VECNI ZIVOT – na koji nacin Bog omogucava ljudima…

Arianna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
46.570
Adam i Eva su stvoreni kao savrsena bica…
Savrsenstvo podrazumeva savrsenstvo u svakom smislu, duhovnom ,psihickom i telesnom…
Ono je znacilo i njihovu mogucnost vecnog zivota…
Njihov vecni zivot bi zavisio od njihove poslusnosti Bogu.
U 1 Mojsijevoj Bog Jehova kaze…
1 Mojsijeva 2 : 15-17
15 I Jehova Bog uzeo je čovjeka i smjestio ga u vrt edenski da ga obrađuje i da se brine o njemu.
16 Tada je Jehova Bog zapovjedio čovjeku: “Sa svakoga drveta u vrtu slobodno jedi do sita.
17 Ali s drveta spoznaje dobra i zla ne smiješ jesti, jer u onaj dan u koji okusiš s njega, sigurno ćeš umrijeti.”
Zapovest je bila jasna I ispit njihove lojalnosti I vernosti Bogu…

Takodje Bog kaze “ u onaj dan u koji okusiš s njega, ćeš umrijeti.”
Sto znaci da njihov vecni zivot je bio uslovljen poslusnoscu...

Da su bili poslusni toj zapovesti ne bi okusili smrt i ziveli bi vecno…

To je logicno…
Jer ZIVOT je sam po sebi vecan…

SMRT je uvedena kao KAZNA za greh.
Ako nema greha nema ni SMRTI.

U Rimljanima 6:23 pise “ Jer je plata za greh smrt… “

Zgresivsi, ljudi su izgubili pravo na vecni zivot I tu nesavrsenost su preneli na svo potomstvo…
Zato danas ljudi oboljevaju I umiru…
A sto je zapisano u Rimljanima 5:1212
{b] Zato, kao što po jednom čoveku dođe na svet greh i po grehu smrt, i tako smrt uđe u sve ljude, jer svi zgrešiše... [/b]


Medjutim BOG OBECAVA ljudima VECNI ZIVOT…
Pitanje je kako I na koji nacin to on moze ostvariti…

Biblija daje odgovore na to…
Ova tema ce se time baviti…
Kako je moguce da ljudi ponovo zive vecno… kada I gde…
I na koji nacin je Bog to omogucio ljudima…

:hvala:
 
Poslednja izmena:
Gluposti. Ne verujem u Raj i stroga načela propisana Biblijom, tj. ko zna koliko tačnom interpretacijom/prevodom iste.
Ali verujem u večni život, na neki način. Verujem da kada telo umre, poslednji put zatvorimo oči, to nije kraj naše svesti/duše.
Možda se ponovo rodimo, otvorimo oči i počnemo život iznova, bez sećanja na stari. I to je savršen koncept.
Ne verujem u neki izmišljeni Raj ili Pakao u kom smo svi natrpani zauvek. Nije logično.
F u c k, postajem Budista. :lol:
Držim se i Hrišćanskih načela - voli bližnjeg svog. Mislim da je to jedina stvar koja vam je potrebna iz Hrišćanstva.
Nisam religiozan. Paljenje sveća, crkva, slave, običaji, sve mi je to bezveze.
Ako bih se već držao Biblije, iskreniji je Judaizam.
 
Paradoksalno je da vjecni zivot zele oni, koji ni u ovom sadasnjem ne znaju sta ce sa sobom .
Pogresno rezonovanje...
Oni koji vole ZIVOT, zele da zive ... a to znaci vecno...
Ko jos zeli SMRT ako voli i zeli da zivi?
Obicno oni koji ne znaju sta ce sasobom sada i n ezele dazive vecno...
Jer im je zivot besmislen...

Dok oni koji imaju svrhu zivota sada, zele da zive vecno...
 
Naravno da postoji. Postoje neraspadljiva tijela koje ce nam Bog dati nakon vaskrsenja.
Promenio si nick? :)

Da neraspadljivost i te kako postoji... o tome govori Bibllija...

Takodje postoji i Zemaljsko vaskrsenje... i telesna neraspadljivost...
Primer toga je Isus Hrist koji je dok je bio na Zemlji kao covek bio SAVRSEN i u duhu i telu...
 
Molim te da obrazlozis ovo tvoje misljenje?

Mozda pogresno shvatas vecni zivot....
On podrazumeva i nasu savrsenost... i savrsene uslove zivota...
a sada smo daleko od toga...

"I tada se skupise starci u stepi da ga za njegov zlocin osude....
Dugo su vecali i na kraju Laru osudise na NAJSTRASNIJU OD SVIH KAZNI: OSUDISE GA NA ZIVOT VECNI!"

"Starica Izergil" prica o Lari,
Maksim Gorki
 
Naravno da postoji. Postoje neraspadljiva tijela koje ce nam Bog dati nakon vaskrsenja.

Iko Tebe ne sprečava da veruješ u ono što želiš, ali je moje mišljenje da je očekivati tako nešto, suviše sebično i kratkovido, da živiš večno u nepropadljivom telu u materijalnom svetu koji je sav propadljiv, i koji i ne može opstati bez ciklusa umiranja i rađanja.
 
Zanimljiva tema (bar za mene mene) samo neznam da je i ostao taj vecni zivot da li bi bilo razmnozavanja itd.mislim da bi svet u cijelosti bio drugaciji nego sada.da bar duze zivim netreba vjecno bio bih zadovoljan i sa 200-300 godina a ne ovako bijednih 40-....
Bog je rekao mnozite se i napunite Zemlju... a ne prepunite...
Znaci Bog kontrolise to...
Namera je da se Zemlja napuni ljudima sto je i ucinjeno...
Razmnozavanje je u tu svrhu do odredjene mere, a ne vecno...

Cim kazes da bi bio zadovoljan nekih 200 300 godina imas dobara stav prema vecnom zivotu...
ali opet kada bi dosao blizu te brojke jos bi ti se zivelo...
Prirodno je da zelimo da zivimo...
Losi uslovi zivota to otezavaju ali opet i to nije razlog da ne zelimo da zivimo...

Bog obecava u buducnosti savrsene uslove zivota i tada ce ljude dovasti postepeno do savrsenstva...
Kao savrsena bica moci cem odazivimo vecno...
I to je dobra vest o kojoj je Hrist govorio ljudima...
O uspostavi Bozje vladavine nad celom Zemljom - Bozjeg Kraljevstva...
Pod kojim ce nam Bog omoguciti savrsenstvo i vecnost...
Na Zemlji...

Takodje prvi ljudi su ziveli daleko duze...
Adam je nakon sto je zgresio ziveo 930 godina.

a Metuzalem je ziveo najduze 969 godina...
znaci blizu 1000 god i to kao nesavrseni
...
 
Poslednja izmena:
Kako ne postoji?
Prvi ljudi su tako stvoreni kao savrseni...

Bez greha nema ni smrti ni propadljivosti...

Danas su ljudi nesavrseni i zato umiru...

Nemaš iti jedan dokaz tako nečega, ako su i stvoreni savršeni, kako savršen može da postane nesavršen, to je pitanje na koje takođe ne postoji razuman odgovor, jer bi svaki pokušaj odgovora bio u smislu da sam Bog, istina koja je savršena, može postati nesavršena, što je besmisleno.
Vi jednostavno niste u stanju da razdvojite suštinu od forme, otuda takve teorije, poput večnog telesnog života, koji je samo formalno oličenje duhovnog, bar bi tako trebalo da bude, da duh vodi telo, jer je duh taj koji oživotvoruje materiju, kao kada nešto poželiš i potom svoju želju oživotvoriš, po tom principu.
 
Iko Tebe ne sprečava da veruješ u ono što želiš, ali je moje mišljenje da je očekivati tako nešto, suviše sebično i kratkovido, da živiš večno u nepropadljivom telu u materijalnom svetu koji je sav propadljiv, i koji i ne može opstati bez ciklusa umiranja i rađanja.

Јер о васкрсењу нити ће се женити ни удавати; него су као анђели Божји на небу.

Зато, ако је ко у Христу, нова је твар: старо прође, гле, све ново постаде.
 

Back
Top