Владимир Путин: Русија спремна да употреби нуклеарно оружје. Надам се да ће се САД уздржати од акција које би могле да изазову нуклеарни сукоб

Zastitu civilnog stanovnista, napravili ste stotine masovnih grobnica u susjednim drzavama.
Е па фино, и Русија штити руски цивилно становништво од украјинских нациста. Они су направили ово:
1710422783213.png
 
Агресивна НАТО машинерија напада Русију. И то је факт. И ваше прављење да то не видите значи или да сте ултрабезобразни или ултрамаивно глупи.

Ne znam odakle ti ovo. Nato je odbrambeni savez. Ako ne veruješ, piše na njihovom sajtu, idi proveri.
 
Ne znam odakle ti ovo. Nato je odbrambeni savez. Ako ne veruješ, piše na njihovom sajtu, idi proveri.
И на тараби пише свашта па не насрћеш ваљда...:D

Шалу на страну, ваљда су активности НАТО пакта показали његове праве циљеве, ниси ваљда толико наиван да мислиш да је НАТО , одбрамбени савез", од кога се бране?
 
Шалу на страну, ваљда су активности НАТО пакта показали његове праве циљеве, ниси ваљда толико наиван да мислиш да је НАТО , одбрамбени савез", од кога се бране?

Pa od agresivnih država koje otimaju teritorije slabijima i nevinima.
 
Pa od agresivnih država koje otimaju teritorije slabijima i nevinima.
Дал се зезаш или стварно тако мислиш?
Зар није управо та сатанистичка организација звана НАТО нашу земљу бомбардовала, јер смо слабији и отела нам територију и убијала народ?
 
Дал се зезаш или стварно тако мислиш?
Зар није управо та сатанистичка организација звана НАТО нашу земљу бомбардовала, јер смо слабији и отела нам територију и убијала народ?

Pa nije baš. Nije nama Nato uzeo teritoriju već Albanci koje smo mi sami tamo naselili i naoružali, odnosno zanemarili da reagujemo preventivno kad je trebalo. Posle kad su se Albanci pobunili (to je bilo tako teško predvideti), Nato nam nije dozvolio da problem "rešimo" silom. Ali nam nisu branili da ga rešavamo u miru i diplomatski, onako kako smo ga i napravili. Do proglašenja nezavisnosti smo imali 8 godina fore, pitaj Tadića što nismo ništa uradili. Jbg, glup narod ne može ništa da zadrži. Diplomatija nam je đoka, silu nemamo, saveznike naopako biramo... ne znam šta si očekivao ;)
 
Pa nije baš. Nije nama Nato uzeo teritoriju već Albanci koje smo mi sami tamo naselili i naoružali, odnosno zanemarili da reagujemo preventivno kad je trebalo. Posle kad su se Albanci pobunili (to je bilo tako teško predvideti), Nato nam nije dozvolio da problem "rešimo" silom. Ali nam nisu branili da ga rešavamo u miru i diplomatski, onako kako smo ga i napravili. Do proglašenja nezavisnosti smo imali 8 godina fore, pitaj Tadića što nismo ništa uradili. Jbg, glup narod ne može ništa da zadrži. Diplomatija nam je đoka, silu nemamo, saveznike naopako biramo... ne znam šta si očekivao ;)
Никакви Албанци ништа не би могли да нису имали подршку НАТО пакта који им је и створио ту ,,државу" која ће, ако Бог да Здравља, бити враћена у састав Србије чији је интегрални и неодвојиви део.
 
Никакви Албанци ништа не би могли да нису имали подршку НАТО пакта који им је и створио ту ,,државу"

Eto vidiš zašto je dobro imati relevantne saveznike. Da smo imali zapad na našoj strani, sad bi imali Kosovo. Ali, draža nam je Rusija nego sopstvena teritorija. Jbg.

која ће, ако Бог да Здравља, бити враћена у састав Србије чији је интегрални и неодвојиви део.

Hm... nešto ne verujem ali dobro, kako ti kažeš ;)
 
Eto vidiš zašto je dobro imati relevantne saveznike. Da smo imali zapad na našoj strani, sad bi imali Kosovo. Ali, draža nam je Rusija nego sopstvena teritorija. Jbg.
Запад се на самом почетку одредио против Срба, то нисмо ми бирали.

Hm... nešto ne verujem ali dobro, kako ti kažeš ;)
Биће тако, веруј ми.
 
Nisam baš tako siguran. NATO rakete su svakako već spremne, kako iz Amerike i Evrope, tako i iz podmornica koje su svuda pored. I te rakete stižu veoma brzo i veoma precizno. Ako su Ameri u nečemu dobri, to su rakete na daljinu. Usavršili su preciznost da mogu da pogode metu veličine klikera. Tako da sam ja na mestu Rusa, ne bih se nešto preterano radovao takvom scenariju. To što NATO ćuti i neće da laje ne znači da nije spreman da reaguje na svaki scenario.

Genralno, pretnje nuklearnim oružjem su prilično bezveze i izlizane. Svima je jasno da tu ne bi bilo pobednika i da bi svi leteli u vazduh. Pa dalje svake priče o tome "kome je veći" su potpuno bezveze. Po meni je najbolje ostaviti po strani nuklearno oružje i odmeriti snage konvencionalnim putem pa neka pobedi bolji. A ako malo bolje pogledamo situaciju na terenu, vidimo da je tu odavno nastupila pat pozicija i više niko ne napreduje. Rusi su mislili da mogu do Kijeva, zajebali su se, ne mogu. Ukrajinci su mislili da mogu da izbace Ruse sa osvojenih teritorija, zajebali su se, ne mogu. Tako da je sad svako zauzeo busiju i ne mrda. Savremeno ratovanje favorizuje onoga ko se brani, jednom kad se utvrdiš, nema šanse da te neko pomeri osim ako ne uloži nerazumnu količinu sile. A to nemaju ni jedni ni drugi. Tako da je vreme polako da se sve privodi kraju, šta je ko zauzeo, zauzeo je i neka to postane novo stanje stvari.
ne znam sta te tera da ovako pises ?
 
Pa nije baš. Nije nama Nato uzeo teritoriju već Albanci
aha, a gde to pise, ciji je ugalj sada na kosovu? ili rude? onu medlinku vec nasledju sta je njeno, ili ko bese ono jos se ovajdio?
cija je sirijska nafta?
to si ti sanjao da se nato borio da nesto bude siptarsko, ili sirijsko, ili libijsko, ili...'de su libijske milijarde?
 

Владимир Путин: Русија спремна да употреби нуклеарно оружје, уколико би постојала претња државности, суверенитету или независности. Надам се да ће се САД уздржати од акција које би могле да изазову нуклеарни сукоб


Izvor 2 https://n1info.rs/svet/putin-rusija...learno-oruzje-nadam-se-da-ce-se-sad-uzdrzati/


Председник Русије Владимир Путин рекао је данас да је та земља спремна да употреби нуклеарно оружје, уколико би постојала претња руској државности, суверенитету или независности, али је додао да се нада да ће Сједињене Америчке Државе (САД) уздржати од акција које би могле да изазову нуклеарни сукоб, преноси Асошијетед прес.

У интервјуу за руску државну телевизију, објављеном рано јутрос, Путин је описао председника САД Џоа Бајдена као политичара ветерана који у потпуности разуме могуће опасности од ескалације и рекао је да не мисли да свет иде у нуклеарни рат.
%D0%9F%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD.jpg


Истовремено је истакао да су руске нуклеарне снаге у пуној приправности и да су „са војно-техничке тачке гледишта спремне“.

Руски лидер је у више наврата говорио о својој спремности да употреби нуклеарно оружје од почетка инвазије на Украјину у фебруару 2022, подсећа АП.

Упитан у интервјуу да ли је икада размишљао о употреби нуклеарног оружја на бојном пољу у Украјини, Путин је одговорио да за тим није било потребе.

Он је такође изразио уверење да ће Москва остварити своје циљеве у Украјини и оставио отворена врата за разговоре, истичући да би сваки договор захтевао чврсте гаранције Запада.

Путин је рекао да је недавни пораст украјинских напада дроновима дубоко у Русији део напора да се поремете тродневни председнички избори у земљи, који почињу у петак и на којима је скоро сигуран да ће победити.

Руске власти пријавиле су јутрос још један велики напад украјинских дронова. Један од дронова ударио је у рафинерију нафте у региону Рјазањ и изазвао пожар, при чему су најмање две особе повређене.

(Фонет)
koliko puta je to do sada vec rekao

jasno je da od toga nema nista...
 

Back
Top