Veš mašina živi duže uz SODU BIKARBONU!

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Danas sam saznao jedan, pa malo i neverovatan, podatak da je ovaj Calgon koji se toliko reklamira na TV-u za očuvanje veš mašine obična soda bikarbona. Samo su joj miris dodali. :D Koji su to prevaranti, majko mila, pa to je strašno! A pazite, šta će vam taj miris kada već imate miris od deterdženta i(ili) omekšivača.

Znači, nemojte više da kupujete Calgon pošto je to ustvari obična soda bikarbona koja se mnogo više isplati jer je dosta jeftinija. Kupujte sodu bikarbonu ! :D

Da li ste znali za ovaj podatak ?
 
Dakle, došli smo do zaključka:

calgon_pulver_express.jpg
=
soda_bikarbona_1kg.jpg


:lol:
 
Danas sam saznao jedan, pa malo i neverovatan, podatak da je ovaj Calgon koji se toliko reklamira na TV-u za očuvanje veš mašine obična soda bikarbona. Samo su joj miris dodali. :D Koji su to prevaranti, majko mila, pa to je strašno! A pazite, šta će vam taj miris kada već imate miris od deterdženta i(ili) omekšivača.

Znači, nemojte više da kupujete Calgon pošto je to ustvari obična soda bikarbona koja se mnogo više isplati jer je dosta jeftinija. Kupujte sodu bikarbonu ! :D

Da li ste znali za ovaj podatak ?
pa mozda u Cupriji centru sveta to i rade..u Calgon stave sodu bikarbonu...sta je cudno u zemlji Srbiji...Ja ipak ne bi eksperimentisala i ovaj Calgon ovde koristila kad me muci zeludac razmucen u casi vode...svasta stvarno svasta...
 
Pa to je opšte poznata stvar. Onaj kalgon nije ništ drugo nego prepakovana i prekrštena soda bikarbona .
Godinama već u mašinu pored praška stavim i kašičicu,dve sode bikarbone, osim kad se pere taman veš.
Isto kao što se soba koristi protiv kamenca zuba...
Za onu jednu "specijalnu antikarijes pastu za zube" možeš da kupiš kilo sode...
 
I ja razmisljam o tome ali ne znam nikoga da je probao

Ja znam.
Moja sestričina ih prodaje a i sama koristi oko 3 meseca i kaže da je prezadovoljna.
Nisam zapamtila čije kugle ona prodaje (cena je oko 2.500 dinara), ali sam malo istraživala po Netu i našla da ih ima nekoliko marki koje se prodaju po Srbiji. Cena im je od 400 do 3.500, ali i isti proizvod se prodaje po sasvim različitim cenama, tj - kako koga navataju.
Naručila sam preko oglasa onu najjeftiniju kuglu Clean Ballz i trebala je juče da mi stigne ali je još nema. U svakom slučaju ako ne bude valjala neću mnogo izgubiti i javiću rezultat.
 
...samo da kazem...vec 5 godina imam masinu u koju od prvog dana
sipam Calgon i perem iskljucivo Arielom...kamenca nigde ni u tragovima...da li
je zbog Calgona ili ne stvarno ne znam...znam da mi je to preporuceno kad sam
je kupovala da bi duze trajala...jesam li mogla da sipam sodu bikarbonu, jesam
ali znam neke koji sipaju i bubanj im ne sija kao moj...pa sad kad sve saberem
nisam nesto previse para dala za taj Calgon, sipam onako malo odokativno...

...ipak bi probala tu kuglu...
 

Back
Top