Veće akcize na gorivo od 1. jula

da to kako oni njima placaju a ne obrnuto
mislim realno mozes da dodjes i kupis sve sto imaju dobijes pare i prospes to u kanalizaciju koja je poenta onda?

Pa napisano ti je gore jasno i precizno, fjucersi.
Jedino ako ne znas sta su fjucersi al tu bi morao da napisem ceo esej da ti objasnim mehanizam trgovine i isporuke nafte od izvora do potrosaca. A mrzi me sada. Izguglaj malo ako te zanima to, a korisno je i da znas u svrhu opsteg poznavanja ekonomskih kretanja. Cena nafte kao sveprisutnog izvora energije je jako bitan faktor za svaku ekonomiju sveta i utice na sve moguce industrije
 
Pa napisano ti je gore jasno i precizno, fjucersi.
Jedino ako ne znas sta su fjucersi al tu bi morao da napisem ceo esej da ti objasnim mehanizam trgovine i isporuke nafte od izvora do potrosaca. A mrzi me sada. Izguglaj malo ako te zanima to, a korisno je i da znas u svrhu opsteg poznavanja ekonomskih kretanja. Cena nafte kao sveprisutnog izvora energije je jako bitan faktor za svaku ekonomiju sveta i utice na sve moguce industrije
Znam nesto vrlo malo ima nekih stvari koje su mi nejasne u vezi toga
Ali koliko ja kapiram to moze da se dobije neki kupac uglavnom firma koja ima potpisan ugovor za to, a po ovome sto je gore napisano ispade da svako ko je vozac moze da dodje i trazi gorivo i dobije pare
 
Znam nesto vrlo malo ima nekih stvari koje su mi nejasne u vezi toga
Ali koliko ja kapiram to moze da se dobije neki kupac uglavnom firma koja ima potpisan ugovor za to, a po ovome sto je gore napisano ispade da svako ko je vozac moze da dodje i trazi gorivo i dobije pare
nis je eto mogao da kupi koliko god moze da skladisti

i da dobije pare za to

a nama su mogli da poklone po 100 litara , da se drzava odrekne dela akciza , polovine recimo, tako da tih 100 lit platimo 3000

oni zarade , drzava zaradi , mi kupci ustedimo
 
nis je eto mogao da kupi koliko god moze da skladisti
i da dobije pare za to

А ко би и како транспортовао нафту до НИСових резервоара (ако их има и колико их има)? Па суштина и јесте у томе да су и складиштни и транспортни капацитети били пуни.
 
Имате протесте по граду за викенд..
биће хиљаде говорника цео 5 и 6 Јун(викенд)..
па изађите.

Уколико не желите да Вам разне старлете кроје унутрашњу и спољну политику
 
Znam nesto vrlo malo ima nekih stvari koje su mi nejasne u vezi toga
Ali koliko ja kapiram to moze da se dobije neki kupac uglavnom firma koja ima potpisan ugovor za to, a po ovome sto je gore napisano ispade da svako ko je vozac moze da dodje i trazi gorivo i dobije pare
Ne. Sad shvatam sta tebe ustvari zanima.

Ti verovatno nisi gledao dalje od proste cene nafte na pumpi. Da bi ti kupio 20 litara na pumpi, treba da se odigra ceo jedan proces pre toga.

Ne ides u Saudi Arabiju da kupis 20 litara.
Kupujes na tankere, milione barela.
 

Back
Top