Viva La Vida

maslacak93

Aktivan član
Poruka
1.969
Ovaj,danas sam bas lepo kisnula u gradu s nekim klincima,i gledamo mi nesto sto me je inspirisalo da napravim temu.

O tome razmisljam vec duuuugo (ne da napravim temu,nego o sledecoj stvari :D )
Zasto su devojcice toliko pozurile da odrastu,da postanu devojke,zene?
Ili zasto decaci toliko zure da postanu momci? :eek:
Moja najbolja drugarica je pocela da pije kafuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(
Ne razumem kako neko moze da okusi to.Bljak.Ima lep miris,ali ukus...:dash:

Nego,nije u tome stvar.
Procitah nedavno na ovom istom forumu da se jedna devojka sprema za prijemni u srednju skolu (dakle,8. razred) i da pije 4 solje kafe dnevno. :eek: (ona je ovako bas ok,da se zna)
Isto imam neke ''drugarice'' '95 koje slusaju ''ozbiljnu'' muziku,nekad kad ih vidim kako se oblace,ucini mi se da imaju 22 godine (ali oblace,se lepo,elegantno,sto je daleko bolje nego one u stilu a-la Seka Aleksic,ali...malo je rano.)
Malo je ranooooo. :(
Nije stvar ni u tome ni u kafi.
Vise nijedna drugarica nece da ide sa mnom u Zoo vrt (a usudjujem se da kazem da imam dovoljno frendova) jer kazu da je to smor i klinacki. :eek:

Zasto ljudi ne zastaju nocu da pogledaju da li ima zvezda na nebu?Sad ce neko reci ne lupaj,ne foliraj se bla bla
Ali svet se toliko promenio. :eek:
Gledala sam neke mamine slike...Kako je lepo bilo ziveti tad! Osamdesete. :)
Sve devojcice hoce da postanu zene,a nikako da uzivaju u svom dobu. :(
Nekako mi se cini da ovde nema pocetka ni kraja,ali ***. tema je :kud jure klinke? zasto?
kako se sve moglo promeniti za samo 20 godina? (politiku izostavite ovde,pricamo o ljudima i njihovom nainu razmisljanja)
 
Skoro da sam odrastao, al' uživao sam u svakoj godini svoga života, bio sam dijete, i nikad nisam želio prebrzo da odrastem, i odjednom postanem momčina... i sada više volim da se ponašam kao dijete nego kao odrasla osoba...
 
burrrraaaaaaaaaz,ala si ti nezrela :confused:
prva stvar-zašto je "ozbiljna"muzika za matore?
mada,nebitno
imaš ekstremni slučaj kada se neko ponaša kao da ima daleko više godina,i ekstremni slučaj kad se neko ponaša kao da ima daleko manje godina-ti si ovaj drugi,naravno.A nijedno nije dobro :P
Odrastanje ne mora da povlači za sobom gubitak energije,dosadu,nezainteresovanost..
 
Pa ovako počela si temu sa ok rečenicama,posle si zašla u greške ali nevrmajnd...Elem ovako,kad jedan koji je ''vođa'' počne da se ponaša nekako zato što je to video od nekih starijih sa TVa,onda i ovi poltrončići počinju da ga oponašaju,pa da ne bi drugovi od poltrončića kaskali,počinju i oni i stvara se čitav niz koncentričnih krugova koji se šire i ti kako ne bi bila ostvce o koje se odbijaju ili zaobilaze talasi,pre ili kasnije ćeš to prihvatiti u nekoj formi...
 
Ti si lepo vaspitana i verovatno si zahvaljujuci roditeljima ili starijom sestrom-bratom ostala privrzena pravim vrednostima i zelis proziveti svaki trenutak mladosti punim plucima..mozda ce ti biti lakse sto je vecina rodjenih od 80ih na ovamo izgubljena:lol:sva ta pink 'kultura' je dovela do toga da se klinci zele exponirati na tvu i biti shatro u vip drustvu..prate modu i trendove bez obzira dal im se sve to dopada..ocigledno da im ne stoji nikako i da izgledaju ko strasila koja to svojom gradjom i teen izgledom ne mogu izneti..tako se i ponasaju glumeci zrelost prikrivajuci nedostatke i komplekse..jedu nebuloze i blage veze nemaju s kulturom zivljenja..sva im je pamet u mobilnom telefonu i muzici koja se sluca mesec dana i nikad vise..samo ti nastavi po svom i ne obracaj paznju sto misle da ne ides u korak s njima..ko visoko leti nisko pada;)
 
Hm.
Imam nekih "drugarica" koje su prerano odrasle,a ustvari su veoma infantilne.
Kad sam u Bg-u,a poželim da odem do Zoo vrta,odem sama iako sam došla sa nekim drugaricama.
Mislim da se ponašam u skladu sa svojim godinama,u smislu - ne nosim štikle i sl.
al' ima neko ko to voli.
Ponekad imam ispad "ozbiljnosti",odnosno "infantilnosti",ali ljudi koji žive sa mnom znaju kakva sam.
Juče je kod mene jako padala kiša i mene nije bilo sramota da,kao kad sam bila mala,stanem ispred zgrade i kisnem.:D
Zašto su neke devojčice prerano odrasle ili bar tako misle?
Možda zato što previše gledaju tv.
Zašto piju kafu?
Ne znam,možda im se pije.;)
Zašto ne vole tvoje,ponekad,detinjasto ponašanje?
Možda zato što nekad preteraš.
Na kraju krajeva,živimo u drugačijim sredinama.
Ja živim u malom mestu gde se ne izlazi,nego se sedi na klupama u parku,na keju ili na nekim zidićima.
Život je mnogo mirniji,nego u većim gradovima i ima se više vremena i ljubavi za neke stvari koje su možda zapostavljene.:)
No,ti treba da se ponašaš tako ako misliš da je to ispravno,a niko ti ne daje racionalne razloge da nije,
a to ko pije kafu i ko želi da odraste - šta te briga?
Neka ih.
 
Poslednja izmena:
Nerviraju me mnoge stvari kod vecine danasnjih klinaca. Jednostavno ne znaju gdje im je mjesto.Ono treba odrasti sto prije, ali u tom smislu da izrastes u dobru, postenu i odgovornu osobu, a ne u neku bitangu.

Ima danas dosta klinaca koji hoce da izigravaju face na taj nacin sto pocnu da piju, da puse, da izazivaju tuce, a jos im sline vire iz nosa. Pa kad se tako ponasaju sa 13-14 godina, sto ce da rade kad postanu punoljetni? :confused:

Isto me tako nervira kad se klinka mladja od 15 godina fura da je riba. Zbog takvih sam imao neku neprijatnost, kad sam jednom prilikom vidio neku djevojku, lijepa, tip-top sredjena i lijepo gradjena. I poslije kratkotrajnog kolebanja sam se usudio da joj pridjem. I poceo ja nesto da lupam, samo da bih pokrenuo neki razgovor, a njoj se oci cakle kao da joj je prisao Brad Pitt, a ne neki prosjecan momak.

I ja nju pitam koliko ima godina i ona meni ladno kaze da ima 14 :eek: a ja mislio da ima barem 18.:dash:

Licno mislim da svako treba da se ponasa u skladu sa svojim uzrastom.
 
Hm.
Imam nekih "drugarica" koje su prerano odrasle,a ustvari su veoma infantilne.
Kad sam u Bg-u,a poželim da odem do Zoo vrta,odem sama iako sam došla sa nekim drugaricama.
Mislim da se ponašam u skladu sa svojim godinama.
Ponekad imam ispad "ozbiljnosti",odnosno "infantilnosti",ali ljudi koji žive sa mnom znaju kakva sam.
Juče je kod mene jako padala kiša i mene nije bilo sramota da,kao kad sam bila mala,stanem ispred zgrade i kisnem.:D
Zašto su neke devojčice prerano odrasle ili bar tako misle?
Možda zato što previše gledaju tv.
Zašto piju kafu?
Ne znam,možda im se pije.;)
Zašto ne vole tvoje,ponekad,detinjasto ponašanje?
Možda zato što nekad preteraš.
Na kraju krajeva,živimo u drugačijim sredinama.
Ja živim u malom mestu gde se ne izlazi,nego se sedi na klupama u parku,na keju ili na nekim zidićima.
Život je mnogo mirniji,nego u većim gradovima i ima se više vremena i ljubavi za neke stvari koje su možda zapostavljene.:)
No,ti treba da se ponašaš tako ako misliš da je to ispravno,a niko ti ne daje racionalne razloge da nije,
a to ko pije kafu i ko želi da odraste - šta te briga?
Neka ih.


''Carol'',zelis li da se udas za mene? :eek: :lol:

Ozbiljno,tako volim ovaj tvoj post. Tj,tako mi se dopao. :heart:

:)
 
Tema je odlicna....
ja u principu spadam u tu grupu devojchica koje su prebrzo odrasle i ne hvalim se time,ali jednostavno to valjda ide samo od sebe,zajedno sa drushtvom....
iako sve moje drugarice piju kafu,ja je ne volim...odvratna mi je...
Cesto sam pricala sa mamom i ni ona nije presrecna sto vec stalno izlazim,sto nosim stikle,sto idem kod kozmaticara,itd,itd....ali to rade sve moje drugarice,tako da....vazi ono:"s kim si,takav si"
inace,ja u svojoj sobi imam more plisanih igracaka i obozavam ih :D
volim da idem u zoo vrt,volim barbike,lutke,crtane filmoveitd...i to je ono po cemu se razlikujem...
 
Ja cu uvek biti jedno veliko dete i razmazena tatina princeza. Jesam dete,imam samo 15 godina,ali sam jako ozbiljna i mnogi me ne gledaju tako..Kada me neko vidi sredjenu kaze da izgledam 5-6 god starije...Tempo zivota je brz,i moramo se prilagoditi vecini,kada je to dobro,naravno. Kafu ne pijem,samo ness..Ne volim,gorko-fuj. VOLEEEM diznijeve crtace<3 a kada sam bila mala igrala sam se sa auticima i vojnicima,barbike sam sisala na celavo i cupala im noge:D I da,mnogo volim da se setam..I da se blesavim sa drugaricama,ali kada naravno nema nikoga ko ce da me vidi i da mi posle dupe pomera zbog toga:)
 
Licno mislim da svako treba da se ponasa u skladu sa svojim uzrastom.

ma nemoj.
a postoje li neka fiksno utvrđena i univerzalna pravila oko toga kako se treba ponašati u određenom dobu?
[možda i postoje, a da ja ne znam]
mislim, yebo konvencije i ponašanje okoline.
lično, mislim da svako treba da se ponaša onako kako u određenom trenutku oseti da treba da se ponaša
 
ma nemoj.
a postoje li neka fiksno utvrđena i univerzalna pravila oko toga kako se treba ponašati u određenom dobu?
[možda i postoje, a da ja ne znam]
mislim, yebo konvencije i ponašanje okoline.
lično, mislim da svako treba da se ponaša onako kako u određenom trenutku oseti da treba da se ponaša
Nisi upravu! Ja sam se sa 13 godina jos igrao sa vojnicima,igrao zmurke i rata sa klincima iz okoline i sad ce neko ko ima 13,14 godina da mi prosipa muda o zrelosti,da tripuje da je neka riba ili mudo... Vidjam decu 11 godina ostaju do 2 sata posle ponoci u gradu,muvaju se sa starijima i pijanim budalama i hoces da kazes da je to ok? Svako treba da zna gde mu je mesto!Detetu od 11 godina je mesto kuci i da se igra i da zavrsava skolu,detetu od 13 i 14 godina treba dozvoliti neki izlazak ali plafon do 11 ili 12!15,16 godina tad je vreme za prve simpatije i neke vezice da se skuplja iskustvo i izlazak do 1 sat,17,18 to su vec skoro izgradjene licnosti ali 2,3 sata je sasvim dosta posle ponoci da ostanu i slobodno ih covek u grupi moze pustiti da odu negde van grada i da nose provokativniju garderobu! Do 19 treba neki nadzor roditelja posle komotno mogu roditelji da puste dete da radi sta hoce!
 
Sve devojcice hoce da postanu zene,a nikako da uzivaju u svom dobu. :(

***,krece to jos od 4-5 godine kad pokusamo da udjemo u mamine cipele..onda u nekom predpubertetu hocemo da smo tinejdzerke a kad smo tinejderi hocemo da se ponasamo kao da nam je dvadesetak...
Uvek je bilo toga,samo sto je sad skroz izrazeno,i odraz je citavog drustva..tu su uticaj televizije i onih glupavih casopisa...bas je steta da nekome najbolje godine zivota prodju u zelji da se bude stariji'.Eto ja sad zalim sto nisam u prvom razredu i ne mogu da radim neke stvari koje sam mogla tada...Ali onda bas volim s vremena na vreme da se otkacim i ponasam skroz detinjas :D
 

Back
Top