• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Vlada BiH bez Hrvata

Sue Me

Elita
Banovan
Poruka
15.259
Ovdje na ovome forumu je riječ Džamahirija češća nego bolo šta drugo.

Nebitno, ako se nismo borili za džamahiriju, za šta smo onda?

Ideja je u početku bila, ako se ne varam, da se "od šabana sa Pala odbrani naš stari dobri grad, naša raja i naš način života", zar ne? I onda su vas, Srbine moj, toliko izmanipulisali da to zdravo nije! Hajde što smo i mi popushili nekoliko zločinaca i (posle se pokazalo) izdajnika, ali što ste vi, podobni Alijini Srbi bili u stvari, oružje u njegovim rukama, i što ste kasno shvatili da Ljiljani koje nosite na uniformi doprinose svemu samo ne tom"bosanstvu" koje spominješ. Ali lako je sada vaditi reči iz konteksta, prozivati ljude da su glupi, neobavešteni i slično, ateško je priznati surovu istinu, jel?
I nemoj mi samo Ratka, Dr. Dabića i banjalučku džamiju spominjati, molim te...Bolje pričaj o onim ćevapima, oko toga se još i možemo složiti.

Poslednja izmena:

Sue Me

Elita
Banovan
Poruka
15.259
To su oni koji su '94 došli u Bosnu i priključili se Armiji. Došli su te godine neki iz Hrvatske neki iz arapskih zemalja. Vjerovatno su pokušavali napraviti neku svoju viziju ovdje, ali nisu uspjeli. Nije ih bilo puno da bi nešto uspjeli. Ne bi ni sami Bošnjaci dali da se stvori islamska država. Ako si zaista bio prije rata u Sarajevu, znaš da taj narod nije nešto vjerski orijentiran. Nije ni danas. Ko hoće da vjeruje, eno mu bogomolja, ko neće ne mora.

Ne liči više ništa na nekadašnju Bosnu. Ne liči ni RS na nekadašnju Bosnu. Ali, doći će to vrijeme, kada nacionalisti budu prošlost.

Hebote, pa jel ovaj čovek -čovek ili neki najnoviji virus-trojanac? :dontunderstand:

BH. Srbin

Domaćin
Poruka
4.074
Ideja je u početku bila, ako se ne varam, da se "od šabana sa Pala odbrani naš stari dobri grad, naša raja i naš način života", zar ne? I onda su vas, Srbine moj, toliko izmanipulisali da to zdravo nije! Hajde što smo i mi popushili nekoliko zločinaca i (posle se pokazalo) izdajnika, ali što ste vi, podobni Alijini Srbi bili u stvari, oružje u njegovim rukama, i što ste kasno shvatili da Ljiljani koje nosite na uniformi doprinose svemu samo ne tom"bosanstvu" koje spominješ. Ali lako je sda vaditi reči iz kontesta, prozivati ljude da su glupi, neobavešteni i slično, ateško je priznati surovu istinu, jel?
I nemoj mi samo ratka, Dr. Dabića i banjalučku džamiju spominjati, molim te...Bolje pričaj o onim ćevapima, oko toga se još i možemo složiti.

Ko god napadne grad, ima da ga branimo.
A da nas je zanimao neki šaban sa Pala, ma daj...:dash:

Nas ovdje niko nije mogao izmanipulisati. Branili su se goli životi, a manipulacija u to vrijeme je bila strana riječ. Samo se gledalo da opstanemo svi mi zajedno i da odbranimo naš grad, ništa drugo!

Dobro nećemo o Ferhadiji, možemo opet iz daleke Srbije pričati šta se radi u Sarajevu. Zapravo, pričati ono što nam se sviđa. Ono što nam se ne sviđa, izbjegavat ćemo!

Poslednja izmena:

čvrsnica

Domaćin
Poruka
4.321
nema sta, onda ste uspjeli manipulacijama i podvalama ocrniti srbe u hrvatskoj a dalje prenjeti istu sliku u bih. a zatim i na srj. danas se ne bih bas slozio 100% sa "cjeli svjet protiv srba" jer kako vidimo cjeli svjet nije priznao oteto kosovo a i vi ste vidim od te silne ljubavi 60 mlrd eura u dugu i vec ste u EU kako mi se cini? a i muslimani su prepoznali sta ste im radili u zadnjem ratu pa vas sad lagano asimiliraju. eto imao si nekidan vise tema i mozes zmiriti koliko hoces-preglasavaju vas. evo i auto put su pomjerili da zahebu hercegovacke hrvate

u pravu si,imali smo pomoc u manipulaciji,priznajem to je bio david coperfild.

ćiribu-ćiriba ode vukovar,dubrovnik,banija.... zato smo u minusu 60mlrd.,skup amer bio,al se isplatilo

SSANER

Obećava
Poruka
60
Za Divjaka i Bogićevića znam da su se prodali za debele pare.
A, vi ostali, vi obični mali ljudi ste se, i ja vam verujem, borili za nekakvu Bosnu, multi-kulti raj na zemlji, obmanuti i slepi pored očiju, jer 99,99% tvojih saboraca turaka se borilo za islamsku Bosnu. Da nije tako, Bosna bi i danas izgledala kako je izgledala nekada, sa normalno obučenim ljudima, koji normalno pričaju i ponašaju se, a ne bi se Bosnom širio smrad Orijenta.

Ona Bosna je bila dobra, a ova ne vredi ni pišljiva boba.

Dokaz da su se Divjak i Bogicevic prodali bilo kakav link pa makar iz onih famoznih novina kurir ili press,moze?
Ovo ti nije tacno i grijesis ili provociras jer turci su manjina ako ih uopste ima nego se je BIH branila od domacih izdajnika i stranih placenika barem u Tuzli, jedina mrlja u svoj toj borbi je bilo dovodjenje onih bradonja krajem rata dali je to bio odgovor na ruske i grcke placenike nemam pojma ali eto pokusavam da budem realan ni danas mi nije jasno s kojim ciljem su ti ljudi dovedeni?
Ali bez obzira na njih jedina istina je da se BIH branila od domaceg i stranog neprijatelja od proglasenja svoje nezavisnosti.

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.457
P a si promjenio misljenje kad su necu da kazem Srbi jer nisu svi isti kad je srpski sljam u bio Olgu ti znas o cemu pricam i onu djevojku ne mogu da se sjetim imena na vrbanja mostu jel to jugoslovenstvo..jel jugoslovenstvo mahati zastavom s cetiri cccc u Sarajevu i provocirati da je "ovo Srbija"?

Olgu je ubio Juka Prazina, a Alijini mediji su za to optužili Karadžićeve neke fantomske snajperiste na Holideju.

Nije mahanje zastavom i uzvikivanje "ovo je Srbija" jugoslovenstvo, ali je bio odgovor na mahanje vašim vezanim zeleno-kockastim zastavama.
Te što su uzvikivali "ovo je Srbija" je trebalo uhapsiti radi remećenja javnog reda i mira, a ne pobiti k'o kerove.

gost 191696

Elita
Poruka
16.693
Drug Ilija Jurisic nikad takvu naredbu nije izdao a sudjenje koje ce uskoro dobiti svoj epilog ce to i pokazati, a sto se tice vojnika tzv JNA nije bilo dana da prolazeci kroz Tuzlu ne zapucaju i prije pocetka sukoba,provocirali su svaki hebeni dan i zato su dobili po usima a radi takvih provokatora su stradali golobradi mladici koji veze nisu sta je rat dakle zahvaljujuci nimalo profesionalnom ponasanju tzv.JNA .

nije tacno, patriotska liga i zelene beretke su svakodnevno gadjali vojnike po kasarni. jna nije tzv nego su sve vase formacije po tadasnjem ustavu tzv. vi ste i danas tzv. a ko je dobio po usima vidi se po tome da mi imamo rs a vi djelite federaciu. nepravedna medjunarodna zajednica:per::hahaha:

gost 186559

Veoma poznat
Poruka
11.627
Olgu je ubio Juka Prazina, a Alijini mediji su za to optužili Karadžićeve neke fantomske snajperiste na Holideju.

Nije mahanje zastavom i uzvikivanje "ovo je Srbija" jugoslovenstvo, ali je bio odgovor na mahanje vašim vezanim zeleno-kockastim zastavama.
Te što su uzvikivali "ovo je Srbija" je trebalo uhapsiti radi remećenja javnog reda i mira, a ne pobiti k'o kerove.

A on sigurno zna kako su prolazili uhvaceni Srbi u bosanskoj vojsci.Znamo svi,to se ne prasta.

gost 191696

Elita
Poruka
16.693
u pravu si,imali smo pomoc u manipulaciji,priznajem to je bio david coperfild.

ćiribu-ćiriba ode vukovar,dubrovnik,banija.... zato smo u minusu 60mlrd.,skup amer bio,al se isplatilo

a nije, ima cak i tuzba u sibeniku za montiranje navodnog granatiranja. a imaju i izvjestaji un. za to "sve sto je otislo" i tvoje priznanje da za to niste zasluzni vi, skidam kapu.

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.457
To su oni koji su '94 došli u Bosnu i priključili se Armiji. Došli su te godine neki iz Hrvatske neki iz arapskih zemalja. Vjerovatno su pokušavali napraviti neku svoju viziju ovdje, ali nisu uspjeli. Nije ih bilo puno da bi nešto uspjeli. Ne bi ni sami Bošnjaci dali da se stvori islamska država. Ako si zaista bio prije rata u Sarajevu, znaš da taj narod nije nešto vjerski orijentiran. Nije ni danas. Ko hoće da vjeruje, eno mu bogomolja, ko neće ne mora.

Ne liči više ništa na nekadašnju Bosnu. Ne liči ni RS na nekadašnju Bosnu. Ali, doći će to vrijeme, kada nacionalisti budu prošlost.

Ej, pa nemoj mi prosipati folove da su samo mudžahedini jurišali sa Allahom na usnama!

Pa što one silne devojke po Sarajevu hodaju u haljinama do zemlje i dugačkih rukava, na +35C, i zamotanih glava u maHrame?
To nisu one moje Sarajke, zgodne, lepe, namontirane, zavodljive i izazovne. To nisu one trebe kojima sam ja prifuravao bez ustezanja. Ajd ti sad, baja, prifuraj nekoj takvoj "oklopljenoj"!

Poslednja izmena:

BH. Srbin

Domaćin
Poruka
4.074
Ej, pa nemoj mi prosipati folove da su samo mudžahedini jurišali sa Allahom na usnama!

Pa što one silne devojke po Sarajevu hodaju u haljinama do zemlje i dugačkih rukava, na +35C, i zamotanih glava u marHame?
To nisu one moje Sarajke, zgodne, lepe, namontirane, zavodljive i izazovne. To nisu one trebe kojima sam ja prifuravao bez ustezanja. Ajd ti sad, baja, prifuraj nekoj takvoj "oklopljenoj"!

To što se neke pridržavaju nekih svojih uvjerenja to je njihova stvar. Neko se zamonaši, pa šta. Svaka čast.
Neko je ateista, njegov izbor.

Bitno je da čovjek zna šta hoće...

Sue Me

Elita
Banovan
Poruka
15.259
U je, ovo su velike reči,ccc...pa ti ko Georgij Žukov bogte:mrgreen:

Nas ovdje niko nije mogao izmanipulisati. Branili su se goli životi, a manipulacija u to vrijeme je bila strana riječ. Samo se gledalo da opstanemo svi mi zajedno i da odbranimo naš grad, ništa drugo!
Ovako danas govore oni koji su iz nekog razloga u obavezi da tako pričaju;) E sad, da li je ta "obaveza" lična, poslovna, egzistencijalna, nije ni važno...tek, ovako ne govori čovek koji iskreno veruje u to. Ovo je naučen tekst i ništa više.

Dobro nećemo o Ferhadiji, možemo opet iz daleke Srbije pričati šta se radi u Sarajevu. Zapravo, pričati ono što nam se sviđa. Ono što nam se ne sviđa, izbjegavat ćemo!

Srbija ti je bliža nego što ti se i u najstrašnijim noćnim morama pričinjava. A "to što nam se ne sviđa" su mnogi ovde već katarzično prihvatili, vreme je da i vi već jedanput učinite isto.

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.457

Ama, dokle ti misliš da poturaš priče o odbrani grada, koga su Srbi napali? Nisam ga napao. Kako mogu napasti grad u kome živim? Grad ste napali vi. Tačnije, ne grad, nego njegove građane, a onda se deo građana digao na oružje kako bi se odbranio od vas. U takvoj situaciji je došlo do podele grada. Dokle ćete vi Sarajevom da smatrate samo ono što je bilo sa vaše strane Miljacke, kada vam tako odgovara, a kada vam ogovara drugačije, onda su vam čak i Pale Sarajevo. Odlučite se više!

SSANER

Obećava
Poruka
60
nije tacno, patriotska liga i zelene beretke su svakodnevno gadjali vojnike po kasarni. jna nije tzv nego su sve vase formacije po tadasnjem ustavu tzv. vi ste i danas tzv. a ko je dobio po usima vidi se po tome da mi imamo rs a vi djelite federaciu. nepravedna medjunarodna zajednica:per::hahaha:

Lazes isto kao i ono da su Srbi ubijani masovno na stadionu Tusanj a dok je Bijeljina,Zvornik Brcko gorilo niko ih dirao nije nego kad su se drznuli taj srpski sljam da zauzmu Tuzlu onda su dobili po usima i protjerani sve do Majevice u jednom dahu a otislo bi se i dalje da nismo naletili na zabetonirane transee koji su davno napravljeni jos prije rata sto samo po sebi dovodi do zakljucka da je nacertanje i u Jugoslovenstvu imalo svoje korijene kako i nece kad je veliki broj cetnika na kraju 2 svjetskog rata se lafo priklonio partizanima , nema sta tu vam se mora skinuti kapa cak ste i Tita uspjeli da zeznete .
Ali eto Tuzlake niste nego ste mogli tako sa distance da ubijate civile dok smo mi rasturali vase cetnicke jedinice jer ste se izjednacili i pomirili tako da je u vasoj vojsci bio veci broj cetnika nego partizana kao kod nas.
www.kapija.ba

SSANER

Obećava
Poruka
60
Ama, dokle ti misliš da poturaš priče o odbrani grada, koga su Srbi napali? Nisam ga napao. Kako mogu napasti grad u kome živim? Grad ste napali vi. Tačnije, ne grad, nego njegove građane, a onda se deo građana digao na oružje kako bi se odbranio od vas. U takvoj situaciji je došlo do podele grada. Dokle ćete vi Sarajevom da smatrate samo ono što je bilo sa vaše strane Miljacke, kada vam tako odgovara, a kada vam ogovara drugačije, onda su vam čak i Pale Sarajevo. Odlučite se više!

Tacno nisi , ti si izdao svoj grad isto kao i Danica i mnogobrojne moje komsije Tuzlaci otisli ste na par dana prije nego sto ce "vasi spasioci "zapucati svim i svacim na goloruki narod i nesto malo onih sto je skupilo damu da vam se suprostavi ..svoj to sili e to su momcine to su oni koji su se borili za svoju raju a ne za nacionalnost pa ste sada van svoje drzave svoje majke koje ste se odrekli pa plujute po njoj na ovom forumu i prodajete se Srbima iz Srbije onom pricom o ugrozenosti da vas sazaljevaju eto na sta ste spalia da ste ostali u svom gradu neprijatelj bi bio porazen za par mjeseci doduse zato ste stvorili genocidni entitet i zato imate najmanje prava na ovu drzavu i zato nikad necete dobiti nezavisnost.

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.457
Dokaz da su se Divjak i Bogicevic prodali bilo kakav link pa makar iz onih famoznih novina kurir ili press,moze?
Ovo ti nije tacno i grijesis ili provociras jer turci su manjina ako ih uopste ima nego se je BIH branila od domacih izdajnika i stranih placenika barem u Tuzli, jedina mrlja u svoj toj borbi je bilo dovodjenje onih bradonja krajem rata dali je to bio odgovor na ruske i grcke placenike nemam pojma ali eto pokusavam da budem realan ni danas mi nije jasno s kojim ciljem su ti ljudi dovedeni?
Ali bez obzira na njih jedina istina je da se BIH branila od domaceg i stranog neprijatelja od proglasenja svoje nezavisnosti.

Pa, ne misliš možda da ste vi bili domaći neprijatelj u našoj zajedničkoj državi? Ne znam koliko godina imaš, ali ako nisi ti, tvoj babo je se zakleo toj državi ovim rečima:

"Ja, vojnik XY,
Svečano se obavezujem da ću braniti nezavisnost, ustavni poredak,
nepovredivost i celokupnost Socijalističke Federativne Republike
Jugoslavije i da ću čuvati i razvijati bratstvo-jedinstvo naših naroda i
narodnosti. Uvek ću savesno i disciplinovano izvršavati obaveze i
dužnosti branioca svoje samoupravne socijalisticke domovine i biti
spreman da se borim za njenu slobodu i čast, ne žaleći da u toj borbi
dam i svoj život.
"

Kao što vidiš, tvoj se babo nije zakleo nikakvoj Bosni. Ni tvoj babo, ni svi vi koji ste se za tu Bosnu borili.
Obrati pažnju na boldovano u zakletvi!
E, jadna li vam je ta vaša država Bosna pored vas takvih, nevernih i prevrtljivih. Sutra će te i nju izdati zarad neke treće države.

dragon x

Buduća legenda
Poruka
37.091
Snajperisti ruka na obaraču nije zadrhtala
Datum: 12.02.2009 23:00
Autor: Željka Domazet

SARAJEVO - Uskoro će punih 14 godina od kada je snajperista sa zgrade "Lorisa" na Trgu Pere Kosorića, današnjem Trgu heroja, u srpskom dijelu ratom podijeljenog Sarajeva, Grbavici, ubio dvije djevojčice koje su igrale lastiša, za zločin niko nikada nije odgovarao.

Na Grbavici u ulici Rave Janković 11. marta 1995. godine ispred zgrade na broju 59 dok su igrale lastiš ubijene su desetogodišnja Milica Lalović i devetogodišnja Nataša Učur. Bila je to njihova posljednja igra, osam mjeseci prije dejtonskog mira.

Djevojčice su odmah prevezene u bolnicu Kasindo, a prema zapisniku iz bolnice, Milica je dovezena mrtva, dok je Nataša umrla 15 minuta nakon prijema.

- Ko zna koliko ih je snajperista posmatrao i oko 15 časova i 30 minuta odjeknula su dva pucnja - svjedočio je Milan Pavlović koji kaže da je snajperista uhapšen, ali da mu nikada nije suđeno.

Prema svjedočenju Sarajke Fatime Bajramović dvije djevojčice ubio je borac 101. brigade tadašnje Armije RBiH, Sejo Piskić.

Piskić je rođen 1956. godine u Gračanici, a svjedoci pričaju da se javno hvalio kako je iz snajpera ubio djevojčice i još 20 Srba u sarajevskom naselju Grbavica.

Tih dana Alija Izetbegović je javno govorio da zna da su ubijene djevojčice, ali da to za njega nisu Srbi nego građani Sarajeva.

Miličini otac i majka, Ranko i Ljeposava Lalović danas žive u Bijeljini. Kako za "Glas Srpske" priča Ranko iz svog stana u Sarajevu izbjegli su prvo u Kijevo u Istočnom Sarajevu, a nakon toga u Zvornik.

- Kada nam se desila tragedija bio sam na radnoj obavezi u "Famosu". Tadašnji direktor rekao je kolegi da uzme automobil da me odvezu kući. Ništa nisam slutio. Brat mi je rekao da je Milica poginula - teško govori Ranko.

Kaže, ne mogavši zaustaviti suze, da su se roditelji male Nataše vratili iz izbjeglištva iz Vojvodine na njen nagovor.

- Pričali su da je Nataša čeznula za Sarajevom i da je tražila da se vrate kako bi se vozala tramvajem, jer u Vojvodini toga nije bilo - priča Ranko i dodaje da je Nataša bila jedinica.

http://www.glassrpske.com/vijest/2/novosti/17749/lat/Snajperisti-ruka-na-obaracu-nije-zadrhtala.html

Poslednja izmena:

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.457
To što se neke pridržavaju nekih svojih uvjerenja to je njihova stvar. Neko se zamonaši, pa šta. Svaka čast.
Neko je ateista, njegov izbor.

Bitno je da čovjek zna šta hoće...

Neke? Kažeš, neke? Pa, sedi majstore u baštu Gradske kavane i broj koliko će tih nekih proći u roku od pola sata. Onda otiđi u Istanbul, i broj koliko će tih nekih proći isto u roku od pola sata. Veruj mi, za tebe će rezultati biti poražavajući.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.