ветрењаче

active

Iskusan
Poruka
6.093
како да израчунам капацитет/снагу ветрењаче?

теоретски принцип + практичан прорачун али на српском

(+ ако неко случајно зна цену SMPO switch (пнеуматски-магнетни прекидач) у србији, произвођач FESTO? немогуће на нету да се нађе)
 
како да израчунам капацитет/снагу ветрењаче?

теоретски принцип + практичан прорачун али на српском

(+ ако неко случајно зна цену SMPO switch (пнеуматски-магнетни прекидач) у србији, произвођач FESTO? немогуће на нету да се нађе)

Oprostite morate reci sta ste po zanimanju da bi se znalo sta da vam se preporuci?
 
Oprostite morate reci sta ste po zanimanju da bi se znalo sta da vam se preporuci?

правио бих нешто у самоградњи, ветрењачу домаће израде

па ме интересује одакле да кренем са прорачуном, нпр

препоруке, просечне брзине ветрова, расположива снага/енергија у зависности од потисне површине лопатице и томе слично
 
имам неке идеје око коришћења снаге ветра за компримовање ваздуха, овде где живим има прилично ветра па бих да га искористим у свом дворишту
 
имам неке идеје око коришћења снаге ветра за компримовање ваздуха, овде где живим има прилично ветра па бих да га искористим у свом дворишту

Sve je u redu ali ja sam vam postavio pitanje sta ste po zanimanju i sa kojim znanjem raspolazete?
 
мени треба пре свега неки систем за компримовање ваздуха коришћењем енергије ветра
то је немогуће наћи у радњама, зато ми је потребан пре свега ПРОРАЧУН!

да на основу потребне количине компримованог ваздуха израчунам површине и број лопатица
 
Jedan kolega je na diplomskom obradio termicke procese,kod vetrenjaca a posto ga nisam video oho ho bolje da i ne spominjem dalje ;).Reci mi da li ces,tj da li planiras da sam konstruises lopatice i radno kolo,ili ces negde kupiti?
 
www.festo.com

Tu imas svasta,dobar sam bio dosta i iz pneumatike i iz hidraulike :mrgreen:,samo me podseti za taj pneumatsko-magnetni prekidac,jel mislis na 3/2 ventil ili nesto drugo?

тако некако, имам 2 ком али још 4 ми хвале, имам 5/2 СМЦ вентиле и црева, ЦКД регулатор са

али онај део прорачуна капацитета ми је МНОГО БИТАН да од њега пођем
 
E sad nesto razmisljam,oko kapaciteta ne znam bas tacno na koji mislis ali imam ideju.Da ubacis malo dinamike(zato sam te pitao gde studiras),tacnije obrtanje tela oko nepomicne ose.Usvojicemo recimo ugaonu brzinu da je poznata,izracunacemo rad,probacemo i reakcije u lezistima za izbor lezaja pa odatle probati naci kapacitet.Ne bi trebalo previse komplikovati,to su dosta teski proracuni.E sad jos nesto,da li si razmisljao da napravis model(geometrijski,kinematicki,dinamicki slican) pa da tako probas,tu imam dosta primera,ostalo mi posle polozenog ispita ali nazalost nista u elektronskoj formi (majmun izbrisao).

Ako se zainteresujes mogli bi probati i nesto zajedno odraditi.
 
E sad nesto razmisljam,oko kapaciteta ne znam bas tacno na koji mislis ali imam ideju.Da ubacis malo dinamike(zato sam te pitao gde studiras),tacnije obrtanje tela oko nepomicne ose.Usvojicemo recimo ugaonu brzinu da je poznata,izracunacemo rad,probacemo i reakcije u lezistima za izbor lezaja pa odatle probati naci kapacitet.Ne bi trebalo previse komplikovati,to su dosta teski proracuni.E sad jos nesto,da li si razmisljao da napravis model(geometrijski,kinematicki,dinamicki slican) pa da tako probas,tu imam dosta primera,ostalo mi posle polozenog ispita ali nazalost nista u elektronskoj formi (majmun izbrisao).

Ako se zainteresujes mogli bi probati i nesto zajedno odraditi.

чуј шефе, ово је поента

http://jnaudin.free.fr/html/repcotst.htm

http://jnaudin.free.fr/html/ehdefscs.htm

како ово да сконтамо?

за ветрењачу, рачунао сам капацитет ветрењаче за ауто погоњен на компримовани ваздух

за капацитет ветрењаче, поједностављујем прорачун, али није хитно, на вежбама из механике флуида смо то радили, али било одавно а свеске сам позајмио колеги и никад их више видео нисам
 

Back
Top