Vojna akademija?

Evo i za buduce kadete zvanicno saopstenje, okaceno na sajtu:

"
Обавештење за будуће кадете 139. класе ВА

НЕ ЗАБОРАВИТЕ: када 31. августа 2014. године дођете у Војну академију са собом понесите: оригинале докумената – извод из матичне књиге рођених, извод из књиге држављана Републике Србије, сведочанства за сва четири разреда завршене средње школе и диплому, и копију уговора или картице издате од поште односно банке у којој сте отворили динарски текући рачун где се јасно види број текућег рачуна.

Треба понети: прибор за личну хигијену, прибор за чишћење обуће, прибор за писање и неколико пари доњег веша и чарапа.

Након прихвата и задужења опреме истог дана одлазимо у Центре за обуку где остајемо до половине октобра.

ДОБРО НАМ ДОШЛИ – ЧЕКАМО ВАС!
"
 
Nisam stavila citat malo pre :)
Ja sam treća godina sada na Vazduhoplovnoj akademiji, hoću da konkurišem za VV na VA, možeš li ako imaš vremena, da napišeš šta se radi posle na selekciji?
Unapred ti hvala.

Sto se tice selektivnog letenja - javis se na batajnicu kad ti kazu, slusas predavanja koji dan i onda polećete.
Moja preporuka ti je da uzmes i uradis pregled kod interniste, ocnog i laboratoriju jer srce mora biti zdravo skroz, oci ti moraju biti solidne (do +/- 0.5 diopt.) i bilirubin ispod 23.

Ako ti je sve ok sto se toga tice, ti si 99% ljekarski zavrsila :-)
 
Sto se tice selektivnog letenja - javis se na batajnicu kad ti kazu, slusas predavanja koji dan i onda polećete.
Moja preporuka ti je da uzmes i uradis pregled kod interniste, ocnog i laboratoriju jer srce mora biti zdravo skroz, oci ti moraju biti solidne (do +/- 0.5 diopt.) i bilirubin ispod 23.

Ako ti je sve ok sto se toga tice, ti si 99% ljekarski zavrsila :-)

Svakako ću uzeti upute na VMA pa ću proveriti sve :)
Sad mi je laknulo za lekarski, hvala ti, mnogo si pomogao :)
 
Koje oblasti su zastupljene na prijemnom iz matematike?

Области које су заступљене на пријемном испиту
- Аритметика
- Идентичне трансформације алгебарских израза
- Пропорције и проценти
- Комплексни бројеви
- Реална функција једне реалне променљиве
- Линеарна функција, једначина и неједначина
- Квадратна функција, једначина и неједначина
- Полиноми
- Рационалне неједначине
- Ирационалне једначине и неједначине
- Експоненцијална функција, једначина и неједначина
- Логаритамска функција, једначина и неједначина
- Тригонометрија
- Планиметрија
- Стереометрија
- Аналитичка геометрија у равни
- Аритметичка и геометријска прогресија
- Биномна формула
 
Zdravoo,
Razmišljala sam da upišem VA,odličan sam đak,matematika mi nije problem,kao ni fizička spremnost jer 11 godina treniram karate..Međutim neko mi je rekao da je nemoguće da prime jer mi je otac u zatvoru,pa me zanima da li neko zna da li je to tačno?
 
Promocija je 13. septembra, a da li predstavljaju sociva kakav problem za upis na akademiju smer masinstvo posto moj jedan drugar ih ima a hoce vmi,a mene interesuju sitnice kao sto su 1.da li moramo da se sisamo na akademiji na nulu ili mozemo da se sisamo gde hocemo naravno u granicama normale 2.kolko mozemo puta izaci kuci u dva meseca. :D
 
Zdravoo,
Razmišljala sam da upišem VA,odličan sam đak,matematika mi nije problem,kao ni fizička spremnost jer 11 godina treniram karate..Međutim neko mi je rekao da je nemoguće da prime jer mi je otac u zatvoru,pa me zanima da li neko zna da li je to tačno?

Svakako posle svih testova oni pre prijema kadeta na VA imaju bezbednosnu proveru svakog od njih i proveravaju roditelje, imaš malo unazad i o tome i prema tim prepiskama od ranije, ne bi trebalo da budeš primljena, ali sve je to individualno i zavisi od same situacije.. :)
 
Promocija je 13. septembra, a da li predstavljaju sociva kakav problem za upis na akademiju smer masinstvo posto moj jedan drugar ih ima a hoce vmi,a mene interesuju sitnice kao sto su 1.da li moramo da se sisamo na akademiji na nulu ili mozemo da se sisamo gde hocemo naravno u granicama normale 2.kolko mozemo puta izaci kuci u dva meseca. :D

Gde si saznao da je 13. septembra? :)
Ne bih rekla da su sočiva problem, pre da je bitna dioptrija
Mislim da ne moraš da se šišaš na nulu, nego normalno, a za izlaske ne znam :D
 
Razmisljam o fakultetima koji me zanimaju i ima ih dosta, pa ne mogu da se odlucim sta mi se najvise svidja...Vojna Akademija mi je jedna od opcija. Volim vojsku i oduvek me je to zanimalo, ali imam neki utisak da cela ta stvar nije vise kao pre. Svakako bih zeleo da saznam da li vredi upisati VA i da li se moze od toga ziveti posle zavrsene skole...
Smer koji bi mi najvise odgovarao bilo bi vojno vazduhoplovstvo, a zeleo bih da mi kazete da li je potrebna neka veza da bih upao u taj smer i kasnije imao posao pilota.
Unapred hvala :)))
 
Za matu ti treba nekih 6-8 meseci, nekome i manje. sve zavisi od toga kakav si matematicar. Ja sam isla u srednju ekonomsku, tamo je mata slabije zastupljena, a ni ja nisam bas neki genije za to, tk da sam negde od septembra krenula. Od januara sam intenzivirala vezbanje. Uzmi FON-ovu zbirku i ne brini nista :)
U vojsci treba da ostanes dvostruko vise od onoga koliko su te skolovali, sto znaci 8 god (Msm da za VV 10 jer od ove god traje 5 god)
 
Okej, hvala puno. Jos nesto, da li znas mozda koliko je neki minimum za tezinu u odnosu na visinu ? Ja sam 178-9, imam 60kg (znam, premrsav sam, ali radim na tome). I da, 3. sam godina srednje skole :)

Ne gleda se odnos visine i tezine :D ako si sada 3. godina, jedina briga treba da ti bude prosek, znacice ti to na prijemnom i te kako :')
 
Zdravo svima! Pre 4 godine mi je pri silazenju niz stepenice desno koleno ispalo iz casice. To se ponovilo pre 3 meseca. I treci put se desilo sinoc. Zanima me da li postoji sansa da ja sa tim problemom upisem Vojnu akademiju?
 
Zdravo svima! Pre 4 godine mi je pri silazenju niz stepenice desno koleno ispalo iz casice. To se ponovilo pre 3 meseca. I treci put se desilo sinoc. Zanima me da li postoji sansa da ja sa tim problemom upisem Vojnu akademiju?
Tesko ces uspeti da se spremis fizicki sa tim problemom a zatim posle ces verovatno imati probleme na akademiji neverujem da cu oni to tolerisati ipak treba da postanes prvo vojnik.Probaj da resis taj problem pitaj ortopeda.
 

Back
Top