Vesna Radojević: Građanska opcija odustala od protesta

комшија

Stara legenda
Poruka
91.024
1594694599000.png





Vesna Radojević: Građanska opcija odustala od protesta

Čini mi se da je građanska, levičarska opcija odustala od protesta, kaže za Nova.rs uredica portala "Raskrinkavanje" Vesna Radojević, koja i dalje izveštava sa lica mesta.


1594694619200.png


13. Jul. 202022:42 > 23:35

Radojević primećuje da na protestima ima sve manje nasilja, ali da se smanjuje i broj ljudi.


“Imali smo tri večeri nasilja i suzavca, kad kažem nasilje mislim od strane policije i od strane demonstranata, a evo već nekoliko večeri stvari su mirnije. Sve ima manje i manje ljudi”, kaže ona.


Među okupljenima primećuje sve manje pripadnika takozvane građanske opcije.


“Čini mi se da je građanska opcija, levičarska odustala od protesta. Najpre zato što su pre nekoliko večeri mogle da se čuju i neke nacionalističke parole, imali su razlgase, i mislim da to nije prijalo nekom delu građana. A možda i zbog broja zaraženih da su ljudi odustali”, objašnjava ona.


Podseća da je uprkos tome što je pre nekoliko večeri bilo samo desetak, verovatno maloletnih osoba, policija je izašla i sve ih pohapsila, pri čemu je brutalno pretukla nekoliko njih.


“Zato su novinari svakako ovde, bez obzira koliko ljudi imamo”, poručuje ona.


Na pitanje ko je ukrao proteste, odgovara da bi tako nešto moglo da se pripiše desnoj opciji, dok su pripadnici građanske opcije sad samo “u prolazu”.


“Mislim da je ta ekipa iz Narodne patrole, ili ekipa Srđana Noga, ili ova ekipa okupljena oko raščinjenog popa Antonija, da su oni ovde najagilniji. Oni su preuzeli, ne mogu da kažem ukrali protest”, kaže Radojević.


link



Свакако да ми левичари не можемо и нећемо да у недоглед протестујемо раме уз раме са фашистима из "Народних патрола", трулом руском агентуром и полицијским денунцијантима попут Ноге и Антонија. Они нека наставе са својим малим протестима због признања независности Косовa од стране њиховог великог вође, а левица ће сачекати опет неки прави разлог за покретање масовних грађанских демонстрација као што је овог пута то била најава полицијског часа.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Свакако да ми левичари не можемо и нећемо да у недоглед протестујемо раме уз раме са фашистима из "Народних патрола", трулом руском агентуром и полицијским денунцијантима попут Ноге и Антонија. Они нека наставе са својим малим протестима због признања независности Косовa од стране њиховог великог вође, а левица ће сачекати опет неки прави разлог за покретање масовних грађанских демонстрација као што је овог пута то била најава полицијског часа.
Ово је од почетка био левичарски протест у тој мери да је са њега сваки левичар или уз псовке протеран или је добио шамар, батине... :hahaha:
 
Ово је од почетка био левичарски протест у тој мери да је са њега сваки левичар или уз псовке протеран или је добио шамар, батине... :hahaha:
Не лажи дуленце. Зашто стапно лажеш, а при томе знаш да интернет памти? Баш болесно.
Елем, Протест против полицијског часа у почетку тј на Дан устанка 7.Јула био је 100% спонтан. И сходно томе, биле су присутне све категорије. Пошто је тог дана Инцијатива Не Да(ви)мо Београд баш предвече имала унапред заказан перфоманс пред Председништвом (види слику доле), активисти NDMBGD остали су са грађанима на улици и били су присутни све време протеста и нико их није терао (имаш доле видео као доказ). А они су баш познати као "тешке комуњаре". И били су присутни и другог дана (имаш такође видео доле). Напротив, са протеста је отеран ваш десничар Вук Пиздерац (такође имаш видео). И то је отеран од стране десничара. Јер ваша десница је трула.

1594720914400.png





 
Poslednja izmena:
У најбољем маниру титистичких метода примењиваних још од протеста 68. такозвана демократска опозиција" је саботирала овај протест дувајући у исту тикву са режимом у подели ( чак и физичко !!!ј- груписањем на тргу Николе Пашића ) и делећи протест на " грађански" и " десничарско - хулигански".. Понавља се прича из из 27. марта 1941. године када су комунисти самп статирали, после рата присвојили за себе тај догађај.
И сама реторикакоју кристи режим и "демократска опозиција" , Фали још само термин " банда" па да се види копија титоистичког манира.
 
Не лажи дуленце. Зашто стапно лажеш, а при томе знаш да интернет памти? Баш болесно.
Елем, Протест против полицијског часа у почетку тј на Дан устанка 7.Јула био је 100% спонтан. И сходно томе, биле су присутне све категорије. Пошто је тог дана Инцијатива Не Да(ви)мо Београд баш у то време имала унапред заказан перфоманс пред Председништвом (види слику доле), били су присутни све време протеста и нико их није терао (имаш доле видео као доказ). А они су познати као "комуњаре". И били су присутни и другог дана (имаш такође видео доле). Напротив, касније отеран је ваш десничар Вук Пиздерац. Од стране десничара. Јер ваша десница је трула.

Pogledajte prilog 730550


Тачно, ето, двојица носе транспарент "УБИЦЕ" и одмах је протест левичарски.

Са друге стране, истина је ова:
Људи који су се још прво вече окупили, у великој вечини су носили мајице са националном тематиком, заставе са иконама, певали песме о Космету...
А сваки истакнути левичар који се појавио - истеран је или добио батине.
Главне личности протеста Ного, Кнежевић и Антоније, а протест "левичарски".

Него, не рече ти мени, ако већ постоје Србијанци, да ли постоје и Мађаријанци, Румунијанци, Македнијанци...?
IMG_9670_copy_1040x693.jpg

Види, носе црвене заставе са звездама и слике Че Геваре. :hahaha:
 
Тачно, ето, двојица носе транспарент "УБИЦЕ" и одмах је протест левичарски. (...)
Не, ниси разумео дуленце. Та фотографија је са њиховог левичарског перфоманса одржаног испред Председништва Србије на Дана устанка народа Србије 7.Јула, а спонтани протест због полицијског часа је кренуо буквално пола сата касније и активисти NDMBGD су због близине догађања све време били ту и то сам ти уредно доказао видео снимцима. А клеро-фашисти са крстачама тј следбеници фратра са значком, затим фашисти из "Народних патрола", Гробари, сви они су дошли тек касније, но свеједно Иницијатву Не Да(ви)мо Београд нико од њих није ни попреко погледао а камоли нешто друго. Иначе за разлику од тебе, ја сам на протесту био физички присутан и знам шта се и како дешавало.
 
@комшија
Не, то је фотографија се њиховог левичарског перфоманса одржаног испред Председништва Србије на Дана устанка народа Србије 7.Јула, а спонтани протест због полицијског часа је кренуо буквално пола сата касније и они су све време били ту и то сам ти уредно доказао видео снимцима. А клеро-фашисти са крстачама, следбеници фратра са значком Антонија, фашисти из "Народних патрола", сви они су дошли тек касније, но свеједно Иницијатву Не Да(ви)мо Београд нико од њих није ни попреко погледао а камоли нешто друго. Иначе за разлику од тебе, ја сам на протесту био физички присутан.
Ти си физички био присутан на темама које су говориле о протестима и то је то - а то није исто као и бити на самом протесту.
Ниси тих вечери силазио са форума... Кога ли лажеш.

Него, хајде, пошто знам да немаш интелектуалну могућност да одговориш, да питам опет - да те додатно осрамотим.
С обзиром да си нам свима више пута појашњавао да постоје Србијанци, качио разноразне текстове о томе:
Да ли постоје Мађаријанци, Румунијанци, Грцијанци, Македонијанци, Италијанци?
 
Pogledajte prilog 730375




Vesna Radojević: Građanska opcija odustala od protesta

Čini mi se da je građanska, levičarska opcija odustala od protesta, kaže za Nova.rs uredica portala "Raskrinkavanje" Vesna Radojević, koja i dalje izveštava sa lica mesta.


Pogledajte prilog 730376

13. Jul. 202022:42 > 23:35

Radojević primećuje da na protestima ima sve manje nasilja, ali da se smanjuje i broj ljudi.


“Imali smo tri večeri nasilja i suzavca, kad kažem nasilje mislim od strane policije i od strane demonstranata, a evo već nekoliko večeri stvari su mirnije. Sve ima manje i manje ljudi”, kaže ona.


Među okupljenima primećuje sve manje pripadnika takozvane građanske opcije.


“Čini mi se da je građanska opcija, levičarska odustala od protesta. Najpre zato što su pre nekoliko večeri mogle da se čuju i neke nacionalističke parole, imali su razlgase, i mislim da to nije prijalo nekom delu građana. A možda i zbog broja zaraženih da su ljudi odustali”, objašnjava ona.


Podseća da je uprkos tome što je pre nekoliko večeri bilo samo desetak, verovatno maloletnih osoba, policija je izašla i sve ih pohapsila, pri čemu je brutalno pretukla nekoliko njih.


“Zato su novinari svakako ovde, bez obzira koliko ljudi imamo”, poručuje ona.


Na pitanje ko je ukrao proteste, odgovara da bi tako nešto moglo da se pripiše desnoj opciji, dok su pripadnici građanske opcije sad samo “u prolazu”.


“Mislim da je ta ekipa iz Narodne patrole, ili ekipa Srđana Noga, ili ova ekipa okupljena oko raščinjenog popa Antonija, da su oni ovde najagilniji. Oni su preuzeli, ne mogu da kažem ukrali protest”, kaže Radojević.


link



Свакако да ми левичари не можемо и нећемо да у недоглед протестујемо раме уз раме са фашистима из "Народних патрола", трулом руском агентуром и полицијским денунцијантима попут Ноге и Антонија. Они нека наставе са својим малим протестима због признања независности Косовa од стране њиховог великог вође, а левица ће сачекати опет неки прави разлог за покретање масовних грађанских демонстрација као што је овог пута то била најава полицијског часа.
narodne patrole i Damnjan Knežević nisu fašisti. Pogledaj na youtube kako su izgledale te patrole. Samo su kulturno popričali sa migrantima da ih upozore da ne prave sranja jer su ovde gosti. Problema sa migrantima je pre toga bilo dosta. Najveći problem je što bi policija i kad ih uhapsi imala direktivu da ih pusti.
 
Нисмо мала деца и не закопћавамо се на леђима. Ни режиму као ни " грађанској, демократској " опозицији проеврпски оријентасаној никако не одговара отварање питања Косова и Метохије на улици јер су им по том питању руке прљаве до рамена. Зато протест мора да се гуши како репресијом тако и саботажом и једних и других.
 
Нисмо мала деца и не закопћавамо се на леђима. Ни режиму као ни " грађанској, демократској " опозицији проеврпски оријентасаној никако не одговара отварање питања Косова и Метохије на улици јер су им по том питању руке прљаве до рамена. Зато протест мора да се гуши како репресијом тако и саботажом и једних и других.
Nisam razumela, da li si podržavalac Vučićeve veleizdaje Kosova, ili si za naše mlade demonstrante iz opozicije?
 
Nisam razumela, da li si podržavalac Vučićeve veleizdaje Kosova, ili si za naše mlade demonstrante iz opozicije?

Види се да не разумеш. Ја сам против Вучићеве велеиздаје , али и против велеиздаје предходне " грађанске, проевропске, демократскатске партиски организоване опозиције", која је пре Вучића била власт.
То су и учесници овог протеста јасно показали и зато их и режим и партијски организована " опозиција" етикетира и покушава да анулира њихове ставове као " десничарско - хулиганске" у најбољој традицији титоизма.
 
Види се да не разумеш. Ја сам против Вучићеве велеиздаје , али и против велеиздаје предходне " грађанске, проевропске, демократскатске партиски организоване опозиције", која је пре Вучића била власт.
То су и учесници овог протеста јасно показали и зато их и режим и партијски организована " опозиција" етикетира и покушава да анулира њихове ставове као " десничарско - хулиганске" у најбољој традицији титоизма.
OK Meni je važno da si se Pokajao što si ikad bio za SNS u periodu 2003-2020.
 
Pogledajte prilog 730375




Vesna Radojević: Građanska opcija odustala od protesta

Čini mi se da je građanska, levičarska opcija odustala od protesta, kaže za Nova.rs uredica portala "Raskrinkavanje" Vesna Radojević, koja i dalje izveštava sa lica mesta.


Pogledajte prilog 730376

13. Jul. 202022:42 > 23:35

Radojević primećuje da na protestima ima sve manje nasilja, ali da se smanjuje i broj ljudi.


“Imali smo tri večeri nasilja i suzavca, kad kažem nasilje mislim od strane policije i od strane demonstranata, a evo već nekoliko večeri stvari su mirnije. Sve ima manje i manje ljudi”, kaže ona.


Među okupljenima primećuje sve manje pripadnika takozvane građanske opcije.


“Čini mi se da je građanska opcija, levičarska odustala od protesta. Najpre zato što su pre nekoliko večeri mogle da se čuju i neke nacionalističke parole, imali su razlgase, i mislim da to nije prijalo nekom delu građana. A možda i zbog broja zaraženih da su ljudi odustali”, objašnjava ona.


Podseća da je uprkos tome što je pre nekoliko večeri bilo samo desetak, verovatno maloletnih osoba, policija je izašla i sve ih pohapsila, pri čemu je brutalno pretukla nekoliko njih.


“Zato su novinari svakako ovde, bez obzira koliko ljudi imamo”, poručuje ona.


Na pitanje ko je ukrao proteste, odgovara da bi tako nešto moglo da se pripiše desnoj opciji, dok su pripadnici građanske opcije sad samo “u prolazu”.


“Mislim da je ta ekipa iz Narodne patrole, ili ekipa Srđana Noga, ili ova ekipa okupljena oko raščinjenog popa Antonija, da su oni ovde najagilniji. Oni su preuzeli, ne mogu da kažem ukrali protest”, kaže Radojević.


link



Свакако да ми левичари не можемо и нећемо да у недоглед протестујемо раме уз раме са фашистима из "Народних патрола", трулом руском агентуром и полицијским денунцијантима попут Ноге и Антонија. Они нека наставе са својим малим протестима због признања независности Косовa од стране њиховог великог вође, а левица ће сачекати опет неки прави разлог за покретање масовних грађанских демонстрација као што је овог пута то била најава полицијског часа.

Vi levičari ste prevaranti i uvek se prodajete po potrebi. Odustali su od protesta jer vide da ih je sam Vučić izrežirao kao što Baka Prase režira drame protiv sebe radi pregleda.
 
Vi levičari ste prevaranti i uvek se prodajete po potrebi. Odustali su od protesta jer vide da ih je sam Vučić izrežirao kao što Baka Prase režira drame protiv sebe radi pregleda.
To mi samo kažemo da je Vučić poslao huligane, da bismo dodavali konfuziju.

U stvarnosti to su pravi demonstranti.

Enjoy the curfew! ("Uživaj u policijskome satu!")

Šalim se, tu odluku smo im oborili na Prvom Ustavnom sudu "Srđan Nogo."
 
To mi samo kažemo da je Vučić poslao huligane, da bismo dodavali konfuziju.

U stvarnosti to su pravi demonstranti.

Enjoy the curfew! ("Uživaj u policijskome satu!")

Šalim se, tu odluku smo im oborili na Prvom Ustavnom sudu "Srđan Nogo."

Dobro kažeš da je Vučić organizovao demonstracije sam protiv sebe kako bi ugasio energiju svakog budućeg otpora.
 
OK Meni je važno da si se Pokajao što si ikad bio za SNS u periodu 2003-2020.

Теби је важно да покушаваш да провоцираш, али сам ја сувише матор и имам јако дугачак стаж са уличних протеста против свих власти од ЈБТ до данас да бих на то наседао.
 
У најбољем маниру титистичких метода примењиваних још од протеста 68. такозвана демократска опозиција" је саботирала овај протест дувајући у исту тикву са режимом у подели ( чак и физичко !!!ј- груписањем на тргу Николе Пашића ) и делећи протест на " грађански" и " десничарско - хулигански".. Понавља се прича из из 27. марта 1941. године када су комунисти самп статирали, после рата присвојили за себе тај догађај.
И сама реторикакоју кристи режим и "демократска опозиција" , Фали још само термин " банда" па да се види копија титоистичког манира.
Nije baš da je samo jedna strana kriva , naime krivica tzv. opozicije je pre svega u tome što ne razumaju želju većine naroda ,odnosno da retko ko ima nameru da guta suzavac da bi umesto Vučića ponovo došao Jeremić ,Marinika ili Lutovac ,pa samim tim bar ti lideri nije trebalo ni da se trpaju u prve redove .Krivica levičara , antifa i liberala iz kruga dvojke je što su ideološki isključivi i što ne razumeju da bez zajedničkog nastupa nema kraja kraja ovom režimu , zajedničkih u formi najmanjeg zajedničkog sadržalaca ,a to je samo da se najuri hunta koja je od Srbije napravila Norijeginu Panamu,a onda svako na svoju stranu ..
Sa druge strane neki od desničara poput saradnika službe iz Levijatana su otvoreno pretili levičarima da će dobiti batina ako se pojave , neki su i napadnuti ne zna se od koga ,naime policijalci u civilu i Vučićevi navijači izgledaju dosta slično kao mnogi iskreni nedavatelji svetinja i 1244 ekipa (pri tome ne optužujem ove druge da su to radili .) Takodje i onaj perfomans sa popom Antonijem i sumanutim pričama o 5G migrantima koji će nas vakcinisati koronom i pretvoriti u pedere i muslimane i kako je jedino Srednji vek valjao i da se moramo vratiti u isti, oterao je i ono malo normalnih ljudi bilo da su levi ili desni .
 
Оно што је добро у овим протестима , а на то скреће пажњу својим исказом и Весна Радојевић што је и овде тема,је што се недвосмислено показује колико је и власт и опозиција закопана у сопственом и међусобном свету , у великом делу виртуелног, а који драстично одудара од политичког размишљања и става онога што како мисли народ у Србији кога они тобоже представљају.
 
Оно што је добро у овим протестима , а на то скреће пажњу својим исказом и Весна Радојевић што је и овде тема,је што се недвосмислено показује колико је и власт и опозиција закопана у сопственом и међусобном свету , у великом делу виртуелног, а који драстично одудара од политичког размишљања и става онога што како мисли народ у Србији кога они тобоже представљају.
Ne znam, ja sam za opoziciju.

Žao mi je što ti ne možeš da ponoviš te reči
 

Back
Top