Voda u plucima

Za one koje ovo interesuje. :)...Lecenje je zapocelo danas. Sastoji se iz dva dela. Prvi deo sa antistofom Rituximab(Mab Thera)traje oko 5 sati normalno. Anti stof se ubrizgava sa povecanjem intenziteta tj. kolicine svakih 15 minuta. Kod mene je prekinuta danas nakon sto sam reagovala ekstrem alergicno na dozu. Imala sam nerovatan svrab. ako bih trebala da uporedim sa snekim svarbom onda bi to od prilike bilo kao kad bi me bez odece ubacili u koprivu. Nevovatan osecaj iako su mi dali lekove Koji bi trebalo da sprece ovu alergicnu reakciju. Uz to sam osecala ubrzno kucanje srce i utisak da cu se ugusiti. Ali svrab je nesto sto cu tesko zaboraviti. Uzas. jedan. lecije su prekinuli do sutra a ja sam nakon sat vremena borbe sa svrabom i pratecom reakcijom zaspala, izcrplejna´.
bas bzv,mene ujede kopriva samo pecne pa mi smeta jako..mozda je to i normalna reakcija samo na pocetku,kod nekih.:heart:
 
Taj rak ima leka..mislim da lezi u nekoj travi..
po nekoj logici Bog je stvroio lek za svaku bolest..ukoliko se nametne neka novije generacije izrasce i ta travka.
bar ja imam takva ubedjenja.
 
lek je u nama - iste one celije ubice koje te stite od virusa i bakterija mogu da se prekvalifikuju da te zastite i od raka naravno ako ih imas u dovoljnoj kolicini...kazu da su kod nekih ljudi aktivne i u starosti a kod ovih sto ih vakcinisu nestanu do puberteta:sad2:
 
...da li se povuklo u medjuvremenu ili ne? kako se sada osecas? sta kazu lekari, ako smanje dozu hoce li imati efekta na lecenje, mozda samo da traje duze, jel?
...zasto li jedna muka nikad ne ide sama....
Mislis na ovu alergicnu reakciju Affro? Ako mislis na nju, povuklo se sve nakon jednog sata, ali uz pomoc ko zna cega, u svakom slucaju dobila sam mnogo toga sto bi mi pomoglo da prestane reakcija. Ne secam se svega, jer sam stvarno bila van sebe od svraba. Danas vidim da sam se izgrebala na mnogim mestima. nokat mi je pukao. Pokidala sam sva ona pomocna creva koja su mi ukljucili....Ne opis svrab...
Nece mi vise davati na takav nacin. Sledeci put za 4 nedelje dace mi nesto ispod koze, kao depot.

- - - - - - - - - -

Danas sam inace dobila polovinu moje Hemoterapije. Drugu polovinu dobicu sutra. Nije bilo nikakve reakcije. Postupak je trajao oko pola sata. Pre toga sam dobila lekove protiv mucnine i povracanja u vecim kolicinama. Sve u svemu danas sam se lepo osecala nakon hemoterapije. Jos sutra pola sata hemoterapije, rengen da mi pregledaju pluca, da li ima jos vode( iskreno se nadam da pripadam onoj grupi Kojoj prilikom prve hemoterapije ociste nepravilnost u radu pluca), ako je sve u redu idem kuci, moguce da cu ici kuci i ako ima vode u plucima pa ce mi otklanjati ambulantno. Obicno se ne pune vise oko trece terapije :(

- - - - - - - - - -

bas bzv,mene ujede kopriva samo pecne pa mi smeta jako..mozda je to i normalna reakcija samo na pocetku,kod nekih.:heart:

Nije normalna reakcija ali je moguca., stim sto se lecenje prekine. Nero, ovo je uzasan svrab, ne moze se opisati.

- - - - - - - - - -

obama ponudio milijardu $ onom ko pronadje lek za rak...kazu da je imunoterapija bas uspesna - i do 80% izlecenje kod nekih oblika ali je u fazi experimentisanja

Da, imunoterapija je jako dobra, ko moze da je izdrzi .
 
Mislis na ovu alergicnu reakciju Affro? Ako mislis na nju, povuklo se sve nakon jednog sata, ali uz pomoc ko zna cega, u svakom slucaju dobila sam mnogo toga sto bi mi pomoglo da prestane reakcija. Ne secam se svega, jer sam stvarno bila van sebe od svraba. Danas vidim da sam se izgrebala na mnogim mestima. nokat mi je pukao. Pokidala sam sva ona pomocna creva koja su mi ukljucili....Ne opis svrab...
Nece mi vise davati na takav nacin. Sledeci put za 4 nedelje dace mi nesto ispod koze, kao depot.

- - - - - - - - - -

Danas sam inace dobila polovinu moje Hemoterapije. Drugu polovinu dobicu sutra. Nije bilo nikakve reakcije. Postupak je trajao oko pola sata. Pre toga sam dobila lekove protiv mucnine i povracanja u vecim kolicinama. Sve u svemu danas sam se lepo osecala nakon hemoterapije. Jos sutra pola sata hemoterapije, rengen da mi pregledaju pluca, da li ima jos vode( iskreno se nadam da pripadam onoj grupi Kojoj prilikom prve hemoterapije ociste nepravilnost u radu pluca), ako je sve u redu idem kuci, moguce da cu ici kuci i ako ima vode u plucima pa ce mi otklanjati ambulantno. Obicno se ne pune vise oko trece terapije :(

- - - - - - - - - -



Nije normalna reakcija ali je moguca., stim sto se lecenje prekine. Nero, ovo je uzasan svrab, ne moze se opisati.

- - - - - - - - - -



Da, imunoterapija je jako dobra, ko moze da je izdrzi .

..da to sam mislila, na alergiju, a sad vidim da je bilo uzasno, nebi se izgrebala tako da nije...:(
..ajde valjda sad bude sve ok...uvek se nadamo najboljem, srecno :zag:
 
@CPR


Nemoj sad za vreme hemo da eksperimentises sa presnom hranom ili slicnim glupostima. Sad ti je upravo potrebna jaca hrana i dodatna energija.
Nabavi slaninu od mangulice za bolje leukocite. :)
 
Hvala Affro i hvala svima na podrsci i zeljama za ozdravljenjem..ljubim vas:cmok2:

..nema na cemu, ja bar znam koliko je meni potrebana podrska...sagoreh od straha i stresa ali se nedam i nadam najboljem....:heart:

- - - - - - - - - -

@CPR


Nemoj sad za vreme hemo da eksperimentises sa presnom hranom ili slicnim glupostima. Sad ti je upravo potrebna jaca hrana i dodatna energija.
Nabavi slaninu od mangulice za bolje leukocite. :)

..da ovo je meni rekao radiolog kad sam kretala na zracenje, nikakva glupiranja sa presnom hranom, mozes da napravis sok u toku dana od svezeg voca i povrca
ok, ali se moras normalno hraniti...i pored toga sam bila kao zgazena, bez snage totalno, sta bi tek bilo da nisam jela...qq...
 
alkalna voda nece da joj skodi, makar nek cedi limun da sredi kiselost.
a nece da skode ni kospice od kajsije
verovatno su doktori rekli da treba da izbacis i slatko iz ishrane kao i alkohol i cigare (ako si u medjuvremenu propusila)
 
alkalna voda nece da joj skodi, makar nek cedi limun da sredi kiselost.
a nece da skode ni kospice od kajsije
verovatno su doktori rekli da treba da izbacis i slatko iz ishrane kao i alkohol i cigare (ako si u medjuvremenu propusila)

..meni ovo doktori nista nisu rekli, cak kad sam ja rekla da sam izbacila slato iz ishrane rekli da je to cista lupost...da od ishrane niko nije dobio rak...da se
normalno hranim i da ne preterujem ni u cemu i da ne uvodim sirovu ishranu kao opciju...
 
kad ono bas i nisu glupost.
rak se razvija samo u kiseloj sredini a secer mu je hrana, to sto se doktori prave pametni je druga krajnost.
sirova ishrana je velik sok i za zdrav organizam, ali njena bolest je bolest imuniteta pa nikako nece biti na odmet ako poradi na njemu.
sirovu ishranu svakako ne preporucujem, nego sto raznovrsniju
 
@CPR


Nemoj sad za vreme hemo da eksperimentises sa presnom hranom ili slicnim glupostima. Sad ti je upravo potrebna jaca hrana i dodatna energija.
Nabavi slaninu od mangulice za bolje leukocite. :)

Sta je mangulica ?

- - - - - - - - - -

..nema na cemu, ja bar znam koliko je meni potrebana podrska...sagoreh od straha i stresa ali se nedam i nadam najboljem....:heart:

- - - - - - - - - -



..da ovo je meni rekao radiolog kad sam kretala na zracenje, nikakva glupiranja sa presnom hranom, mozes da napravis sok u toku dana od svezeg voca i povrca
ok, ali se moras normalno hraniti...i pored toga sam bila kao zgazena, bez snage totalno, sta bi tek bilo da nisam jela...qq...

Affro, imala si hemoterapiju?Zbog cega?

- - - - - - - - - -

alkalna voda nece da joj skodi, makar nek cedi limun da sredi kiselost.
a nece da skode ni kospice od kajsije
verovatno su doktori rekli da treba da izbacis i slatko iz ishrane kao i alkohol i cigare (ako si u medjuvremenu propusila)

Nista mi nisu savetovali u vezi ishrane sem da mi je imunitet umanjen, da lako mogu dobiti upale raznih vrsti. Inace ne pijem i ne pusim.Rekli su mi jos da mi sluzokoza jako osetljiva zbog Hemoterapije i da mi nece sve odgovarati u u ishrani i da je potrebno da se prilagodim.
 
Sta je mangulica ?

- - - - - - - - - -



Affro, imala si hemoterapiju?Zbog cega?

- - - - - - - - - -



Nista mi nisu savetovali u vezi ishrane sem da mi je imunitet umanjen, da lako mogu dobiti upale raznih vrsti. Inace ne pijem i ne pusim.Rekli su mi jos da mi sluzokoza jako osetljiva zbog Hemoterapije i da mi nece sve odgovarati u u ishrani i da je potrebno da se prilagodim.

Nisam hemo, samo zracnu 36 puta. Operisala sam leiomayo sarkom, ako sam dobro napisala. To je uglavnom zlocudni tumor mekih tkiva i misica :(
 
Imas ovde nesto o tome, mislim da moze u EU da se pronadje Austrijska, posto se oni dosta bave tom autohtonom sortom.

http://mondo.rs/a170904/Magazin/Lifestyle/Meso-mangulice-zdravije-od-pileceg.html

Hvala draksson.

- - - - - - - - - -

Nisam hemo, samo zracnu 36 puta. Operisala sam leiomayo sarkom, ako sam dobro napisala. To je uglavnom zlocudni tumor mekih tkiva i misica :(

Uhh Affro prvi put ujem za tu vrstu raka.Jesi sada dobro?

- - - - - - - - - -

Vratila sam se kod kuce nakon hemoterapije. Jedino sto dobijam sada je penicilin zbog infekcije na rani na dojci ali i infekcija se na svu srecu polako povlaci.
Najveci problem ovih dana mi je mucnina. Sama pomisao na hranu me ubija. Mucnina je konstantna.
Za zivo cudo, sva voda je nakom 1. hemoterapije nestala iz mog desnog plucnog krila. Mogu normalno disati.
 
Hvala draksson.

- - - - - - - - - -



Uhh Affro prvi put ujem za tu vrstu raka.Jesi sada dobro?

..i ja sam prvi put cula kad su mi rekli dijagnozu...
..sada sam onako, malo uplasena pred ta snimanja skenera, jer mi to rade da bi ustanovili ima li metastaza pa me od pustog straha sve boli i svud ziga,
ali dobro, nadam se da ce to proci i da nece biti niceg...
..inace boli me noga jako, cim malo duze hodam, a ne mogu da prihvatim da ne mogu, pa tako idem, idem i posle kuku meni...ali valjda ili ja naviknem ili noga
ojaca vremenom...nesto ce biti...
...jedino je vazno da se ne razvije nista ponovo, magnetna je 31.maja pa ako budu svi nalazi snimaka ok i bez recidiva bicu ko bog....a do tad haos u glavi...:heart:

- - - - - - - - - -

...sve koje ja znam da su primali hemo su imali isti problem, jake mucnine...jedna prijateljica kaze da se sa dusom rastajala po 3 dana dok se to malo ne sredi...posle bude
ok..ali do tad strasno....drzi se....
 
..i ja sam prvi put cula kad su mi rekli dijagnozu...
..sada sam onako, malo uplasena pred ta snimanja skenera, jer mi to rade da bi ustanovili ima li metastaza pa me od pustog straha sve boli i svud ziga,
ali dobro, nadam se da ce to proci i da nece biti niceg...
..inace boli me noga jako, cim malo duze hodam, a ne mogu da prihvatim da ne mogu, pa tako idem, idem i posle kuku meni...ali valjda ili ja naviknem ili noga
ojaca vremenom...nesto ce biti...
...jedino je vazno da se ne razvije nista ponovo, magnetna je 31.maja pa ako budu svi nalazi snimaka ok i bez recidiva bicu ko bog....a do tad haos u glavi...:heart:

- - - - - - - - - -

...sve koje ja znam da su primali hemo su imali isti problem, jake mucnine...jedna prijateljica kaze da se sa dusom rastajala po 3 dana dok se to malo ne sredi...posle bude
ok..ali do tad strasno....drzi se....
Da, razumem..uvek je velika napetost i strah pre pregleda. Nadam se da ce sve proci bez problema. Drzim ti palceve :)...Kada si dobila diagnozu?

- - - - - - - - - -

Da, mucnina je uzasna...volela bih da mogu da prespavam ovaj period.
 
Da, razumem..uvek je velika napetost i strah pre pregleda. Nadam se da ce sve proci bez problema. Drzim ti palceve :)...Kada si dobila diagnozu?

- - - - - - - - - -

Da, mucnina je uzasna...volela bih da mogu da prespavam ovaj period.

...operisana sam 21.oktobra prosle godine...a posle 15 dana ph nalaz da je to, to i da je maligno....posle toga sam imala 36 zracnih terapija....hemo nisam i nadam se da
necu...ne znam daje li se za to...kazu da, daju u EU ovde ne kod nas....i ja se nadam da ce proci povoljno po mene videcu dok prodje sve to.samo treba izdrzati sve te
stresove....to mi je uzas zivi...

..hvala..:)
..e da to svi kazu, da se moze kako prespavati....:(
 

Back
Top