Voda u plucima

Рекао ти је Микело.

Да би се плућа напунила трансудатом или лаички водом мора порасти притисак у плућним капиларима или да дође до повећања пропустљивости истих или да падне онкотски притисак крви тј. да се значајно смањи концентрација протеина који као осмотски активне честице везују ''воду'' за себе и не дозвољавају јој излазак у екстраваскуларни простор.

Значи, попуштање срца, којекаква тровања , болести јетре...

Ако те занима конкретније, мораш и конкретније питање да поставиш.
Da probam konkretnije. Pre 14 dana putovala sam nekih 1000 km autom. Nakon putovanja izasla u setnju. 10 koraka je bilo dovoljno da se zadiham. Dan kasnije sam setala sa nekim poznanicima, zezali su me da nemam kondicije. Nisam mogla doci do vazduha. Nocu nikako da zaspem na levoj strani. Imala sam stalno osecaj da se gusim i da ce mi srce stati.Nakon nedelju dana, kad sam se vratila kuci, ponovo vozeci autom 1000 km, shvatila sam da moram otici lekaru. Moja doktorka me tog momenta uputila na rengen a sa rengena akutno u bolnicu. Gde su mi ugradili katetar na ledjima pa u desno plucno krilo. Prvog dana izpraznili su 2,8 litara vode, sledeceg dana nije bilo nista i treceg dana jos 2, 5 litara vode. Pustili su me za vikend kuci ali vec u ponedeljak je ponovo bilo 2, 8 litara vode. U medjuvremenu kontrolisali su mi srce,bubrege itd, Nista nisu pronasli. Lifne zlezde su mi uvecane i izvadil su mi dva cvora u cetvrtak na levoj dojci (vise ispod ruke)..., uradili su mi i probu kostane srzi...sve te rezutate cekam, mislim da ce biti gotovi u cetvrtak ...
 
Ово што си написала даје сасвим другу димензију причи.
Наравно и даље ми недостају коцкице за слагалицу али претпостављам да сумњају на малигнитет.
Излив се јавља и код запаљења плућа, туберкулозе плућа али твоја клиничка слика се не уклапа.

Где су све увећане жлезде? Да ли имаш нешто у средогруђу?

Мислим да сумњају на лимфом тј. малигни тумор лимфних жлезда.

Морали су ти нешто рећи.
 
Ja se izvinjavam za svoj zaista neprimeran komentar, zaista nisam znala, a ni mogla da pretpostavim da je ovako nesto ozbiljno u pitanju.
Strpi se do cetvrtka, mada je svaki dan tezak, miruj, drzi noge malo vise, stavi neke jastuke ispod glave da lakse dises.
I ne znam da li su ti dali neka sredstva za izmokravanje. Ja bih ih do cetvrtka ipak uzimala na svoju ruku. Meri pritisak
nekoliko puta dnevno, nemoj nista slano da jedes.
Da li su ti noge otecene?
 
  • Podržavam
Reactions: CPR
Ово што си написала даје сасвим другу димензију причи.
Наравно и даље ми недостају коцкице за слагалицу али претпостављам да сумњају на малигнитет.
Излив се јавља и код запаљења плућа, туберкулозе плућа али твоја клиничка слика се не уклапа.

Где су све увећане жлезде? Да ли имаш нешто у средогруђу?

Мислим да сумњају на лимфом тј. малигни тумор лимфних жлезда.

Морали су ти нешто рећи.

Poslala sam ti vise obavestenja na pp.Hvala.

- - - - - - - - - -

Ja se izvinjavam za svoj zaista neprimeran komentar, zaista nisam znala, a ni mogla da pretpostavim da je ovako nesto ozbiljno u pitanju.
Strpi se do cetvrtka, mada je svaki dan tezak, miruj, drzi noge malo vise, stavi neke jastuke ispod glave da lakse dises.
I ne znam da li su ti dali neka sredstva za izmokravanje. Ja bih ih do cetvrtka ipak uzimala na svoju ruku. Meri pritisak
nekoliko puta dnevno, nemoj nista slano da jedes.
Da li su ti noge otecene?
Nije problem...nisam ljuta.
Jesu, noge su mi povreemno natecene ali kada mi isprazne vodu iz pluca onda nisu.
Pretezno lezim...nemoguce mi je trenutno nesto drugo.Pozdrav i hvala na savetima .
 
Daj Boze da nije ali verovatno se radi o pleuralnom izlivu tecnosti ili Efuzija pleure ( pleuralni izliv ) u pluca usled maligniteta. Verovatno je uzet i uzorak za citološka
ispitivanja pleuralne tečnosti?
Kazem, ne mora da znaci.
 
Poslednja izmena:
Daj Boze da nije ali verovatno se radi o pleuralnom izlivu tecnosti ili Efuzija pleure ( pleuralni izliv ) u pluca usled maligniteta. Verovatno je uzet i uzorak za citološka
ispitivanja pleuralne tečnosti?
Kazem, ne mora da znaci.

Jeste , uzet je uzorak preuralne tecnost. Taj rezultat je pokazao da nema celije raka u plucima. Uzeli su nakon toga ponovo i u cetvrtak cu saznati da li ima promene od pre nedelju dana. U cetvrtak ce stici i svi ostali rezultati.
 
Imam slicnih problema kao CPR.Od 16.02 se borim sa laicki receno vodom u plucima odnosno plucnoj maramici.Ni nakon mjesec dana boravka u bolnici nisu otkrili uzrok nastanka izliva.Nisam imao toliku kolicinu vode kao CPR.Poznanica moja je imala slicnu kolicinu vode i u priblizno istom vremenskom periodu i njoj su kao dijagnozu utvrdili Lupus sistemska bolest.
 
Imam slicnih problema kao CPR.Od 16.02 se borim sa laicki receno vodom u plucima odnosno plucnoj maramici.Ni nakon mjesec dana boravka u bolnici nisu otkrili uzrok nastanka izliva.Nisam imao toliku kolicinu vode kao CPR.Poznanica moja je imala slicnu kolicinu vode i u priblizno istom vremenskom periodu i njoj su kao dijagnozu utvrdili Lupus sistemska bolest.

Ako si u Srbiji idi kod doktora Benca
 
Imam slicnih problema kao CPR.Od 16.02 se borim sa laicki receno vodom u plucima odnosno plucnoj maramici.Ni nakon mjesec dana boravka u bolnici nisu otkrili uzrok nastanka izliva.Nisam imao toliku kolicinu vode kao CPR.Poznanica moja je imala slicnu kolicinu vode i u priblizno istom vremenskom periodu i njoj su kao dijagnozu utvrdili Lupus sistemska bolest.

Nadam se da nije tvoja diagnoza ista kao i moja. Non Hodgkin lymfom. Interesantno je da sam u februaru ove godine bila na kontroli i svi rezultati su bili u redu. Sutra pocinjem sa kemoterepijom.
 
...auu pa sta bi, kako tako naglo dodje do hemoterapije :confused: zar se nije mogla kako izbeci?

Nije naglo Affro. 2009 godine dobila sam diagnozu non hodgkins lymfom stadijum dva. Nije bilo nikakvog lecenja. Imala sam uvecane limfome u preponama, stomaku, ispod ruke, vratu i kostima. Prosle godine su se pokazali ti limfomi jako malim u odnosu na 2009 kada su najveci bili u precniku 17 mm , prosle godine tek 4 mm. Nisam imala nikakvih problema do sada. Dok mi se ovo nije desilo. Pre 5-6 nedelja sam imala gripu i bila na bolovanju nekoliko dana.

- - - - - - - - - -

Ovo se i leci samo hemoterapijom i to jako uspesno.

Da, na svu srecu, jedna od retkih vrsti raka koja se uspesno leci.
 
Ovo se i leci samo hemoterapijom i to jako uspesno.

Nije naglo Affro. 2009 godine dobila sam diagnozu non hodgkins lymfom stadijum dva. Nije bilo nikakvog lecenja. Imala sam uvecane limfome u preponama, stomaku, ispod ruke, vratu i kostima. Prosle godine su se pokazali ti limfomi jako malim u odnosu na 2009 kada su najveci bili u precniku 17 mm , prosle godine tek 4 mm. Nisam imala nikakvih problema do sada. Dok mi se ovo nije desilo. Pre 5-6 nedelja sam imala gripu i bila na bolovanju nekoliko dana.

- - - - - - - - - -



Da, na svu srecu, jedna od retkih vrsti raka koja se uspesno leci.

..aha, ajde sa srecom, nisam znala naravno za celi tok bolesti pa sam se iznenadila kad napisa hemoterapija...od koje me je licno bas strah, ali dobro
niti sam ja medicnski radnik niti znam kakvih sve hemo ima, a ni vrsta tih zloca koje nas napadaju..

..samo da sve bude dobro...
 

Back
Top