Veza sa rodjakom

Da li biste se zabavljali sa rodjakom?

  • da

  • ne

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Бато, па ти боље крешеш од ћалета.
Знам, и кева ми је то рекла.
Шалу на страну, у овој држави постоје породични закони, који су ригорознији од оних на западу, а били су ригорознији и у време заједничке државе , него Хрватски и Словеначки. Зашто су донети? Управо из разлога дегенеративних промена које инцестуозни однос продукује на потомство. Не мора таква промена да се испољи у првој генерацији, међутим постоје области у бившој Југославији у којима се због немогућности проналажења партнера обичавао инцестуозни ( условно, јер је у мало даљем сродству) однос и ти крајеви су веома познати, пошто нису омиљени за избор будућег партнера. Показатељ оваквог односа према обичајном породичном праву је и губитак рођачких титула код Хрвата, који данас познају, после трећег колена сродства само термине рођак и родица.
Поштујте законе, а препоручујем да поштујете закон православне цркве која неће да обави венчање уколико су партнери у сродству мањем од седмог колена.
 
:bljak::bljak::bljak::bljak::bljak::bljak::bljak:
Da se prvo dobro ispovracam pa da pocnem...

Kad sam dosla u Beograd, prvoga dana profesorka nas ispituje ko smo, sta smo, odakle, kako, zasto... Nakon sto sam ja sve to izdeklamovala, njen prvi komentar je bio: "Vi se tamo ne zenite i ne udavate do 11-og koljena?":dash: Ja sam je sa cudjenjem pogledala i rekla: "Da", a njoj je na usnama titralo podsmijevanje, kao da sam rekla ne znam sta. Dotad nisam znala da je moj kraj bilo kome "poznat" po tome.

Poznato je da religija brani brakove izmedju srodnika, a i genetika je dokazala da se od roditelja koji su u rodu radjaju debili i nenormalne osobe :thumbdown: Kod Nijemaca su brakovi izmedju btara i sestre od tetke dozvoljeni :thumbdown: U prilog tome, gledala sam njemacku seriju Berlin, Berlin prije par godina na HRT-u, u kojoj se glavna junakinja Lole zaljubljuje u brata od tetke i zapocinje vezu sa njim- dakle, kod njih se o tome javno govori kao o necemu normalnom :thumbdown:

Mene zanima vase misljenje u vezi ovoga...
Da li biste se vi ikada zabavljali sa nekim ko vam je u rodu ?(ne mislim na 11. koljeno, niko ne zna toliko dobro svoje porodicno stablo)
Ako ima takvih, neka se ne ljute, ali ja cu opet da se ispovracam...
:bljak::bljak::bljak::bljak::bljak::bljak:
Pored toliko lijepih muskaraca i zena na ovom svijetu... Cemu?

:eek:Bolest:eek:
 
Poslednja izmena od moderatora:
:bljak::bljak::bljak::bljak::bljak::bljak::bljak:
Da se prvo dobro ispovracam pa da pocnem...

Kad sam dosla u Beograd, prvoga dana profesorka nas ispituje ko smo, sta smo, odakle, kako, zasto... Nakon sto sam ja sve to izdeklamovala, njen prvi komentar je bio: "Vi se tamo ne zenite i ne udavate do 11-og koljena?":dash: Ja sam je sa cudjenjem pogledala i rekla: "Da", a njoj je na usnama titralo podsmijevanje, kao da sam rekla ne znam sta. Dotad nisam znala da je moj kraj bilo kome "poznat" po tome.

Poznato je da religija brani brakove izmedju srodnika, a i genetika je dokazala da se od roditelja koji su u rodu radjaju debili i nenormalne osobe :thumbdown: Kod Nijemaca su brakovi izmedju btara i sestre od tetke dozvoljeni :thumbdown: U prilog tome, gledala sam njemacku seriju Berlin, Berlin prije par godina na HRT-u, u kojoj se glavna junakinja Lole zaljubljuje u brata od tetke i zapocinje vezu sa njim- dakle, kod njih se o tome javno govori kao o necemu normalnom :thumbdown:

Mene zanima vase misljenje u vezi ovoga...
Da li biste se vi ikada zabavljali sa nekim ko vam je u rodu ?(ne mislim na 11. koljeno, niko ne zna toliko dobro svoje porodicno stablo)
Ako ima takvih, neka se ne ljute, ali ja cu opet da se ispovracam...
:bljak::bljak::bljak::bljak::bljak::bljak:
Pored toliko lijepih muskaraca i zena na ovom svijetu... Cemu?

Nikako da shvatim potrebu za pedest smajlija koji govore jedno te isto :confused:..
Dekocentrisu, smaraju i opet ne kazu nista..

Ali ne, ne bih se zabavljao s nekim ko mi je rod..
 
Poslednja izmena od moderatora:
Stvarno. Mozes li malo detaljnije o tome? Imam neke Slovake u blizini.

Pa da,samnom je u srednju išla devojka koja se zabavljala sa bratom(treće koleno),a kasnije se udala za njega,ja je pitam pa kako kad ti on dođe rod,a ona kaže da je kod njih to normalno.
Mislim si u sebi pa kakva će vam deca biti majko mila.

Ona je bila ako znaš taj deo srema mislim da se mesto zove Lug,a ima ih dosta i iz bačke...Bački petrovac;Čelarevo i ta okolna mesta.
 
Pa da,samnom je u srednju išla devojka koja se zabavljala sa bratom(treće koleno),a kasnije se udala za njega,ja je pitam pa kako kad ti on dođe rod,a ona kaže da je kod njih to normalno.
Mislim si u sebi pa kakva će vam deca biti majko mila.

Ona je bila ako znaš taj deo srema mislim da se mesto zove Lug,a ima ih dosta i iz bačke...Bački petrovac;Čelarevo i ta okolna mesta.

Znam da ih ima u Sremu i Banatu, da i Backi Petrovac, to je kao neko srediste, a znam i da se medjusobno mesaju, prave egzogenu zajednicu. I meni je to odvratno. Ali ja o ovdasnjim nacionalnim manjinama nemam neko pozitivno miljenje. Inace i Hrvati i muslimani se jako mesaju. Mislim, u incestoidnim vezama. Npr. imas primer ostrvo Susak, koje je bilo javna tajna u SFRJ, a najveci procenat mentalnih defekata se javljao bas kod njih. Citala sam i izvestaj iz Fojnice, to ti je jedna banja u BiH, pa valjda ima tamo neko prihvatiliste za takvu decu. Rode se, donesu ih roditelji i zaborave. Strasno!
 
Vjerovatno sam se lose izrazila, htjela sam reci poremecen, da mu nije bilo sve u redu u glavi. Znam sta su debili...

Nisi se dorbo izrazila... :p

A kad se zet smuva sa punicom ili snaja sa svekrom jel i to isto?Tu isključujem avanturu jer sam našla neke primere di je zet oženio punicu.

Marga, Marga..

Pravo pitanje je kada si vec tu, da li se sex (mislim kakov to moze biti se ali ajde) dve rodjake racuna kao incest? ;)
 

Back
Top