Voćar iz Kisača prodao jabuke po 42 dinara, u marketima koštaju 129, a on pita: "Kome ide razlika?"

Odgovor je prilični jednostavan: neko mora tu jabuku da odveze od tebe, neko mora da je prepakira i eventualno sortira i lagerujre, neko mora da je tretira sredstvom za sjaj i protiv bakterija i gljivica, neko mora da je odveze u prodavnicu i neko mora da je proda. Izračunaj sam kolko je ljudi u to upleteno, dok jabuka iz tvog voćnjaka stigne negde na policu, koliki su troškovi transporta, lagerovanja, tretmana + marže svima koji sve to rade jer ne rade to iz ljubavi.
Sve ostalo kašće ti se samo.
Cena je još i niska, ako mene neko pita
 
Odgovor je prilični jednostavan: neko mora tu jabuku da odveze od tebe, neko mora da je prepakira i eventualno sortira i lagerujre, neko mora da je tretira sredstvom za sjaj i protiv bakterija i gljivica, neko mora da je odveze u prodavnicu i neko mora da je proda. Izračunaj sam kolko je ljudi u to upleteno, dok jabuka iz tvog voćnjaka stigne negde na policu, koliki su troškovi transporta, lagerovanja, tretmana + marže svima koji sve to rade jer ne rade to iz ljubavi.
Sve ostalo kašće ti se samo.
Da mi se kaže da su njihovi troškovi duplo veći od onih koje ima proizvođač??!
Možda ako bi to išlo na Novi Zeland, samo što ne ide.
 
NAPRAVITE BERZU NEKU SELJAKA PO MESTIMA
DA NAROD IDE PO SELIMA I KUPUJE HRANU!
NEK CRKNU ONI IZ DELHEIZE I MERCATORA!
Stočni fond je uniśten
Za voće tradicionalno puste sneg kad procveta

Mala stoka i može brzo da se obnovi a za krupnu treba bar 5 godina...
 

ima al to je sve nešto hipsterski fenserki super dizajn
treba nešto što je za narod, subota pre podne, 2 člana iz 2 porodice
sednu u kola i pokupuju za 4 porodice za mesec dana
i velika kupovina na jesen
Stočni fond je uniśten
Za voće tradicionalno puste sneg kad procveta
Mala stoka i može brzo da se obnovi a za krupnu treba bar 5 godina...

obnovićemo ga!
evo sad puštaju lepo vreme da voćkice i pčelice krenu već...
pazi nama stoka krupnog zuba i nije o glavu
trebaju nam DEBELE KRMAČE i DEBELI PILIĆI!
ostalo ćemo lako!
 
Kada smo kod mesa ovo su uobičajene cene od pre mesec dana u hrvatskoj meso je duplo jeftinije nego u srbiji.


Screenshot_2024-02-07-22-15-50-364-edit_com.miui.gallery.jpg
 

Back
Top