Vojna akademija?

Cestitam svima na upisu ! Vi koji ste upisali valjalo bi da ostanete na forumu da nam prenesete utiske sa prve godine . Jos jednom svaka cast svima i srecno u skolovanju , pa ako Bog da vidimo se sledece godine . :D
 
Ljudi interesujume jos dve sitnice 1.Da li je obavezno sisanje na nulu, i dali moramo da se sisamo na akdemiji? 2.Koliko puta mogu otici kuci u 2 meseca?Ove sitnice mi nece promeniti misljenje o akadmiji ali bih voleo da znam.Ocekujem odgovor od onih koji su na akademiji. :super:
 
I mene zanima VEI, nadam se da ce se javiti neko sa akademije sa nekim konkretnim informacijama npr koliko je tesko fizicko i koliko vremena oduzima, koliko ima generalno obaveza na akademiji a koliko vremena ostaje za ucenje, kakva je atmosfera tamo, j koliko cesto se dobijaju odsustva.. Ja ne znam nikoga ko je na akademiji niti da je zavrsio, jako mi se svidja cela ta prica o vojsci i svesna sam da su dosta ulozili u marketing da bi pozitivne stvari jos vise istakli, a mene zanima realna slika toga.. Malo sam se raspisala, nadam se da ce se javiti neko da kaze nesto vise o akademiji :)
 
Lekarski nije toliko rigorozan, bitno da su oci srce i krv ok :) Od stvari, koliko znam, dosta vesa, carapa, zatim, sredstva za licnu higijenu, flasteri, ne treba nam civilna garderoba, sem 1-2 dnevne kombinacije :) tk su mi rekli :)
 
Ja sam bio na pregledu za VV. U sustini traje 4 dana + centrifuga.
Prvi i drugi dan se pada najvise zato sto srce i oci moraju biti savrseni.
Svako ko se bavio sportom duze vremena i intezivnije ce mozda imati problem sa sportskim srcem kao sto sam ja imao. Srce ne smije nikakvu anomaliju imati, bez obzira sto ne smeta kao to sportsko srce. To je zato sto su piloti i ronioci izlozeni velikom pritisku pa sve to mora biti bez greske.
Sto se tice ocnog, pregledi se rade prva dva dana. Imas prvi dan mracnu komoru, dioptriju i boje, a drugi dan je sirenje zenica pa ponavljanje svega toga. Kriterijumi su rigorozni, sto znaci da moras jasno sve boje razlikovati, dioptrija moze do 0.25, sve preko toga samo overe na papiricu koji dobijes u VMI.

U sustini, od 6 ljudi koji su bili samnom, jedan je pao na hedonici. Sledeci put kad smo pozvani bilo nas je 8, od cega smo nas 5 pali kod interniste, njih 4 to potvrdilo kod ocnog i odmah su im rekli da su pali. Meni su rekli da ostanem jer postoji sansa da me puste sa ponovljenim ekg-om, ali eto nisu. Od nas 8, dvojica su otisla ma dalje preglede.
Pitaj slobodno sta te zanima. Nisam stigao do poslednjeg dana ali ugl znam sta se radi jer su nam sve objasnili na VMI. :D

Nisam stavila citat malo pre :)
Ja sam treća godina sada na Vazduhoplovnoj akademiji, hoću da konkurišem za VV na VA, možeš li ako imaš vremena, da napišeš šta se radi posle na selekciji?
Unapred ti hvala.
 

Back
Top