uglavnom vredi mnogo je teze upasti nego zavrsiti kad upadnete ide to ne ko na civilnim ko kod mene lako je upasti mislim lako lakse nego na va ali je dosta tesko zavrsiti i mozetw 3 puta pokusati da konkurisetw za va.
Ima pravopisnih grešaka , ali mislim da to nije važno ovde , imate dosta informacija brzo sam pisao na mobilnom , a nisam proveravao tekst tako da se izvinjavam ali će te razumeti. Još jednom izvinjavam se na greškama
 
ja pauziram jednu godinu, planiram da upisem va, e sad stvar je sledeca, ja cu maximalno da se spremim fizicki, ja sam vec bio na lekarskom pregledu za vojsku i tamo sam prosho sve testove i dobio preporuku za spec jedinice,
interesuje me, posto sam bio slab u skoli, bio sam dobar, i imao sam sve cetiri god dvojku iz matematike, da li i da pokusam, iako ne ispunjavam kriterijume???

Ne, ne ispunjaješ traže se odlični učenici, na je tako bilo kad sam ja upisivao srednju vojnu a posle akademiju. Bio sam "Vukovac". Nisam morao polagati prijemni, samo sam prošao lekarski pregled.

U vezi prijemnih link

https://www.prijemni.rs/vojna-akademija/beograd/221/iskustva-sa-polaganja

Pokušaj sa policijom nešto.

Napomena, to je bilo u JNA, a meni je sada 60 godina života.
 
Ja ove godine upisujem akademiju, mislim idem na ovaj sad prijemni . Jel neko moze da mi kaze da li je lekarski na vazduhoplovstvu jako rigorozan,jer imam 2 ili 3 brusena zuba? Da znam da li da uopste pokusavam. I ako ne prodjem tu sve kako ide oko prelazenja na drugi smer?
 
Ja ove godine upisujem akademiju, mislim idem na ovaj sad prijemni . Jel neko moze da mi kaze da li je lekarski na vazduhoplovstvu jako rigorozan,jer imam 2 ili 3 brusena zuba? Da znam da li da uopste pokusavam. I ako ne prodjem tu sve kako ide oko prelazenja na drugi smer?

Da, jako je rigorozna selekcija, brušeni zubi, teško ćeš proći s tim problemom.
 

Samo nije to nikako lagan poziv, zanimanje i uopšte život. Posebno je imalo svoje teškoće u SFR Jugoslaviji kada se selili više puta iz republike u republiku, ako da sam se selio svugde po JUGOSLAVIJI. Uz sve to ranije je vojno lice imalo mnogo veću cenu nego danas. Ali ko voli, neka ide, ja sam Voleo, maštao o vojnom pozivu od 5 razreda osnovne škole, svo vreme samo učio da zadovoljim za vojnu školu i to je to, posle akademija. Lepa sećanja.
 
Ja ove godine upisujem akademiju, mislim idem na ovaj sad prijemni . Jel neko moze da mi kaze da li je lekarski na vazduhoplovstvu jako rigorozan,jer imam 2 ili 3 brusena zuba? Da znam da li da uopste pokusavam. I ako ne prodjem tu sve kako ide oko prelazenja na drugi smer?
Ne verum da će praviti problem oko dva zuba, a ako dotle stigneš oni će ti sami predložiti neki drugi smer. Tako da ako si zanteresovana slobodno polaži.
 
Ako već pričate o tome, daću vam jedan savet, a vi kako hoćete. Ima dece koja razbijaju matu i ovo za njih ne važi, oni će je svakako proći i to sa 30-40 bodova, za šta im stvarno svaka čast. Ali za vas ostale, odnosno većinu želim da kažem, da vam olakšam, samo rezonski. Ove godine iz građanstva primaju 177 kandidata, prethodnih godina prijavljivalo se od 297 do 355 kandidata, 20-30 se uopšte ni ne pojavi, 90% neće pročitati ovo što pišem tako da i oni otpadaju, odnosno oni će se truditi da urade što više zadataka. Evo u čemu je caka, odnosno ono što mi Srbi svuda nađemo. Računica kaže, a i dosadašnja praksa je pokazala da je 10 bodova na mati (odnosno minimum) sasvim dovoljno za prolaz, prema tome vi treba da uradite 8 zadataka od 15, tj 4 tačna i 4 da zaokružite na sreću. Znači vežbate dve, tri, četiri oblasti iz kojih ste bolji i uradite 4 tačna zadatka, evo i računice: 4 tačna po 3 boda je 12 bodova, i ako od 4 zaokruženih na sreću ne pogodite nijedan imate minus 4 * 0,5 =2 boda i 12-2= ukupno 10 deset, što vam je dovoljno za prolaz. Naravno može da se desi i da neki od ta 4 na sreću i pogodite. Ovo važi samo ako vam 4 budu tačna, a niko vas ne sprečava da probate da uradite svih 8, ali je apsurd po meni da radite 9 i više, ako ne morate, sigurno neće biti prijavljeno više od 350 kandidata, na mati odpada uvek oko 50% i na fizičkom 5-10%, pa vam je 10 bodova sigurno dovoljno! I da ovih 7 ostalih zadataka morate zaokružiti odgovor (ne znam), jer ako ih ostavite prazno gubite bodove, a ako zaokružite (ne znam) ne gubite ništa. Eto, javite da li vam pomogao savet. Srećno!
 
Poslednja izmena:

Back
Top