Vatikanska država Montenegro krije se iza imena Crne Gore

cirilije i metod(grci)su u danasnjoj bugarskoj uveli nivelirani grcki alfabet za slavene na podruciju dan.bugarske.kojeg mi danas poznajemo kao,kirilica-cirilica.opet si nesta naucio...

Samo budi miran i pročitaj ovo pisanije ali pripremi nekoliko tabletica za smirenje....kažem ti vaš čovik.

PRILOG NACIONALNOM INDETITETU BOKE KOTORSKE

njuric-rasprava1.jpg

To je taj čovjek...

Nikola je rođen u Imotskom 22. februara 1884. kao najmlađe dijete Mande i Jakova Jurića. Bila je to veoma siromašna porodica, bez svoje zemlje, pa su i otac i majka nadničili na tuđim imanjima da bi podigli petoro djece. Osnovnu školu je završio u rodnom mjestu, gdje se, uprkos siromaštvu, isticao oštroumnošću i marljivošću pa je, uz učiteljeve i vjeroučiteljeve preporuke, primljen u sjemenište.

Zbog kasnijeg Nikolinog životnog puta, važno je podsjetiti da je Imotski tada (i ne samo tada) bio pod jakim uticajem rimokatoličkog klera i bastion, upravo u to doba rađajućeg, hrvatskog nacionalizma. U euforičnoj kampanji prevođeni su u Hrvate svi katolici bez obzira na porijeklo i dotadašnja osjećanja. U takvim okolnostima je bilo logično da se i Nikola u tom duhu vaspitava i obrazuje, pa da u tom cilju i agituje, jer još nije mogao znati sve što će kasnije saznati. Isticanje u učenju i znanju donijelo mu je stipendiju Svete Stolice, što mu je omogućilo da završi teološke studije u Vatikanu. Tamo su mu predviđali blistavu karijeru u crkvenoj hijerarhiji, ali on je već tada počeo na drugi način razmišljati. Umjesto božanskog stjecišta i bezgrešnog svetačkog ponašanja, kako je zamišljao Vatikan i njegove stanovnike, on je tamo doživio velika iznenađenja i vidio ili saznao mnogo toga što mu se nije dopadalo. Po svojoj želji vratio se u Dalmaciju gdje je u većim mjestima, pored svećeničke dužnosti, predavao latinski i grčki jezik u klasičnim gimnazijama
 
ovo je nase,pajdo.tudje necemo,svoje nedamo.sto bi rekli stari kinezi..


Red%20Croatia1.jpg

Nešto gledam ujakne, pa vi ste i Albaniju ucrtali u Hrvatsku, da nije malo mnogo...ko će vam tamo odraditi posao, tamo nema dukljana?

Ti si prika pravi šlagvort na ovom mojem topiku koji potvrđuje sve što napisah o vatikanskoj tvorevini Montenegro iz 2006. Čekam još po kojeg dukljanina da začini čorbu "pametnim" komentarima i to je to.
 
Poslednja izmena:
Tihi ti sotono jedna!!! Umjesto da svoje srpske novce trosis na srpskoj obali u srpskoj Boki ti ides kod mrskih muslimana po Tunisu i Egiptu!!! Nemoj samo da mi kazes da te tamo vuku korijeni jer ti necu vjerovat' davno je to bilo. :lol:

ja sam svake godine tamo...najviše volim da gledam vaterpolo utakmice izmedju Srbije i Crne Gore..i slušam navijanje Bokelja za Srbiju....
 
ja najvishe volim kako u stvarom zivotu, hebemo sve koji nam se nadju na put. iskoriscavamo srbiju i njene resurse, postavljamo nase gore list na sve vaznije pozicije kod njih tamo. odje im ne damo disat.
Sve nam se moze. :zcool:

najludji smo i najjaci.

najludji jeste,a najači nijestez:lol:
može vam se ...da mi balansirate kamen u bubregu duvajući kroz ureter....:zcool::zpozdrav:
 

Back
Top