Вести са КиМ-а.(фашизам поново јаше)

nije kontrašenje nego logično razmišljanje.
jel do juče bio normalan protok ljudi i robe?
jeste.
jel zapaljen prelaz?
jeste.
jel zato kfor zatvorio prelaz?
jeste.

šta je tu kontra?
Човече немој да си смешан..јуче је кфор покушао да смени Србе са прелаза и постави арбанасе..у Српским местима..и да направи праву границу.....
А видим за тебе да фашистичка метода држати народ гладним није спорна, само док се над Србима спроводи....
 
Cime se onda tamo ljudi uglavnom bave, ako ne mogu da proizvedu dovoljno da se prehrane...ima li industrije, kako zaradjuju za zivot?

Proizvodnje nema, samo uvoza. Šiptari uglavnom valjaju d*p ili švercuju nešto, Srbi ili rade po srpskim institucijama ili se bave poljoprivredom pa dođu do nešto novca. Privreda je pokopana do ušiju...
 
Ocigledno da je trebalo da se razmislja o razvoju poljoprivrede...OK, neko moze da kaze da nije bilo vremena, ali 1999. godina i nije bas tako blizu.

Postoji li neki podatak o nezaposlenosti u severnom delu Kosova, dakle u oblasti gde pretezno zive Srbi?

На КиМ-у се радило на разбијању села, сточарства и пољопривреде као и осталом делу Србије и др..Српских области...сељаке су доводили у градове и пустошили села..то раде комунисти 60 година, и није да очекујеш да ће сада њихови синови да врате тај народ на село и изгубе гласове...
Незапосленост је велика..само они који раде у школству, медицини и органима општине...имају стална примања...и пар фабрика на северу...
 
A jel znas zasto je zapaljen prelaz?
Па сад реко...покушали су да их преузму арбанаси и да успоставе међународну границу....пелази су слуајно запаљени..приликом демонтаже...дошло до варничења..слабе инсталације..
 
Човече немој да си смешан..јуче је кфор покушао да смени Србе са прелаза и постави арбанасе..у Српским местима..и да направи праву границу.....
А видим за тебе да фашистичка метода држати народ гладним није спорна, само док се над Србима спроводи....

ok, možda je pokušao, nije uspeo, zapaljeno je i?
koga će sad da postave?

i ne tumači ono što sam rekao kako tebi odgovara, nigde nisam rekao da podržavam njihove metode, samo sam rekao čega su one rezultat.

a tebi su puna usta fažizma
 
a evo malo o fasizmu, sa lica mesta. jedan moj drugar koji zivi u bosnjak mahali je sinoc dosao kod sestre da noci zbog bombi koje se bacaju na severu mitrovice, tj. u toj mahali. kaze da se boji da mu deca nastradaju. mislim da MZ shvata ogorcenost srba, i da sigurno nece odmah reagovati na sve te "provokacije" ali sumnjam da ce tako ostati duze vremena. znaci vi patrijote pamet u glavu i nemojte preterivati u izlivima hrabrosti. sve ima svoje granice

A 99% mojih drugova je zauvek napustilo Kosmet od vaših bombi, da ne pominjem one koji su stradali jer ste im kukavički pucali u leđa! samo ti ne pričaj o fašizmu, molim te!
 
pa prosto zato sto KFOR mrzi srbe, narocito one postene jadne ostavljene na milost i nemilost zlim albancima

Sto ti je istina cudo ! I kada ne zele da je kazu, ona sama izleti kroz njihova usta...

"Zastanu pred kućom, opsuju nam sve srpsko, urlaju: „Urime pavresija" (Srećna nezavisnost!), ispucaju šta imaju metaka preko krova i odu. Zaspimo na jedno oko, onako obučeni. Znamo, doći će uskoro drugi, i tako celu noć..."

http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=30265&sectionId=37
 
ok, možda je pokušao, nije uspeo, zapaljeno je i?
koga će sad da postave?

i ne tumači ono što sam rekao kako tebi odgovara, nigde nisam rekao da podržavam njihove metode, samo sam rekao čega su one rezultat.

a tebi su puna usta fažizma
Па шта да ти радим када подржаваш NWO фашизам савременог света...а ја сам теби рекао шта је било узрок демонтаже пунктова на административној линији...ти кренеш од средине и нећеш да видиш прави узрок свега..јер си безобразни ЊУ ЕЈЏ ФАШИСТА
 
На КиМ-у се радило на разбијању села, сточарства и пољопривреде као и осталом делу Србије и др..Српских области...сељаке су доводили у градове и пустошили села..то раде комунисти 60 година, и није да очекујеш да ће сада њихови синови да врате тај народ на село и изгубе гласове...
Незапосленост је велика..само они који раде у школству, медицини и органима општине...имају стална примања...и пар фабрика на северу...

Znaci, uglavnom preovladjuje siromastvo...i ti koji imaju stalna primanja sigurno ne prolaze sjajno (u Beogradu su primanja ljudi u oblastima koje navodis mizerna, sigurno ni tamo nisu veca).

O "delima" komunista bolje da ne komentarisemo, ali me ipak cudi da se ljudi ne orijentisu sami na poljoprivredu posto je ocigldno njena buducnost zagarantovana...ljudi se cak i oko Beograda vracaju poljoprivredi gde je konkurencija prilicno jaka.
 
pa kako da podržim dileje koje su juče zapalile prelaz, a kao rezultat toga danas je sve zatvoreno i srbima ne može da se dostavi hrana?
Jel to rezultat jučerašnjeg k u r č e nj a? Jeste.

inače,jesam podržao sve što je pametno, ali tek si dva dana ovde, polako:mrgreen:

Daj ne lupaj pa sta su sve od dolaska tih nato snaga i kfora na kosovu spalili siptari pa da li je bilo nekih sankcija po njih??????? Jednostavno to Srbima sleduje bez obzira sta oni radili. To ti je slicna prica kao i nas ulazak u EU.Pa do sada ni jedna zemlja nije vise uslova ispunila a ni vise uslova nije imala nego mi pa eto nismo u EU a necemo nikada ni biti.kao sto i to Kosovo nikada nece biti u EU tako da prica raznih Cankova da treba da udjemo u EU i da tada nece biti bitno sto je Kosovo druga drzava je toliko idiotska da oni koji se na to primaju su zaista ozbiljno retardirane osobe. Pa zasto Spanija koja je u EU ne da Baskiji da se otcepi i prime tu Baskiju u EU? Granice u EU zemljama clanicama su izuzetno bitne i uvek ce tako i biti a prica koju nama ovde prosipaju neke je samo za budale.
 
вести из фашистичке Европе

САВЕТ ЕВРОПЕ БИ КРШИО ПРИНЦИПЕ РАЗМАТРАЊЕМ ЧЛАНСТВА КИМ
13:35 СТРАЗБУР, 20. фебруара (Тањуг)

- Министар спољних послова Вук Јеремић изјавио је данас пред Комитетом министара Савета Европе у Стразбуру да би и само разматрање захтева Приштине за чланством у СЕ представљало кршење принципијалног става ове организације да се не меша у процес одлучивања о будућем статусу покрајине.

"Поред тога, то би Савет Европе учинило саучесником у флагрантном кршењу међународног права и довело у питање приврженост сопственим вредностима", рекао је Јеремић у говору у који је Тањуг имао увид.

Он је нагласио да "Косово за Србију није територија као и свака друга, него колевка нашег идентитета".

"Због овог флагрантног кршења основних норми међународног права, руглу су извргнути универзални принципи уграђени у Повељу УН и обогаћени на европском простору Статутом Савета Европе и Завршним актом из Хелсинкија", указао је шеф српске дипломатије на затвореном састанку Комитета министара СЕ.

Он је нагласио да је једнострано, нелегално и нелегитимно проглашење независности Косова и Метохије учинило да се свет промени на горе.

"Свет се променио, али није се променио на боље. Напротив. Као резултат овог непријатељског акта приштинских власти међународни поредак је постао нестабилнији и небезбеднији", рекао је Јеремић.

(Крај)
 
Znaci, uglavnom preovladjuje siromastvo...i ti koji imaju stalna primanja sigurno ne prolaze sjajno (u Beogradu su primanja ljudi u oblastima koje navodis mizerna, sigurno ni tamo nisu veca).

O "delima" komunista bolje da ne komentarisemo, ali me ipak cudi da se ljudi ne orijentisu sami na poljoprivredu posto je ocigldno njena buducnost zagarantovana...ljudi se cak i oko Beograda vracaju poljoprivredi gde je konkurencija prilicno jaka.

Брате имања су уситњена....Срби су имали велике породице на КиМ-у...а били смо ограничени на малу територију јер у другим крајевима нисмо имали сигурност..моја породица има само петоро стричева и тетки (по двоје деце)--а имање је већ умањено од мог праЂеда исто толико...
 
a evo malo o fasizmu, sa lica mesta. jedan moj drugar koji zivi u bosnjak mahali je sinoc dosao kod sestre da noci zbog bombi koje se bacaju na severu mitrovice, tj. u toj mahali. kaze da se boji da mu deca nastradaju. mislim da MZ shvata ogorcenost srba, i da sigurno nece odmah reagovati na sve te "provokacije" ali sumnjam da ce tako ostati duze vremena. znaci vi patrijote pamet u glavu i nemojte preterivati u izlivima hrabrosti. sve ima svoje granice

Jel ti to pretiš, možda??????
 
вести из слободн Европе

ЛАВРОВ: У СЛУЧАЈУ КОСОВА НА ДЕЛУ ДВОСТРУКИ СТАНДАРДИ


МОСКВА , 20. фебруара (Тањуг) - У случају Косова и Метохије на делу су двоструки стандарди, када се упркос резолуцији Савета безбедности УН предузимају једнострани потези, изјавио је данас шеф руске дипломатије Сергеј Лавров.

"Ако се у случају кипарског питања сви понашају у оквирима међународног права и не помишљају да мимо резолуције Савета безбедности УН предузимају једностране потезе, у случају Косова дешава се обрнуто", рекао је Лавров после сусрета са турским министром спољних послова Алијем Бабаџаном.

Ссеф руске дипломатије је указао да је територијална целовитост Србије потврђена Резолуцијом 1244 Савета безбедности УН и Резолуцијом 1785, где је потврђена приврженост политичком решавању свих конфликата на територији бивше Југославије, уз очување суверенитета и територијалне целовитости свих држава у региону.

Лавров је поновио став Москве да је упућивање мисије Европске уније на Косово кршење међународног права.

"ЕУ једнострано, без одобрења Савета безбедности УН, упућује на Косово мисију која ће обезбедити владавину закона. То је горка иронија, јер се мисија упућује уз кршење међународног права", рекао је шеф руске дипломатије, а пренела је агенција Итар-Таш.

Лавров је назвао неистином тврдње да је Резолуција 1244 основа за упућивање мисије и једнострано проглашење независности Косова.

"Резолуција 1244 говори о прелазном периоду, али тај период треба да траје док стране не достигну коначно политичко решење", рекао је Лавров и додао да је "свима познато" да су преговори којима је требало достићи политичко решење вештачки прекинути "због мешања споља".

Ссеф руске дипломатије је рекао да се Русија, како у случају Косова, тако и у случају Кипра, залаже за доношење решења на основу одлука Савета безбедности.

Позиција Русије о Кипру, подељеном на грчки и турски део, није се изменила, рекао је он, додајући да се Москва залаже за тражење решења заснованог на принципима које је одобрио Савет безбедности УН и решењу које би било резултат сагласности заинтересованих страна.

Део кипарског острва на коме живе Турци једнострано је прогласио независност Републике Северни Кипар, коју није признала ниједна земља осим Турске.

(Крај)
 
Znaci, uglavnom preovladjuje siromastvo...i ti koji imaju stalna primanja sigurno ne prolaze sjajno (u Beogradu su primanja ljudi u oblastima koje navodis mizerna, sigurno ni tamo nisu veca).

O "delima" komunista bolje da ne komentarisemo, ali me ipak cudi da se ljudi ne orijentisu sami na poljoprivredu posto je ocigldno njena buducnost zagarantovana...ljudi se cak i oko Beograda vracaju poljoprivredi gde je konkurencija prilicno jaka.

Mala razlika...u okolini Beograda mozes da odes da obradjujes zemlju a da ne razmisljas o snajperu, sekiri ili flasi.....
 
A 99% mojih drugova je zauvek napustilo Kosmet od vaših bombi, da ne pominjem one koji su stradali jer ste im kukavički pucali u leđa! samo ti ne pričaj o fašizmu, molim te!

ovako, ti tvoji drugovi koji su napustili kosovo, a zna se kada su napustili, da li krivi ili nevini nije bitno, mislili su [tacno] da mogu nastradati jer su znali sta su [oni ili neki njihovi drugovi] radili tokom rata. ali sve je to davno proslo vreme. mi zelimo jedan nov pocetak bez osvete, mada zakon je zakon, ko je kriv, tj. kome se dokaze krivica, verovatno ce odgovarati, ali sumnjam da ce kazne biti drasticne, cisto da se zadovolji pravda. znaci vecina je za normalan zivot, na zalost to ne iskljucuje i neke ekscese, ali sigurno ne u ovolikoj meri kao sto ih ima u srbiji.
a sto se stradanja tice,prelistaj malo neku statistiku i vidi koliko je srba stradalo tokom rata, a koliko ostalih, koliko je srba optuzeno a koliko ostalih,koliko je imovine srpske unisteno a koliko ostale,koliko je srpskih verskih objekata unisteno a koliko su srbi unistili.
ili sve ono sto su srbi ucinili je bilo u odbrani, a samo su ostali zli i rusilacko nastrojeni. javi se kasnije, i daj link pa mozemo nastaviti razgovor, iako nisam da se ide nazad, ostavimo sve to zarad danasnjice i boljeg sutra. samo da bi se to prihvatilo mora se razmisliti malo, a to je nekima zaista tezak fizicki rad.
 

Back
Top