Vise ni dve crvene ne kupuju kao nekada jedna crvena

Samareli

Aktivan član
Poruka
1.043
Autroska tema

Potpuno je nestvarno koliko je sve poskupelo. Udjes u prodavnici i sada ni dve crvene ne kupuju kao nekada jedna. Mleko je katastrofa ali to je samo najeskstrmeniji primer. Hleb je znacajno poskupeo. Hajde da razumem da je znacajno poskupela neka roba koja nije prehrana, hemija i ono sto se svakui dan koristi ali sve je otislo visoko. Nije mi jasno dokle tako.
 
Autroska tema

Potpuno je nestvarno koliko je sve poskupelo. Udjes u prodavnici i sada ni dve crvene ne kupuju kao nekada jedna. Mleko je katastrofa ali to je samo najeskstrmeniji primer. Hleb je znacajno poskupeo. Hajde da razumem da je znacajno poskupela neka roba koja nije prehrana, hemija i ono sto se svakui dan koristi ali sve je otislo visoko. Nije mi jasno dokle tako.
zavidim ti koliko si mlad
 
Autroska tema

Potpuno je nestvarno koliko je sve poskupelo. Udjes u prodavnici i sada ni dve crvene ne kupuju kao nekada jedna. Mleko je katastrofa ali to je samo najeskstrmeniji primer. Hleb je znacajno poskupeo. Hajde da razumem da je znacajno poskupela neka roba koja nije prehrana, hemija i ono sto se svakui dan koristi ali sve je otislo visoko. Nije mi jasno dokle tako.
Ne.Nisu više dovoljne dve crvene za vrednost 1
Ovo je bukvalno divlja pljačka bez ikakvog razloga.
90. je postojao razlog.Bili smo pod sankcijama nije radila privreda.Finansiralo se mnogo toga što se ne finansira u normalnim okolnostima.Bio je jednostavno rat.
Sada je vrlo slična situacija a opet različita.
Država se ponaša kao da mi finansiramo rat u Ukrajini.
Inflacija je.Kao da se štampa novac.Cene divljaju.
Međutim.
Da Srbija štampa novac.Onda bi evro skakao.
A ako se i evro i dinar štampaju otprilike podjednako.Onda bi valjda trebala da raste ta hrana.Ali zašto bi rasla hrana ako narod nema novca i kupuje je sve manje.
Hrana raste narod nema para.Nema nikakve logike.Narod mora da jede.Pa jede.Ali sve manje.
Narod sada troši ono malo što ima.Vrlo brzo neće imati ništa.
I nastaće glad.
Ako je cilj vlasti da izazove na sebe gladan narod neka im je sa srećom.Zaista će im trebati.
Ovo je globalna pojava.
I ujedno pokazatelj koliko je ustvari sve iluzija da mi nešto na izborima biramo.
Zaista oni su samo svi poslušnici jednog centra moći.
Jer.
Kakve veze ima Brazil sa ratom u Ukrajini?
U Brazilu je hrana takođe poskupela.I gorivo.Život.
Imam prijatelja koji sa porodicom živi u Brazilu.
Situacija je kao i ovde.
Ne znam kako čovek da se izbori sa ovim.Zaista je bizarno sve skupo.
Zapažam još jednu stvar.Prečesto one tkz.žute etikete nekih proizvoda u Maxiju kaf su na popustu.Te cene su skoro pa iste ili iste kao cene tih proizvoda prošle godine kada je sve krenulo.

Zatim.Strogo pod kontrolom na globalnom nivou se drže kursevi valuta.Nekakvi odnosi dolar evro švajcarac evro.Evro stoji a ove dve valute divljaju i rastu pa ih onda intervencijama spuštaju i bukvalno se igraju poravnavaju dolar i švajcarac u decimalno istu vrednost pa puste da opet malo podivlja.
Sve je ovo što se dešava strogo kontrolisano i ništa nije slučajno.
Sve vreme pokušavam da nađem izlaz iz ovoga i da vidim kako da spasem sebe i porodicu od propasti ali ne pronalazim rešenje.
 
Au sad se setim moram da pročitam esej jedne bosanske pandurčine

AAFE0F33-AD32-480B-9AF2-92F86D5CEF57.png
 
Sve vreme pokušavam da nađem izlaz iz ovoga i da vidim kako da spasem sebe i porodicu od propasti ali ne pronalazim rešenje.
zato sto resenja nema, a ne moze ni da ga bude, jer ne sagledavamo problem/e

zapad komplet je ziveo na racun jeftine energije, sto nije smetalo zalivskim monarhijama i saudijcima, jer su imali nafte u izobilju, pa su zaradjivali na kolicini, ali sada su se dogovoruli sa rusijom i ne ide se vise na kolicinu, vec na smanjenje proizvodnje, nestasice, amerika besni, ali nema nazad sada, moramo da zagovaramo jos vise zelenu agendu, pa ko prezivi, dozivi...

ali sta sa rysijom, iranom, irakom, venecuelom? e kada oni budu ziveli kao seici, a hoce uskoro vama ce biti jos gore, ovo je tek pocetak
shvati:
prisljamceni zapadu ste se svercovali, svi mi, a toga vise nece da bude da vicemo slobo sadame

drugi problem je svetsko bankarstvo koje se naslanjalo na petrodolar i jeftinu energiju kako bi vi, svi mi ziveli na racun drugih koji su je proizvodili - posto toga vise nema, svetski bankari se okrecu ka unutra da pustose vlastite zapadne zemlje [srednju klasu do njene propasti] i vas koji ste im se prisljamcili, na putu ka eu

shvati, nema zgrtanja bogatstva ako neko drugi ne bude osiromasen, i taj drugi je decenijama bezao na zapad, ili tavorio...
sada su se stvari promenile, bogatsvo se zgrce unutrasnjom preraspodelom od koga ako ne od srednje klase? ko drugi da propadne, ako ne onaj koji moze? pa ne mogu da propadaju porodice vec bednih drzava, nego moraju dobrostojecih; bedne drzave nemaju nikakvu srednju klasu koja bi se mogla osiromasiti u cilju prelivanja njihovog bogatstva

e, sad, da bi se te zapadne bogate drzave popljackale unutrasnjom preraspodelom, potrebno je ceo svet, zemlje u razvoju kakva je i srbija [i srpska tvoja iz koje mislim da si], uvesti u krizu, i to si ti u pravu da se sve radi smisljeno, da je sve ovo zlocinacka zavera
 
Poslednja izmena:

Back
Top